Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2010., 16:26   #1
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Chieftec 400W, čudno paljenje

Uglavnom sindromi su originalno bili nekad se pali, nekad ne. Nakon 2 tjedna što je napajanje kod mene mogu ustvrditi da ako se drži uštekano u struju stalno, nema uopće problema. Ukoliko se switch prebaci na O, ili se išteka iz struje, onda ga treba uštekat, pa će se za koju minutu moći upaliti, inače ne reagira. Uspije se doduše i "polovično" upaliti, u smislu da čujem neke ventove da se počnu vrtit, ali se brzo samo ugasi. Ako duže stoji uštekan, radi normalno. Probano s 3 ploče različitih generacija / starosti / konfiguracija / opterećenja napajanja. Možda mi tko može locirati problem malo preciznije unutar napajanja?
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2010., 17:28   #2
redentor666
Premium
Moj komp
 
redentor666's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Otvori napajanje i pogledaj da li je neki kondenzator napuhnut.To što si napisao djeluje mi kao problem s kondenzatorom.
redentor666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2010., 12:07   #3
asdf123
Premium
 
asdf123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg ilili
Postovi: 253
bok

Problem je u napajanju . Imao sam takav problem. Kod mene je bio na +5VSB grani riknul kondenzator (napuhnut) samo kaj je moje bilo puno teže za upaliti komp...


Nabavi drugo napajanje!
asdf123 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2010., 14:07   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor asdf123 Pregled postova
Kod mene je bio na +5VSB grani riknul kondenzator (napuhnut) samo kaj je moje bilo puno teže za upaliti komp...
isti slucaj imao prije par tjedana sa MS 550W napajanjem (srot, ali nije zahtjevan komp pa ok). uglavnom napajanje je znalo paliti 5/5 komp konstantno, radi i tjera igre, max opterecenje svega, i onda se samo ugasi na FF-u ili filmu........ totalno neovisno o opterecenju, cak mi se u BIOSu ugasio.

rezime - izvadio napajanje i odnio ga u servis kod frenda u jednu trgovinu, spojio ga na tester i upravo ovih +5VSB je varirao od 5V do 4,5V. razlog gasenja - upravo kada padne doticnim +5VSB, cijeli komp kao da odes na shut down. nakon par puta napajanje uopce nece upaliti, izvadis 220V kabel - sljedeci put pali i moze raditi danima, moze raditi 5 minuta dok opet ovih +5V ne padne.


rjesenje je pogledati da li je koji element otisao i pokusati promjeniti ga, iako sam ja liku kupio LcPower 420W, i od onda komp radi 5/5 bez gasenja.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2010., 22:08   #5
redentor666
Premium
Moj komp
 
redentor666's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Slažem se s Burkom ,otvori napajanje i pogledaj kondenzator na 5v railu
mislim da ti je kondenzator s oznakom 2200uF 10v
redentor666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na