Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2007., 18:40   #1
Mikeli
Premium
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Australija
Postovi: 63
Baterija??

U pitanju je DELL Inspirion 1150 i napajanje. Kao prvo laptop je kupljen kao SH pa prema tome neznam koliko je star, ali problem je nastao u zadnja dva dana: kada ga upalim radi 1-2 sec i onda se ugasi sam od sebe. Pomislio sam da nije CPU ali sam dosao do zakljucka da vjerojatno nije to nego baterija. E sada dolazim do onoga sta me muci. Laptop se koristi iskljucivo u sobi i to na gradsku mrezu. Da li je moguce da je baterija mrtva, ako se koristilo napajanje preko adaptera. Ako je netko imao slican problem neka se javi.

Hvala unaprijed
Mikeli je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 19:07   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Moguće. Vrlo vjerojatno je probijena jedna od ćelija od kojih se sastoji baterija (obično 4-6 ćelija). Moguće je da je otišao neki od kontakata obzirom da su te ćelije spojene serijski ( sa + pola jedne na - pol druge ćelije pa s nje na + pol treće,...).
Imaš dvije opcije: 1. nabaviti novu bateriju (baci oko na www.baterije.hr) i 2. drži ga na mrežnom adapteru non stop i radi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2007., 19:12   #3
Mikeli
Premium
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Australija
Postovi: 63
Pa problem i je u tome sto na mreznom naponu nece da radi. Cim ga upalim on se gasi. Kada ga drzim nekoliko sati bez paljenja cak mogu da vidim Dell bootup screen i gotovo
Mikeli je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 19:20   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Provjeri multimetrom da li adapter (cigla na žici) uopće daje napon laptopu. Možeš probati izvaditi bateriju i pustiti ga samo na mrežnom adapteru.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 19:24   #5
Mikeli
Premium
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Australija
Postovi: 63
Dakle zelena lampica na adapteru gori-pretpostavka da radi. Kada izvadim bateriju i pokusam na gradsku mrezu, dobije kontakt na sekundu i gotovo
Mikeli je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 19:38   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
To što gori lampica ne mora ništa značiti. Uzmi multimetar, stavi na područje do 20V DC (istosmjerno) i priključi na utikač adaptera koji ide u latop. Prije toga pogledaj na adapteru koliko volti bi trebao davati na izlazu. Ako je vrijednost na multimetru puno manja, znači da je riknuo adapter.
Nakon toga taj isto multimetar priključi na kontakte baterije i vidi koliko volti daje. Ako je probijena bit će 0V.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 19:52   #7
Mikeli
Premium
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Australija
Postovi: 63
OK coconut, hvala na brzim odgovorima, idem ovo napravit tj. ispitati
Mikeli je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na