Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2020., 21:25   #10291
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Ima li ko iskustva sa ICEpower® class D pojacalima, konkretno Xtz edge a2-300. Trebam power amp za klipsch rp260. Trenutno ganjam na Marantz Sr6013. 5.2.2 sistem. Hvala
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2020., 04:38   #10292
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Znam da su neloša iako nisam imao prilike probati. Ali ništa ne fali ni tvom Marantzu što se mene tiče
donkimizer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2020., 08:42   #10293
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
Jel slučajno netko koristi A1/Bnet TV receiver (kabelska) Kaon kao ulaz na AV receiveru? Imam Denon AVX 3600H i samo mi a1 receiver zacrni tu i tamo sliku na 2 sekudne i onda se vrati. Nije kabel, nije pokvarez HDMI ulaz na Denonu. Taj isti prijemnik kad se ukljuci u HDMI od TV-a nema problema. Izgleda da je nekompatibilnost neka između Denona i Kaona. Thoughts?
https://www.nabava.net/napajanja/apc...ijena-71193591

Sličan problem (doduše sa nekim drugim uređajima) sam imao prilikom uključenja klime. Riješio gore navedenim.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2020., 11:09   #10294
evil992
Silent member
Moj komp
 
evil992's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Varaždin || Pitomača
Postovi: 182
Citiraj:
Autor dani77 Pregled postova
Da, muški je. Uslikao ti ovo ispod na kućnom kinu (gore muški RF, ispod ženski RF):



F-konektor
Hvala na pomoći i slikama
Uspio sam spojiti antenu i uredno radi.
__________________
Theorem: A cat has nine tails.
Proof: No cat has eight tails. Since one cat has one more tail then no cat, it must have nine tails.

evil992 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2020., 01:15   #10295
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Znam da su neloša iako nisam imao prilike probati. Ali ništa ne fali ni tvom Marantzu što se mene tiče
Za kucno kino nis, ali hocu izvuc jos nes za stereo.
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2020., 10:42   #10296
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Ima li ko iskustva sa ICEpower® class D pojacalima, konkretno Xtz edge a2-300. Trebam power amp za klipsch rp260. Trenutno ganjam na Marantz Sr6013. 5.2.2 sistem. Hvala

Imaš od Norda 8 kanalna riješenja bazirana na Hypexu koja bi ti savršeno sjela da "kompletno" zaobiđeš Marantza...
Naravno , imaš i 2 kanalna riješenja slične cijene kao ovo što si gledao ali moj savjet bi ti bio da se ostaviš čorava posla i prepustiš ta kemijanja "znalcima".
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2020., 15:13   #10297
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Ljudi ima li kvaliteta optičkog kabla ikakve veze s kvalitetom zvuka?
Trenutno koristim jeftini optički s Alija za spajanje Chromecasta na dac pojačala, pa me interesira mogu li napraviti pomak s kvalitetnijim optičkim kablom.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2020., 19:58   #10298
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,909
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Ljudi ima li kvaliteta optičkog kabla ikakve veze s kvalitetom zvuka?
Trenutno koristim jeftini optički s Alija za spajanje Chromecasta na dac pojačala, pa me interesira mogu li napraviti pomak s kvalitetnijim optičkim kablom.

U teoriji ne bi smjelo biti razlike u zvuku, ali u praksi može biti ako receiver ne koristi buffer ili ako nema vremensku korekciju valnog oblika.


Meni su se na Onkyu isticali visoki tonovi kada bi forsirao 24bit output na 16bit FLACu. Točno sam znao kada mi je otput ostao na 24bit. Kada sam kupio bolji TOSLINK kabel ta razlika je potpuno nestala.


Jeftini kabeli imaju plastičnu jezgru za provođenje svjetla. Imaju puno refrakcije i lako ih trajno je uništiti pretjeranim savijanjem. Oni bolji imaju silikatnu jezgru poput multimodnih kabela koji se koriste u LAN mrežama. Takvi su puno bolji i mogu ići na puno veće duljine od standardnih 10ak metara za TOSLINK.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 07:41   #10299
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Imaš od Norda 8 kanalna riješenja bazirana na Hypexu koja bi ti savršeno sjela da "kompletno" zaobiđeš Marantza...
Naravno , imaš i 2 kanalna riješenja slične cijene kao ovo što si gledao ali moj savjet bi ti bio da se ostaviš čorava posla i prepustiš ta kemijanja "znalcima".
Kupio pa cu vidit i kemijat, hvala za savjet o Nordu odlican je kočino vidim po recenzijama. Al je i skoro duplo skuplji. Javim kak je ispalo, moram cekat 2-3 tjedna nema ga na stanju trenutno.
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 10:45   #10300
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ja sam ti samo htio pomoč , a ako ne želiš nije važno.
Tvoj HT pa ga možeš sjebat kako god želiš.


Što se tiče ampova...čak kad se na Nordove cijene nadoda PDV nije baš da je toliko skuplje.
ali ako se trazi više buđet frendly opcija a ne smeta 'ambalaza' tu je Audiophonics s doslovno istim za 470 eura ili 370 eura.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2020., 01:47   #10301
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Hvala na savjetu, nisam siguran zasto mislis da ne zelim pomoc, predlozio si mi drugi amp koji je isto class d, ali Hypex koji je ocjenjen odlicno.XTZ je ICEpower malo losiji naspram Xypexa. Mada sam za Xtz edge a2-300 citao samo dobro, mada ima svojih mana. Nisi mi rekao da XTZ ne valja vec da prepustim kemijanja " znalcima". Tesko je ovako reci dal si bio sarkastican prema ostalima ili si pretpostavio da ja nemam bas nikakvog znanja o audio opremi. Nisam od onih koji traze savjet, a ne poslusaju ga i razmotre. Umjesto SvS suba sam uzeo XTZ po preporuci sa foruma. I nisam zazalio. Kako to mislis sjebat cu svoj HT. Imat ce losiji zvuk ili ce zbog XTZa sve izgorit. Ak nebu valjalo vratit cu ga, imas i tu mogucnost(cudan narod ti Svedani) Mada sad mislim da ce bit bas dobro. U svakom slucaju hvala.
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 01:59   #10302
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Imo, nećeš puno fulat kajgod da uzmeš, al nećeš puno ni pogodit.
Zvučnici su uvijek bolji kandidat za nadogradnju.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 02:53   #10303
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Imo, nećeš puno fulat kajgod da uzmeš, al nećeš puno ni pogodit.
Zvučnici su uvijek bolji kandidat za nadogradnju.
To sigurno 😁👍
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 13:31   #10304
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Hvala na savjetu, nisam siguran zasto mislis da ne zelim pomoc, predlozio si mi drugi amp koji je isto class d, ali Hypex koji je ocjenjen odlicno.XTZ je ICEpower malo losiji naspram Xypexa. Mada sam za Xtz edge a2-300 citao samo dobro, mada ima svojih mana. Nisi mi rekao da XTZ ne valja vec da prepustim kemijanja " znalcima". Tesko je ovako reci dal si bio sarkastican prema ostalima ili si pretpostavio da ja nemam bas nikakvog znanja o audio opremi. Nisam od onih koji traze savjet, a ne poslusaju ga i razmotre. Umjesto SvS suba sam uzeo XTZ po preporuci sa foruma. I nisam zazalio. Kako to mislis sjebat cu svoj HT. Imat ce losiji zvuk ili ce zbog XTZa sve izgorit. Ak nebu valjalo vratit cu ga, imas i tu mogucnost(cudan narod ti Svedani) Mada sad mislim da ce bit bas dobro. U svakom slucaju hvala.

Da netko dođe s idejom kako bi sklopio stereo sistem s različitim zvučnicima te različitim ampovima s različitim gainovima, trebalo bi pola sekunde za konsenzus o potrebi kupovine putne karte do Vrapča.

Na drugu stranu , kad je riječ o HTu , uvjek je tu atmosfera "everything goes".
Od miješanja različitih zvučnika i pojačala pa sve do trpanja 7.1 tamo gdje ne može ni 5.1 kako treba / kad se kauč nabije na stražnji zid. Glavno da se nešto odnegdje čuje. A mora se čut. Pogotovo iz stražnjih zvučnika jer u suprotnom ide zakljucak da straznji ne sluze nicemu. Jer ljudi vecinom ne cijene kvalitetu miksa kao aktivnost pojednih kanala.

Uglavnom, ubacivajne boljeg izlaza kao očito rješenje za stereo reprodukciju ide na štetu HTa jer je eventualno religiozno preštekavanje malo vjerovatno.
To je sve na što sam ti želio skrenuti pažnju. Na nekosistenciju zvuka prednjeg panela zbog različite amplifikacije za frontove i sve ostalo. Dovoljno sam puta imao prilike vidjeti da ima audiofila kojima je ovo potpuno neprimjetno dok istovremeno slušaju materijale činčeva te debljinu pluta na nogicama uređaja tako da uočljivost i problematika istog ovisi od osobe do osobe.

btw, da mene pitaš bilo ti je pametnije uzet još jedan sub. Toga nikad viška.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 14:06   #10305
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Da netko dođe s idejom kako bi sklopio stereo sistem s različitim zvučnicima te različitim ampovima s različitim gainovima, trebalo bi pola sekunde za konsenzus o potrebi kupovine putne karte do Vrapča.

Na drugu stranu , kad je riječ o HTu , uvjek je tu atmosfera "everything goes".
Od miješanja različitih zvučnika i pojačala pa sve do trpanja 7.1 tamo gdje ne može ni 5.1 kako treba / kad se kauč nabije na stražnji zid. Glavno da se nešto odnegdje čuje. A mora se čut. Pogotovo iz stražnjih zvučnika jer u suprotnom ide zakljucak da straznji ne sluze nicemu. Jer ljudi vecinom ne cijene kvalitetu miksa kao aktivnost pojednih kanala.

Uglavnom, ubacivajne boljeg izlaza kao očito rješenje za stereo reprodukciju ide na štetu HTa jer je eventualno religiozno preštekavanje malo vjerovatno.
To je sve na što sam ti želio skrenuti pažnju. Na nekosistenciju zvuka prednjeg panela zbog različite amplifikacije za frontove i sve ostalo. Dovoljno sam puta imao prilike vidjeti da ima audiofila kojima je ovo potpuno neprimjetno dok istovremeno slušaju materijale činčeva te debljinu pluta na nogicama uređaja tako da uočljivost i problematika istog ovisi od osobe do osobe.

btw, da mene pitaš bilo ti je pametnije uzet još jedan sub. Toga nikad viška.
Mislim spojit na preout sa Marantza na power amp za prednje zvucnike. Zar bude stvarno bio problem za centralni zvucnik sto njega pogoni Marantz ( i sve ostale zvucnike) ,a fronte XTZ. Ima tu logike sto kazes, mada se nadam da mi nece smetat. Imam dva suba mada nisu istih karakteristika, ali nebo i zemlja naspram 1. Uglavnom moj najveci problem i je kauc na zidu hhahah. Ne uzimam amp radi snage i ovak je dosta "preglasno" ak pojacam. Pokusavam jos dignut stereo kvalitetu koliko mogu. Inace za HT imam 5.2.2 setup. I nije to lose jos da mi nisu prednji zvucnici u krilu ��. Krenuo.sam.sa manjim prednjim al falilo,basa uzeo vece i puni je bolje( mada su oversized za moj prostor) al cim neko od djece oslobodi sobu .... ��������. I da muziku uvjek slusam na pure direct, rpi3 sa allo boss dac na hibrid tube amp na front od 7.1 analog ulaza, navodno jedino tak mogu izbjec Marantzov dac. I zvucnici su spojeni bi-amp . Najvise sam iskljucio savjet o Nordu zato sto je XTZ malih dimenzija i stane mi da nista na racku ne moram preslagivat.

Zadnje izmijenjeno od: cesarus. 01.03.2020. u 14:12.
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 17:05   #10306
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Kad si već spomenuo dimenzije...imao si i ona Audiophonics riješenja koja sam ti spomenuo.
Nego...čini mi se da imaš krivi dojam ....meni uopče ne smeta što nisi odabrao Nord. Ako misliš da če ti ICE bolje sjesti, onda ok.

Meni je samo žao vidjet kad ljudi rade određene stvari koje su otrov za HT doživljaj.
Uz več spomenute situacije s smještajem mjesta slušanja/gledanja tu su i smještaji centralnih zvučnika koji završe na podu , poviše TVa , u rupu u nekoj komodi itd...svugdje samo ne tamo gdje bi trebalo.

Onda se još u priču ubaci druga amplifikacija za potrebe 2 kanalne reprodukcije i od konherencije i tonske ujednačenosti za HT ostane k....ako je uopče i postajala obzirom na spomenuto miješanje zvučnika.

Ako ti vec treba pjur direkt , biampanje ,dacovi i sl da bi slušao glazbu , ovo gorespomenuto bi ti trebalo biti čujno bez problema.

Šta se tiče suba , nije uopče važno koliko ih imaš...jedan više definitivno neče štetit.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 17:19   #10307
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Dodavanje ampa u HT sustav, iako najčešće beskorisno, je jedan od najmanjih grijeha u većini setupova.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 18:38   #10308
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Moram pitat ili ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 19:36   #10309
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Kad si već spomenuo dimenzije...imao si i ona Audiophonics riješenja koja sam ti spomenuo.
Nego...čini mi se da imaš krivi dojam ....meni uopče ne smeta što nisi odabrao Nord. Ako misliš da če ti ICE bolje sjesti, onda ok.

Meni je samo žao vidjet kad ljudi rade određene stvari koje su otrov za HT doživljaj.
Uz več spomenute situacije s smještajem mjesta slušanja/gledanja tu su i smještaji centralnih zvučnika koji završe na podu , poviše TVa , u rupu u nekoj komodi itd...svugdje samo ne tamo gdje bi trebalo.

Onda se još u priču ubaci druga amplifikacija za potrebe 2 kanalne reprodukcije i od konherencije i tonske ujednačenosti za HT ostane k....ako je uopče i postajala obzirom na spomenuto miješanje zvučnika.

Ako ti vec treba pjur direkt , biampanje ,dacovi i sl da bi slušao glazbu , ovo gorespomenuto bi ti trebalo biti čujno bez problema.

Šta se tiče suba , nije uopče važno koliko ih imaš...jedan više definitivno neče štetit.
Kao da pogadas sve mane mog setupa centralni je iznad ekrana ,al usmjeren orema sjedalu
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2020., 22:21   #10310
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Kao da pogadas sve mane mog setupa centralni je iznad ekrana ,al usmjeren orema sjedalu
Evo slikice da se mozes malo smijat mojoj gluposti, al kad te nes veseli.... To je kao kad od fice idu napravit jurilicu....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	FB_IMG_1583093896499.jpg‎
Views:	249
Size:	42.9 kB
ID:	22001  
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 01:30   #10311
messiah
aka Mithrandir
Moj komp
 
messiah's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 449
Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Kao da pogadas sve mane mog setupa centralni je iznad ekrana ,al usmjeren orema sjedalu
To je skroz OK.
Idealno bi bilo da je u visini ušiju kad sjediš, što je nemoguće jer je bi sredina ekrana trebala biti u visini očiju.

Ako nemaš akustički transparentno platno ili uši 40 cm ispod očiju, moraš ga smjestit ispod ili iznad telke.

EDIT: sad vidio slike...mislim da ti ne treba uopće dodatno pojačalo za tako mali prostor.

Zadnje izmijenjeno od: messiah. 02.03.2020. u 12:28.
messiah je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 11:02   #10312
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Evo slikice da se mozes malo smijat mojoj gluposti, al kad te nes veseli.... To je kao kad od fice idu napravit jurilicu....

Joj ,zafrkani prostor...
Ako ne okačiš tlocrt stana s dozvolom da ti pretumbam život , ne znam što da ti kažem.

Šalu nastranu , bar je situacija s centralnim zvučnikom jednostavno rješiva.
Staviš 2 kutije cipela na rack te centar na njih tako da mu vrh bude taman do TVa.
Time ce LCR biti daleko više u istoj ravnini što ti je osnovni preduvjet za kvalitetan imiđing bilo sve skupa u razini ušiju ili ne.

Sve če se daleko bolje povezat a ako nakon par filmova zakljuciš da ti ne odgovara , vratiš ga nazad.

btw, može par nevezanih pitanja?
Jel to drveni rack?
Gdje ide / odakle izlazi kabel od stražnjeg desnog?
Gdje je tamburin za naslonit noge?
Koji zadnji ATMOS film si gledao?
Koji je sub u priči ...drugi je "u kuhinji"?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 12:06   #10313
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Evo slikice da se mozes malo smijat mojoj gluposti, al kad te nes veseli.... To je kao kad od fice idu napravit jurilicu....

Dakle špajza.
Brate mili, ne da ti ne treba drugo pojačalo, nego ti treba slabije pojačalo.


No da, šalu na stranu, tebi tu centralni zapravo ni ne treba, u biti vjerujem da ti samo pogoršava priču. Probaj ga iskopčat, ponovit kalibraciju samo sa 4.2.2 pa pogledaj koji film, vidi će tako bit bolje.
A ovaj akustični panel(čić) iza glave ako možeš spusti niže, drito na trosjed da bude naslonjen.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 12:10   #10314
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Moram pitat ili ?

Ne moraš, sve si nabrojao, samo velim, miksanje pojačala nije nimalo gadno kolko ljudi misle, uvjerio sam se dosta puta, osim ako se ne radi o kombinaciji s nekim jako jako lošim pojačalom.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 12:25   #10315
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Joj ,zafrkani prostor...
Ako ne okačiš tlocrt stana s dozvolom da ti pretumbam život , ne znam što da ti kažem.

Šalu nastranu , bar je situacija s centralnim zvučnikom jednostavno rješiva.
Staviš 2 kutije cipela na rack te centar na njih tako da mu vrh bude taman do TVa.
Time ce LCR biti daleko više u istoj ravnini što ti je osnovni preduvjet za kvalitetan imiđing bilo sve skupa u razini ušiju ili ne.

Sve če se daleko bolje povezat a ako nakon par filmova zakljuciš da ti ne odgovara , vratiš ga nazad.

btw, može par nevezanih pitanja?
Jel to drveni rack?
Gdje ide / odakle izlazi kabel od stražnjeg desnog?
Gdje je tamburin za naslonit noge?
Koji zadnji ATMOS film si gledao?
Koji je sub u priči ...drugi je "u kuhinji"?
Rack je drveni javor(nije pticiji) , na siljcima od mesinga, napravio sam uz pomoc stolara. Na slikama se vidi sve. Svaka polica ima avob utor na zadnjoj strani.
Tamburin za noge ne stane. Xtz 12.17 edge u blagavaoni i Pioneer SW160K tik uz trosjed. Moram se sa tim poigrat. Xtz moram negdje premjestit. Mislim da ovaj zadnji Terminator. Ma pretumbat cu kad klinci narastu i odu hahhaha. A za centralni imam jos jednu policu al mi se ne svida rack onda visok je. Al probat cu da vidim kgska je zvuk puno bolji lako vratim.

Moj HT5.2.2. Marantz SR6013, Rpi3 Allo boss dac to Hybrid Tube Amp to analog 7.1 front IN for stereo music (waiting for delivery of XTZ edge a2-300 for power two front speakers), Nvidia Shield TV 2017, Philips PUS7809 43", old Pioneer Dvd player(working but not in use �� for long time). Speakers : front Klipsch RP260, centar Klipsch RP250C, suround Klipsch R14M, for Atmos cealing JBL CSB5, subwoofers XTZ 12.17 edge and Pioneer SW160K.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_20200302_111604.jpg‎
Views:	213
Size:	875.5 kB
ID:	22002   Click image for larger version

Name:	IMG_20200302_111624.jpg‎
Views:	183
Size:	741.4 kB
ID:	22003   Click image for larger version

Name:	IMG_20200302_111822.jpg‎
Views:	191
Size:	1.62 MB
ID:	22004   Click image for larger version

Name:	IMG_20200302_111900.jpg‎
Views:	185
Size:	1.26 MB
ID:	22005  

Zadnje izmijenjeno od: cesarus. 02.03.2020. u 19:21.
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 21:14   #10316
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Dakle špajza.
Brate mili, ne da ti ne treba drugo pojačalo, nego ti treba slabije pojačalo.

No da, šalu na stranu, tebi tu centralni zapravo ni ne treba, u biti vjerujem da ti samo pogoršava priču. Probaj ga iskopčat, ponovit kalibraciju samo sa 4.2.2 pa pogledaj koji film, vidi će tako bit bolje.
A ovaj akustični panel(čić) iza glave ako možeš spusti niže, drito na trosjed da bude naslonjen.

Da pogodim ...ti si u HiFi a ne HT taboru.




Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Rack je drveni javor(nije pticiji) , na siljcima od mesinga, napravio sam uz pomoc stolara. Na slikama se vidi sve. Svaka polica ima avob utor na zadnjoj strani.
Tamburin za noge ne stane. Xtz 12.17 edge u blagavaoni i Pioneer SW160K tik uz trosjed. Moram se sa tim poigrat. Xtz moram negdje premjestit. Mislim da ovaj zadnji Terminator. Ma pretumbat cu kad klinci narastu i odu hahhaha. A za centralni imam jos jednu policu al mi se ne svida rack onda visok je. Al probat cu da vidim kgska je zvuk puno bolji lako vratim.

Moj HT5.2.2. Marantz SR6013, Rpi3 Allo boss dac to Hybrid Tube Amp to analog 7.1 front IN for stereo music (waiting for delivery of XTZ edge a2-300 for power two front speakers), Nvidia Shield TV 2017, Philips PUS7809 43", old Pioneer Dvd player(working but not in use �� for long time). Speakers : front Klipsch RP260, centar Klipsch RP250C, suround Klipsch R14M, for Atmos cealing JBL CSB5, subwoofers XTZ 12.17 edge and Pioneer SW160K.

Jedna skala više na racku je puno bolja ideja nego 2 kutije cipela.
Definitivno probaj tu lokaciju za centar jer vjerujem da ce ti više odgovarat.
Znam da svako ima neku svoju ideju kad je riječ o centralnom zvučniku ...iako ne znam zašto jer se gajdlajnsi i preporuke za miksanje i produkciju svode skoro na isto te su poprilično jasni.


P&E Wing Recommendations For Surround Sound Production
Dolby Surround Mixing Manual 01 / Issue 1
Dolby 5.1-Channel Music Production Guidelines / Issue 2
Dolby Atmos Home Entertainment Studio Certification Guide


Sažeto , centar ti treba a mjesto toliko visoko na zidu ostavi radije za križ ili grb ljepe naše.
Što se tiče ostalog , situacija je daleko od ideale ali bar se nisi išao igrat biljara za zvučnim valovima kao što to preferira večina kad je riječ o atmos integraciji.

Pitao sam za stražnji zvučnik jer mi se činilo kao da kabel izlazi iz same police što je riješenje koje nisam nigdje vidio.
A nisam vidio ni taj rack. Tvoja ideja ili ...? Uljeno? Izgleda zanimljivo.
Zadnje , još jedan xtz sub bi tu bio minimum. Pioniru je mjesto na njuškalu.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 02.03.2020. u 21:40.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 21:37   #10317
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
višak post
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 21:38   #10318
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Da pogodim ...ti si u HiFi a ne HT taboru.
Ma tabor50:50 pokusavam izvuc najbolje iz oba tabora( a ne zelim se odreci ni jednog ni drugog) u mom tunelu, a ne spajzi molim. 10 metara sirine, dubina 2,70 i visina 2,74. Ovo sa centralnim mi bas cudno zvuci al cu probat, a ne trebam amp radi glasnoce, v ec da na kad slusam tiho cujem sve :fiju puno ih kaze da je bolje, bumo vidili za 2-3 tjedna kad xtz stigne
cesarus je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 21:59   #10319
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
To je bilo za kolegu.


Drugo , trebaju ti bolji zvučnici.
A nebi bilo loše da pogledaš malo po resiveru.
Trebao bi imat kakav late night mod , Dolby volume , dinamic EQ , ili nešto slično da malo komprimiraš dinamiku.
Samo nemoj nikome reči da te nebi razapeli.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2020., 23:02   #10320
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
To je bilo za kolegu.


Drugo , trebaju ti bolji zvučnici.
A nebi bilo loše da pogledaš malo po resiveru.
Trebao bi imat kakav late night mod , Dolby volume , dinamic EQ , ili nešto slično da malo komprimiraš dinamiku.
Samo nemoj nikome reči da te nebi razapeli.
Ma HT mi radi super, sve sam podesio, ocu jos podic stereo koliko ide. Zvucnici au meni dobri, ima boljih al to cu ostavit za neku drugu pricu Narucio sam i kalibracijski pro microphon pa cu moc jos i detaljnije podesit. Al bas me zanima koji front zvucnik bi preporucio za onakav prostor kakav imam, da ide ispod 35 hz i da ne kosta ko auto.
cesarus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na