Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.12.2021., 19:59   #1471
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Nisam to znao, internet S mi je sasvim dovoljan kad svugdje gdje jesam imam wifi a za tamo gdje ga nema promet koji se ne iskoristiti i ovako i onako se skuplja pa imam dosta buffera, tako da nisam to skužio.
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 20:01   #1472
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
I računaj da ht ov 5g negdje radi, negdje ne iako pokazuje 5g.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 17:32   #1473
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Pozdrav,
Imam ZTE MF283+ router i Tele2 sim karticu. Sve je funkcioniralo cca 2godine. Router je zicano spojen na PC.Kada se PC ugasi, ostajem bez intereta.
Sim karticu sam stavio u mobitel i internet funkcionira.

Pretppstavljam da je do routera.
Je li mi možete preporučiti router koji bih kupio kao zamjenu. Budžet cca 400 kn, ako se za to da nešt best buy kupiti.

Hvala.
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2022., 20:33   #1474
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Koja bi bila sad aktualna opcija za mobilni internet, trebao bih nešto bez ugovorne obveze preko ljeta, 2-3 mjeseca za apartman, vidim da je Tele2 ograničio na 200GB svoju neograničenu pa ima li nešto bolje za sličan novac? Kakav je sad router aktualan za do 500kn, htio bi nešto da može uhvatiti bandove koji su dostupni kod nas da bude okej veza koliko može biti.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2022., 12:49   #1475
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Eto, naručio i ja za probu A1 5G outdoor. Danas napokon došao njihov vanjski suradnik iz ZG na instalaciju (točno mjesec dana nakon što je usluga zatražena). Naravno, ništa o svega toga, kao što sam i pretpostavljao sukladno dostupnim podacima na cellmapperu. Nakači se ta antena na "5G" no brzine su cca 30-40mbps, ni pola od tih "do 200" koje spominju pa smo na kraju odustali od uključenja. Zanimljivost (i info za ostale koji planiraju možda uzeti ovakvo rješenje) jest da se instalacija vrši isključivo sa opremom koja se dobije u kutiji od proizvođača: znači 2m (ili max. 3m, više od tog nije sigurno) flat LAN kabela pa ukoliko eventualno prozor/mjesto gdje se nalazi ovaj fritz kojeg isporučuju je veće udaljenosti oni uslugu zbog toga ne mogu ni isporučiti. A da ne govorimo o nekim situacijama gdje bi eventualno trebalo staviti nekakav stup/nosač za antenu, ovisno o položaju objekta... i tak

Izgleda da ću veoma brzo ići u nabavku Iskre P60 i adekvatnog routera...
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 10:54   #1476
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Opet ja s ovim:

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Koristi netko voice flat tarife s modemom kao pokucni net, ali da to koristi na duze staze? Zezaju li operateri zbog toga jer cuclam samo net i koristim uslugu kao data tarifu?

Konkretno me zanima tmobile flat tarifa/e.

Drugo pitanje, manje vjerojatno, moze li se na takvoj tarifi maknuti iz cgnat-a?
Odlucio sam se probati Unlimited iz TM na mjesec-dva, ali jedna stvar me "brine".

Brzina pada na 64 kb/s (8 kB/s) i to je kriminalno sporo. Zamisljam worst case scenario, vani sam i moram na daljinu pristupiti modemu i poslati sms za povecanje brzine. Samo sucelje modema kod loadiranja ima 10 MB (ako je vjerovati browseru). Kuzite kuda ovo ide - loadiranje sucelja modema bi teoretski trebalo trajati 20ak minuta, a tu ne racunam browsanje medju stranicama dok dodjem do sms-a.

Kako to rijesiti, a da ne mora netko biti doma i lokalno pristupiti modemu?

Je li taj limit brzine bas toliko nizak u praksi? Sudeci po ToS-u, brzina je DO 64 kb/s....

Ima netko iskustva s dobivanjem public IP-a na voice sim-icama kod TM-a?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 10:58   #1477
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Sučelje modema (192.168...) ne ulazi u taj data plan i on ti se uvijek otvara max brzinom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 11:49   #1478
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Opet ja s ovim:



Odlucio sam se probati Unlimited iz TM na mjesec-dva, ali jedna stvar me "brine".

Brzina pada na 64 kb/s (8 kB/s) i to je kriminalno sporo. Zamisljam worst case scenario, vani sam i moram na daljinu pristupiti modemu i poslati sms za povecanje brzine. Samo sucelje modema kod loadiranja ima 10 MB (ako je vjerovati browseru). Kuzite kuda ovo ide - loadiranje sucelja modema bi teoretski trebalo trajati 20ak minuta, a tu ne racunam browsanje medju stranicama dok dodjem do sms-a.

Kako to rijesiti, a da ne mora netko biti doma i lokalno pristupiti modemu?

Je li taj limit brzine bas toliko nizak u praksi? Sudeci po ToS-u, brzina je DO 64 kb/s....

Ima netko iskustva s dobivanjem public IP-a na voice sim-icama kod TM-a?
Namjestiš neki program da šalje SMS kad dođe poruka da si potrošio sav internet iz tarife.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Sučelje modema (192.168...) ne ulazi u taj data plan i on ti se uvijek otvara max brzinom.
Problem je u tome što on hoće izvana pristupit routeru, a onda se koristi internetska veza da bi došao do istog.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 12:23   #1479
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
https://www.ltehmonitor.com/en/
Kupit licencu za 20eur, javit se vlasniku programa i kaze ti sve sta želiš.
Dosada pozitivna kominikacija sa vlasnikom te brza. Sms triger radi super kod frenda.
Ako ne znas taj tool proucit ga prvo u free verziji.
Opcija b je install hilink na mob i preko nje poslat sms kad je neko doma.
Prvo ti koristi tarifu pa ces lako dalje.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 15:16   #1480
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Meni na B818 Hilink nikako ne radi (bugovi kod logina), a noviji AI Life mislim da niti ne radi kad je modem u bridgeu, ne sjecam se. Iz nekog razloga sam ga davno prestao koristiti.

Preko wireguarda/openvpna bi pristupao mrezi izvana.

Lte monitor sam zaboravio, tnx! To sam pokusavao osposobiti na B715, nisam uspio. Bilo je nesto s pokretanjem monitora direktno s usb-a ili tako nekako, neke komplikacije.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 16:04   #1481
scarwin
Premium
Moj komp
 
scarwin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagora
Postovi: 165
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Meni na B818 Hilink nikako ne radi (bugovi kod logina), a noviji AI Life mislim da niti ne radi kad je modem u bridgeu, ne sjecam se. Iz nekog razloga sam ga davno prestao koristiti.

Preko wireguarda/openvpna bi pristupao mrezi izvana.

Lte monitor sam zaboravio, tnx! To sam pokusavao osposobiti na B715, nisam uspio. Bilo je nesto s pokretanjem monitora direktno s usb-a ili tako nekako, neke komplikacije.
Preko koje stranice najbolje naručit B818, znam da se pisalo o nekoj iz inozemstva al zaboravia san?

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
scarwin je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2022., 16:07   #1482
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
satshop.fi

Znaju nekad imati i povrat robe s kracom garancijom (3-12mj) i nesto ni