Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2007., 17:15   #1
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Thermaltake big tower Kandalf LCS-preporuku trebam

kablova--->"zračne" performanse uskoro upitne ).
Ovaj model gore bih jako htio,no,ako netko ima i neku drugu ideju,samo dajte(molim,ako možete i ako vam se da,uz prijedlog komponente navedite i okvirnu cjenu,da lakše zatvorim tu famoznu "financijsku konstrukciju").
Raspoloživa lova:cca 2000KN+/-koja stotka.

P.S. Kod Ve-Mil-a iza onoga sa kućištem,bilo još par neugodnih situacija,ali i dosta ugodnih,moram priznati,ljubaznih/brzih/dobronamjernih reakcija.Shvatio sam da tu nije problem Ve-Mil kao takav,već jednostavno tko radi od djelatnika,i sa kime naručujem,dogovaram nešto za taj dan.Ima ih svakakvih.Kao i nas,uostalom...Debeli OT,neću više o ovome.Vodeno+kanta,molim!
Hvala na pomoći starome WF-u(zbogom vjetre,odoh ja na vodu!Aquafucker?Hmm....)
-->
Evo ovako:moja kanta za OC je rođena kao -kanta.Naime,radi se o Codegenovom kućištu,kojega sam kupovao svojevremeno po principu "kol'ko kubika po kuni?".Ono je tada(a čini mi se i sada) jedno od najprostranijih Codegena u ponudi.
Kanta,rekoh,vidjeh,i uz malo moda postade to sasvim-solidna kanta(po performansama hlađenja),no to me koštalo dodatnih Papstova,TT-jaca,plavog pleksija,čak je i jedan Zalmanov slim našao svoje mjesto,onaj 80mm sa logo-rešetkom,OP-1 ili tako nešto se zove...
Nakon puno kombiniranja,ispalo je da mi je najbolja kombinacija front:1x120mm+1x80mm, top(skriven!):1x120mm, rear:1x90mm+1x120mm od Chiefova napajanja...da ne spominjem TT BT,vf900cu,cijevno tvorničko na chipsetu,kao i alu hl. na memi...(a,evo jesam ).I,gotovo sve,na potenciometrima skrivenim(manje-više) unutar kućišta,sa namještenim odnosima po ukusu(buka/temp),naravno...
Od,stvarnog smeća,ipak nešto ispade.
Slika nema poradi:
1.foto samo na mobu,trenutačno(neće biti dobro)
2.56K,opet trenutačno
3.kako je kućište u sivoj boji(u ve-Mil-u OS,iako sam se svojevremeno kleo da tamo nogom više neću kročiti,dostavili greškom umjesto crne boje,i to sa neispravnim power prekidačem,riješio to sam,nije mi se dalo vraćati/svađati više),aj'pogodite jesam li našao pržu te boje?Ni blizu,buraz,čak ni na spray takav nisam još naletio.Iako onaj zm fan grill na frontu po meni diže dojam,dok bijela boja optikanera-ubija.Preporuka:bolje ne slikati.Još.

E,sada dolazimo do poante ovoga pitanja:kupio bih Thermaltake big tower Kandalf LCS,,no nemam ikakvoga iskustva sa vodenim hlađenjem,niti velikoga teoretskog znanja(vrlo malo,zapravo).Pa bih zamolio da mi netko napiše ovdje red-dva,najbolje bi bilo,naravno ako je moguće,iz vlastitoga iskustva o navedenome kućištu,i malo "rangira" to integrirano vodeno,performase,jel' bi moglo hladiti barem i grafu uz proc,ako ne i chipset,jel' bi trebalo odmah dokupiti nešto,novu pupu,blok,kog' vraga?
Dakle,šta mi preporučujete,šta sve da uzmem?Znam da ima negdje na netu topic-a,tutorijala,no mene zanima mišljenje naših mahera sa Foruma,to više cijenim od "iz-materijalnih razloga-naštimanih-rezultata" po netu.
Htio bih,dakle,na vodeno i na novo kućište(nakotilo se diskova--->kablova--->"zračne" performanse uskoro upitne ).
Ovaj model gore bih jako htio,no,ako netko ima i neku drugu ideju,samo dajte(molim,ako možete i ako vam se da,uz prijedlog komponente navedite i okvirnu cjenu,da lakše zatvorim tu famoznu "financijsku konstrukciju").
Raspoloživa lova:cca 2000KN+/-koja stotka.

P.S. Kod Ve-Mil-a iza onoga sa kućištem,bilo još par neugodnih situacija,ali i dosta ugodnih,moram priznati,ljubaznih/brzih/dobronamjernih reakcija.Shvatio sam da tu nije problem Ve-Mil kao takav,već jednostavno tko radi od djelatnika,i sa kime naručujem,dogovaram nešto za taj dan.Ima ih svakakvih.Kao i nas,uostalom...Debeli OT,neću više o ovome.Vodeno+kanta,molim!
Hvala na pomoći starome WF-u(zbogom vjetre,odoh ja na vodu!Aquafucker?Hmm....)

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 11.05.2007. u 17:50.
  Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 12:02   #2
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
http://www.links.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=11203

mislim to se meni dogodilo. Mislim da su u tom Kandalfu dijelovi sa bigwater SE, pa ono. Meni je moje vodeno normalno radilo godinu dana, i drzalo clockani proc na load oko 38celzijusa. Ak vec hoces vodeno kupuj onda pojedinacno dijelove.
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2007., 12:42   #3
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
TomRi ima to kućište, vjerojatno još par članova s foruma i ako se ne varam, barem je TomRi zadovoljan s njim?

NITROS je dao dobar prijedlog (na Linksu), dakle kupiti kantu i djelove za vodeno pojedinačno, no kod nas je ponuda očajna, tako da bi komponente trebao potražiti vani (Slovenija recimo) ili sam napraviti (ili da netko drugi napravi) blokove te kupiti pumpu, cijevi i uvodnice te to složiti.
NITROS - ovisi kakve si sreće, no samom kupovinom vodenog moraš se suočiti sa time da će možda procuriti i naravno uzeti u obzir posljedice.

BTW windfucker, daj uključi Moj Komp i ispuni podatke, vjerojatno će se moći reći više kad bi znali koje točno komponente imaš
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 16:17   #4
NITROS
Premium
Moj komp
 
NITROS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Varaždin - Zagreb
Postovi: 874
A znam, ja sam taj rizik prihvatio. Sad si bas razmisljam dal ta kupim infinity, ili da kupim novi blok za vodeno
__________________
MacBook Pro 15" (late 2011), 16GB RAM, Quad 2.2 i7
Asus PA246Q
Wacom Intuos 4 M
NITROS je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 17:39   #5
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Kandalf LCS, jako zadovoljan.
Jedina primjedba što CPU block nije zglancan kak spada, a ne da se mora posebno brusiti. Ja ga nisam brusio, al bi trebao...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 22:23   #6
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
Citiraj:
Autor NITROS Pregled postova
Mislim da su u tom Kandalfu dijelovi sa bigwater SE, pa ono.
radi se o totalno drugim cijevima...
tj 6mm(bigwater) naspram 10mm(kandalf) unutarnji promjer.
pumpa isto slabija kod bigwatera...
radijator 3 puta veći kod kandalfa,
(a sto vrijedi vodeno ako ne moze predati toplinu u okolinu? samo ju vrti u krug i 'grije' komponentu)
razlika je ocita
dakle, kandalf way to go za first setup

(ili odlazak u Slo ako imas volje, ili te pak ne zadovoljava vec slozen sustav )

2 windfucker:
u tvoj cijenovni rang dakako da upada taj Kandalf,
koliko ono dodje, oko 1500kn + nekih 200 za vga blok i jos imas 300 viska
(ak ti pasu oni 'univerzalci' na tvoju grafu)
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 22:50   #7
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Slovenija nije greda-imam kuma tamo(nee,nee, Ličanin,iz Perušića,legenda totalna).
Grafa koju imam je 7900GT,valjda ti "univerzalci"(univerzalni blokovi?) idu na nju.Svakako bi dobro bilo da idu i na nVidijinu seriju 8xxx ili x2xxx od ATI-ja,što je logičan upgrade jednom...
E,sad Slovenija...gdje bi trebao gledati i što(vidio sam na Forumu neki link na sličnu temu prije par dana,ali nije radio,barem meni...)?
Ako imate ili bi vam se dalo napisati šta je najbolje kupiti od tih dijelova(volio bih da pumpa bude dovoljno jaka da "potjera" i hlađenje za SLI,ako sam ovaj termin "jaka" uopće primjereno upotrij'bio...).
Aj'te mi napišite neku dobru pumpu barem,pa ću vidjeti sa kumom šta se da napraviti...
Hvala svima na odgovorima,i nadam se da ćemo uskoro zatvoriti ovu temu da vam ne dosađujem više...
  Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 22:56   #8
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
8800 grafa traži posebno rađen cooler za nju....
ne može raditi univerzalac na njoj zbog velike jezgre i dosta popratnih komponenti koje se moraju hladiti... (oko 16 komada, ne znam napamet)

evo ti slika
http://img514.imageshack.us/my.php?i...5100138hy2.jpg
napravljen je da može raditi i u SLI modu, bez petljanja s puno crijeva...

link je www.ekwaterblocks.com

pumpa... sto veci protok i max h. u pravilu ti znaci bolje hladjenje,
ima opsežan topic o tome od člana 'Dodo' ako se ne varam, pa potraži
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 23:26   #9
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Hvala,TomRi,sad mi je jasno da je možda najbolje uzeti Kandalfa LCS,sa jačom(pouzdanijom pumpom) koja neće riknuti pa da mi se dogodi curenje.
A VGA blok kupiti zajedno sa 8xxx/x2xxx kada dođe vrijeme za upgrade...
Zanima me jel' neko probao staviti ulje kao tekućinu za hlađenje?Da,puno je gušće,opteretilo bi cijeli sustav,pumpu posebno,no daleko bi bole hladilo,a u slučaju curenja bilo bi bezopasno(osim tepiha,naravno).
Btw TomiRi(mali OT),znam da si Škodin fan,no mogu samo zamisliti šta bi ispalo kada bi ti moja 206-ica verzija Quicksilver pala šaka...
EDIT:"Dodo" je ključna riječ koju treba staviti u tražilicu.Čovjek je postao na svaki thread vezan za vodena na Forumu...i hvala mu za to.
Vidim da je već bila praktički ista tema na Forumu,tako da dugujem isprike adm./mod./članovima na ishitrenosti...Dodo je ključ,dakle...
UUUPS! Zamalo zaboravih! Ta pumpa sa linka,tj.Hydor Seltz L30,'oće biti problema za zamjenu?Mislim,ležište postojeće pumpe u Kandalfu LCS(valjda ima neko ležište/mjesto gdje stoji,napominjem opet,nemam iskustva sa vodenim),dakle,to mjesto bez problema primi tu novu pumpu,ili moram tražiti drugo mjesto u Kandalfu za nju?Vanjski gabariti,dakle...
Hvala opet!

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 13.05.2007. u 23:44.
  Reply With Quote
Staro 13.05.2007., 23:52   #10
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
origigi pumpu zašarafiš gdje god želiš, rupe su po dnu kandalfa, nekih 20-30,
pogledaj malo slike, ima ih dosta i tu na forumu a i na netu

a sama pumpa ima 4 također rupe na svom podnožju pa daš mašti na volju...kao i sa svakom drugom koju kupiš kasnije
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2007., 00:30   #11
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Bih ja po slikama,no ubija me ovaj 56K(nisam doma,ehhh...).
Imam još jedno pitanje:ja iz ovoga linka gore(za CoolPC-Hydor Seltz L30),ne mogu skužiti koja je to pumpa,potopna ili ...?Trebam li uz nju nužno i rezervoar u Kandalfu,ili će postojeći radijator+ventovi biti sasvim dovoljni za sustav sa Hydor Seltz L30,pumpu koju uzimam 100%,i stavljam umjesto te TT-ove u Kandalfu...Htio bih postići paralelan spoj CPU,GPU(2x),chipset(hl. diskova i meme za sada ne uzimam u obzir).
Vidim i da te pumpe uopće nisu nešto skupe(isprike svima koji misle drugačije,no ja govorim u svoje ime),možda odmah uzmem 2 kom,pa nekako iskombiniram obje(odvojeno GPU/CPU).Kako da znam,tj.ako ima neki praktičan izračun,ili približno barem,koja "snaga" pumpe sa koilkim radijatorom/ev.rezervoar potreban za rad 2 pumpe?
Eto još pitanja,pa...i ono za ulje uz prethodnoga posta(moga)...thx
  Reply With Quote
Staro 14.05.2007., 07:23   #12
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
IMHO uzmes Thermalright Ultra 120 Extreme za proc (550kn u linksu) i Thermalright HR-03 za VGA (360kn), Thermalright HR-05 na chipset (150-160), i imas bolje hladjenje nego to kvazi-vodeno.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2007., 09:06   #13
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
IMHO uzmes Thermalright Ultra 120 Extreme za proc (550kn u linksu) i Thermalright HR-03 za VGA (360kn), Thermalright HR-05 na chipset (150-160), i imas bolje hladjenje nego to kvazi-vodeno.

Tocno, dobro ti veli čovjek.
Windfuckeru, napravi tako i uštedi soma kn
Samo postaj rezultate tu za nas nevjerne kad sve to napravis

do tada, baci oko tu na temp,
da zracno to moze, ne bi vodeno nitko ni proizvodio... a još manje kupovao :
http://forum.pcekspert.com/showthrea...384#post724384
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 16.05.2007. u 00:30.
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2007., 18:54   #14
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
IMHO uzmes Thermalright Ultra 120 Extreme za proc (550kn u linksu) i Thermalright HR-03 za VGA (360kn), Thermalright HR-05 na chipset (150-160), i imas bolje hladjenje nego to kvazi-vodeno.
??? Valjda čovjek zna šta govori....ja sam mislio da NEMA toga zračnoga hlađenja koje se može mjeriti sa solidnim vodenim konkurentom.

@TomiRi:Neću moći,jer i ja sam "nevjeran",što se tiče toga.Vodeno,dakle(opet).
A i neznam kakva je to ušteda/profit ako na stolu nije Kandalf LCS...šta,gušt ima cijenu ?Samo sam ga(gušt) htio spojiti sa kvalitetom,tj.performansama(a i tišinom),tako da zrak otpada.
A može i lock,dalje ću sam(mota mi se još jedna ludost po glavi u vezi hlađenja,mislim da to još nie napravljeno,ako je vjerovati Google-u,no možda i griješim).U sakom slučaju,kadqa se opet javim,očekujte nešto-totalno van pameti.No,ako se javim,znajte i da-radi
Hvala svima,svi ste pomogli na svoj način...
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na