Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2012., 15:22   #421
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Jedno padobransko (zapravo više). Bio san nabrijan na neke skutere, ono litna šema gluposti (dosta ih vozio) međutim sada mi se nešto poremitilo u glavi valjda zbog GT-Ra i ubrzanja , ali to je nebitno. Bitno je sljedeće, vozim dosta ove sitnije motore i skutere do 500ccm, ali sada iman neku loooovu do 3k €, i sada san gleda neke pre 2000 jurilice.

1. Je li se isplati uzet tako nešto (najjače šta san vozio je kratko Pegaso 650 mislin)
2. Koliko je sigurno uzimat takve motore (mislim na kilometre i stanje, ne sigurnost u prometu )
3. Generalno šta gledat, upadaju mi u oko GSX 600 modeli, Yamahe 750... (priko toga nema smisla?)
4. Kako provjerit motor (kompresija samo ili ?)
5. I na kraju da li se isplati, ili da još proban uvatit koju kunu pa ić na nešto novo?

EDIT:
Pristojan momak, ali nisan lud u mozak
1. Isplati se, ali moraš znati da održavanje jednog R-a košta najmanje 3x skuplje nego skutera od 500ccm-a.
2. Da se naći vrhunski očuvanih motora s kraja 90ih za normalnu cijenu, bitno je ne kupit izubijanu ragu.
3. Generalno gledat Kawu zx6 (najživahniji), hondu cbr600 (spor, ali najkvalitetniji) ili s(m)rada;aka gsxr-600 srad (dobar motor u kompletu, zlatna sredina, ali meni ružan). Tim redom. Zaobići u širokom luku r6-ice (igračka, povozljiva, ali grozno nekvalitetna)
4. Povesti nekog ko je vozio motore i ko se kuži u cijelu priču oko toga.
5. Novo je uvijek novo, bespredmetno je raspravljati o motorima za 3000€ u usporedbi sa novima...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 15:29   #422
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
1. Isplati se, ali moraš znati da održavanje jednog R-a košta najmanje 3x skuplje nego skutera od 500ccm-a.
2. Da se naći vrhunski očuvanih motora s kraja 90ih za normalnu cijenu, bitno je ne kupit izubijanu ragu.
3. Generalno gledat Kawu zx6 (najživahniji), hondu cbr600 (spor, ali najkvalitetniji) ili s(m)rada;aka gsxr-600 srad (dobar motor u kompletu, zlatna sredina, ali meni ružan). Tim redom. Zaobići u širokom luku r6-ice (igračka, povozljiva, ali grozno nekvalitetna)
4. Povesti nekog ko je vozio motore i ko se kuži u cijelu priču oko toga.
5. Novo je uvijek novo, bespredmetno je raspravljati o motorima za 3000€ u usporedbi sa novima...
Fala na odgovoru, pod 5. san mislio novije ne novo (zajeba san se), i odlično si naveo modele, a ja se baš zagleda u Yamahe...
EDIT
Citiraj:
A kad je najljepša, a ljepota je prokletstvo
Beauty is a cruel mistress

Zadnje izmijenjeno od: Baja 001. 31.01.2012. u 15:45.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2012., 15:33   #423
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Fala na odgovoru, pod 5. san mislio novije ne novo (zajeba san se), i odlično si naveo modele, a ja se baš zagleda u Yamahe...
A kad je najljepša, a ljepota je prokletstvo
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 17:30   #424
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
kupi pošten motor, stavi plastike od R6ice i glumi da imaš yamahu
bar se da naći tih plastika na svakom koraku (za r6 )

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 17:51   #425
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ja imam GPX750 87god a plastika i ostalo od GSXR-a ne znam točno koje godine al neš preko 2005.. Za sada sam kawom sretan, gpxi imaju odličnu mašinu. Sada se radi totalno preuredjenje i stavljanje svega novoga. Tako da cemo vidjeti koliko ce to sve funkcionirati. A kada krepa ili se proda idem na nesto tip zx6r ili čak 10r...

Ali point...ako češ ici na polovni, idi na zx6r 2003,2004god...Ako ništa drugo bar kawe imaju dijelova
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 21:18   #426
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Željac Pregled postova
kupi pošten motor, stavi plastike od R6ice i glumi da imaš yamahu
bar se da naći tih plastika na svakom koraku (za r6 )

Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ja imam GPX750 87god a plastika i ostalo od GSXR-a ne znam točno koje godine al neš preko 2005.. Za sada sam kawom sretan, gpxi imaju odličnu mašinu. Sada se radi totalno preuredjenje i stavljanje svega novoga. Tako da cemo vidjeti koliko ce to sve funkcionirati. A kada krepa ili se proda idem na nesto tip zx6r ili čak 10r...

Ali point...ako češ ici na polovni, idi na zx6r 2003,2004god...Ako ništa drugo bar kawe imaju dijelova
E kako to ide s tim gay tuningom, je li kao kod auta da se mora atestirat ili normalno, jer san vidio par modela s "novim" plastikama.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 23:16   #427
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
ne mora se ništa posebno testirati. motor ima svoju ramu i dok ne radiš sranja po rami ili mijenjaš ramu, problema nema i papiri vrijede. jer je na rami broj i rama je glavna.
sve ostalo te nitko ne pita. na tehničkom moraš imati štop svijetla u boji prema pravilniku, retrovizore, pokazivače smijera, mjesto za tablicu... itd. ostalo... ne da nije manje bitno ali, prolazi

edit:
pardon, na rami i mašini je broj, dok to ne mijenjaš ili ne radiš drastične promjene na tome nema frke.
što se tiče izgleda nije problem, samo mora zadovoljavati uvijete sigurnosti itd.


Zadnje izmijenjeno od: Željac. 31.01.2012. u 23:33.
Željac je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 00:18   #428
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
To sve kako naletiš na tehničkom.
Primjer jedne godine me ruše sa 50cc skuterom jer nisam imao originalni filter zraka, druge godine dođem sa istim tim skutom sa 125cc mašinom i big bore na 180cc kitom i prođem bez greške. (naravno sa blokiranim karbom ^^)
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 00:25   #429
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
ehh kad se sjetim dok sam imo kawulju,otvorena spulja glasan za popizdit,a taman tad negdje u to vrijeme počelo se to nadgledat sa dB.

i tenkre na tehničkom zavrne gas do ibera u zatvorenoj hali,meni ni dan danas nije jasno kako ti prozori nisu popucali od te buke,i ništa frajer onako kroz smjeh dobar je dobar a jel ovo serijski spuh?-ma jeste kako da ne serijala čista uz fi 30 na kraju

ubudeš mu za kavicu i prijetelji ko što smo i bili
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 00:35   #430
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
mene jedino boli što mi toliko love ispada iz džepa radi samogradnje !
inače sam veeeeeeliki fan samogradnji i boli me sama pomisao koliko love ode na papirologiju i "čir na želudcu".... opravdanja itd. samo da platim šugavcima... premda mi nije na kraju pameti izbjeći poreze itd.
ali kad mi traže račune za svaki dio kojeg realno mogu, znam... napraviti sam... boli !!!!
ali, NE !!! ja ga trebam kupiti, platiti drćavi razne poreze i masu papira...
plače mi se...
Željac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas