Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2011., 19:32   #1
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Slim zvucnici a da nisu USB

Imam jedan 22" LCD koji ima dvi i vga. Htio sam spojiti maxtv STB na njega ali naravno ,zvuk je problem. Posto nemam puno prostora tamo gdje bih stavio LCD,mislio sam negdje naci SLIM zvucnike i zalijepiti ih za LCD,ali svi koje sam nasao su USB zvucnici. Posto se meni ne da modati ,rezati,otvarati itd,ima li kod nas takvih slim zvucnika koji imaju 3.5 bananu tj. da nije USB. ? Recimo nesto kao logitech z205 ali da nema USB prilkljucak.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2011., 19:57   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Jasno je šta želiš postići ali čemu komplicirat ? Staviš naj običnije PC zvučnike koji se napajaju sa 230, std. imaju 3.5 klinke (bananu), mogu stati i iza monitora.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2011., 22:20   #3
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Jasno je šta želiš postići ali čemu komplicirat ? Staviš naj običnije PC zvučnike koji se napajaju sa 230, std. imaju 3.5 klinke (bananu), mogu stati i iza monitora.
Problem je u tome sto LCD ide na zidni nosac i bit ce pomican lijevo-desno,zato mi zvucnici moraju biti fiksirani za monitor. Ispod njega nema nista i nemam gdje staviti obicne zvucnike. Polica na kojem ce biti STB je dosta udaljen od LCD-a pa mi je jako glupo da mi se zvuk cuje puno dalje od monitora ako ih stavim na tu policu.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2011., 13:45   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
U toj kombinaciji bi ja napravio DiY dodatak na zidni nosač ili monitor na način da ovi zvučnici koje nabaviš stoje iza ili uz monitor. Napiši koji je monitor tj. kakvo je vješanje, vjerojatno VESA 200x100. Za primjer, nađeš Al. lim cca 0.5 mm, napraviš kao dvije trake. svaku učvrstiš pod dvije vide između nosača i monitora a na drugom kraju sa dvije vide za lim / plastiku zavidaš na zadnju stranu zvučnika. Al. lim se da formirat u potrebni oblik ovisno jel želiš zvučnike iza ili bočno do monitora.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2011., 14:00   #5
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Problem je u tome sto LCD ide na zidni nosac i bit ce pomican lijevo-desno,zato mi zvucnici moraju biti fiksirani za monitor. Ispod njega nema nista i nemam gdje staviti obicne zvucnike. Polica na kojem ce biti STB je dosta udaljen od LCD-a pa mi je jako glupo da mi se zvuk cuje puno dalje od monitora ako ih stavim na tu policu.
potražiš neke manje nxt zvučnike?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 01:35   #6
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
U toj kombinaciji bi ja napravio DiY dodatak na zidni nosač ili monitor na način da ovi zvučnici koje nabaviš stoje iza ili uz monitor. Napiši koji je monitor tj. kakvo je vješanje, vjerojatno VESA 200x100. Za primjer, nađeš Al. lim cca 0.5 mm, napraviš kao dvije trake. svaku učvrstiš pod dvije vide između nosača i monitora a na drugom kraju sa dvije vide za lim / plastiku zavidaš na zadnju stranu zvučnika. Al. lim se da formirat u potrebni oblik ovisno jel želiš zvučnike iza ili bočno do monitora.
Morat cu se ipak zabavljat malo s modanjem. Nigdje nema slim zvucnika.

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
potražiš neke manje nxt zvučnike?
Nasao ali svi su FLAT i siroki. Meni trebaju uski.
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na