Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.03.2019., 09:18   #31
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor fishkal Pregled postova
Nema fiskalizacije ako ne radiš s gotovinom nego preko transakcijskog računa.

Paušalni obrt je trenutno uvjerljivo najbolji oblik poslovanja do 300 000 kuna. Mala davanja, ne treba računovodstvo ni oravdanje troškova, jednostavno otvaranje i zatvaranje

Potvrđujem iz prve ruke Nema isplativijeg načina poslovanja, tj. s manjim poreznim opterećenjem. I sa manje papirologije.


Jedini problem je šta je to masu ljudi i skužilo pa je paušalaca sve više i lako je moguće da će država, tj. mfin odlučit malo jače zagrabit u taj segment
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:20   #32
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
... sto je ministar i neizravno najavio ... pa se malo opekao i povukao rucnu. Googlajte
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:22   #33
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Pa vec su ove godine digni iznos doprinosa, dok je ostalima taj iznos manji
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:26   #34
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Što to znači? Koliko sam ja vidio izračun je uvijek na neku bazu koju određuju na temelju prosječne plaće u RH, jel se nešto mijenjalo?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 09:44   #35
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
I samo da spomenem, meni je porezna poslala rješenje gdje su mi dignuli neke doprinose za moj obrt koje sam morao plaćati mjesečno. To rješenje nikad nije stiglo do mene, ne znam je li poštar zeznuo ili je netko od susjeda maknuo ceduljku o preuzimanju pošiljke. Uglavnom je sve završilo tako da mi se pojavio dug i kamata i to sam saznao tek nakon 9 mjeseci nakon što sam pokrenuo postupak zatvaranja obrta. Platio sam sva dugovanja jer su prijetili zapljenom privatne imovine. Nakon plaćanja su mi poslali rješenje. Supruga je mislila da je ovo oko prvobitnog nepreuzimanja rješenja o novom iznosu doprinosa slučajnost sve dok se i sama nije uvjerila da nam niti rješenje o plaćenom dugovanju nije nikada stiglo na vrata (niti u sandučić). Morao sam osobno otići po kopiju rješenja a u poreznoj su mi pokazali ceduljku iz pošte gdje je stajao datum kada je kao pošiljka dostavljena, doduše bez potpisa jer se računa da je pošiljka dostavljena kada vam je ubace u poštanski sandučić, bez obzira bili vi tamo na toj adresi ili ne, bez obzira bila prava adresa ili ne, bez obzira bacio poštar pošiljku u smeće ili ne. Tako da je obrt dobar sve dok se ne pojave sranja koja vam se upletu u privatnu imovinu, bez obzira kako god da je nastao dug, tuđom greškom, vašom greškom. Što je najbolje, na poreznoj su tete mudro šutjele o dugovanju makar sam barem dvaput bio kod njih, kada sam zatvarao obrt isto tako mi nisu znale dati niti jedan jedini koristan savjet jer sam imao još nenaplaćenih potraživanja u iznosu od cca 50.000 kn osim što su me uredno izvijestile da bih na to morao platiti PDV makar mi nisu opet znale objasniti na koji način bi mi netko mogao platiti ta dugovanja jer račune nisam još niti izdao a poslovni račun u banci sam zatvorio. Ukratko, PDV bih trebao platiti da sam se kojim slučajem zaletio i izdao račune bez obzira na to što mi dužnici niti ne bi mogli platiti jer, gle vraga, nemam više aktivan poslovni račun. Dobar dio dugovanja sam na kraju riješio ugovorima kroz honorar.

Ovo sam malo opširnije napisao da steknete uvid u onu "sivu" zonu koja vas može zadesiti. Jednako kao što je moj kolega imao pranje mozga u poreznoj jer se tetama nije nešto sviđalo oko načina na koji je plaćan i kasnije u papirima prikazan PDV na elektronske softverske proizvode (AV programi) sve dok kolega nije dokazao da je plaćao PDV na stvari za koje uopće nije niti bio dužan plaćati PDV.
Nije da nekoga plašim s obrtom i onim što obrt predstavlja već samo pokušavam pokazati da svaka medalja ima dvije strane...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 10:04   #36
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Što to znači? Koliko sam ja vidio izračun je uvijek na neku bazu koju određuju na temelju prosječne plaće u RH, jel se nešto mijenjalo?
Nije... samo je ove godine blago povecano... zanemarivo povecanje
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 10:23   #37
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
I samo da spomenem, meni je porezna poslala rješenje gdje su mi dignuli neke doprinose za moj obrt koje sam morao plaćati mjesečno. To rješenje nikad nije stiglo do mene, ne znam je li poštar zeznuo ili je netko od susjeda maknuo ceduljku o preuzimanju pošiljke. Uglavnom je sve završilo tako da mi se pojavio dug i kamata i to sam saznao tek nakon 9 mjeseci nakon što sam pokrenuo postupak zatvaranja obrta. Platio sam sva dugovanja jer su prijetili zapljenom privatne imovine. Nakon plaćanja su mi poslali rješenje. Supruga je mislila da je ovo oko prvobitnog nepreuzimanja rješenja o novom iznosu doprinosa slučajnost sve dok se i sama nije uvjerila da nam niti rješenje o plaćenom dugovanju nije nikada stiglo na vrata (niti u sandučić). Morao sam osobno otići po kopiju rješenja a u poreznoj su mi pokazali ceduljku iz pošte gdje je stajao datum kada je kao pošiljka dostavljena, doduše bez potpisa jer se računa da je pošiljka dostavljena kada vam je ubace u poštanski sandučić, bez obzira bili vi tamo na toj adresi ili ne, bez obzira bila prava adresa ili ne, bez obzira bacio poštar pošiljku u smeće ili ne. Tako da je obrt dobar sve dok se ne pojave sranja koja vam se upletu u privatnu imovinu, bez obzira kako god da je nastao dug, tuđom greškom, vašom greškom. Što je najbolje, na poreznoj su tete mudro šutjele o dugovanju makar sam barem dvaput bio kod njih, kada sam zatvarao obrt isto tako mi nisu znale dati niti jedan jedini koristan savjet jer sam imao još nenaplaćenih potraživanja u iznosu od cca 50.000 kn osim što su me uredno izvijestile da bih na to morao platiti PDV makar mi nisu opet znale objasniti na koji način bi mi netko mogao platiti ta dugovanja jer račune nisam još niti izdao a poslovni račun u banci sam zatvorio. Ukratko, PDV bih trebao platiti da sam se kojim slučajem zaletio i izdao račune bez obzira na to što mi dužnici niti ne bi mogli platiti jer, gle vraga, nemam više aktivan poslovni račun. Dobar dio dugovanja sam na kraju riješio ugovorima kroz honorar.

Ovo sam malo opširnije napisao da steknete uvid u onu "sivu" zonu koja vas može zadesiti. Jednako kao što je moj kolega imao pranje mozga u poreznoj jer se tetama nije nešto sviđalo oko načina na koji je plaćan i kasnije u papirima prikazan PDV na elektronske softverske proizvode (AV programi) sve dok kolega nije dokazao da je plaćao PDV na stvari za koje uopće nije niti bio dužan plaćati PDV.
Nije da nekoga plašim s obrtom i onim što obrt predstavlja već samo pokušavam pokazati da svaka medalja ima dvije strane...
Ovo šta ti pričaš su sve problemi s PDV-om, koje paušalac neće imati.
Problem dugovanja prema poreznoj i uvid u dugovanje se može rješiti e poreznom, i stalno kontroliraš dal je šta iskočilo.

Važna napomena za paušalce koji pružaju usluge unutar EU:

Morali bi izvaditi PDV ID broj (iako niste u sustavu PDV-a), jer primatelj vaših usluga (ako je unutar EU) je dužan platiti PDV na te usluge.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 11:30   #38
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
...izvaditi PDV broj, imati FINA certifikat ili e-Osobnu i predavati PDV obrasce putem ePorezne..

I nije nikakva znanost - ne treba knjigovodja za to. Eventualno da vam prvi put pokaze... iako je na internetu sve i vise nego dobro objasnjeno.

Zadnje izmijenjeno od: Keano16. 08.03.2019. u 11:44.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 13:56   #39
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
E-porezna u kombinaciji s osobnom je zakon, inače bih morao do porezne svaki mjesec
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 14:10   #40
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Jedna informacija - PROVJERENO, neke porezne uprave vise ne prihvacaju PDV obrasce u tiskanom obliku, nego iskljucivo preko ePorezne. Ne znam da li im je to zakon/pravilnik omogucio ili se igraju s nama, ali da to rade - rade.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2019., 22:18   #41
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ovo šta ti pričaš su sve problemi s PDV-om, koje paušalac neće imati.
Problem dugovanja prema poreznoj i uvid u dugovanje se može rješiti e poreznom, i stalno kontroliraš dal je šta iskočilo.
Poanta je bila da kod nas država i porezna uprava ne pomažu obrtnicima. Nemaju milosti već tupavo slijede svoje propise i drže se toga ko pijan plota.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 00:30   #42
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Citiraj:
Autor zrendula Pregled postova
U kontroli su samo tražili račun iz kojeg se vidi da je licenca kupljena
Kakva kontrola je bila u pitanju, tko je dolazio?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2019., 22:29   #43
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Hvala puno svima na dosadašnjem angažmanu, idemo u obrt, već padaju prvi dogovori za inicijalne ugovore o održavanju

Još jedno pitanje koje se pojavilo je kako provjeriti zauzetost imena obrta prije samog otvaranja. Imam nekoliko ideja koje mi se čine ok, no ne bi htio pokrenuti proceduru i onda shvatiti da ne mogu koristiti ime zbog nečega (iako ova imena google u RH ne nalazi), ili da ne mogu zgrabiti free carnet domenu zbog opet drugog ograničenja.

Da ne bježim daleko van teme, našao sam jeftin hosting za osnovan web, te bi i stranicu aktivirao odmah nakon pokretanja obrta.
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2019., 22:43   #44
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,978
https://or.portor.hr/pretraga.htm


Tu možeš pretraživati obrte po imenu pa provjeri dal postoji nešto isto/slično.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2019., 07:42   #45
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ako se dobro sjećam, kad unosiš ime obrta preko neta, odmah provjerava da li može ili ne.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 13:51   #46
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Dižem temu iz mrtvih, da ne otvaram novu -
ako netko zna:
kod registracije p. obrta na kućnu adresu (vlasnik: mama),
je li baš nužno raditi ugovor o najmu prostora
ili je dovoljna izjava o suglasnosti od strane vlasnika?

Jasno da u poreznoj znaju, no to mislim rješavati
tek kroz koji dan, pa da znam unaprijed kako stvari stoje.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 27.05.2019. u 14:51.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 14:15   #47
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Ako su sjedište tvrtke i mjesto obavljanja poslovne aktivnosti (u cijelosti ili djelomično) na istoj adresi, ugovor o zakupu dijela stambenog prostora namijenjenog za obavljanje poslovne aktivnosti treba sklopiti i potpisati. Takav ugovor potrebno je predati i Poreznoj upravi.

U slučaju kada je na adresi vlastitog stambenog prostora prijavljeno samo sjedište tvrtke, a mjesto obavljanja poslovne djelatnosti u cijelosti se odvija na drugoj lokaciji, nije nužno imati potpisan ugovor o zakupu, s obzirom na činjenicu da adresa sjedišta tvrtke, u tom slučaju, služi samo za dostavu pošte. Obavljanje poslovne aktivnosti na drugoj lokaciji, u tuđem poslovnom prostoru, nameće potrebu za sklapanjem ugovora o zakupu poslovnog prostora za prostor gdje se poslovna aktivnost obavlja.
E, sad da me hebeš, nisam ziher.

Kaže frend da bi trebala biti dovoljna samo suglasnost ako si prijavljen na toj adresi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 14:34   #48
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Ma da, to i ja mislim,
no ima i nekih drugih tvrdnji, pa nikako da budem siguran.
Hvala, svakako mi ne gine borba s poreznom

Usput, još pitanja:
ima li ovdje nekoga tko koristi Upwork i slične servise?
Kako regulirati plaćanje?
Također, kod samostalnih klijenata van EU - uplate na PayPal pa povlačenje na račun,
ili direktno na račun?
Na stranu naknade (provizija, tečaj itd.) za transakcije,
što je jednostavnije za evidenciju po pitanju porezne?
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 27.05.2019. u 14:46.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 14:48   #49
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Caka je u tome da Ured za gospodarstvo vjerojatno nece traziti Ugovor (dovoljna je pisana Izjava) ... no, Porezna uprava bi ga mogla traziti iz razloga navedenih u predzadnjem postu.

No, ni svaka PU nema jedinstven stav ni praksu oko toga... tako da, sta Bog da da
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 14:53   #50
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
To znam, da nemaju nekakav usklađen sistem (zašto nisam iznenađen ..) -
ali bih prvenstveno htio izbjeći bilo kakve kasnije probleme za mamu,
jer osim prostora (tj. jedne sobe) ne bi s time imala ništa.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 14:54   #51
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
U tom slucaju ne bi trebalo biti problema... Ako ih bude, ne ocekujte ih u Uredu za gospodarstvo nadleznom za reg. obrta nego u PU... ali pokusajte im objasniti

Na kraju krajeva, i ako odrade najam... mislim da su smijesne cifre poreza koje se za to placaju
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 18:03   #52
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ako se dobro sjećam, skenirao sam vlasnički list ili tako nešto, nikakav Ugovor za najam dijela kuće koji koristim nisu tražili. Tako je i pisalo kad sam registrirao preko weba (prilikom skeniranja potrebnih dokumenata).
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 18:07   #53
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Tako je pri uredu za gospodarstvo (ili ako radis online preko egradjani, eobrt... kako li se vec zove).

No, razlozi zasto ugovore moze traziti PU su sasvim drugaciji... a postoje sasvim realni razlozi da ga traze.
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 15:34   #54
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Imam još nekih pitanja na koja sam na raznima stranama dobio
različite odgovore, glede softvera u slučaju nekakve kontrole:

1. Windows - s OEM licencom koja dolazi uz kupljeno računalo/laptop
ne bi trebalo biti problema? Dakle, nije nabavljena na eBayu za 50 kuna,
nego imam račun (na ime firme) za kupljen hardver s OS-om.

2. U slučaju Linuxa, ako u uvjetima korištenja stoji
da je dozvoljeno OS koristiti u komercijalne svrhe -
može li tu doći do komplikacija?

3. Slično drugom pitanju, što je s besplatnim softverom (tipa Blender)
koji u ToS ima dopušteno korištenje u komercijalne svrhe?

4. Određeni program nema zastupnika u HR,
ali se može kupiti preko zastupnika u nekoj od EU zemalja
ili direktno od proizvođača - kakva je procedura u tom slučaju?




Ima li netko ideju kojem službenom tijelu se obratiti za pojašnjenje svega ovoga?
Carina?
(mrak mi pada na oči od same ideje da bih s njima trebao komunicirati)
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 16:00   #55
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Imam još nekih pitanja na koja sam na raznima stranama dobio
različite odgovore, glede softvera u slučaju nekakve kontrole:

1. Windows - s OEM licencom koja dolazi uz kupljeno računalo/laptop
ne bi trebalo biti problema? Dakle, nije nabavljena na eBayu za 50 kuna,
nego imam račun (na ime firme) za kupljen hardver s OS-om.

2. U slučaju Linuxa, ako u uvjetima korištenja stoji
da je dozvoljeno OS koristiti u komercijalne svrhe -
može li tu doći do komplikacija?

3. Slično drugom pitanju, što je s besplatnim softverom (tipa Blender)
koji u ToS ima dopušteno korištenje u komercijalne svrhe?

4. Određeni program nema zastupnika u HR,
ali se može kupiti preko zastupnika u nekoj od EU zemalja
ili direktno od proizvođača - kakva je procedura u tom slučaju?




Ima li netko ideju kojem službenom tijelu se obratiti za pojašnjenje svega ovoga?
Carina?
(mrak mi pada na oči od same ideje da bih s njima trebao komunicirati)
Mislim da nemaš problema s ničime što si tu naveo.
a za sva pitanja u vezi licenci poslovnog softvera je vjerojatno najbolje kontaktirati BSA
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 16:01   #56
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Hvala
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 18:25   #57
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
Naravno da nije doro kontaktirati BSA jer će oni reći sve što njima odgovara.
Ali mislim da nemaš problema niti s jednom od 4 točke.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2020., 09:13   #58
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Otvorio sam paušalni obrt za solo projekte sa strane, u izradi sam prvog računa i odmah sam zapeo: klijenti su d.o.o. iz Slo, imam njihov PDV broj (SIxxxxxxxx) a u špranci Plavog ureda se upisuje OIB kojeg ne znam dali Slovenci uopće imaju i ako da, jeli relevantan u Hr
Pretpostavljam da mi tu netko može pomoći, bio bih jako zahvalan

p.s. prodajem usluge
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2020., 09:33   #59
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,471
To (SIxx) i je OIB njihov, tj. VAT broj.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2020., 09:56   #60
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,134
Ljudi, mene zanima ista stvar. Kroz neki rok, razmišljam da otvorim ili svoj obrt ili j.d.o.o. Pružao bih intelektualne usluge, zakonske obveze svakog poslodavca. Što je bolje od to dvoje? Napominjem, za otvaranje navedenog, odnosno pružanje takvih usluga trebaju mi neka ovlaštenja od strane MUP-a i MRMS-a. Obzirom da bi polako posao uhodavao, a ne posvetio se odmah u startu 100% i živio sam od toga, bio bih i zaposlen na 8h, odnosno puno radno vrijeme kod svog matičnog poslodavca, a preostalu kvotu, one extra sate bi radio kod sebe... moram li biti zaposlen u svom obrtu ili j.d.o.o.? tj. pretpostavljam da mi to mora reći onaj koji mi daje uvjete za obavljanje tih poslova, a to su MRMS i MUP, jesam li u pravu ili se varam?
__________________
ševa!
ALiEN17 je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na