Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.09.2011., 16:47   #1
lexqqq
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 4
Samsung HDTV i monitori

Bok ekipa, novi sam ovdje i stvarno mi triba pomoć.

Trenutni Samsung monitor je crka, dobra stara pila je dala svoje i sad kupujem novi. Ono što želim je da ima HDTV tuner u sebi jer imam namjeru gledat i TV na njoj. Moguće da će i služiti i više kao TV nego monitor, a to sve ovisi o poslu itd.

Ono što neću često raditi na tom monitoru je igrati, tu i tamo team fortress 2 i možda malo PES-a, ali da sam "gamer", više nisam

Dakle monitor će služiti za rad (konkretno: programiranje), surfanje webom i gledanje filmova/serija što preko kompa, što preko TV-a. Pritom ne gledanje s stolice nego iz kreveta :P.



U oko mi je prvo zapeo Samsung P2370HD kojeg hvale nadugo i naširoko na internetu, da bi onda skužio da za svega 50 kuna više mogu nabaviti 24" iz iste serije: Samsung P2470HD. A onda kad sam malo usporedivao razlike u dimenzijama, skužio sam da bi mi čini se najbolje pasalo 27" xD: Samsung P2770HD koji je skuplji za nekih 450 kuna od onog prvog.


Međutim kad sam pogleda reviewe na netu skužio sam da ovi 27" model nije baš toliko dobar kao 23". Za 24" nisam ni našao konkretne podatke.

I sad sam u totalnoj trilemi. Ok znam da monitori imaju los stalak, ali to mi nije bas bitno. Znam da je TN matrica, ali nekako ni tu ne vidim problem osim kuta gledanja, za kojeg bi volio da je sto veci. Znam i za problem probijanja pozadinskog osvjetlenja, ali kažu da se može svesti na neprimjetno smanjivanjem osvjetljenja.

Ono što me zanima je
1. koliko je ovaj 27" model losiji od onog 23"., a kakav je ovaj 24"?
2. koji mi vi HDTV monitor preporučate kao najbolji izbor (po mogućnosti što veće dimenzije)? Ja se uvatio samsunga, ali ako itko zna drugo rijesenje, molio bi da kaže?
3. Koliko se ovi hibridni 27" uređaji mogu usporediti kvalitetom s LCD televizorima sličnih dijagonala (26" - 30") i sličnog cijenovnog ranga (ispod 2500 kuna). Uopce nemam predozbu da li razvaljuju televizore, dosta losiji, ili je sve isto?


molim pomagajte
častim pićem svakome tko pomogne, (ako je u splitu :P)
lexqqq je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 17:19   #2
lexqqq
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 4
jel zna itko barem polovican odgovor na jedno od pitanja? :/
lexqqq je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2011., 18:35   #3
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Ovaj 27" ti ima premalu rezoluciju za tu veličinu i praktički ti je isto glede prostora ekrana 23" ili 27" u tom slučaju, samo će na 27" sve biti veće, što moraš vidjeti paše li ti uopće.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 19:17   #4
lexqqq
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 4
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Ovaj 27" ti ima premalu rezoluciju za tu veličinu i praktički ti je isto glede prostora ekrana 23" ili 27" u tom slučaju, samo će na 27" sve biti veće, što moraš vidjeti paše li ti uopće.

znam to, ali kad bi uzeo s TV tunnerom isa bi na vecu dijagonalu
a za rad se samo udaljim malo vise od ekrana


tako da nesto vecu velicinu piksela ne vidim ko manu
lexqqq je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na