Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2011., 21:37   #1
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
dual-display pitanja + samsung locked

Kupio sam danas stari 19" Samsung 191T da ga koristim kao sekundarni monitor. Za početak, nemogu nariktat kontrast i još par funkcija jer piše Locked! ispod. U funkciju se ulazi tako da kliknem gumb AUTO, a kad ga kliknem dode poruka AUTO-ADJUSTMENT LOCKED!. Na google-u sam gledao i piše da se to isključi kad se drži gumb MENU 5 sekundi, ali ja sam probao i ništa.

Par pitanja u vezi dual display-a:

1. Sad mi je isti wallpaper na oba monitora (nije dio slike na jednom, a dio na drugom već 2 iste slike zasebno). Kako je najbolje napravit, a da mi budu 2 različite slike na monitorima?
2. Ponekad ću koristit jedan, a ponekad drugi monitor za age of empires 2. Kako je najbrže odabrat na kojem će se monitoru igra prikazat?
3. Kad pokrenem firefox, prikaže se na samo jednom monitoru što je ok, ali kad pokrenem age of empires 2, kao da igru pokušava prikazat i na drugom monitoru jer slika počne nešto titrat i boje se mijenjaju.

Imat ću možda još par pitanja. Hvala
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 21:43   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Ultramon je odgovor na vecinu tvojih pitanja. Nije free, ali vrijedi 200njak kn koliko stoji.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2011., 21:52   #3
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Nisam baš pri lovi. Jel ima kakave free alat?
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2011., 22:42   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Nisam baš pri lovi. Jel ima kakave free alat?
AFAIK, tako dobar kao Ultramon - ne. Probaj demo verziju pa vidi...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2011., 00:24   #5
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
@ZMAJ

UltraMon je već jedno vrijeme prevaziđen, sad je dvojba između Display Fusiona ili Actual Multiple Monitors.
Preporuka, ako ne možeš dati ni kunu, a želiš različite wallpapere na ekranima, skini si DiplayFusion, čak i bez plaćanja Pro verzije, ostaje ti sasvim upotrebljiv set funkcija vezan uz wallpapere.
Kad prerasteš besplatnu verziju i poželiš Taskbar na oba monitora, puna verzija je samo 25$, tj. 35$ za neograničen broj kućnih (nekomercijalnih) kompova.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2011., 23:37   #6
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Ok vidit ću kad skupim neku lovu.

Može par ideja što bi mi sve olakšalo rad na 2 monitora?

Dakle taskbar, različiti wallpaperi. Jel moguće da se igra krene pokretat na samo jednom monitoru? Ili nekako u shortcutu igre nariktat na kojem će se monitoru pokretat itd...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2011., 09:37   #7
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Jel moguće da se igra krene pokretat na samo jednom monitoru? Ili nekako u shortcutu igre nariktat na kojem će se monitoru pokretat itd...
Evo recimo ja sam na laptop spojio ekran i stavio ga kao primary (dakle nije mi primarni ekran ovaj od laptopa nego vanjski). Oba monitora su u extended modu (windows 7).

Kad pokrećem igre/video/štogod sve mi se pokreće na tom vanjskom monitoru jer je on naštiman kao primarni. Ali ako ja hoću mogu jednostavno odvući prozor (recimo google chrome) na drugi monitor i tamo ga maximizirati i to je to.

Rad na va monitora mi olakšava recimo rad u photoshopu gdje mi je na jednom monitoru slika koja se obrađuje, a na drugom monitoru su mi preglednici, alati i tako te ostale gluposti
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2011., 09:57   #8
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Igre se prikazuju na primarnom monitoru. Ako imaš clone umjesto extendeda, onda se pokazuju svuda. Gotovo sve možeš namjestiti u sistemu. Ja od svih programa za desktop management koristim jedino atijevu lošu hydru (ultramon mi ne radi iz nekog razloga, a nisam ni istraživao zašto jer nemam potrebu). Hydru koristim samo zbog eyefinity-a.
Što se tiče wallpaper-a, to sam riješio na seljački način . Napravio sam si wall. veličine desktopa. Znam da je bezveze, al radi. Ionako rijetko vidim wallpaper.

Jedna od jako zgodnih stvari, sa dual monitorima, ti je mogućnost pregleda slika u fullscreen na desnom monitoru (mpr.), a na lijevom browser. PS ima isto super podršku za više monitora i milina je radit na taj način.

Ja ponekad ženi pustim film na tv, a ja igram nešto ili radim.
Dok sam imao dva monitora, puštao sam njoj film na desni a ja radio na lijevom .

Uglavnom, ima more primjena, a kad jednom probaš više od jednog monitora, teško je nazad.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na