Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.07.2019., 14:28   #691
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ili to ili plati 12.5 eura za objedinjavanje posiljki pa mozda nekad unutar jedne godine budes opet imao priliku ili potrebu spojiti neke pakete pa ti se isplati ta opcija
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 14:35   #692
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Uzeo sam dva firesticka sa amazona i dosli mi na mailboxde ko dva odvojena paketa, sad za svakog moram platit po 11 eura dostave?
Jbg, kad si Prime korisnik, onda ti šalju sve pojedinačno da ti prije stigne. Inače to ne rade.

Ako ne misliš više naručivati u sljedećih godinu dana, dva paketa preko Deutsche posta ili GLS-a su ti jeftiniji nego konsolidacija. Konsolidacija je 12.5 eura godišnje, plus kutija, plus hendlanje, tako da će te preko konsolidacije ova pošiljka izaći cca 16 eura, plus naknada za konsolidaciju.

Ako misliš loviti iduće akcije ili koristiti mailboxde dalje, onda uzmi konsolidaciju.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 14:42   #693
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
E caka je mozda kod odabira shippinga za prime korisnike kod amazon narudzbe, postoji par opcija: prva je najbrza al salje u vise paketa. Druga salje objedinjenu narudzbu i najcesce dan-dva sporije. Mozda si tu "pao"?

Mene ovaj prime days iznenadio, ali srecom popuste koje sam ubo su mi izjednacili trosak za mailboxde pa sam nesto malo ustedio od pune cijene itema. Ali sam ih dobio u hr bez dodatnih troskova (tjesim se jer sam se i ja sjebao s konsolidacijom inace bi usteda bila i veca haha)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 14:58   #694
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Kod Primea nemaš opciju "Čekaj da sve bude dostupno pa šalji u jednom paketu" jer ti je besplatno. Imaš samo opciju doplatiti za još bržu dostavu. Ta opcija "šalji u jednom paketu" postoji samo kad nemaš prime i plaćaš shipping (makar bio besplatan preko 30 eura, opet poštuju odabir).
Naručivao sam stickove na ranijim akcijama bez primea i uvijek je stizalo zajedno.

EDIT: Ne zaboravite i dodatnu uštedu na razlici poreza koju dobijete kad naručujete na njemačku adresu, iako je kod Fire Stickova suvišno uspoređivati cijene jer internacionalna verzija bez reklama košta 60€, tako da se ne da uspoređivati s ovih 20€ plus eventualna poštarina.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 15:09   #695
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
E moguce da sam ja tu nesto falio jer je bilo nesto za birat i mislim da sam stavio da mi dostavi obe do 18 a ne jednu 17 jednu 18, no odvojeno su stigle, ali kako franzD kaze ocito nisam mogao pogodit, prime me malo s***o.

A uzeo dvi po 11 sta sad, opet je ok cifra
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 15:30   #696
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Hmm prilicno sam siguran da mi je nudio opciju slanja individualno ili grupno. Odabrao sam grupno. Shodno tome mi je i terecenje kartice bilo u dvije odvojene stavke iako sam sve odradio kao jednu narudzbu. Valjda su itemi bili u 2 skladista. Nebitno, samo spominjem, a nemam prilike opet provjeriti. Ne iskljucujem mogucnost da grijesim
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 16:56   #697
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Kao što rekoh, imaš opciju odabira, ali kad si Prime opcije su "besplatno" ili "plati za brže". Kad nemaš Prime, onda možeš birati da grupiraju ili šalju kako mogu. Znam jer sam baš to gledao prekjučer, pisalo mi je "Your delivery preference: Dispatch item(s) as soon as they become available." kao da sam odabrao tu opciju, ali nije bilo nigdje druge opcije, dvaput sam se vraćao i pregledavao.
Zbog toga (i odvojene naplate) sam očekivao i dobio dva paketa, ali imam konsolidaciju, pa sam umjesto 16 eura za jedan i 12 za drugi paket platio ukupno 20. Inače, za usporedbu, Amazonov shipping za ovaj teži artikl, kutija 40x50x30 težine 6,5 kg, bio je oko 40 eura. Za većinu kabaste robe Mailboxde/GLS su znatno jeftinija opcija.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 18:23   #698
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ja na jednom acc piknuo 2 komada, došao 1 paket
piknuo na drugom acc 2+1 i došao jedan paket
Sad samo čekamo da dođe doma
Prime odjavio , bogme se naklikao
I sad više nema trial prime-a .. osim ako bi opet otvarao novi acc ..

Valjda budu sad dalje obične akcije
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 20:59   #699
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Nakon nekog vremena će ti opet ponuditi trial, tako funkcioniraju. Ja sam trial Audible servisa iskoristio valjda pet-šest puta u zadnjih par godina. Odjavim, pričekam koji mjesec, gnjave da opet uzmem uz tri mjeseca u pola cijene ili besplatan prvi mjesec i slične kombinacije.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 23:07   #700
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
dobar info
tnx


a sad čekat 4k fire .. i da se razočaram
i dalje sam uvjeren za iptv + kodi običan fire je sasvim dovoljan
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 01:04   #701
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
trebo bi brz odgovor u unutar 24 sata jer do onda mogu cancelat order sad sam pričo/moljakao sa amazon.com i sa chat suporta mi je obećo da ću dobit povrat import feesa i poštarine??samo ću item platit je ko to radio i dobio povrat novca na karticu ili pay pal.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 09:27   #702
Blatobran
Premium
Moj komp
 
Blatobran's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Zagorje / Texas
Postovi: 64
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Uzeo sam dva firesticka sa amazona i dosli mi na mailboxde ko dva odvojena paketa, sad za svakog moram platit po 11 eura dostave?

Placas ono kaj ti je pisalo kad si stisnuo buy, nema dodatnih troskova za dostavu nakon toga, oni znaju odvajati artikle u vise paketa ak njima tak pase na svoj trosak
__________________
boom
Blatobran je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 09:32   #703
Blatobran
Premium
Moj komp
 
Blatobran's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Zagorje / Texas
Postovi: 64
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
trebo bi brz odgovor u unutar 24 sata jer do onda mogu cancelat order sad sam pričo/moljakao sa amazon.com i sa chat suporta mi je obećo da ću dobit povrat import feesa i poštarine??samo ću item platit je ko to radio i dobio povrat novca na karticu ili pay pal.
jel artikl bas s amazona (Ships from and sold by Amazon.com.), ili je on posrednik?



nekak sumnjam da bi amazon dao gratis shipping i platio import, a tu u europi nedaju free shipping izvan maticne drzave amazona (de, co.uk...)
__________________
boom

Zadnje izmijenjeno od: Blatobran. 23.07.2019. u 09:51.
Blatobran je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 10:46   #704
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
posrednik,tako je obećao na suportu da će vratit import fees + poštarinu kad dobijem item,import fees bi trebo dobit kroz 45-60 dana a povrat za poštarinu moram zatražit kad item stigne,idem platit pa javim razvoj refunda.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2019., 23:55   #705
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Zašto meni pol stvari piše da ne šalju u RH? Npr tempered glass i maske za mobitel?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 00:20   #706
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Zato sto ne salju u hrvatsku, dosta stvari sa UK ili DE amazona ne salju u hrvatsku, a ima i stvari koje da naruciti na hrvatsku adresu ili cak i na mailboxde adresu sa UK amazona pa nakon dva dana otkaze narudzbu jer samo u Uk dostavljaju ipak

Sent from my GM1913 using Tapatalk
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 22:16   #707
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
A jel ima neki amazon da direktno šalje u rh
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2019., 22:57   #708
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ovisi o prodavača i artikla. Vrijedi za bilo koji amazon web.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 10:22   #709
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Ja gledam da je seller Amazon, i onda većina toga stiže u Hr.

Iz UK ne šalju laptope i slične stvari sa baterijama (šalju u Sloveniju), a iz ovih ostalih najčešće ne šalju Televizore i drugu veću elektroniku. Ostalo nema šta nisu poslali.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je online   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 23:40   #710
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
ako se netko pitao i ja sam se pitao za kolko brzo dođe item sa amazon.com rok je bio 30.7 item je poslan jučer danas za vrijeme ručka je došo.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2019., 23:51   #711
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
Evo da podjelim iskustvo sa kupovinom od Amazona u DE. Kupio sam jedan Win10 key u 8mj/2018 dosta povoljno (oko 5E), tamo negdje pocetkom 2019 dolazi mi poruka u Windowsu da aktiviram Win10 iako je do tad fino radio te u Aprilu 2019 dobivam refund od te doticne firme od koje sam kupio key preko Amazona i naravno misleci da je to rijesena stvar. Je vraga, prije par dana dobivam pismo od Inkasso firme ( Lihvarski odvjetnicki uredi koji ganjaju ljude/firme za novac) u kojem pise da dugujem 85E ukljucujuci razne kamate, cijenu proizvoda itd. Naravno odmah sam kontaktirao Amazon i objasnio im u cemu je stvar a ako treba aktivirati cu i odvjetnika posto imam osiguranje za takve stvari. Malo sam progooglao i vidim da je jos masu ljudi u DE dobilo takva pisma, nevjerojatno da se tako nesto dogadja na Amazonu koji kao drzi do svojih korisnika, kad sam otisao na seller site od te firme ne mogu nigdje naci lose ocjene... Evo jedan moj osvrt na tu temu.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 15:26   #712
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ekipa, pošto nemam iskustva sa amazonom, može li mi netko reći koliko je dana potrebno amazonu za shipanje itema? Uzeo sam nešto na uk amazonu i piše da šalje Amazon EU.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 15:33   #713
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Naručio sam možda 10-ak stvarčica s Amazona DE pa nije baš mjerodavno, ali do sada su slali najkasnije sljedeći radni dan i na adresu je stizalo unutar tjedan dana.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 15:33   #714
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako šalje Amazon EU, poslati će ti iz njihovog skladišta koje ti je najbliže. Meni je jednom došlo iz okolice Trsta. Uplatio u subotu popodne, dobio u srijedu ujutro.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 15:42   #715
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ja sam naručio i platio u ned popodne i do sada nije shippano, samo se polagano crtice od ordered to dispatched svaki par sati za milimetar produži prema

update: malo prije je shippano

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 27.08.2019. u 17:55.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 23:04   #716
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Planiram si naručiti matičnu s amazon.de, ali u kombinaciji s mailboxde, koliko sam shvatio dostava je besplatna do mailboxa i onda od mailboxa do Hrvatske oko 10 eura? Ako je tako to je prilično povoljno. Koliko dobro amazon zaštiti paket da ne dođe do nekih oštećenja prilikom transporta?
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 23:14   #717
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ako sam dobro shvatio, prosljede u amazon kutiji samo sa svojim naljepnicama.

Ako kombiniras vise paketa (consolidate opcija) onda pakiraju u svoju kutiju i koriste zracne jastucice te ne diraju amazon kutije. Taj dio dobro odrade i s tim imam iskustva. Amazon po sebi vec ima dobro pakiranje pa se ne bi previse brinuo.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2019., 23:23   #718
Omega 3
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 119
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ako sam dobro shvatio, prosljede u amazon kutiji samo sa svojim naljepnicama.

Ako kombiniras vise paketa (consolidate opcija) onda pakiraju u svoju kutiju i koriste zracne jastucice te ne diraju amazon kutije. Taj dio dobro odrade i s tim imam iskustva. Amazon po sebi vec ima dobro pakiranje pa se ne bi previse brinuo.
To me je zanimalo, zadnji put (prije par godina) kad sam nešto naručio s amazona dobio sam u onoj maloj, tankoj kartonskoj kutiji koja mi nije ulijevala baš povjerenje, a s obzirom da sad mislim naručiti skuplju matičnu ne bih se želio kockati .
Omega 3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2019., 11:29   #719
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Kupio u petak Samsung microSD 512GB karticu, stigla danas, milina. 10+
Platio sam par € više za bržu dostavu.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2019., 10:27   #720
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Nevjerojatno.

Naručio 3 stvari sa amazona - od tih 3 stvari 2 poslali putem ATposta-a. Niti jedan nije došao odnosno izgubila se u austriji negdje.

Mislim, dobro jel postoji igdje na internetu neki forum/članak što god vezano za tu poštu ?

Znam da nisam jedini ali ovo majketi lići na organiirani kriminal, kao da svaki paket koji je označen "amazon" padne sa kamiona...

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 10.09.2019. u 12:11.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na