Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2011., 19:38   #601
Duel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 131
Gledam prijedloge za laptope ovdje po temi, pa me zanima da li je kupnja ovog http://www.svijetmedija.hr/p/Inspiro...7-black/32651/ za surfanje,gledanje filmova, najbolji izbor, najvažnije je da ima 3 god garanciju i da trgovina ima plaćanje amex-a na 12 rata bez kamata
Duel je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 19:45   #602
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Dobar izbor za tu namjenu.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2011., 13:15   #603
Septimus
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Lijep pozdrav,
eto mene opet. Acerom nisam bio zadovoljan, vratio sam ga, dobio novce i sad gledam dalje. Povećao sam budžet do cca 3500 kao plafon, te sam stoga sad u ovoj temi. Što mislite o ovom računalu?

procesor odličan, ram ok, ekran prosječan, hard zadovoljavajući, bluetooth ima,

Jedino me muči grafička. uopće ne piše model, te ne znam što bi mislio o njoj? Je li barem prosječno loša, da nije baš ispodprosječna? Znam da u ovoj kategoriji ne mogu dobiti ne znam kakvu grafičku, iako mi je to čak i važnije nego ima li hard 250 ili 500 giga, te je li procesor 2,00 ili 2,53 GHz

Podpitanje glasi: koja je minimalna cijena da bi prijenosno računalo (koje meni služi kao desktop replacement i mora sasvim dobro podnositi Adobe paket i multitasking (milijun tabova u operi, firefoxu...), te povremeno obradu videa, odnosno rezanje i spajanje isječaka), bilo sasvim kvalitetno, dakle da ne moram ulaziti u prevelike kompromise ni kod jedne od ključnih komponenti?

Tu si opet znam i sam pogledati procesor i3, i5, i7, vidim i ram i hard, ali me ponovno muči grafička...
Septimus je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 13:15   #604
Stanio
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
molim savjet iskusne ekipe šta da uzmem, laptop bi mi koristio za grafičke programe illustrator, photoshop i indesing znači za povremeni rad u tome što bi preporučili. Puno hvala
Stanio je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 14:34   #605
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Septimus Pregled postova
Lijep pozdrav,
eto mene opet. Acerom nisam bio zadovoljan, vratio sam ga, dobio novce i sad gledam dalje. Povećao sam budžet do cca 3500 kao plafon, te sam stoga sad u ovoj temi. Što mislite o ovom računalu?

procesor odličan, ram ok, ekran prosječan, hard zadovoljavajući, bluetooth ima,

Jedino me muči grafička. uopće ne piše model, te ne znam što bi mislio o njoj? Je li barem prosječno loša, da nije baš ispodprosječna? Znam da u ovoj kategoriji ne mogu dobiti ne znam kakvu grafičku, iako mi je to čak i važnije nego ima li hard 250 ili 500 giga, te je li procesor 2,00 ili 2,53 GHz

Podpitanje glasi: koja je minimalna cijena da bi prijenosno računalo (koje meni služi kao desktop replacement i mora sasvim dobro podnositi Adobe paket i multitasking (milijun tabova u operi, firefoxu...), te povremeno obradu videa, odnosno rezanje i spajanje isječaka), bilo sasvim kvalitetno, dakle da ne moram ulaziti u prevelike kompromise ni kod jedne od ključnih komponenti?

Tu si opet znam i sam pogledati procesor i3, i5, i7, vidim i ram i hard, ali me ponovno muči grafička...
Grafička je integrirana, dakle samo dno ponude. To što tražiš ne postoji ni za mnogo veće novce, minimum bi bio oko dvostrukog iznosa tvog proračuna, za nekog Thinkpada, Tecru, Elitebooka... U ovom rangu ne postoji računalo koje bi udovoljilo tvojim zahtjevima, stoga, pomiri se s kompromisima.

Možda bi ovaj Pavilion bio najjače što možeš dobiti za te novce, izuzev hrpe Acera koje namjerno neću navoditi. Ima ok procesor i kakvu takvu odvojenu grafičku... ili proširi proračun do Asusa iz nastavka posta.

Citiraj:
Autor Stanio Pregled postova
molim savjet iskusne ekipe šta da uzmem, laptop bi mi koristio za grafičke programe illustrator, photoshop i indesing znači za povremeni rad u tome što bi preporučili. Puno hvala
Asus K53SC - mislim da ćeš bolje (uz približnu kvalitetu) od ovoga teško naći.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 14:56   #606
Stanio
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Puno hvala

Asus K53SC - mislim da ćeš bolje (uz približnu kvalitetu) od ovoga teško naći.[/QUOTE]
Stanio je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2011., 22:06   #607
Septimus
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Možda bi ovaj Pavilion bio najjače što možeš dobiti za te novce, izuzev hrpe Acera koje namjerno neću navoditi. Ima ok procesor i kakvu takvu odvojenu grafičku... ili proširi proračun do Asusa iz nastavka posta.



Asus K53SC - mislim da ćeš bolje (uz približnu kvalitetu) od ovoga teško naći.[/QUOTE]

Hvala na pomoći. Razmislio sam i sutra stiže Asus doma
Septimus je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 02:59   #608
Purica/Tamara55
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb,Sesvete
Postovi: 139
Ovaj tjedan sam u ADM-u nabavio ovaj Dell-ov laptop: http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=10484
Što reći, osim da sam zadovoljan. Ekran je 'malo' glossy, ali to se nije pokazalo kao mana, baterija traje oko 3h ako se ništa zahtjevno ne radi, hard je brz, uz wireless (koji za moje kriterije dobro hvata) tu je i bluetooth, touchpad i materijal kojim je laptop obložen lako hvataju otiske prstiju, ali se zato lako brišu. Tipkovnica se malo uvija na dodir pa preporučujem da se bude blag prema njoj.

Po meni je najbolje od svega to što se laptop ne grije previše pa se onda i ventilator koji je zadovoljavajuće tih rijetko pali. O njegovom zagrijavanju podnožja ne znam jer mi stoji na stolu i nadam se da se neće jako grijat kad ponovno dođe toplije vrijeme. Po Windows 7 performance indexu najmanja ocjena je 5,1 (zbog Intelove grafičke) pa ako namjeravate igrati išta 'novije' na njemu, smanjite maksimalno detalje i možda će se dat pokrenut pa čak i igrat
Najveća mana od svega je što sa laptopom nije došao cd s driverima već se moraju skidati s Dell-ovih stranica (jednom kad se instalira sve, obavezno napraviti image windowsa da se ne mora sve ponovno u slučaju
raspada sustava.
Za 3330 kn i uz 3 godine garancije po meni super laptop ako ne znate što je to igranje na pc-u
__________________
The Chase Is Better Than the Catch

Zadnje izmijenjeno od: Purica/Tamara55. 29.09.2011. u 03:00. Razlog: gramatika
Purica/Tamara55 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 14:43   #609
nikollaa
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: CK
Postovi: 1
Asus K53SC

Citiraj:
Autor Redscro Pregled postova

Asus K53SC - mislim da ćeš bolje (uz približnu kvalitetu) od ovoga teško naći.
Zanima me ima li u navedenom rangu (do max 4000kn) koji s boljom grafičkom, a solidnim procesorom? I jeli barem zadovoljavajuća grafička u ovome Asusu (pokretanje novijih igara na medium).

Zadnje izmijenjeno od: nikollaa. 29.09.2011. u 14:43. Razlog: izmjena
nikollaa je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2011., 14:50   #610
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nije to baš grafička za neko zahtjevnije igranje. Mogla bi pokrenuti gotovo sve, ali uz dosta žrtvovanja detalja. Dosta jača grafička je u ovom Dellu, ali i mnogo slabiji procesor. Ipak, za igranje ćeš puno više dobiti s grafičkom, a i taj je procesor vjerojatno dovoljan da ju iskoristi. Eventualno ako je rasploživa verzija s i3 procesorom, bila bi bolji izbor.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2011., 10:27   #611
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
http://www.telebit.hr/NB-Toshiba-Sat...166162502.aspx

Sto mislite o ovom laptopu? Gledam nesto do 3500 kn i ovaj mi se cini odlican izbor.
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2011., 10:39   #612
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Toshibinu C seriju nikako, Dell 5110 je bolji izbor (vjerojatno ga ima i jeftinije, ali nabava sad ne radi). Naravno ako namjena ne uključuje nikakvo igranje.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2011., 12:49   #613
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Pozdrav
U potrazi sam za svojim prvim laptopom.
Treba mi za faks.
Najviše će mi trebati za microsoft office alate, surfanje internetom(4-5 taba minimalno otvorena), u pozadini glazba, gledanje filmova.
Igrice bas i neigram ali da se i njih mogu naigrati ako mi zatreba.

Ima li koji best buy do 4000 kn
The Player je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2011., 13:28   #614
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Dell 5110 - Slabiji procesor (svejedno, nije loš), 3g. jamstvo, dosta solidna grafička.
Asus K53SC - Odličan procesor, 2g. jamstvo, slabija grafička (nije za najzahtjevnije igre, ali većina bi radila ok), kvalitetnija izrada (djelomično aluminijski), hladniji.

Malo preko je Dell 5110 s i3 procesorom koji ima i dobar procesor i grafičku, uz trogodišnje jamstvo.

Ako igre nisu pretjerano bitne, uzeo bih Asusa, ako jesu, onda nekog od Dellova.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2011., 13:54   #615
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Dell 5110 - Slabiji procesor (svejedno, nije loš), 3g. jamstvo, dosta solidna grafička.
Asus K53SC - Odličan procesor, 2g. jamstvo, slabija grafička (nije za najzahtjevnije igre, ali većina bi radila ok), kvalitetnija izrada (djelomično aluminijski), hladniji.

Malo preko je Dell 5110 s i3 procesorom koji ima i dobar procesor i grafičku, uz trogodišnje jamstvo.

Ako igre nisu pretjerano bitne, uzeo bih Asusa, ako jesu, onda nekog od Dellova.
Igre mi i nisu baš bitne,
kakav je ekran na asusu, oce li na svjetlu biti puno odraza.
The Player je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2011., 14:24   #616
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Klasičan glossy ekran, ni bolji ni gori od većine drugih. Ako ga ne misliš koristiti vani na suncu, neće ti previše smetati glossy ekran.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 19:16   #617
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Asus K53SC - Odličan procesor, 2g. jamstvo, slabija grafička (nije za najzahtjevnije igre, ali većina bi radila ok), kvalitetnija izrada (djelomično aluminijski), hladniji.
Zna li tko ima li gdje ovakav u Rijeci da ga pogledam/isprobam
The Player je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 19:23   #618
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Odi u Ventex na Martinkovac i pogledaj K53E koji je sličan po izgledu. Ako si u gradu, možeš probati u Netcomu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 20:49   #619
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Links, Eurotrade, Ventex... Bilo koji A53/K53 bi trebao biti jednak izvana.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 21:38   #620
The Player
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Tu i tamo
Postovi: 335
Ok, hvala
nisam iz Rijeke ali valjda cu naci koju trgovinu koja ima te serije
The Player je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 10:39   #621
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
gledam laptope do 4 soma...s windowsima obavezno (nije za mene)...
moj izbor je:

prvi

drugi

treći

Ovaj Asus s prvog linka ima 4GB rama, AMD (Zacate) E-350 dual core....2 godine gare...samo sam negdje našao da je smeđe moje (smećkast)...valjda ima i crnih?? Što bi vi preporučili?
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 10:55   #622
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Treći bez previše dvojbe, poželjno uz produljenje jamstva na 3g. Ima solidne komponente i jedini ima 7200rpm HDD.

Asusov procesor je ipak malo preslab.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 10:56   #623
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Treći bez previše dvojbe, poželjno uz produljenje jamstva na 3g. Ima solidne komponente i jedini ima 7200rpm HDD.
mda ali to priduljenje će koštati...sve skupa preko 4 soma..
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 11:05   #624
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
A onda na dvije godine bi se uklopilo u cijenu.

Ako je ova Tecra po ovoj cijeni raspoloživa, to nije loš izbor. Dosta kvalitetniji laptop od uobičajnih u ovom rangu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 11:13   #625
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
A onda na dvije godine bi se uklopilo u cijenu.

Ako je ova Tecra po ovoj cijeni raspoloživa, to nije loš izbor. Dosta kvalitetniji laptop od uobičajnih u ovom rangu.
malo istraživah, taj HP ej daleko najbolji....a našao sam ga za 3440 kn....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 11:18   #626
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Uh, po cijeni u supernetu je odličan izbor.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 16:46   #627
Aerin
Registered User
 
Aerin's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1
bok
Trebao bi mi laptop za faks. Za studij arhitekture što prodrazumijeva dug rad na njemu (da se što manje zagrijava tijekom rada) i nekakvu solidnu grfičku. Programi su večinom AutoCad i photoshop i naravno pokoji film. Veličina ekrana ok 17 inča bi bila ok. Cijena do 4 000 al može i malo iznad.
Aerin je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 16:56   #628
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Asus K73SV bi bio solidan za tu namjenu. Procesor bi možda mogao biti i jači, ali za tu cijenu jednostavno ne ide skupa s nekom grafičkom. Za nešto više se može naći Dell 7110, Lenovo G770A ili Toshiba L775, iako mislim da će ti i Asus biti sasvim dovoljan. Ako trebaš Win7 onda je Toshiba jedini izbor.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2011., 17:14   #629
daxxx88
Premium
 
daxxx88's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Basel/Zg
Postovi: 1,227
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
mda ali to priduljenje će koštati...sve skupa preko 4 soma..
produljiti jamstvo možeš tijekom cijele jedne godine, nakon što kupiš laptop
dakle ne moraš nužno odmah iskeširati sve skupa
__________________
[ASUS ZenBook UX303UA - i7-6500U, 8GB RAM, Intel HD Graphics 520]


What man is a man that doesn't make the world better
daxxx88 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2011., 11:37   #630
aki
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: rijeka
Postovi: 5
sta od ovoga je best buy? ima li jos neka zanimljiva alternativa??

http://www.telebit.hr/NB-HP-Pavilion...199069338.aspx

http://www.vixus.hr/shop2/prijenosna...--LH348EA.html

http://www.telebit.hr/NB-Toshiba-Sat...574518885.aspx

http://www.hgspot.hr/shop.aspx?pid=64081

zna li netko koja je razlika izmedju g7-1160sm i g7-1160em..ja nisam uspio nista naci..a razlika u cijeni je oko 200kn..
toshiba mi je zanimljiva zbog bolje garancije a i cijena nije losa..
uz probook se dobije torba pa to malo pokrije razliku u cijeni (iako za te pare mogu i bolju torbu kupit)..zanima me jeli kvaliteta izrade bolja nego kod paviliona jer je ipak probook visa klasa....
ovaj zadnji mi je nekako najmanje zanimljiv..al mozda grijesim pa sam ga svejedno stavio..
uglavnom da cujem malo ostala misljenja..svaki savijet je dobrodosao....

hvala..
aki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na