Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2010., 13:33   #361
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Po ovome sto vidim konvergencija ovisi dosta i o samoj geometriji ekrana, a to je nesto s cime se ja borim zadnjih par dana...nikako usavrsiti Znam da je nemoguce, ali, uvijek ostaje neki mali cosak za popraviti a kad popravis to, ode nesto drugo i tako
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 13:49   #362
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Eto ja se iso malo prisjetit kak je to blejat u 959NF pa sam ga izvuko iz podruma



Sad mi je tek jasno kolko je to cudo ogromno....fali mi pol stola haha

PS - napunio je 8 godina i jos se dobro drzi

Zadnje izmijenjeno od: vga killer. 20.03.2010. u 14:29.
vga killer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2010., 14:18   #363
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
ja jos doma picim na starom 17'' samsungu. mislim da je uhvatio 9tu godinu vec i radi ko urica kupio kad ga i prvi komp ah nostalgija
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 23:28   #364
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Eto ja se iso malo prisjetit kak je to blejat u 959NF pa sam ga izvuko iz podruma Sad mi je tek jasno kolko je to cudo ogromno....fali mi pol stola haha
PS - napunio je 8 godina i jos se dobro drzi
I kaj ti fali?

Imas dva monitora na stolu kako i dolikuje.

Rodjak profešura Jonesa kaze ispod tri komada ni cut! Za svaku ekspediciju po jedan ekran

Visage je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2010., 00:52   #365
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Nis ne fali, osim nedostatka mjesta da ih stavim kak spada jednog pored drugog jer nemrem vise stol izvuc tako da ce letit nazad u podrum...na jedno poduze vrijeme
I umjesto njega na stol ultimate 19" HP LCD sa fenomenalnom TN matricom i kvalitetom slike ispod nule

Jel zainteresiran neko za kupnju NF-a? Ili ne
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 12:35   #366
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor darkijas
Ma bitno je da si opet na crt-u! nakon toga nema povratka na lcd
Amen Konacno mogu pristojno igrati starije naslove ali moram priznati da mi je sad jos veci uzitak upaliti nesto novije tipa Bad Company 2 u mraku sobe i uzivati u slici... kao da sam u kinu

BTW, smije li se kompresorom pocistiti unutrasnjost CRT-a? Pretpostavljam da nemogu nista ostetiti? Isto tako, blizu grla cijevi ima neka kontrolna ploca s dosta potenciometara, neke od njih sam pokusao pomicati ali nisam vidio nikakvog ucinka, a bilo je i neka tri sarafa koja nisam dirao, kraj svakog su dva ili tri slova koja vjerojatno objasnjavaju funkciju ali meni nije jasno cemu sluze (oznacena pocetna pozicija flomasterom), pa sam sve vratio kako je i bilo. Poslikat cu iduci put kad otvorim, pretpostavljam da ima nekakve veze s geometrijom slike ali nisam siguran.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 13:17   #367
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
ima neka kontrolna ploca s dosta potenciometara, neke od njih sam pokusao pomicati ali nisam vidio nikakvog ucinka, a bilo je i neka tri sarafa koja nisam dirao, kraj svakog su dva ili tri slova koja vjerojatno objasnjavaju funkciju ali meni nije jasno cemu sluze .
Ajde si učini uslugu ubuduće i kad god vidiš nešto za kaj neznaš za kaj služi, a nalazi se u zatvorenom kučištu po defaultu. Nemoj ići isprobavati Nije dobro
  Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 15:14   #368
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ajde si učini uslugu ubuduće i kad god vidiš nešto za kaj neznaš za kaj služi, a nalazi se u zatvorenom kučištu po defaultu. Nemoj ići isprobavati Nije dobro
Nisu u zatvorenom kucistu, naprotiv, na jasno vidljivom i lako dostupnom mjestu, sto ukazuje na to da je netko htio da se po potrebi podesavaju...
Nisam ih okretao zbog svoje volje nego zato sto sam krivo shvatio da su to kontrole za fokus, kasnije kada sam uvidio da nisu vratio sam ih na svoje mjesto tako da no harm done.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2010., 15:45   #369
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Aha, dobro. Friendly advice samo

Neš u rangu "What does this button do" :P
  Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 02:20   #370
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
ajd još jedna oda od mene za kraj
stigao na podij novi izazivač i to glavom i bradom 32ex500 sony-ev novi lcd-tv


Za razliku od lg-a 26lu5000 koji je zapravo bio više lcd monitor nego tv ova zvjerčica je ipak više punokrvni tv nego monitor. Ukratko full hd lcd-tv 32 inča kao monitor može poslužiti ali zbog prevelikog dot pich-a za primarni monitor nije niti blizu pogodan kao 26 inča full hd (kao što je bio lg 26lu5000)
Iako ima primjetno ulazno kašnjenje 32ex500 sa be3 radi odličan posao kod prikaza brzih scena tj eliminira zamućenje slike što je bilo prilično iritantno kod 26lu5000 u nekim igrama
Pravo područije ovog sony-a su ipak igre i filmovi pa tu sony i ostvaruje najbolje rezultate. Kod igre tomb raider underworld primjetno je da može prikazati bolje nijanse crne boje nego npr lg 26lu5000 (ili philips 240pw9es kojeg sam imao nešto ranije i radio sličnu usporedbu)
ukupno gledano glavna prednost 32ex500 u odnosu na trinitrona ovdje je u samoj veličini ekrana dok crt ipak prikazuje življe i dublje nijanse svih boja


Mogao bi reći da sam se potrudio i tražio na tv-u najbolje moguće postavke slike sve kako bi usporedba bila što više fer. Rezultat prikaz crne boje odnosno detalja u sjenama osjetno bolji nego npr kod philipsa 240pwpes ili lg-a 26lu5000, međutim crt-u je to ipak najjača strana pa je i sada lcd tehnologija dobila po tamburi


Dakle iz ove dvije zadnje slike se jasno vidi o čemu se radi ovdje. Zbog nemogućnosti prikaza tako dubokih nijansi crne boje lcd sa lijeve strane je zaglavio i neprikaziva ništa dok crt s desna od istog prikaza radi sliku. U stvarnosti još više vidljivo
Zapravo je žalosno da tolike godine od eutanazije crt tehnologije još uvjek nema dostojne zamjene u ključnim aspektima slike
Crt definitivno još nije za otpis
Međutim daleko od toga da ovaj sony lcd neće poslužiti ali ipak mi se čini da je za njega prava mjera ps3 konzola a ne pc

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 31.03.2010. u 13:39.
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2010., 11:11   #371
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
ajd još jedna oda od mene za kraj
stigao na podij novi izazivač i to glavom i bradom 32ex500 sony-ev novi lcd-tv
Kao sto sam vec spomenuo > najvaznija stvar je da si zadovoljan

Ali budi siguran da bi Sony bio presretan da moze i sve ostale PC/Mac korisnike uvjeriti, da im uz normalni, svima treba i jedan LCDTV na stolu

Jos da ti ubace klimatsku opciju i mozes uzivati na na terasi/vrtu
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2010., 16:37   #372
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Tako je! Pobacam svo cvijeće sa balkona i umjesto njega stavim jedan lijepi lcd display. Sta bi gledao u jednu vrstu cvijeća kad mogu imat sve: planinske krajobraze, šume, livade, vrtove i cvijećnjake
Ovaj lcd-tv je brzo sa pc stola preselio tamo di mu je i mjesto, tj u audio-video domenu (naravno jedan hdmi kabel i dalje će održavati trajnu vezu s pc-jem) ali prije toga sam ga morao isprobati u funkciji monitora. Ukratko neide, prevelik ekran preveliki pixeli, kursur miša na ekranu nemoguće ukrotiti.
Prednosti u odnosu na lg 26lu5000i philipsa 240pw9es :
veći ekran
bolji prikaz crne boje pa mu bolje leže tamne scene u igrama i filmovima
be3 i 100hz učinkovito eliminiraju zamućenje slike kod brzih scena
bolji za ps3
Mane u odnosu na 26lu5000 i philipsa 240pw9es:
primjetno ulazno kašnjenje
boje nisu tako žive kao na lg-ju i philipsu (očito je uz philipsa i lg imao ips matricu dok kod sony-ja to nije slučaj)
primjetno probijanje pozadinskog osvijetljenja u gornjem desnom kutu (nije puno ali malo ide na živce) dok kod lg-ja i philipsa nisam primjetio nikakvo probijanje

Dakle u zadnjih par mjeseci trinitron se usješno odupro tri različite nemani koje su se miljile oko stola i mislim da sada zaslužuje da ga malo ostavim na miru
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 00:39   #373
televizor
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Ma i da sam pri parama, tesko da bih se na to odlucio, jednostavno me nisu impresionirali.

Sto se tice ovog s CRT-ima, prozivio sam oko 10 godina na 15" Belinei i godinama mijenjao izmedju 640, 800 i 1024 i mozda jos onda nisam imao oko za to, ali nisam nikad primijetio vecih problema izmedju rezolucija i uvijek su mi sve izgledale jednako dobro (mislim, ocito da je 1024 jasnije od 640 ali shvacas sto hocu reci), a ono sto mi se definitivno urezalo u pamcenje je ovaj dzumbus sa nativnom rezolucijom kod LCD-a koja je mnogo - nesnosljivo izrazenija, to i ove gluposti sa 16:10 omjerom, to mi vjerojatno pravi jos vece probleme.



Ovih egzoticnijih marki bas i nema previse, ali pogledat cu, ne znam za Samsungove CRT-e, ali ovaj LCD mi je ostavio prilicno los utisak.
Molim se da spas dodje u obliku SED televizora, ali to cemo izgleda jos pricekati dosta vremena, bar dok se LCD-i i plazme ne izmuzu koliko industrija planira
hehe, znam sta hoces reci, trenutno na stolu samsung 757dfx , gore na tavanu u pricuvi belinea 21? 1600x1200 85hz i noki neki pro 1280x1024 ne bih se tek toga tako rjesavao !
televizor je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 01:15   #374
televizor
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor quantum112 Pregled postova
Izrazit cu se jednostavno ovako: ja pojam "nativna rezolucija" u zivotu CUO nisam do pojave LCD monitora. To jednostavno nikom nije bilo bitno ni predstavljalo problem. CRT monitori su imali maksimalnu i preporucenu rezoluciju. Znalo se je, 15" monitor se je vrtio max na 1024x768 a najbolje na 800x600, ako nisi mogao tjerati tu rezoluciju, tjerao si igre 640x480 ili ne znam za vrijeme DF1 512x384, i to je sve izgledalo jednako dobro, barem svima koje sam ja znao ukljucujuci i meni. Jasno da je 800x600 detaljnije, ali, kako bih se izrazio, nije bilo flekavo, musavo, razvuceno, razgazeno, razmazano...
Ne moram citati tehnikalije, vidim primjer pred sobom, imam 17" monitor na kojem igram te starije igre u kojoj god rezoluciji hocu, veca rezolucija = vise piksela = detaljnije ali zraka se prilagodjava tako da svaka rezolucija izgleda najbolje moguce, i to je jedna stvar u kojoj ce CRT uvijek imati prednost. Nece tu pomoci ni SED ni FED ni nikakva fixed-pixel tehnologija, osim mozda Laser TV-a koji bi mogao imati slican princip. Samim time je to vec po meni ogromna prednost pogotovo ako imas starije racunalo koje ne moze "rasturiti" preko 2 milijuna piksela samo tako...
Pusti igru 800x600 na CRT-u i na LCD-u (preko cijelog ekrana, ignorirajuci sad tu aspect ratio i ostale stvari) pa vidi gdje ti igra izgleda oku ugodnije. Upravo iz tog razloga sam ga i nabavio. Kako god ti odlucio to zvati, nativna, preporucena, to CRT-u ne znaci ni priblizno istu stvar koju znaci za LCD.

Naravno da mi je bitan subjektivni dojam, i nije problem. Monitor koji kupim i koji stavim na stol je taj koji cu gledati ostatak vremena, ne susjedov.
Vrijednostima se, kako je jasno vidljivo, razbacuje na sve strane u industriji ekrana, ja sam recimo imao 8 ms ekran koji je lagovao kao da ima 40 ms, i sto meni onda znaci tih 8 ms ako on i dalje vidljivo kasni? Monitor koji tvrdi da ima 1,000,000:1 kontrast (DC je glupost), a stvarni kontrast 1000:1 i dalje mnogo losiji nego na CRT-u. Stavim dva monitora jedan pored drugoga, istu sliku, i sve vidim: koji je svjetliji, koji ima bolji kontrast, na kojemu su boje "ljepse i vjernije" (cemu, nekoj slici koju je nacrtao netko kome su boje pak na njegovom ekranu bile skroz drukcije?) i naravno da mi je to jedino sto je bitno; subjektivni dojam. Silnih ti koristi od vrijednosti. Koliko puta sam na netu vidio testove monitora "boljih" specifikacija kako gube u tim aspektima od nekih losijih, onda tko je tu lud? Na kraju krajeva, sve se svodi na to sto trazis od monitora, tehnologije i za sto ti treba.
Zato i postoji pojam "dovoljno dobro", ne? Besmisleno se je sad tu ovdje svadjati sto je na kraju konca bolje jer svi mi ocekujemo nesto drugo od ekrana pred kojim cemo gubiti oci nekoliko sati dnevno. Svakom njegovo.
Enivej, vec je kasno. Odoh
potpisujem 757dfx !
televizor je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 01:36   #375
televizor
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova

Na kraju krajeva što i da svaki LCD ima onako plavu sliku, što onda?
ne bih se slozio ja bih vise volio realnu , a to je crna u tom momentu !?
televizor je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 09:28   #376
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Kad već dižeš tako stare postove daj barem koristi multiquote
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 09:45   #377
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
I ja bi volio ubost jedan CRT, recimo 21-24", al jebga nema za kupit
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2010., 11:57   #378
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
A pojavi se tu i tamo kakav,samo u prilično lošem stanju,pa se za cijenu te 21 CRT krame za 400tinjak kuna koliko redovito traže manje više, isplati uzeti primjerice kakav 4:3 19 LCD sa DVi-jem,Philips ili takvo što,ima ih,2,3g star.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 09:31   #379
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Bas gledam zapakiranog medicinarka FW900
u robusnoj mu kutijici. Ovaj ima najbolje
sanse da se ne razbije do kupca




...


> kad izlapi eBay ponuda :



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 10:22   #380
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Nešto mi govori da gledamo u primjerke o kojima ćemo pisati u kontekstu al' se nekad dobro jelo... povijest.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2010., 17:56   #381
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Zaista krasan primjerak, steta sto smo u recesiji i sto nemam nekoliko tisuca kuna za baciti samo tako. Ma koja korist, ionako nemam mjesta na stolu

Kako vas sluze CRT-i u ljetnoj vrucini? Moj EIZO radi jednako dobro kao i prvog dana kad sam ga kupio, LCD sam prodao, koristim ovaj monitor svaki dan i jos nijednom nisam pozalio te odluke. Nadam se da ce ostati ovako vjeran jos par godina, i vrijedio je svake lipe. Iskreno se ne mogu pozaliti. OK, mozda na jednu stvar, a to je da mislim da mi proslo ljeto u sobi definitivno nije bilo ovako vruce Uz klimu nije tako strasno, no ipak tih 180W viska 6-7 sati na dan se definitivno osjeti na termometru.
quantum112 je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2010., 12:32   #382
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
evo ja se konačno malo primirio, tj više ne eksperimentiram sa lcd-ima.
Sve što sam stavio pored ovog čuda iz sig-a nije imalo nikakve šanse u usporedbi
Tako da ostajem na crt-u do daljnjega
čak kada bi našao još jedan sličan takav i u dobrom stanju bi uzeo za rezervu

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 13.07.2010. u 12:53.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2010., 13:25   #383
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
mene moj SyncMaster 997 DF lipo grije , prokletinja grije ko radijator a ne pomaže ni šta je upaljen cili dan.............kad če zima .
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 23:06   #384
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Jel mogu ja rec sto?

Dakle vako, oni koji me znaju, znaju da sam totalni EIZO freak.

No, na zalost, prelaskom na laptop osudjen sam na 15.4" LCD (srecom, Lenovo T61 ima prilicno dobar LCD) i eksterni Lenovo L220x.

No, prije toga sam s gustom vrtio sto god sam htio na EIZO F931, 21" shadow mask CRTu koji je drugi najjaci EIZO shadow mask u ponudi (F980 je prvi). Taj EIZO nije na prodaju i nece nikada biti na prodaju (da se odma razumijemo) i dao sam ga frendu koji se bavi dizajnom na koristenje.

Osim toga imam 17" F55S, koji mi stoji u Rijeci i kojeg mogu posudit nekom ljubitelju ukoliko zeli. Ne morate mi vjerovati, ali taj monitor ima najbolju sliku koju sam ikad vidio na ijednom monitoru (LCD ili CRT).

Imao sam i 21" F78, no na njemu mi je crko VN trafo. Steta, odlican monitor je to bio.

A kod tetke radi jedan T562 ili tako nekako. Starudija, al sluzi svrsi (igranje 'fricli').


Sve u svemu, lijepi i veliki pozdrav svim ljubiteljima EIZO monitora i jedan lijepi pozdrav svim ljubiteljima CRT monitora!

Inace, da me ne proglasite krivokletnikom, imam ITT Nokia 72cm CRT TV pored sebe. Isto tako tvrdim da nema TVa sa boljim bojama od nje, bio on LCD, plazma ili CRT. Svi TVovi koje sam vidjao su bili koma po prikazu boja naspram ovog cudesa. A 350kn sam ju platio polovnu.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 15:52   #385
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Imam jedno ozbiljno pitanje.
Što bi se dogodilo da mi u sobu (kroz prozor) uđe mali majmun i postavi prevelik refreh rate na mom CRT-u? Recimo, da prebaci sa nativnih 1280x1024@60hz na 170hz.

Bi li monitor eksplodirao, zapalio se, prodimio ili bi tiho umro?
  Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 15:55   #386
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Imam jedno ozbiljno pitanje.
Što bi se dogodilo da mi u sobu (kroz prozor) uđe mali majmun i postavi prevelik refreh rate na mom CRT-u? Recimo, da prebaci sa nativnih 1280x1024@60hz na 170hz.

Bi li monitor eksplodirao, zapalio se, prodimio ili bi tiho umro?
Javio bi signal out of range...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 16:03   #387
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Javio bi signal out of range...
a-a. Evo uredno se pali. Samo mu je slika malo čudna.
  Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 16:05   #388
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
a-a. Evo uredno se pali. Samo mu je slika malo čudna.
Koji to monitor?
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 16:16   #389
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Koji to monitor?
Neam pojma, neki ADI. Ne piše model.

Edit: Crko je. Baca neke divlje artefakte.
Ahahahahha, ubio sam svoj prvi monitor. I odmah kapitalac od preko 20 kila.
  Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 16:20   #390
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Neam pojma, neki ADI. Ne piše model.

Edit: Crko je. Baca neke divlje artefakte.
Ahahahahha, ubio sam svoj prvi monitor. I odmah kapitalac od preko 20 kila.


Bas sam te htio pitati jel to neka starudija ala ADI!?

Nego, da tebi nije grafulja stradala? Kako izgledaju ti artefakti?
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na