Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.10.2015., 22:47   #361
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova

Evo ako pomaže i još jedna slikica kotačića
Ne pomažeš, izbijaš mi pare iz džepa
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2015., 22:51   #362
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Jos jedna preporuka za Das, kupio boljoj polovici Ultimate nedavno, blue, vrijedi bas svake lipice...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2015., 23:18   #363
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ja baš danas uzea jednu na ebayu za 51€, korištenu ali se ne žalim
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2015., 23:30   #364
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Nice catch. Ja sam sve blize da se odlucim i sebi jednu bocnut, makar sam bio kratko na k70 rgb, doslovno par sati, i nisam se mogao naviknuti na mehaniku. Inace koristim Dinovo Edge a na poslu Cherry Stream XT, i dug hod mehanike mi je hororističan. Ali zato blue klikće iza leđa svaki dan u uredu, i nekad stanem s poslom samo da je malo slušam, lol.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2015., 09:45   #365
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Ja baš danas uzea jednu na ebayu za 51€, korištenu ali se ne žalim
Nemaš se što žalit kad ju još nemaš u rukama.

Al da očekujemo same epitete za nešto što posjeduješ, to da.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2015., 11:34   #366
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Decki moze preporuka za tipkaru, al uz par uvjeta:

-mora imati pozadinsko osvjetljenje kakvo takvo
-da nije prebucna, trebala bi imati mx brown pretpostavljam
-po mogucnosti neke multimedijalne tipke (volume i sl.)
-da nema neku astronomsku cijenu ako je moguce

Das Keyboard 4 Professional mi je al nazalost bez osvjetljenja ne dolazi
u obzir jer sam vecinom na kompu po mraku, a ni cijena joj ne ide u prilog no
za nesto takvog kalibra bi proguta govance ...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 07.10.2015. u 12:27.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2015., 13:49   #367
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
To osvjetljenje mi nikad nije bilo jasno. Triba bi izbjegavati gledanje u ekran u potpunom mraku jer baš i nije zdravo.
Imas onu Func ili Qpad MK80 koja ti upada u budžet i funkcije ako se ne varam, ili neka CM varijanta.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2015., 16:09   #368
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
To osvjetljenje mi nikad nije bilo jasno. Triba bi izbjegavati gledanje u ekran u potpunom mraku jer baš i nije zdravo.
Imas onu Func ili Qpad MK80 koja ti upada u budžet i funkcije ako se ne varam, ili neka CM varijanta.
Iskreno nije ni meni bilo dok nisam kupija prvu osvijetljenu tipkovnicu.. Nakon toga nema sanse da bi se vratija na staro.
Jednostavno volim da mi je soba zamracena - na monitoru je smanjen brightness, a osvijetljene tipke su mi sile ko budali samar
Anyway, hvala na preporuci - pogledat cu...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2015., 21:26   #369
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Samo da se pridružim Maru u dobronamjernom prijedlogu za sekundarni izvor svjetlosti u prostoriji gde vam se nalazi kompjuter tijekom noći. Bez obzira koliko si smanjio brightness bespotrebno naprežeš oči. Ja sam svoje prijatelje sve navikao na tu soluciju i ni jedan se nije vratio kasnije na potpuni mrak tijekom nekog rada po noći jer se u kratkom roku osjeti manji zamor očiju. Ovo za osvjetljenje ni meni nije jasno za bilo koga tko se na dnevnoj bazi susreće s kompom. Kontraintuitivno mi je da gleadaš u tipke umjesto da se učiš ne gledati dok pišeš tako da ubrzaš tipkanje i automatiziraš ga, zbog toga sam i uzeo Das Ultimate i dok se navikneš odlična stvar mada malo ukućane smeta no label tipkovnica. Ja sam svoj Das nabavio prije nekih 5 godina u Njemačkoj i stvarno odlična dugoročna investicija preporuka od mene, iako su skupe dosta. Doduše danas su se svi prikačili na taj vagon mehaničkih switcheva tako da je izbor ogroman i dostupnost je velika.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2015., 22:27   #370
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ima li tko corsair K65 compact i kakvi su dojmovi? na netu nema previse informacja o istoj pa me zanima ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.10.2015., 23:43   #371
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Decki moze preporuka za tipkaru, al uz par uvjeta:

-mora imati pozadinsko osvjetljenje kakvo takvo
-da nije prebucna, trebala bi imati mx brown pretpostavljam
-po mogucnosti neke multimedijalne tipke (volume i sl.)
-da nema neku astronomsku cijenu ako je moguce

Das Keyboard 4 Professional mi je al nazalost bez osvjetljenja ne dolazi
u obzir jer sam vecinom na kompu po mraku, a ni cijena joj ne ide u prilog no
za nesto takvog kalibra bi proguta govance ...
Evo jedna tipkovnica baš za tvoje prohtjeve ako je vjerovati ovom reviewu. Ima sve ono što tražiš i piše da je vrlo tiha za tipkanje pa vidi ako možeš zbaviti nekako u GB
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 10:46   #372
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor bor1s Pregled postova
Samo da se pridružim Maru u dobronamjernom prijedlogu za sekundarni izvor svjetlosti u prostoriji gde vam se nalazi kompjuter tijekom noći. Bez obzira koliko si smanjio brightness bespotrebno naprežeš oči. Ja sam svoje prijatelje sve navikao na tu soluciju i ni jedan se nije vratio kasnije na potpuni mrak tijekom nekog rada po noći jer se u kratkom roku osjeti manji zamor očiju. Ovo za osvjetljenje ni meni nije jasno za bilo koga tko se na dnevnoj bazi susreće s kompom. Kontraintuitivno mi je da gleadaš u tipke umjesto da se učiš ne gledati dok pišeš tako da ubrzaš tipkanje i automatiziraš ga, zbog toga sam i uzeo Das Ultimate i dok se navikneš odlična stvar mada malo ukućane smeta no label tipkovnica. Ja sam svoj Das nabavio prije nekih 5 godina u Njemačkoj i stvarno odlična dugoročna investicija preporuka od mene, iako su skupe dosta. Doduše danas su se svi prikačili na taj vagon mehaničkih switcheva tako da je izbor ogroman i dostupnost je velika.
Slazem se sa svime napisanim. Osvjetljenje na tipkovnici mi je iskljucivo kao "dekoracija", ako je napravljeno da decentno svijetli i da su osvijetljena samo slova i znakovi. Ovo gdje svjetlost probija ispod tipki i na sve strane izgleda katastrofa.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 10:54   #373
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Slazem se sa svime napisanim. Osvjetljenje na tipkovnici mi je iskljucivo kao "dekoracija", ako je napravljeno da decentno svijetli i da su osvijetljena samo slova i znakovi. Ovo gdje svjetlost probija ispod tipki i na sve strane izgleda katastrofa.
Crni permanentni flomić je napravio tu razliku na kulermasteru kod mene, svjetlo je i pri najmanjoj postavci bilo za moj ukus prejako, pa sam poskidao sve tipke povodom ugradnje onih gumica i usput svaku LEDicu prefarbao. Malo je grunf ali je ionako ispod tipke

Naravno, tipkam napamet i ne treba mi osvjetljenje, ali je više kul kad decentno svijetli
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 11:21   #374
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Grunf rješenja su najmuškija

Nego, napokon sam se odlučio na mehaniku, pa sam zadnjih par dana bio u dilemama između par modela, s Filcom i Das kao favoritima - no kako (još) nemam muda za Ultimate, kao nekakvo između rješenje pala je Filco Ninja (brown).
Solidan rođendanski poklon sam sebi (razmišljao sam tražiti od cure, međutim vjerojatno bi se samo nasmijala .. prokletstvo, sve moram sam )
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 12:24   #375
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 14:10   #376
Bombilakus
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Baška Voda
Postovi: 27
Probao Das kod frenda i samo sam zaplakao što nemam trenutno novca za jednu hehe
Bombilakus je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 15:21   #377
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
@ xulos

Ja sam uzeo ovdje, a ima ih i ovdje.
Tek toliko da znaš, dva klika i naručeno (razmišljanje koliko je pametno - opcionalno)
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 15:31   #378
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
mene vortex pok3r vuce nenormalno da je kupim samo da je imam , preslatka je
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 17:55   #379
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280



pack A: Silicone or EPDM. The most ordered pack. It has a very small key travel reduction, so you may or may not notice it. It dampens the noise pretty well, and eliminates almost all of the “shock” you feel when the key hits the bottom. If you can’t decide which pack to get, try these ones first. Can’t go wrong with these ones, they’re good all around. I’ll be using pack A as a point of reference when comparing with other packs.


pack B: EPDM. These are nearly the same as pack A. Size is identical, but just a tad harder, which can only be felt if you pay very close attention. Otherwise if you mix and match the whole keyboard randomly with pack A and B, you most likely won’t be able to tell which is A or B. Noise dampening is the same as pack A, only difference is the hardness felt when keys hit the bottom. These should have been the same price as pack A, but only reason why it’s more expensive is because I asked for this option after I already got a quote for pack A. I don’t feel there is a large enough difference to justify this as another option based on price and characteristics, so these will be dropped in the next round. Just get pack A if you want something like this one.


pack C: EPDM. There is a noticeable key travel reduction with these, but that’s what it’s meant to do. Thickness is essentially in between pack A and E, so good if you want something thicker than A, but feel that E is too thick. I personally had a hard time deciding to use pack C or E. Otherwise, shock absorption and noise dampening is the same as pack A.


pack D: EPDM. I should rename this to “useless” pack. 1mm thickness is too thin. So although it did nothing to key travel reduction, it also didn’t do anything to noise dampening. The only time I can see this option being useful is if you bought some SP caps with short stems where these will make a difference. I don’t have a full set of SP caps, so I can’t comment on how useful it will be on those caps. However for stock caps and PBT caps from KBC, these had no effect. They will also be dropped in the next round.


pack E: Silicone or EPDM. This one is my personal favorite, but I know it’s not for everyone. It’s the max thickness you can have in an O-ring. It bottoms out just after the key’s registration point. This simulates scissor switches on laptops or thin membrane keyboard, but still retains the “mechanical” feel from MX switches. The main purpose of this pack is to reduce the key travel, but if this is not what you’re looking for, then get pack A.


pack F: Nitrile. Same size has pack A, but noticeable harder. These are only for people that think pack A is too soft or want to retain as much of the bottom out feeling as possible. It will still dampen most of the “clack” noise when the keys hit the bottom, but not as well as pack A. They feel great on PCB mounted switches since there is almost no change in the “natural” feel of bottoming out on the PCB.


pack G: Nitrile. These are the exact opposite from pack A, it’s different in size and softness. It’s essentially pack E, but harder. They’re for those that want a max key travel reduction crips bottom outs, and some noise reduction.


pack H: Silicone. This pack is the most interesting of all of them. It’s the softest feel of all of them and only comes in silicone because the other materials can’t reach this level of softness. These are a tad thinner than A, B, or F, which is what gives it the unique characteristics. Under normal typing conditions, it will eliminate most noise and shocks. However, because of the exact thickness of it, combined with its extra softness, it will feel like there’s no O-ring at all if you hit the keys very hard. This sort of gives the whole keyboard a dampening “film” effect, where the shock and noise dampening properties are there, but thin enough so there are no key travel reduction.


Gledam ih iz dva razloga (A ili E), primarno zbog smanjenja aktuacije tj. koraka switcheva, plus sekundarno, damping efekt prilikom bottom-anja.



Citiraj:
Autor pdx Pregled postova
mene vortex pok3r vuce nenormalno da je kupim samo da je imam , preslatka je
Jako zanimljiva kliktuša, uz podosta fičura, a uz to ima i MX Clear switch opciju ...

Ako ti odgovara veličina i layout - go for it.

Vidim da ekipa stavlja i Granite caps na njih ... ufff

-->
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Dosta članaka sam pročitao i za prvu mehaničku tipkovnicu preporučuju brown switcheve + o rings
Prije nego sam ozbiljno počeo razmišljati o mehanici, išao sam u provjeru tih gumica i onih EliteKeyboards crnih/sivih podloški koje imaju povećani damping efekt.


Nakon mnogo gruntanja (opet ) i pregledavanja mnogo iskustava i preslušavanja velikog broja snimaka i videa, konačno je pala odluka ... crvene EPDM mekane 40A-L gumice sa 2mm smanjene aktuacije. Ne mijenja osjećaj znatno, a opet prilikom bottom-anja znatno ublažava udar na prste, ali i zvučni efekt je nešto elegantniji (doduše, ovisno o konstrukciji same tipkovnice i materijala od kojih je napravljena). Možda iz fore dodatno naručim i one deblje EPDM (40A-R), tek toliko radi probe



Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Slazem se sa svime napisanim. Osvjetljenje na tipkovnici mi je iskljucivo kao "dekoracija", ako je napravljeno da decentno svijetli i da su osvijetljena samo slova i znakovi. Ovo gdje svjetlost probija ispod tipki i na sve strane izgleda katastrofa.
Gledam jučer test mehanika, a usput i tih osvjetljenih tipkovnica i jedini model koji to donekle ima tvornički dobro riješeno je G910 tj. nema nimalo onog bleedanja svjetlosti (cilindrično postavljanje ledica na tim Romer G switchevima). Jedino nisam gledao, da li ima podešavanje stupnjeva osvjetljenja, za nekakav fine tuning. Šteta što keyboard inače izgleda k'o cirkus, jer ima dosta zanimljivih fičura na sebi



Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Crni permanentni flomić je napravio tu razliku na kulermasteru kod mene, svjetlo je i pri najmanjoj postavci bilo za moj ukus prejako, pa sam poskidao sve tipke povodom ugradnje onih gumica i usput svaku LEDicu prefarbao. Malo je grunf ali je ionako ispod tipke
Opa, ugodno s korisnim

Btw koje gumice si stavljao i koje switcheve imaš ? Jesi zadovoljan sa damping učinkom tj. smanjenom rezonancijom kućišta tipkovnice?




pack A: Silicone or EPDM. The most ordered pack. It has a very small key travel reduction, so you may or may not notice it. It dampens the noise pretty well, and eliminates almost all of the “shock” you feel when the key hits the bottom. If you can’t decide which pack to get, try these ones first. Can’t go wrong with these ones, they’re good all around. I’ll be using pack A as a point of reference when comparing with other packs.


pack B: EPDM. These are nearly the same as pack A. Size is identical, but just a tad harder, which can only be felt if you pay very close attention. Otherwise if you mix and match the whole keyboard randomly with pack A and B, you most likely won’t be able to tell which is A or B. Noise dampening is the same as pack A, only difference is the hardness felt when keys hit the bottom. These should have been the same price as pack A, but only reason why it’s more expensive is because I asked for this option after I already got a quote for pack A. I don’t feel there is a large enough difference to justify this as another option based on price and characteristics, so these will be dropped in the next round. Just get pack A if you want something like this one.


pack C: EPDM. There is a noticeable key travel reduction with these, but that’s what it’s meant to do. Thickness is essentially in between pack A and E, so good if you want something thicker than A, but feel that E is too thick. I personally had a hard time deciding to use pack C or E. Otherwise, shock absorption and noise dampening is the same as pack A.


pack D: EPDM. I should rename this to “useless” pack. 1mm thickness is too thin. So although it did nothing to key travel reduction, it also didn’t do anything to noise dampening. The only time I can see this option being useful is if you bought some SP caps with short stems where these will make a difference. I don’t have a full set of SP caps, so I can’t comment on how useful it will be on those caps. However for stock caps and PBT caps from KBC, these had no effect. They will also be dropped in the next round.


pack E: Silicone or EPDM. This one is my personal favorite, but I know it’s not for everyone. It’s the max thickness you can have in an O-ring. It bottoms out just after the key’s registration point. This simulates scissor switches on laptops or thin membrane keyboard, but still retains the “mechanical” feel from MX switches. The main purpose of this pack is to reduce the key travel, but if this is not what you’re looking for, then get pack A.


pack F: Nitrile. Same size has pack A, but noticeable harder. These are only for people that think pack A is too soft or want to retain as much of the bottom out feeling as possible. It will still dampen most of the “clack” noise when the keys hit the bottom, but not as well as pack A. They feel great on PCB mounted switches since there is almost no change in the “natural” feel of bottoming out on the PCB.


pack G: Nitrile. These are the exact opposite from pack A, it’s different in size and softness. It’s essentially pack E, but harder. They’re for those that want a max key travel reduction crips bottom outs, and some noise reduction.


pack H: Silicone. This pack is the most interesting of all of them. It’s the softest feel of all of them and only comes in silicone because the other materials can’t reach this level of softness. These are a tad thinner than A, B, or F, which is what gives it the unique characteristics. Under normal typing conditions, it will eliminate most noise and shocks. However, because of the exact thickness of it, combined with its extra softness, it will feel like there’s no O-ring at all if you hit the keys very hard. This sort of gives the whole keyboard a dampening “film” effect, where the shock and noise dampening properties are there, but thin enough so there are no key travel reduction.


Gledam ih iz dva razloga (A ili E), primarno zbog smanjenja aktuacije tj. koraka switcheva, plus sekundarno, damping efekt prilikom bottom-anja.



Citiraj:
Autor pdx Pregled postova
mene vortex pok3r vuce nenormalno da je kupim samo da je imam , preslatka je
Jako zanimljiva kliktuša, uz podosta fičura, a uz to ima i MX Clear switch opciju ...

Ako ti odgovara veličina i layout - go for it.

Vidim da ekipa stavlja i Granite caps na njih ... ufff


Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 08.10.2015. u 18:04.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 18:05   #380
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Ajd molim te nabaci link gdje gledas za O-ringove, po opisu i mene zanimaju A ili E
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 18:05   #381
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
druže... da ti nisi malo predaleko otišao?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 18:14   #382
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Ajd molim te nabaci link gdje gledas za O-ringove, po opisu i mene zanimaju A ili E
https://geekhack.org/index.php?topic...2635#msg522635

Ovo je stari thread, ali možda je prodaja još uvijek aktualna.
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
druže... da ti nisi malo predaleko otišao?
Hehe pogledaj na linku iznad što znači predaleko ... ja sam samo nabrzinu zagrebao površinu, a o ovome ili ovome da ni ne pričam

Btw jedna zanimljiva komparacija za one neodlučne (svi switchevi sa i bez o-ringa):


Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 08.10.2015. u 18:21.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 18:25   #383
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja imam g510... znaš koje on ima tipke? crne
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 18:28   #384
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Nekako sam i očekivao kvalitetno argumentirani komentar u tvom nadaleko prepoznatljivom stilu
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 18:36   #385
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma nisam ni približno dorastao tematici i priznajem to, ali volim pratiti ovu temu kao stari kliktaš, a i zanimljiv mi je sam domet današnje tehnologije koja po ko zna koji put se preko superiorne membranske tehnologije koja je naslijedila (zastarjele i fuj) kliktuše sada opet još superiornije rađa u nekim novim sferama kastomizacije te zastarjele tehnologije koja nije valjala

moram se odmoriti nakon ove rečenice
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 19:03   #386
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Evo ja priznam da su mi membranske bolje za gejmanje o.O Evo već 9 godina drobim neku generičku logitech membransku bez ikakvih znakova degradacije.

Mehaničke su vjerojatno superiorne za pisanje, al za gejmanje mi je čudan feel.

Najveća tragedija od svega je što nema tenkeyless membranskih jeftinjara
nub je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 20:26   #387
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
https://www.getdigital.eu/Das-Keyboa...fessional.html

70€ mx red

Sad imam dilemu nju, filco onu s amazona, k65 i kb-460 od funca. Nekako mi k65 najvise pase zbog tenkeyless, i alu je ali opet nema wristband ,mx red je i nije osvjetljena kao ni filco.Filco je tenkeyless ali je mx black i nije osvjetljena, nema wrist i plasticna je. Das nema hr layout, a func je full size .

EDIT : Al sad sam nasao novog pobjednika :

https://www.massdrop.com/buy/royal-kludge-rg-987
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 08.10.2015. u 20:50.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 21:30   #388
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Poštarina za HR 118€ :s

Koje sve blank tipkovnice postoje osim Das-a?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 21:52   #389
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Poštarina za HR 118€ :s

Koje sve blank tipkovnice postoje osim Das-a?
Sve ostale sa cherry switchevima, nakon sto kupis blank keycapse
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2015., 22:26   #390
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
To me na kraju izađe kao Das.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na