Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2011., 22:40   #1
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
N-male razlika u promjeru LMR 100 vs LMR 195

Frend ima brdo neotvorenih tvornicki pakiranih konektora N-MALE i RP-SMA MALE za wifi antene ali ne znamo za koji kabel je rađeno. Znamo da nije za LMR400 jer je rupica premala,ali zanima me kako da saznamo za koji kabel je rađeno? Jel ima neka mjera rupice za kabel pa da izmjerimo? Nemamo kabel nego samo konektore pa ne znamo. LP
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 23:17   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Probaj naći teh. specifikacije konektora od nekog provjerenoga proizvođača mada je danas moda sakrivat takve podatke.
Obrati pažnju da mogu postojat razlike u mjerama kada je kon. namjenjen za lemljenje u odnosu onog za krimpanje.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.03.2011. u 23:34.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2011., 15:46   #3
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Po svemu sudeci u pitanju je konektor za lmr 240 ,tj. 5.5mm vanjski i 4 i nesto sitno unutarnji promjer rupe. Jos jedno pitanje, bi li netko imao problema zakacit taj konektor na ,manji kabel ?LMR 195 i slicni? On bi to zelio prodati jer mu ne treba,pa da znamo sta da upisem u oglas
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 22:07   #4
konac
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 34
ako je kabel tanji od konektora, tj. ako je rupa u konektoru deblja od unutarnje izolacije kabla, to se može riješiti sa stavljanjem malo izolir trake oko unutarnje izolacije (one između srednje žice i žice-omotača) kako bi se povećao promjer te izolacije kako bi ona taman stala u rupu od konektora.
Tako sam ja jednom napravio sa RG58 na RG-6 kabel- razlika je možda u milimetar debljine i taman izolirka to pokrije tako da nema lufta, a pri testiranju kvalitete kabla sam utvrdio da to ne stvara neke dodatne osjetne gubitke, ipak je to samo pojačavanje izolacije i ne može stvoriti nikakve dodatne gubitke, a druga je stvar što će to nekome možda biti neprikladan način rada.
-->
ako je kabel tanji od konektora, tj. ako je rupa u konektoru deblja od unutarnje izolacije kabla, to se može riješiti sa stavljanjem malo izolir trake oko unutarnje izolacije (one između srednje žice i žice-omotača) kako bi se povećao promjer te izolacije kako bi ona taman stala u rupu od konektora.
Tako sam ja jednom napravio sa RG58 na RG-6 kabel- razlika je možda u milimetar debljine i taman izolirka to pokrije tako da nema lufta, a pri testiranju kvalitete kabla sam utvrdio da to ne stvara neke dodatne osjetne gubitke, ipak je to samo pojačavanje izolacije i ne može stvoriti nikakve dodatne gubitke, a druga je stvar što će to nekome možda biti neprikladan način rada.
konac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na