Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2008., 16:18   #31
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Citiraj:
Connect the blue USB cable to the blue indicated USB port on your Thomson Gateway and the other end to the computer’s USB port.
Hm, i koja je svrha toga? Neko kvazi umreživanje?

Citiraj:
Possible HW expansion
+ USB 1.1 host/master
Otkud si to iskopal? Jel to treba neki posebni Thomson adapter, ili je dovoljno npr. u čipoteci kupiti takav kabel koji ima na oba dva kraja ženski mali (ne plosnati) utikač? Hoću li onda moći printer spajati ili ne?


btw.1 - što se tiče antene, skužio sam da se ne može odvojiti, tak da ću ga morati seliti očito...

btw.2 - na onaj PSTN port ukopčam žicu iz splitera za telefon, a na phone 1 ili 2 sami telefon... e a zbog čega sad piše u uputama da na to spajam analogni telefon, a u zagradi piše "MAX phone" usluga... pa zar za to ne treba kupiti poseban IP telefon, a ne običan analogni...?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2008., 17:48   #32
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
pa zar za to ne treba kupiti poseban IP telefon
Inače bi trebalo, ali
Citiraj:
With the Thomson Gateway, you can make telephone calls over the Internet using a traditional phone.
Depending on your phone/VoIP contract, you can still make calls over the regular telephone line, provided that you have connected the PSTN port of your Thomson Gateway.
A kako usluga nije pokrenuta, ništa od toga…
To sve kaže Datasheet(a kako su mijenjali site, valjda je uklonjen).
Sad postoje neki novi sa 1 USB 2.0 master.
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2008., 18:41   #33
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Ok sad i to za telefon kužim, iako mi i dalje nije jasno koja je razlika između slave i master usb.a... kolko sam ja skužio, ja imam slave priključak, ali mi nije posve čisto koja je njegova svrha...?

E i još jedno pitanje...

Naime, imam točno pet uređaja u kući koji se spajaju na WLAN...

PC 1; PC 2; Laptop; PDA; Printer

E sad, fora je u tome da, barem koliko sam skužio, router svaki puta dodjeli drugačiji IP svakom od tih uređaja koji se spoje na kućni wlan...

Budući da imam printer spojen preko ethernet porta (izgleda da od usb.a ništa - tu se opet nadovezujem na gornje pitanje) on zahtjeva fiksnu IP adresu... pa me zanima na koji način mogu srediti da svaki od navedenih uređaja dobije fiksnu IP adresu kad se konektira na router, tj. wlan.

Također, desilo se da je router zapamtio adresu t-com lika koji se spojio sa laptopom prvi puta na router i to preko ethernet porta, tak da mi sad iz nekog meni ne znanog razloga, kad odem pod home network, taj uređaj i dalje naveden pod mrežom, ali kao offline, dok svi ostali uređaji koji se naknadno spajaju i potom ugase, jednostavno nestaju sa liste... s tim da je ta ip adresa koja je dodjeljenja t com laptopu 192.168.1.2 ostala ista i biva preskočena kad se ostali uređaji spajaju... i pod njoj piše da je "static"...

Znači, kako maknuti taj uređaj sa static adrese i dodjeliti static mod ostalim uređajima...

Valjda sam bio dovoljno jasan hehe...

TNX!
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 01:29   #34
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
na koji način mogu srediti da svaki od navedenih uređaja dobije fiksnu IP adresu kad se konektira na router, tj. wlan.
Citiraj:
kad odem pod home network, taj uređaj i dalje naveden pod mrežom, ali kao offline
Ovo se može povezat. Znači, odlaskom na Home > Home Network > Devices, te potom na Configure moguće je izbrisat "neželjene" uređaje, kao i editirat ih. Tamo se može označit Always use the same address. To je vidljivo i u ovom primjeru.
Inače, fiksne adrese je moguće postavit i ručno u Internet Protocol (TCP/IP) Properties na Windowsima. Potrebno je pazit da DHCP te adrese nikad ne dodijeli, odnosno koristit one pri kraju opsega.
A za USB, oni bi se vjerojatno pohvalili u Datasheetu da je moguće.

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 06.08.2008. u 01:42.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 17:40   #35
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Sve je to meni jasno, samo ja nemam opciju "Configure"...

Jel zna ko kud treba otići ili kaj točno treba napraviti da dobijem taj configure screen?

Evo i skrinšota - http://img244.imageshack.us/img244/6017/thomsonjf8.jpg
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 17:46   #36
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Heh - -
Citiraj:
"admin account sam nazicao od sluzbe za korisnike (administrator/!M1PhoIAD2)"
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 17:49   #37
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Promatrajući ovu temu iz prikrajka, jel se to meni čini ili nas naša draga T-Coma lagano hebe zaključavši skoro sve živo u web konfigu (bit će po uzoru na druge ISP - ove)?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 18:27   #38
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Promatrajući ovu temu iz prikrajka, jel se to meni čini ili nas naša draga T-Coma lagano hebe zaključavši skoro sve živo u web konfigu (bit će po uzoru na druge ISP - ove)?
Da, izgleda da neće biti druge nego početi kupovati normalne routere ili na ove flashati nove FWove...
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 18:28   #39
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Istina...

Evo, uspio sam sa ovim administratorskim username.om odbiti konfiguracijske ovlasti, no, fora je u tome da router i dalje dodjeljuje uređajima ip adrese nasumice...

Kud točno trebam ići u windowsima da podesim fixnu IP adresu?

Koristim Vistu.
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 18:45   #40
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Na svakom uređaju je označeno Always use the same address?
Citiraj:
To specify an IP address, click Use the following IP address, and then, in the IP address, Subnet mask, and Default gateway boxes, type the IP address settings.
Windows Vista Help: Change TCP/IP settings
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2008., 20:28   #41
vito777
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zgb
Postovi: 1
Poštovanje, molio bih vaš savjet...

Prije godinu dana istekao mi je ugovor sa T-comom i razmišljam o produljenju ugovora i uzimanju Thomson ST780iWL.

Sada sam prezadovoljan sa starim Samsungovim uređajem (nije bežični) i imam brzinu oko 205 - 210 kb/sec, a promjenio bih ga jer imam i drugi kompjutor (koristi ga sin) koji bi povezao sa internetom pa me interesira:

1: dali je laka instalacija Thomson ST780iWL (nigdje nisam pronašao na t-comovim stranicama o instalaciji) a na jednom kompu mi je vista, a na drugom xp.

2. ukoliko sam spojen na internet samo sa jednim računalom dok je drugo ugašeno dali ću izgubiti na brzini od ovih gore 210 kb/sec, jer mi je susjeda spojena bežično na internet (sa nekim starim samsungovim uređajem) i dosta, dosta joj je manja brzina od moje iako spajamo na istu telefonsku centralu.

3. Puno skidam sa rapidshare i prije sam se trebao satalno isključivati (disconect) sa interneta da bih mogao skidati part2, part3, a ako to ponovno uvede rapidshare dali ću imati problema oko isključivanja i priključivanja na internet..

4. Sada sam zadovoljan i sa brzinom koju imam kad skidam preko torenta (kako kada od 70 - 150 kb/sec) i dali ću izgubiti na toj brzini..

5. Ako je ovaj Thomson loš uređaj koji mi preporučate da kupim jer bi spojio dva kompa na internet, nemoraju biti bežično povezani.

Hvala unaprijed..
-->
Poštovanje, molio bih vaš savjet...

Prije godinu dana istekao mi je ugovor sa T-comom i razmišljam o produljenju ugovora i uzimanju Thomson ST780iWL.

Sada sam prezadovoljan sa starim Samsungovim uređajem (nije bežični) i imam brzinu oko 205 - 210 kb/sec, a promjenio bih ga jer imam i drugi kompjutor (koristi ga sin) koji bi povezao sa internetom pa me interesira:

1: dali je laka instalacija Thomson ST780iWL (nigdje nisam pronašao na t-comovim stranicama o instalaciji) a na jednom kompu mi je vista, a na drugom xp.

2. ukoliko sam spojen na internet samo sa jednim računalom dok je drugo ugašeno dali ću izgubiti na brzini od ovih gore 210 kb/sec, jer mi je susjeda spojena bežično na internet (sa nekim starim samsungovim uređajem) i dosta, dosta joj je manja brzina od moje iako spajamo na istu telefonsku centralu.

3. Puno skidam sa rapidshare i prije sam se trebao satalno isključivati (disconect) sa interneta da bih mogao skidati part2, part3, a ako to ponovno uvede rapidshare dali ću imati problema oko isključivanja i priključivanja na internet..

4. Sada sam zadovoljan i sa brzinom koju imam kad skidam preko torenta (kako kada od 70 - 150 kb/sec) i dali ću izgubiti na toj brzini..

5. Ako je ovaj Thomson loš uređaj koji mi preporučate da kupim jer bi spojio dva kompa na internet, nemoraju biti bežično povezani.

Hvala unaprijed..
vito777 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 22:53   #42
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
-instalacija je prelagana, ovaj softver koji je t com stavio na ruter je doslovce plug n play
-neće biti sporija, jer je propustnost wlan.a mnogo veća
-samo restartaš router, ili koristiš neke sajtove koji clockaju ip adresu
-vjerojatno ne
-nije loš
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 22:56   #43
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Hm, nisam mjenjao onaj ipv6 protokol, već samo onaj ipv4, i ukucao sam ip adresu 192.168.1.3, a subnet mask mi se samo izbacilo 255.255.255.0 ... nakon toga komp se spojio na wlan mrežu, ali više nije htio ići na internet...

U čem je caka?

Koja je uopće razlika između tih subnet maskova, dns.ova i difaltnog getveja?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 23:53   #44
sylvanius
Registered User
Moj komp
 
sylvanius's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Catalyst Group Pregled postova
Hm, nisam mjenjao onaj ipv6 protokol, već samo onaj ipv4, i ukucao sam ip adresu 192.168.1.3, a subnet mask mi se samo izbacilo 255.255.255.0 ... nakon toga komp se spojio na wlan mrežu, ali više nije htio ići na internet...

U čem je caka?

Koja je uopće razlika između tih subnet maskova, dns.ova i difaltnog getveja?
kod default getaway napisi IP adresu routera ( vjerojatno 192.168.1.1)
subnet mask ostavi 255.255.255.0
sylvanius je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 01:20   #45
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Citiraj:
Autor sylvanius Pregled postova
kod default getaway napisi IP adresu routera ( vjerojatno 192.168.1.1)
subnet mask ostavi 255.255.255.0
da, ali ja želim da mi svaki uređaj ima svoj IP...

tipa
pc 1 - 192.168.1.2 (router ima 1 na zadnjoj znamenki)
pc 2 - 192.168.1.3
itd...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 01:37   #46
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Hm, još jedno pitanje koje se nadovezuje na moj zadnji post...

Cilj mi je složiti kućnu mrežu tako da ću moći shareati fajlove između kompova, igrati neku igru, itd. Za to mislim pokrenuti novi topic na mrežama, no pretpostavljam da je glavna pretpostvaka za tako nešto da svaki uređaj ima svoju fiksnu IP adresu, jelda?

E sad, kad ja odem sa laptopom u hotel npr. i nekim slučajem ip adresa koja mi je ok kod kućne mreže, biva zauzeta, da li server od hotelskog wlana automatski primjenjuje neku drugu adresu ili ja moram kopati po postavkama laptopa i staviti da mi ip adresa bude "automatic" ?

U slučaju potvrdnog odgovora, onda mi je bolje zadržati adrese koje moj kućni thomson router nasumice dodjeljuje i samo mu zadati da ih snimi, tj. svaki puta kod logiranja istom uređaju dodjeli istu adresu. Iako mi nije jasno da po kojem on to ključu radi, tj. da li se iz routerovog konfiguracijskog sučelja može točno odrediti koju će ip adresu imati određeni uređaj, a da na postavkama tog određenog uređaja adresa bude "automatic"...

No, tu se opet vraćamo na vrh posta, jel je za kućnu mrežu, sharenje fajlova (diskova) i inih stvari, potreban fiksni ip...

?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 14:18   #47
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Anyone?

TNX!
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 14:29   #48
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Očito ti se lakše držat DHCP-a i one postavke Always use the same address.
Setting up a home network
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 21:54   #49
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,541
Citiraj:
Autor Catalyst Group Pregled postova
Hm, još jedno pitanje koje se nadovezuje na moj zadnji post...

Cilj mi je složiti kućnu mrežu tako da ću moći shareati fajlove između kompova, igrati neku igru, itd. Za to mislim pokrenuti novi topic na mrežama, no pretpostavljam da je glavna pretpostvaka za tako nešto da svaki uređaj ima svoju fiksnu IP adresu, jelda?

E sad, kad ja odem sa laptopom u hotel npr. i nekim slučajem ip adresa koja mi je ok kod kućne mreže, biva zauzeta, da li server od hotelskog wlana automatski primjenjuje neku drugu adresu ili ja moram kopati po postavkama laptopa i staviti da mi ip adresa bude "automatic" ?

U slučaju potvrdnog odgovora, onda mi je bolje zadržati adrese koje moj kućni thomson router nasumice dodjeljuje i samo mu zadati da ih snimi, tj. svaki puta kod logiranja istom uređaju dodjeli istu adresu. Iako mi nije jasno da po kojem on to ključu radi, tj. da li se iz routerovog konfiguracijskog sučelja može točno odrediti koju će ip adresu imati određeni uređaj, a da na postavkama tog određenog uređaja adresa bude "automatic"...

No, tu se opet vraćamo na vrh posta, jel je za kućnu mrežu, sharenje fajlova (diskova) i inih stvari, potreban fiksni ip...?
Za svako kompliciranije a time i pametnije umrežavanje potrebne su postavke sa fiksnim IP - om. To npr. omogućuje konfiguriranje NAT - a za otvaranje posebnih portova za određene aplikacije.
Kod dobrih firmi laptopa (IBM/Lenovo, neki HP) postoje aplikacije za mjenjanje mrežnih postavki "u letu" tj. bez restarta ovisno o trenutnoj lokaciji. Tako možeš postavit da kad si doma imaš profil sa fiksnim postavkama a kad si negdje vani sa automatic.
Odgovor na tvoje drugo pitanje je MAC adresa mrežnog sučelja (nebitno sad jel žično ili bežično). Kako je MAC adresa jedinstvena (dok nije hakirana) za svako mrežno sučelje, tako router zapamti zapravo da uređaju sa tom i tom MAC adresom kroz DHCP sustav dodjeljuje uvijek istu lokalnu IP adresu.
Sve je ovo objašnjeno ovuda na forumu i netu. Uh, ovo je bilo duugo,
odoh na
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 22:12   #50
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
kad ja odem sa laptopom u hotel npr. i nekim slučajem ip adresa koja mi je ok kod kućne mreže, biva zauzeta, da li server od hotelskog wlana automatski primjenjuje neku drugu adresu ili ja moram kopati po postavkama laptopa i staviti da mi ip adresa bude "automatic"
Zato je bolje koristit DHCP. A ako ga negdje nema:
How to use the Alternate Configuration feature for multiple network connectivity in Windows XP


Citiraj:
This feature specifies that TCP/IP uses an alternative configuration if a DHCP server is not found.
Citiraj:
If you use DHCP, then you don't have to change your settings if you move your computer to another location, and DHCP doesn't require you to manually configure settings such as Domain Name System (DNS) and Windows Internet Name Service (WINS).
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 05:35   #51
cromen
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 103
modem (6.2.29.2 firmware) je nasprama dosadasnje ponude t-coma zaista dobar,manji sumovi
sto bi moglo biti posebno zanimljivo granicnim korisnicima 1,5 do 2 kilometra od centrale kao meni npr. :

d-link G684T:
margin (downstream): 14db
attenuation(downstream): 26db

Thomson Speedtouch 780i(WL)
margin (downstream): 16db
attenuation(downstream): 22db (o ovome ovisi maxtv HD do 25db moze preko 25db nemoze)

po rijecim tipa iz SZK-a nebi trebao biti neki problem sa t-comovo templatom(user.tpl) posloziti i maxtv na 6.2.29.2 firmware
reklo bi se da t-com bas i nema nista protiv prckanja po firmwareu,
bar ne previse protiv

pospremanje templata ide na sljedeci nacin
otvorite windows explorer i upisete sljedecu adresu:

ftp://administrator:!M1PhoIAD2@10.0.0.138/dl/

kad se otvori spremite ili kopirajte user.tpl i za svaki slucaj user.ini
file

UPOZORENJE : upgradeom na 6.2.29.2 firmware,gubi se mogucnost pospremanja .tpl i .ini filova
s toga to treba uciniti prije upgradea

p.s. ako ima dobra dusa da mi na mail posalje user.tpl file
bio bih mu vjecno zahvalan

skalar1999@yahoo.com

Zadnje izmijenjeno od: cromen. 11.08.2008. u 05:49.
cromen je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 13:53   #52
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 14:15   #53
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
jel zna tko ovo cudo natjerati da radi u bridge mode-u (da mogu koristiti drugi router - ali uz maxtv i voip) ?
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 14:52   #54
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Pick a task...(Home > SpeedTouch)
Set Up

Citiraj:
Autor drocketman Pregled postova
Da li ga se moze stavit u bridge mode i spojit na drugi ruter?
Citiraj:
Autor cromen Pregled postova
sam nemozes




user
osim postavljanja wlan zastite i takozvanog portforwarda stanga nista se nemoze namjestiti

jedina nada mi je kolko citam na njemackim forumima software 7.100
navodno onda je potpuno otkljucan,ako ga nadjem za skinuti

p.s. probat cu ga sutra resetirati pokrenut konfiguraciju sa cd-a pa javim

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 11.08.2008. u 15:02.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2008., 15:02   #55
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
sve to lijepo i krasno funkcionira na tom simulatoricu ali u "set up" imam 2play, 3play i ppp connection svi 3 provided by t-scum. nece li odabir ppp connection "ubiti" iptv i voip?

evo more info:

2Play:
DESCRIPTION Internet & IP Phone
REGION Hrvatska
PROVIDER T-Com

3Play:
DESCRIPTION Internet / VoIP / IPTV
REGION Hrvatska
PROVIDER T-Com

PPP Connection Mode:
DESCRIPTION Set PPPoE Connection Mode to Dial on Demand or Always On
REGION Hrvatska
PROVIDER T-Com
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 03:40   #56
BigED
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: EU
Postovi: 2
BRIDGE mode je rijesen.

Ima puno posla, ali moze se napraviti.

Nazalost imam jako malo vremena pa trenutno ne mogu o detaljima.

Čini mi se da je netko rekao da treba file USER.TPL ili tako nesto pa neka mi se javi ako jos to treba.

Razbija sam ga ko beba zvecku!

Inace je po kvaliteti izrade router prilicno kvalitetan, rekao bih jedan od boljih koje sam imao prilike konfigurirati, ali je T-com napravio veliko shranje sto je zablokirao sve sto treba ozbiljnijim korisnicima, a WEB interface je za debile.

IPTV, IPPHONE ostaju onako kako su bili i nema instalacije novog FW. Sve po JUSU ))

Pozdrav!
BigED je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 11:22   #57
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
super majstore. ako ikad nadjes vremena, molim te napisi detaljnije sta treba napraviti za bridge mode. i hvala ti unaprijed
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 15:15   #58
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
pitanje nadogradnjom novog FW jel se moze spasit postavke za maxtv? jel to taj user.tpl? i jel netko moze napisat postupak istog mene jebe NAT tj port fowering ne radi u opce kako treba mracim lagano makar je ruter sam po sebi odlican
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 15:18   #59
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor cromen Pregled postova
postupak je krajnje jednostavan
ali i nepovratan t-comov ili firmware konkurenzije se nemoze pospremiti
pa ga kasnije opet vratiti,tako da oni koji ruter moraju vratiti nakon ugovora
bolje da puste prste od toga,posebno nesto se bas i nedobija osim mogucnosti koristiti voip i od drugih operatera,ali gubi se iptv (bar za sada).
samo cisto sumljam da nakon ovog poteza vrijedi t-comova garancija.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 16:28   #60
BigED
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: EU
Postovi: 2
Ma sve ostaje kao sto dobijes od tcoma, i maxtv i ipphone.
Sacekajte malo da nadjem vremena za objasnjenje.

cromen nije u pravu.

P.
BigED je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na