Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2020., 10:45   #2431
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Ja sjedim zabacen u naslonu stolca i laktove drzim na naslonima za laktove na stolcu, a tipk i mis su mi skroz do ruba stola i razmak ruku mi je taman za normalnu tipkovnicu... taman da imam manju, ne bi misa primaknuo u lijevo...
Sve je stvar navike i ovisi od osobe do osobe... Nije se jednom desilo da u game dominira lik sa najvecim smecem od setupa...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 10:46   #2432
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ima logike to što govorite. Opet, na kompu dosta i radim, pa mi je tipkovnica bez numerickog dijela hendikep.

Svakom njegovo.
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2020., 11:36   #2433
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Bez da linkam YT itd... Više prostora za miš kod igranja. Prirodniji raspored ruku (bliže jedna drugoj) = bolja ergonomija.

60% veličina su 99% za čisti gaming
65% veličina je "usable" verzija 60% jer ima strelice
75% (TKL) su gaming/posao i IMHO najbolji kompromis
100% su za one koji ne znaju bolje ��
110% za one koji trebaju macro i multimedia tipke

Izgleda da ću se ipak morati zagrijati stolicu za taj Ducky review... ��



Poslano sa OP6
Imao sam 60% tipkusu (vortex poker) i tay layout je katastrofa za gaming. 3 mj sam ju imao i nisam se nikako mogao priviknuti na nju, dok 65% (ducky one mini sf) mi super odgovara. Po meni su 60% tipkuse iskljucivo za tipkanje nekakvih tekstova, pogotovo uz blue switcheve.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 11:46   #2434
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Ja sjedim zabacen u naslonu stolca i laktove drzim na naslonima za laktove na stolcu, a tipk i mis su mi skroz do ruba stola i razmak ruku mi je taman za normalnu tipkovnicu...
Neke RPG, single play, strategije bi se ovako mogle igrat. Ako igras esport igre i jos ako si u ovom polozaju dobar, a tesko da jesi, ali ako jesi onda u normalnom polozaju bi bio najmanje dva put ili vise puta bolji, naravno ne odmah jer si sad naviknuo na ovaj hendikep polozaj... bio bi bolji.

Drugim rijecima za single play i tako igrice gdje se vecinom igra s misem netreba neka posbna tipkovnica, ali za ove momke koji kupuju super graficke sa super brzim monitorima je ovakvo sjedenje kontraproduktivno. Zamisli da kupi grafu za 10k kuna, monitor za isto toliko i onda igra igrice u ovom polozaju...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 12:34   #2435
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Šta je najbolje za uzet za gaming? Do nekih 500,600kn? Roccat Suora FX? Ne mora biti full size, al i može.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 12:55   #2436
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
HyperX alloy fps pro
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 13:55   #2437
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
HyperX alloy fps pro
Thnx, dobro izgleda.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 14:43   #2438
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Imao sam 60% tipkusu (vortex poker) i tay layout je katastrofa za gaming. 3 mj sam ju imao i nisam se nikako mogao priviknuti na nju, dok 65% (ducky one mini sf) mi super odgovara. Po meni su 60% tipkuse iskljucivo za tipkanje nekakvih tekstova, pogotovo uz blue switcheve.
Koje igre? Ako se radi o FPS-u, teško da ti treba F red, a još manje strelice.

Za nešto kao što je RPG ili kod mene recimo avio simulacije - F red se jako koristi, plus tipke iznad strelica. Zato sam išao na TKL a ne 65%.

Za sve ostalo 65% je puno bolji izbor, kao što si i sam zaključio.

60% tipkovnica je kao i sportski auto. Ne voziš ga svaki dan, za to imaš daily driver-a. 😀

Poslano sa OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 18:41   #2439
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Dota 2, Tom Clancy's Wildland itd itd. Nikako se nisam mogao priviknuti, konstantno sam radio greske kod tipkanja i morao sam ju eventualno promjeniti. A znas kako cu mjenjati tipkovnice za svaki "rad" posebno, nema sanse

Btw, spremam se za jedan DIY projekt ali cekam sve dijelove, bude update kad krenu stizati dijelovi
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 12:19   #2440
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Stvarno ne kužim kako si radio greške sa standardnim 60% layoutom kada je to defacto sredina tipkovnice. 65% je ista stvar plus strelice, s time da na Ducky SF imaš kraći desni SHIFT koji bi po nekoj logici više problema trebao stvarati što se tiče tipkanja nego spomenuti standardni 60% layout...

Poslano sa OP6
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2020., 10:29   #2441
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Koje mehaničke tipkovnice imaju HR znakove? Corsair mi se najviše sviđao al one izgleda nemaju....Da li razer ima? Logitech sam vidio da ima al mi se ne sviđa baš one njihove kapice (tipke) jer sam vidio da se lako trgaju (imaju na kapicama dva zuba pa se skidanjem znaju strgati)......
Roccat mi isto ne paše jer sam vidio da su ih dost popljuvali zbog softvera.....
denied je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2020., 10:50   #2442
zalosnasova
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: bvk
Postovi: 227
zalosnasova je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2020., 21:06   #2443
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Ja sam se nedavno pocastio novom egzotikom, kolega na poslu je prodavao za 50$ i nisam mogao odoliti.

https://photos.app.goo.gl/EFDnyL2SvghThfxr6


Radi se o Keebio Nyquist, sa cherry blue switchevima, a keycapsi su neki koje sam imao doma, ne sjecam se vise odakle.
Jednom sam vec imao split tipkovnicu, Ergodox EZ, ali nije mi odgovarala, naprosto mi je bila prevelika, a stvarno inace volim kompaktne tipkovnice (tipicno koristim vec godinama Leopold FC660m).
S ovom sam daleko sretniji zasad, iako cu vjerojatno jednog dana zamijeniti switcheve za brown, imam negdje u ormaru punu vrecu njih. Slozio sam si layout koji mi zasad pase, manje vise isti kao na leopoldu, ali jos ce trebati malo ustimati i poigrati se.

Zadnje izmijenjeno od: rendula. 03.06.2020. u 13:12.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 12:03   #2444
tomekk357
Premium
Moj komp
 
tomekk357's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: kutina
Postovi: 71
Da li ima tko pa da mu ne treba da mi proda ili ima info di se kod nas može nabaviti onaj alat za vađenje switcheva sa mehaničke tipkovnice? Ne da mi se naručivati iz vana jer evo tek sada mi je došla narudžba sa ebaya kupljena u 3. mjesecu na carinu,a tko zna kada će doći meni.
tomekk357 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 12:07   #2445
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor tomekk357 Pregled postova
Da li ima tko pa da mu ne treba da mi proda ili ima info di se kod nas može nabaviti onaj alat za vađenje switcheva sa mehaničke tipkovnice? Ne da mi se naručivati iz vana jer evo tek sada mi je došla narudžba sa ebaya kupljena u 3. mjesecu na carinu,a tko zna kada će doći meni.
Uzmi 2,3 spajalice i napravi ga sam.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 12:23   #2446
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ako sam dobro shvatio treba mu za skidanje switcheva a ne keycapsa. Sumnjam da će to sa spajalicama izvest.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 12:29   #2447
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
pazite si samo ne oštetit nečime intenzivnim, ja sam razerovu sa time izgrebao i probijalo svjetlost na tim dijelovima
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 13:41   #2448
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Pa kad ima smece od ABS tipki, kvaliteta. PBT nemos izgrebat ni da hoces jer su izlivene u boji.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 13:44   #2449
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ako sam dobro shvatio treba mu za skidanje switcheva a ne keycapsa. Sumnjam da će to sa spajalicama izvest.
Upsić.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 19:01   #2450
tomekk357
Premium
Moj komp
 
tomekk357's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: kutina
Postovi: 71
Da za vađenje switcheva jer iskreno ne bih mjenjao tastaturu jer mi je ok a "W" je poceo štekati, pa se nadam da ću moći samo zamjeniti switch
tomekk357 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 19:58   #2451
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ako je switch zalemljen, rastavi tipkusu, odlemi pinove i stisni necim plasticni pin switcha u sredini, ispast ce sam, ne treba ti alat.

hv5-Gui-A3-Mr-Z3sp-Xq-LD0-LYBntt-GGp-RH345q7-AQKG-E
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 08:43   #2452
tomekk357
Premium
Moj komp
 
tomekk357's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: kutina
Postovi: 71
Neznanje je čudo, negdje sam nekada vidio da se switchevi vade s tim malim alatom, sad nisam znao da nisu svi isti te da su neki zalemljeni neki ne tako da ću izgleda morati rastaviti tastaturu da vidim o kijima se radi, tastatura je inače roccat mk fx, switchevi su cherry brown
tomekk357 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 09:08   #2453
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Zalemljeni 101%, hot swap switchevi se vade tim alatom
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 10:42   #2454
tomekk357
Premium
Moj komp
 
tomekk357's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: kutina
Postovi: 71
Hvala za info!
tomekk357 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 13:42   #2455
dddarin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 84
Da li je ovo ok za podmazivanje stabilizatora https://www.chipoteka.hr/artikl/8557...20g-2410039020 ?

Takoder da li itko zna s kakvim sprejem bih mogao podmazati switcheve? Vidio sam da se koristi super lube ali toga nema kod nas.

ugl ak nekog zanima mali review za RK 87 s banggooda ( wireless, 42 eura iz ceske, outemu) pitajte.
dddarin je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 14:57   #2456
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
To podmazivanje, meni nema baš nekakve logike. Zar se ne lijepi prašina i ostala prljavština za taj silkon-mast sprej?
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 14:58   #2457
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Citiraj:
Autor dddarin Pregled postova
Da li je ovo ok za podmazivanje stabilizatora https://www.chipoteka.hr/artikl/8557...20g-2410039020 ?
Ja sam podmazao s tim s obzirom da je to jedino što sam imao doma i ok je. Cca prije 3 mjeseca...
__________________
“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov

"With the first link, the chain is forged. The first speech censured...the first thought forbidden...the first freedom denied – chains us all, irrevocably."
XXX_Man je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 15:13   #2458
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor dddarin Pregled postova
Da li je ovo ok za podmazivanje stabilizatora https://www.chipoteka.hr/artikl/8557...20g-2410039020 ?

Takoder da li itko zna s kakvim sprejem bih mogao podmazati switcheve? Vidio sam da se koristi super lube ali toga nema kod nas.

ugl ak nekog zanima mali review za RK 87 s banggooda ( wireless, 42 eura iz ceske, outemu) pitajte.
Da ,btw ta RK je odlicna za sitne pare dobijes odlicnu tipkovnicu, samo da jos stave hotswap opciju uzeo bi odma ovako gledam hexgear 705/707 hotswap ali nemos kabel mjenjat

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 17:36   #2459
dddarin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 84
Citiraj:
Autor rokonja Pregled postova
To podmazivanje, meni nema baš nekakve logike. Zar se ne lijepi prašina i ostala prljavština za taj silkon-mast sprej?
A iskreno ti ja nemam pojma. Na backspaceu mi jako zapinje taj stabilizator ak stiscem s lijeve strane pa mi je ovo jedina opcija.

Kaj se tice tipka, nekak su mi scrachy i ponekad preteske za stisnut. Mislim ovo mi je prva mehanicka, mozda je to normalno kad se usporedi s membranskom.

Al sam nasao ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=EWQjycAJb6g i cini mi se da bi nakon svih tih preinaka bilo to dosta bolje.
dddarin je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2020., 17:39   #2460
dddarin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 84
Citiraj:
Autor XXX_Man Pregled postova
Ja sam podmazao s tim s obzirom da je to jedino što sam imao doma i ok je. Cca prije 3 mjeseca...
ok fala budem to onda

Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Da ,btw ta RK je odlicna za sitne pare dobijes odlicnu tipkovnicu, samo da jos stave hotswap opciju uzeo bi odma ovako gledam hexgear 705/707 hotswap ali nemos kabel mjenjat

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pa ja mislim da je dobra, ja sam ju prvenstveno zbog bluetootha uzeo. Prvo sam planirao RK 987 jer izgleda pristojnije, i ima full size, al jbg ta je kostala 90 eura i samo iz kine.
dddarin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na