Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.07.2010., 11:46   #31
frikec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 209
aha, kao netko tko izradjuje wordpress custom teme onako ne treba znati bas previse stvari - kul.

nazalost jos uvijek nisam napravio nista svoje i svakim novim danom ceznem za svojim webmajstorskim razdjevicenjem.
frikec je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2010., 10:22   #32
zmotani10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Međimurje
Postovi: 90
divim vam se tak se svadajate tu a ja ja to moram citat jer me zanima tema posta.. fascinantno.. al sto ces..
Ja npr. radim web stranice i aplikacije u javi.. jsp.. sve ispocetka, i nisam jos ni jednu stavio gore, pa neznam te fore s cms-om.. u firmi, drugi tim radi s tim..
Al recimo nije jednostavnije napravit stranicu koja ima svoju bazu gore, i cijela je editabilna i cita s baze? i nikad ju ne moras skidat da stavis nes gore, osim kad dodanas neki jsp?
zmotani10 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2010., 12:53   #33
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor frikec Pregled postova
aha, kao netko tko izradjuje wordpress custom teme onako ne treba znati bas previse stvari - kul.

nazalost jos uvijek nisam napravio nista svoje i svakim novim danom ceznem za svojim webmajstorskim razdjevicenjem.
pa i netreba maloooo jako malo php-a dosta html-a i css-a i po potrebi js-a...iskreno to je nista dok recimo izradivac plug-inova za wordpress treba znat sve to za 5+

ps ovo je pc forum ne sex forum...mi ne volimo razdjevicavanje

Citiraj:
Autor zmotani10 Pregled postova
divim vam se tak se svadajate tu a ja ja to moram citat jer me zanima tema posta.. fascinantno.. al sto ces..
Ja npr. radim web stranice i aplikacije u javi.. jsp.. sve ispocetka, i nisam jos ni jednu stavio gore, pa neznam te fore s cms-om.. u firmi, drugi tim radi s tim..
Al recimo nije jednostavnije napravit stranicu koja ima svoju bazu gore, i cijela je editabilna i cita s baze? i nikad ju ne moras skidat da stavis nes gore, osim kad dodanas neki jsp?
pa pitaj ako te nesto zanima...cms je sustav...ideja, a ne neka aplikacija, aplikacija mozda moze zadovoljiti da sustav radi...

ps jsp naspram ostalih web jezika je dosta razlicit...
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2010., 19:19   #34
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Evo, nakon prožvakanog HTML-a i CSS-a, odlučio sam se malo pozabavit CMS-om.
Odluka je pala na Joomlu. Instalirao sam ju na server, poštelao sve radi i malo proučio neke stvari (iako mi još mnoge nisu u potpunosti jasne).
Danas sam napravi neki HTML layout kojeg sam kasnije prebacio u Joomla template.
E sad mene zanima kak postavit one module (barem mislim da se tak zovu) da mogu logiranjem kao admin promijenit neke stvari, znači da mogu dodavat nove linkove u navigaciji, mjenjat, dodavat članke i slično. Da li mi za to treba neko posebno programersko znanje tipa php programer, ili da se okanim toga?
Unaprijed hvala na pomoći!
LP
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 07:40   #35
white.banana
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Kroejša
Postovi: 107
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Evo, nakon prožvakanog HTML-a i CSS-a, odlučio sam se malo pozabavit CMS-om.
Odluka je pala na Joomlu. Instalirao sam ju na server, poštelao sve radi i malo proučio neke stvari (iako mi još mnoge nisu u potpunosti jasne).
Danas sam napravi neki HTML layout kojeg sam kasnije prebacio u Joomla template.
E sad mene zanima kak postavit one module (barem mislim da se tak zovu) da mogu logiranjem kao admin promijenit neke stvari, znači da mogu dodavat nove linkove u navigaciji, mjenjat, dodavat članke i slično. Da li mi za to treba neko posebno programersko znanje tipa php programer, ili da se okanim toga?
Unaprijed hvala na pomoći!
LP
Mislim da u Joomli menu iteme dodajes pod "Menu", a kontrolira ga "mod menu".

Neznam dali sam ih točno imenovao no to ide tako.

Što se tiće CMS-a, meni osobno ga je najlakše napisati u PHP-u, sa kombinacijom Smarty engine-a ( odličan template sustav ).
Ako želiš napraviti CMS, proguglaj malo CMS php, dati će ti neke osnove ( kreiranje baze, tabela, spajanje, select FROM, UPDATE, DELETE, INSERT itd. )

Možeš napravit php klase koje će ti ispisivati cijelu web stranicu, samo im proslijeđuješ parametre i zoveš funkcije vezane za te klase.

Ako imaš vremena pogledaj si malo koju PHP knjigu ("PHP i MYsql razvoj aplikacija za web").
white.banana je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 21:10   #36
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Sve se može ali koliko truda treba teško je reći bez da se zaviri u kod od tih tvojih stranica. Ja sam svoj cms integrirao u web stranice jednog klijenta. Nije bilo teško, ali to je bilo samo dodavanje još jedne stranice sa proizvodima i malo css-a za usklađivanje dizajna.

Ako ti želiš na svojim stranicam mogućnost da dodaješ nove stranice, galerije, mijenaš dizajn i slično onda je možda bolje rješenje da postaviš Joomla-u ili WordPress i ponovno dodaš sadržaj.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 16:23   #37
foviso
Registered User
 
foviso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: u oblacima
Postovi: 8
Ukucaš adresu svoje stranice http://tvojadomena.com/cpanel - ulogiraš se sa username i passwordom. U svom control panelu imaš valjda alata?
Evo, ukratko kao što si i tražio.
foviso je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2010., 17:17   #38
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Uff, nisam dugo pratio temu kad nije niko odgovarao. Uglavnom već sam se sam snašao i uglavnom sam shvatio kak se to radi.
@ iwek
To sam samo isprobavao. I kao što si rekao, ak ću trebat CMS, najbolje mi je da radim ispočetka. Ovak kad sam imao gotov layout dosta mi je sporo išlo. Nakon toga sam probao ispočetka i puno brže sam došao do željenog rezultata. "Popikao" module u html-u, prek css-a ih vizualno uredio i amen. Sadržaj naravno nisam mjenjao u kodu.
Svejedno zahvaljujem se tebi i kolegi white.banana na pomoći.
@ foviso
To sam i sam shvatio.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 18.09.2010. u 17:25.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 17:19   #39
iwwwek
xampp rulez
 
iwwwek's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 90
Eto. Sretno dalje.
__________________
iwwwek je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2010., 23:37   #40
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Hvala, drago mi je da ima ljudi koji su spremni pomoć.. Ak zapnem ima da za minutu odgovoriš
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na