Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2011., 15:32   #751
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
jasno,realno neće on iskoristiti ni laptop od 3 i po milje,al kao rekao je nađi oko 4 i po...A neću da mi kasnije pije krv iz xy razloga,ovako mu dajem toshibu i dell pa ono,kao ima povjerenja (stara skola,nema do golfa i te fore)..

Jel onda ova toshiba bitno losija ili moze i to:

http://eurotrade.hr/eurotrade/prikaz...hp?sifra=32037 -samo da me ne pocne i s bojom zaje...
Grafička je neusporedivo lošija (u Toshibi je u rangu integriranih) od one u Asusu, ali to vjerojatno nije bitno. No bitnija je i bolja izrada kod Asusa, pa bih zato ipak njega uzeo.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2011., 15:41   #752
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Imaš u Rijeci i Netcom (RK Ri, 2. kat). Mislim da bi mu ovako nešto bilo sasvim dovoljno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2011., 15:51   #753
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
hvala puno na odgovorima i trudu, odo probat starog nagovorit da se makne od toshibe i della na asusa

lp
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 01:19   #754
KingZg
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Bok!

Kupujem laptop do 5000kn, 15.6" - nog ekrana koji će služiti prvenstveno za posao (AutoCAD, Dreamweaver, Photoshop i sl.), internet, pokoji film, možda tu i tam neki nogać il mindless pucačinu.
Pošto nisam već dugo u tom štimungu, nemam pojma kaj da uzmem i sve mi izgleda prekrasno nakon mojih oldtajmera

Za oko su mi zapela dva:

http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...uct-flyer.html

http://www.superbit.hr/Prijenosna-ra...ypage.tpl.html

Dakle, koji je, ne znam, bolji? Kaj se više preporuča - ovaj četverojezgreni AMD ili Intelov i5? Kolka je razlika između i3 i i5? Kolko košta još 4gb DDR3 rame, u slučaju da uzmem neki sa defaultnih 4gb? Pročitao sam da se Dell pregrijava, a da je Acer banana kvalitete? Neš drugo?

Evo, dokažite da ste eksperti

KingZg je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 07:07   #755
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Acer je banana glede kvalitete tako da se ne preporučuje. Neki modeli Della 5010 su se pregrijavali. Mislim baš ti sa dediciranom grafom. Šptraži malo jer se pisalo o tome ovdje.
99% laptopa ima samo 2 utora za ram i ako dobiješ model sa 4Gb vjerojatno ima 2x2Gb što znači da bi morao prodati jednog da bi stavio novi keks od 4Gb. Upitna je isplativost takve operacije jer govorimo o SO-DIMM DDDR3 modulima koji imaju višu cijenu od desktop rama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 12.12.2011. u 10:23.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 10:15   #756
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Mislim da je ovaj Asus ono što tražiš. i5 procesor, solidna odvojena grafička, 7200rpm HDD, dovoljno RAM-a, dvogodišnje jamstvo i jako solidna izrada.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 10:24   #757
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Mislim da je negdje napisao da želi preinstalirane Winse na njemu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 12:55   #758
KingZg
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Ne ne, bez preinstaliranih Windowsa, nema mi smisla trošit novce na to

@Redscro: Da, mislim da je to to Sviđa mi se konfiguracija, a i vidim po forumima da ljudi češće daju prednost Asusu pred Dellom, Acerom itd.. Niš, idem bacit oko do dućana.

Hvala puno!
PS. ako netko ima nešto za nadodat, slobodno
KingZg je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 12:58   #759
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor KingZg Pregled postova
Ne ne, bez preinstaliranih Windowsa, nema mi smisla trošit novce na to
ima, no to je više pitanje našeg (krivog) mentaliteta.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 13:10   #760
KingZg
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
I da, GeForce GT 540M 2GB? Jel to neka greška?Kakva je to grafička?
KingZg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2011., 13:12   #761
KingZg
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ima, no to je više pitanje našeg (krivog) mentaliteta.
Ma vjerujem da ima, ali nama tih 600+ kn znači puno, dok je vani to samo još jedna rata :/

Tak da ću ja onom druga Tita - Snađi se druže
KingZg je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 13:26   #762
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor KingZg Pregled postova
I da, GeForce GT 540M 2GB? Jel to neka greška?Kakva je to grafička?
Dobra je grafička, mogu se odigrati i dosta zahtjevne igre. To što je 2GB je manje bitno jer to nikada neće iskoristiti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2011., 11:19   #763
josip.maslac
Premium
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 38
Pročitao sam dobar dio zadnjih stranica ovog thread-a, google-a no nisam ništa pametniji.

Dakle molim preporuku za uredski(!) laptop do kojih ~4600kn (skupa s eventualnom nadoplatom za jamstvo).

Zahtjevi: 15.6", i3, win7, numerička tipkovnica

Laptop će se koristiti u uredu za uredske potrebe stoga grafička, brzina proc-a i sl. nisu od iznimne važnosti. Važno da je laptop "solidan" za ono za što je namijenjen, dakle koliko je to moguće solidna izrada, korektan ekran te odgovarajuće jamstvo (ovisno o odabranom proizvođaču ide nadoplata).

Moji amaterski odabir:
- Hp 4530s (+ nadoplata za jamstvo), jedini minus koji sam pročitao je ventilator koji stalno radi
- Asus K53 (neki od mogućih modela) - dobro došle preporuke
- Toshiba Tecra, A11-1FM bi bio sasvim ok ali nema numeričku tipkovnicu, ostali Tecra modeli malo izvan cjenovne granice
- vaša preporuka?

Koliko sam primijetio što se ekrana tiče tu se u ovom cjenovnom rangu nemam ničem posebno dobrom nadati, no glossy vs. matte savjet je također dobrodošao.

To je to - zahvaljujem na bilo kakvom savjetu.
josip.maslac je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2011., 23:04   #764
vanjav123
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
asus

bok.
evo odlučio bih se za ovog asusa.
dali je dobra odluka ili bi trebao još razmilit.
hvala na pomoći.
vanjav123 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 14:00   #765
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
Citiraj:
Autor vanjav123 Pregled postova
bok.
evo odlučio bih se za ovog asusa.
dali je dobra odluka ili bi trebao još razmilit.
hvala na pomoći.
Nisi naveo sta hoces ali ova dva ti imaju bolji proc sa tim da asus ima malo bolju graficku i 24mj garancije dok dell ima 3god garancije, usb 3.0 i eSata i na kraju oba su jeftinija od tvoga prijedloga!

http://www.notebook.hr/product_info....ducts_id=19094

http://www.magazinrs.hr/notebook-del...LMCTW10HF5WC6S
__________________
t.ly/YLrl
overload je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2011., 15:51   #766
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor josip.maslac Pregled postova
Pročitao sam dobar dio zadnjih stranica ovog thread-a, google-a no nisam ništa pametniji
....
To je to - zahvaljujem na bilo kakvom savjetu.
Šteta što Tecra ne prolazi. Inače, ne znam čemu forsirati i3 za tu namjenu kad za mnogo manje dobiješ npr. ovakvog Asusa s opet solidnim procesorom. Za još manje ovog HPa s AG ekranom. Tu razliku u procesorima nećeš osjetiti u nezahtjevnom radu. Ako nećeš laptop koristiti vani, ok ti je i glossy, ako hoćeš gledaj AG.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 18:50   #767
PLANUM100
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: SB
Postovi: 5
Mala pomoć

Pozdrav svima,
Imam jednu molbu... nemogu se odlučiti između ova dva laptopa pa ako može par sugestija bio bi zahvalan.
ovaj Dell:
http://www.vixus.hr/shop2/prijenosna...5110FR-01.html
ili ovaj lenovo sa produženom garancijom
http://www.vixus.hr/shop2/prijenosna...59-317338.html
Ili možda nešto treće ako imate prijedlog

P.S. i da uvjet je da je crveni ili bijeli poklon ženskoj osobi.
Ako netko ima iskustva sa Lenovom.... molim pomoć
Hvala
PLANUM100 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 19:10   #768
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Dell ima dulje jamstvo, Lenovo windows, što ti je od to dvoje bitnije to donosi prevagu. No možda bi bolji izbor bila ova biljela Toshiba, zbog predinstaliranog Windowsa i 2g. jamstva, da poklon bude potpun (i legalan) i da nemaš posla s tim.

Ne znam kakva je namjena, ali vjerojatno bi i nešto jeftinije bilo ok, poput ovog rozog ili ovog bijelog Asusa.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 19:30   #769
PLANUM100
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: SB
Postovi: 5
Namjena je manje više AutoCad i CS4 tako da nemogu baš neki slabiji model... Jedina mana della je što nemam dobra iskustva s njima osobno...imamo 3 različita modela u firmi i nisu baš kvalitetni (što opet nemora ništa značiti..)
Lenovo sam imao prije ali poslovnu seriju ThinkPad i s njima sam prezadovoljan ali nemam pojma kakve su novije serije....Imaš kakvih iskustava s novijim modelima??
Hvala na savjetima, razmislit ću još i o tvojim prijedlozima...odluka pada tek sutra
PLANUM100 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 20:40   #770
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Što se tiče kvalitete u tom rangu nema velikih razlika, daleko je to od tvojih iskustava s Thinkpadom. Imam novijeg Lenova drek klase... i ne razlikuje se ni po čemu od ostale ekipe iz te klase. Primjetne razlike među takvim laptopima su u kvaliteti kućišta (aluminij vs. plastika) i trajanju jamstva, pa je to ono što najviše trebaš gledati.
Za tu cijenu možeš već naći i solidan laptop s i7 procesorom, no nažalost nije neke "lijepe" boje.

Pogledaj još i ovog Asusa. Bijeli je, ima i5, ogroman disk, aluminijsko kućište, Windows, a ta serija se pokazala dosta kvalitetnom po pitanju hlađenja i buke. Grafička nije za zahtjevnije igranje i ako namjena uključuje bilo kakvo igranje onda bih išao na ovu Toshibu, u suprotnom bi mi prvi izbor bio taj Asus.

Neki Dellovi te serije su imali problema sa zagrijavanjem (pogotovo jači modeli). Ne velim da je to pravilo, ali valja napomenuti.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 21:14   #771
PLANUM100
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: SB
Postovi: 5
Igranja neće biti ali opet je bitna i grafa zbog Cad-ovog 3D-a.
Sve u svemu tvoj prijedlog je da bježim od Lenova i uzmem Asus ili Toshibu.
Ma mislim "lijepa" boja bi bila + ali prije svega je prioritet barem pristojna kvaliteta izrade i neke solidnije performanse.
Hvala ti na savjetima ali si mi sada dao i puno za razmišljati, vidim ima bezbroj modela pogotovo Asusa u toj klasi cijena 5000 (+-1000kn)
Ako ti još koji model padne na pamet samo baci post
Eh da jel` i ovaj model spada u drek klasu (pretpostavljam da je to sve manje više slično)
http://www.vixus.hr/shop2/prijenosna...59-316660.html

Hvala ti još jednom, pretvorio si moju dilemu u kvazilijunlemu
PLANUM100 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 21:52   #772
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Y570 je gaming laptop, mnogo bi platio grafičku koja se neće iskoristiti. Ne velim da bježiš od Lenova, uopće ne bi bio loš izbor kad bi jamstvo bilo dulje, ali 1g. je jednostavno premalo, a nadoplata produljenja probija proračun. Na kraju da, konkretna preporuka bi bio onaj navedeni Asus.

Ne znam jesi li razmišljao o 17.3" laptopima? Za tu namjenu bi dobro došlo više ekranskog prostora. Ovo bi bilo ok, iako boja nije "lijepa".
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2011., 09:25   #773
PLANUM100
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: SB
Postovi: 5
I nisam baš gledao 17.3" laptope, neznam ni sam zašto ali kao što kažeš nebi bilo loše imati malo veći ekran za AutoCad kad si na putu...
Ovaj što si izdvojio i nije loš za tu cijenu, mislio sam da je puno veća razlika zbog ekrana, eto moja zabluda (ispao sam iz štosa očito)
Ako imaš još koji 17,3" solidne konfiguracije i po mogućnosti aluminijskog kućišta slobodno postaj, idem i ja malo pregledati ponude, imam vremena do večeras za odluku....
PLANUM100 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2011., 09:58   #774
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Taj laptop imam upravo ispred sebe, ovako na prvu čini se odličan. U odnosu na mog Lenova izrada je vrhunska. Jedina "mana" je ono što se podrazumijeva za sve 17.3" laptope - težina. Gledajući brojeve razlika i nije tolika u odnosu na mog, ali u stvarnosti je to itekako osjetno. Ako se neće prenositi previše (tu mislim svakodnevno), onda bi 17.3" bio bolji izbor. I uopće nije ružan uživo.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2011., 10:38   #775
PLANUM100
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: SB
Postovi: 5
Prenositi se neće često, možda 1 mjesečno ovisno o poslu... tako da težina nije neki problem.
Kažeš imaš ga pred sobom? I kvalitetan je... vjerujem ti na riječ onda. Jeli istina da mu je HDD na 7200??
Ako stigneš napiši još neke svoje subjektivne dojmove... kvaliteta tipkovnice, ekran...šta primjetiš.
Puno si mi pomogao do sada, mislim da je za sada ovaj Asus favorit, solidan laptop dobre cijene i odlično je ako je stvarno HDD na 7200, to igra veliku ulogu Acad-u. Još da je crveni ili bijeli... ali mislim da joj to neće baš smetati...
PLANUM100 je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2011., 11:24   #776
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Da, HDD je 7200rpm, konkretno ovaj. Kupio sam ga za frenda, uvjeti su bili slični tvojima, ali obavezno 17.3". Za sad sam svime zadovoljan. Tipkovnica je dobra, kućište odlično. Buka je prosječna, dosta buke stvara DVD-RW koji je poprilično bučan kad je disk unutra. Temperature su za sada ok, ne osjeti višak topline (iako nisam ništa zahtjevno ni radio). S njim dođe CD s driverima za Win7 64bit (mislim da i nema podršku za 32bit) i kada pokreneš instalaciju treba nekih 1h da se sve instalira, lap se u međuvremenu sam restarta po potrebi. Vidljivost ekrana je također solidna. Dobije se dosta popratnih programa, od kojih su neki i korisni, za razliku od smeća koje sam ja dobio s Lenovom (i koje se uvelike razlikuje od podrške za Thinkpad). Boja je smeđkasto-brončana, izgleda mnogo bolje nego na slikama. Ako te još što zanima, tu sam.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2011., 12:28   #777
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Dakle jel Asus-a K73SV-TY355 najbolja ponuda za laptop koji će se koristit za surfanje, gledanje filmova i poneku igru? Vidio sam da ima i jeftiniji model K73SV-TY24, ali izgleda da ga nema u ponudi.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2011., 13:03   #778
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ako mora biti 17.3 - ok je, ako ne, možeš proći mnogo jeftinije.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 15:26   #779
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Evo pitanje za laptop od 4000kn do max 4500
monitor 17.4'' 4gb ddr-a i da ima i3 proc (moze i nesto drugo)
sad ja sam gledao toshiba c670 ali negdje je netko napisao na forumu da je losa kvaliteta izrade laptopa pa sad bas i nisam siguran sto da uzmem... Bitna je kvaliteta izrade pogotovo touch i tipkovnica..
laptop ce biti koristen za surfanje racunovodstvo i ms office i mozda neka sitna igra i film.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 15:29   #780
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Onda bi spomenuti K73SV bio ok. Kvaliteta je neusporediva s C670 koju bih svakako zaobišao.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na