Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2014., 19:09   #481
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Pa ni neću ulazit u laboratorijsku SAVRŠENOST, ali MENI je bilo savršeno svih ovih 6 godina, a pogle sad ovo, nakon 7 dana primjećujem, čudno zar ne?

Nisam probao igrat na njegovom TV-u (btw, 46") ali svakodnevno gledamo filmove i ne primjećujem to.
Druga stvar, upravo on je itekako osjetljiv na te stvari (btw, član je ovog foruma) i kao što sam rekao, imao je problema sa lag-om kojeg je riješio. (Nebitno dali taj isti lag zeza i mene ili ne, ali samo spominjem, jer smo danas on i ja pričali o tome)..

Idem malo bacit oko po meniju.. Javim

EDIT: Našao sam jednu zanimljivu opciju u Meniju monitora, RESPONSE TIME koja je bila namještena na 3/4.. Kada stavim na High 4/4, možda je to zamućenje manje, znači i dalje je dosta prisutno ali možda manje, no tada primjećujem upravo GHOSTING na drugim likovima kada polako mičem miš lijevo desno. Onako ostaju lagano svjetle siluete od likova.
Kada stavim Response time na off (1/4) onda nema ghostanja ali je ono zamućenje možda više prisutno..

Ah.. Dobit ću popizditis..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 21.01.2014. u 19:38.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 19:32   #482
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
imao sam lag, ali to nije ovo sto ti imas.
imao sam lag sa misem dok nisam ukljucio game mod na TV-u. nakon toga sve savrseno sto se tice misa.
ovo sto ti opisujes za postavke je picture mode i nema veze sa game modo-om AFAIK. nemam puno iskustva sa LCD monitorima jer ih nikad nisam imao, ali koliko znam oni imaju puno manje opcija jer su od nule namjenjeni za rad na kompu tako da su AFAIK uvjek u "game modu" odnosno nemaju te neke efekte (marketing IMO) koje imaju TV-i, a to je ono sto utjece na lag koliko sam ja shvatio.

e sad, ja vjerujem da imam ghosting-a na ovom TV-u, ali sam se mozda naviknuo na to pa mi ne smeta toliko i mozda je puno manji neg kod tebe. neznam, pogledat cemo kad dodes do mene.

u svakom slucaju vjecito se potvrduje ono sto vec neko vrijeme mislim i vjerujem (IMO), a to je da je ta LCD tehnologija goli k. kupio ti najskuplji TV il najeftiniji opet je lutrija. eto ja sam ih hvala bogu vratio 2 komada (philips serija 5) i uzeo nakraju ovaj sammy koji isto ima bolesni bleeding/clouding il kak god se to zvalo.
ubuduce kupujem najeftinije modele TV-a i gotovo.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.01.2014., 19:33   #483
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Yep, kada stavis previsoko to sto vidis je overshoot. Zamucenje jest manje ali se mogu pojavljivati svijetli tragovi. Off vjerojatno iskljucuje overdrive pa ghostinga nema ali vrijeme odziva nije sjajno. Nazalost cini se spora matrica. Ukoliko ga se ne budes rjesavao, savjetujem da sto manje pokusavas "traziti" taj blur i svjesno ocima pratiti pokretne objekte da bi ga vidio. Jer to i jest na neki nacin dio problema, kako nase oko percipira sample&hold ekrane.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 19:38   #484
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
dali ovo na koncu znaci da ovaj problem sto ima omerta kaci sve jeftinije modele or what? mislim pokusavam skuzit na sta pazit ako/kad budem uzimao LCD monitor jer nezelim ovak nesto da mi se desi. a koliko sam skuzio ovaj LG je prilicno preporucen pa mi nije bas jasno.


geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 19:42   #485
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Yep, kada stavis previsoko to sto vidis je overshoot. Zamucenje jest manje ali se mogu pojavljivati svijetli tragovi. Off vjerojatno iskljucuje overdrive pa ghostinga nema ali vrijeme odziva nije sjajno. Nazalost cini se spora matrica. Ukoliko ga se ne budes rjesavao, savjetujem da sto manje pokusavas "traziti" taj blur i svjesno ocima pratiti pokretne objekte da bi ga vidio. Jer to i jest na neki nacin dio problema, kako nase oko percipira sample&hold ekrane.
Ali znaš što je meni čudno u svemu tome, ovaj monitor je dosta aktualan (također i 27ea73lm, 63 i slični) i kako to da ima jako malo ljudi koji se žale na ovaj problem?

Pa zar oni to ne primjećuju ili što?

Jer se meni baš i neda privikavati na nešto "loše".. Shvaćaš?

Što mi je još činiti, pokušati, poduzeti?
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 19:59   #486
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Pa zar oni to ne primjećuju ili što?
Ovo najvjerojatnije. Stari PVA paneli bez overdrivea su znali imati i do 120ms odziv u nekim tranzicijama i opet vecina to nije vidjela.

Pa mislim da ne mozes puno. Testirajte bas taj TV i uvjeren sam da cete na kraju vidjet da i on ima uocljivi blur. S obzirom da je VA panel, neke stvari na TVu ce izgledati bolje a neke imati vrlo uocljiv ghosting, posebno izmedju tamnijih nijansi sive. Ne gledati u filmovima jer je tamo prakticki nemoguce vidjet ghosting i na sporim ekranima.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 20:12   #487
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Đizus, pa onda su stvarno ćoravi ili su gadno naviknuli mozak na gadnu stvar, ali meni je nevjerojatno da se to ne primjeti, jer praktički ovako, slušaj pozorno: Ako imaš text ispred sebe na nekom zidu i šetaš (dali sporo ili brzo svejedno) sa mišem lijevo-desno, taj text mi je skoro pa nečitljiv, a ja mislim da to nije normalno.

Ovako stvari stoje za sada, znači problem ostaje a privikavanje na to će mi biti zadnja solucija. Ja mogu dodati još 1000kn pa uzet neki drugi 27" monitor, ali što uzet?

Zamisli ako keširam 3000kn i bude opet ista stvar.. Ne znam.. Glupa i čudna situacija..

Pa blaženi moj Samsung 2232BW (kojeg sam prodao za 500kn) sa svojom TN matricom (ako se ne varam)..

EDIT: branuschi - hehe, gade jedan Ma vidiš ti ovo, a? Baš fakt-ap..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 21.01.2014. u 20:37.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 20:31   #488
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Pošto se ja neigram i nije mi važan odziv riješimo to za čas tebi Samy meni LG ja plaćam poštarinu za oba...

Malo sam OT samo da malo razbijem ovo loše raspoloženje
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2014., 20:48   #489
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Imao sam isti stari monitor a ima i isti novi. Nikakvu razliku ne vidim u brzini matrice. Istina trenutno igram samo WOT i to mi radi savršeno. Imam i plazma TV koji je definitivno brži ekran, osjeti se to ali na ovom LCD-u me baš ništa ne smeta. Osjetim zamućenje kada prelazim preko ekrana skroz polagano ( ako baš to tražim po ekranu ) ali kod brzih pomaka mišom sve radi najnormalnije.

Ali hebiga, ne vidimo i ne primjećujemo svi jednako.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2014., 09:03   #490
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
@virus1: ghosting i input lag nemaju veze jedno s drugim, prvi je posljedica visoke vrijednosti odziva (što konkretni model nema, mislim da je u rangu 2312 i sličnih IPS monitora), dok je input lag vremenski period potreban da monitor rekreira sliku iz signala primljenog iz izvora (kartice).

@Omerta: testiraj i neke filmove koji imaju puno dinamičnih scena. isto, potraži onaj alat za testiranje input lag-a, imaš o tome na tft.central, ako se ne varam. sumnjam da će ti zamjena dvi s hdmi kabelom donijet neke pozitivne pomake.

Jasno je ko dan da je razlika između ghostinga i input laga, međutim teško je dijagnosticirati ovako preko YT filmića, a mogu rezultirati ajmo reći sličnim "efektom" ono što je bitno je da je to uočljivo i to dosta i potpuno razumijem čovijeka da ga boli glava još na pola metra od toga.

Nažalost nemam dotičan model monitora pa nisam adekvatna osoba za usporedbu, međutim mogu samo reći da na U2312HM i U2412M takvog efekta u tom omjeru nema, a na svu sreću ni glavobolje.

Iskreno se nadam da će Omerta riješiti svoj problem
virus1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2014., 11:18   #491
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
Bas mi zao Omerte trebao bi u pon ici kupiti taj monitor i sada neznam sto da ucinim dali da riskiram ili da uzmem neki drugi monitor da je 27inch,a sluzio bi vecina za gaming i surfanje...
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 11:35   #492
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ne mora ti mene biti žao..

Ja sam odlučio to prihvatiti i za sada normalno igram bez da me glava ili oči bole. Jer više se ne usredotočujem na pozadinu, već na ono što je fokusirano puno bliže liku sa kojim igram. Ali čim idem svjesno gledat u daljinu i tražiti problem, onda bude belaje..

A pored svega toga, AC4 je upravo igra u kojoj je to puno puno više primjetno nego u drugim igrama, zbog nekakvog laga.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 12:53   #493
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
Hmm a nis riskirat cu jer vec uru vremena trazim i nemogu naci nista pametno,a danima sam citao o monitorima...ugl javim poslijedice
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 14:07   #494
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Pa upravo se o tome radi.. Što DRUGO uzeti a da ćeš biti siguran da tog "problema" neće biti?

Ja sam rekao da meni nije problem na ove 2000kn dodati još 1000kn i uzeti nešto drugo, ali što?

Nitko ništa nije savjetovao pa prema tome, ostajem na ovome monitoru..

Ako se problem bude javljao često i u svim igrama i ako mi to bude smetalo, od*ebat ću ga, skupit lovu i uzet nešto drugo.. Tu se opet vraćam na ono, "što drugo"? Ali otom potom

Ma gle, sva sreća pa sam ja samo jedan od izoliranijih slučajeva što se tiče ovog monitora, ali kako stvari stoje, čini mi se da nije stavar u monitoru već u meni. Kako u meni?

Pa primjetio sam ove dane, bio to sada psihološki utjecaj ili stvarno fizički, da dok skorolam na mobitelu i ako gledam u to "skrolanje/brzo pomicanje npr. texta" također mi se javlja isti efekt lagane smetnje u očima/glavi.. Ista stvar i na TV-u..

Ali kada se "opustim" i ne tražim problem, sve bude u redu.. Dakle, koju posluku porati? Ne znam..

U svakom slučaju, imaš vremena da ga testiraš i vratiš ako to želiš.. Ja sam odustao od vraćanja jer kako dani idu, sve se više privikavam i sve manje primjećujem problem.

No, vrijeme će pokazat svoje..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 25.01.2014. u 14:26.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 16:21   #495
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Pa primjetio sam ove dane, bio to sada psihološki utjecaj ili stvarno fizički, da dok skorolam na mobitelu i ako gledam u to "skrolanje/brzo pomicanje npr. texta" također mi se javlja isti efekt lagane smetnje u očima/glavi.. Ista stvar i na TV-u..

Ali kada se "opustim" i ne tražim problem, sve bude u redu.. Dakle, koju posluku porati? Ne znam..
Zato sam ti prije savjetovao da se sto je moguce manje usredotocavas na problem. Jer ne radi se nuzno o "privikavanjem na lose" iako je to donekle istina jer svaki sample&hold display ima blur, znaci on zaista postoji i nisi lud ni ista Ali dosta toga je i u psihi, jer krenes koristiti monitor kako inace ne koristis, trazis i vidis zamucivanja tamo gdje ih ni nema, ili su u samom izvoru i sl. Uvjeren sam da sada vratis i stari monitor da ne bi bio toliko zadovoljan njime jer bi sada sigurno vidio blur kojeg prije nije bilo
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 16:37   #496
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
@Rista: imaš li možda podatak o točnoj reviziji matrice u Omertinom monitoru? pretpostavljam da se radi o ah-ips, al nema ništa na tft.c ni na d.versus.

pitam zato jer trenutno imam LG-ov 237 trenutno zakačen na karticu, i majku mu staru, ne vidim nikakvih značajnih anomalija (barem ne van karakterističnih za entry level IPS) , pogotovo ne takvih da izazovu smetnje pri korištenju...
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 19:15   #497
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma to je sve u glavi
Tako kada sam imao Crossfire sam puno citao o njemu, isto tako i o problemu istog, famoznom microstutteringu.

Toliko sam zabrio i fokusirao se da bih valjda vidio microstuttering i pri konstantnih, savrsenih, glatkih 60 fps

Treba odmaknut glavom, "naaaah fuck that shit" i go with the flow
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 21:50   #498
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Evo samo da javim da sam danas kupio VGA i HDMI kabel..

Ista stvar, tako da idemo dalje

@ flyer1 - također nalazim samo informaciju da je AH-IPS
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 22:09   #499
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
Ah-ips je,a nis omerta kad ga kupit ako hoces mozemo se nac da vidimo posto smo iz istog grada
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 22:21   #500
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
To sam ti mislio predložit u par postova iznad ali sam bio odustao

Može, zašto ne.. Uzmi ga i koristi par dana, pa ćemo se vidjet nakon nekog vremena..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 22:23   #501
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Hmmm omerta...bas sam sad gledao kod svog,na world of tanksu nemam nikakvih zamucenja...nista drugo nemam instalirano pa sam samo na tenkovima mogao provjeriti...8ms sigurno nije "puno",donedavno smo svi imali 20ms lcd pa to tako nije bilo izrazeno...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2014., 22:32   #502
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ako se ne varam WoT je onako dosta "usporenija" igra što se tiče kretnji mišem i slično, pa ti je zato možda manje primjetno ili neprimjetno..

Ali kao što smo već pisali, možda je sve stvar navike, psihe i obraćanja/neobraćanja pozornosti na to..

Npr. kada u AC4 okrećem miša, odnosno lika u igri, njegovo tijelo (glava i ostalo) bude jasno i bistro, jedino pozadina bude nejasna i slično, što mi govori da možda ovo i nije ghosting ili input lag (što već) već stvar navike..

Ma očito je dosta parametara koji utječu na cjelokupni dojam i zato je teško raspravljati o ovome ili onome..

npr:

Navika na novi monitor
IPS matrica
8 ms (iako možda najmanje važno)
60 Hz
Igra (u ovom slučaju AC4)
Psiha (zapažam nešto što inače možda nebi jer nebi ni znao da postoji)
.
.
.
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 18:22   #503
jigsaw.
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: BIH
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Zamolio bi one koji imaju ovaj monitor da potvrde ukoliko i oni imaju i primjecuju ovaj efekt?
(Efekt zamucenja pozadine..)

Nebi to jos nazvao ghosting, jer mi je stvarno nevjerojatno da je to tako jako vidljivo na jednom monitoru koji se preporuca za gameplay i monitoru nove generacije.

Iskreno vjerujem i jos vise nadam se da je do neceg drugog.

Sto se tice izlaza, mogu ga probati spojiti na hdmi, samo da posudim kabel..
Prije nego što sam kupio LG 27EA53VQ)-P monitor ni na jednom drugom nisam primjećivao zamućenje ghosting u onoj mjeri da baš kažem a vidi jest mutno.
Prije nego što sam donio kući monitor probao sam ga u radnji i pustio video na youtube u brzim scenama primjetio sam malo kao neko sitno trzanje a ne zamućenje.
Kada sam došao kući i priključio vučem strijelcu po desktopu i vidim da ima zamućenja u ušao sam u igru mw3 i našao mjesto gdje su rubovi oštri da vidim ima li tog zamućenje i ima.
probao sam mijenjati hdmi i dvi kabal nema pomoći.
Na kraju sam ostavio na dvi kablu jer mi na hdmi kablu prilikom gašenja kompa piše na monitoru no signal i ugasi mi skroz monitor pa ga moram uključivati kasnije na dugme a to ne želim.
Sada igram NFS rivals i tu su brze scene i ne vidim nikakvog zamućenja da mi baš smeta.
Kada odem kod nekog za komp odmah mičem prozor od windowsa da vidim ima li zamućenja pa primjetim čak više nego kod mene i shvatim da je to normalna stvar i da se ne treba opterećivati sa tim.
Kada nešto tražimo to ćemo i naći, tako da jednostavno pomiri se sa tim i onda nećeš ni obraćati pažnju na to tako da ti neće ni smetati tako je i kod mene.
Na monitoru kad staviš u podešavanjima refresh rate na high tada se primjećuje manje zamućenje nekako0 je glađe ali zato imaš male duhove koje prati neki određeni objekt, probaj uzeti ikonu na desktopu i da je vučeš po desktopu.
u svakom slučaju dobar monitor

Zadnje izmijenjeno od: jigsaw.. 26.01.2014. u 18:34.
jigsaw. je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 19:22   #504
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Na plazmi nema tog efekta . Vuci po ipsu ikonu i vidi se debelo kašnjanje, na plazmi bez ikakvog kašnjena. Dok ne dođe oled plazma je bog i batina. Ali ja takve stvari gotovo da i ne primjećujem u igrama.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 19:27   #505
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Ma kakvo kašnjenje? I po kakvom IPSu?
Evo doleti do mene i vuci ikone cili dan, instaliraj igru kakvu želiš, radi šta hoćeš, još te i pivom počastin
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 19:36   #506
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Na plazmi nema tog efekta .
Aha, zato plazma ima fosforne tragove. Ovisno o kombinaciji boja, jos i veci trag moze ostavljati nego LCD. Glavni razlog dobre pokretne rezolucije je to sto - titra. Uostalom, kakve veze ima plazma sa temom PC monitora.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2014., 22:54   #507
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ispričavam se ako sam se pogrešno izrazio ili ako sam pogrešno shvaćen.

Želio sam reći da imam nekoliko različitih LCD ekrana...dva različita laptopa, monitor, lcd televizor, više monitora na poslu i svugdje vidim zamućenje kada selim ikone po ekranu, jedino to ne vidim na svojoj plazmi. Na žalost odavno nemam ni jedan CRT za usporedbu.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 00:03   #508
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
Ja bi trebao sutra naruciti ovaj monitor of lg-a a jos se doumim izmedu benq gw2760,ili neki drugi monitor? Ajme vise sam lud od svega toga,ispada da 2007 je bilo puno lakse kupiti lcd sa tn matricom i tocka :P ipak slazem stroj sa fx8320 i r9 280x i posto ce sluziti samo za gaming ili web tipa youtube ne zelim pogrijesiti,a na raspolaganju imam do 2500kn za monitor,kakvi su se pokazali va paneli za igranje ako netko zna?
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 00:22   #509
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
mozda DELL P2714H?
nisam citao prijasnje postove, znam da kosta tu negdje oko 2500, a nisam okolo vidio da ima takvih problema kao ovaj LG.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2014., 12:33   #510
jigsaw.
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: BIH
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Shockre Pregled postova
mozda DELL P2714H?
nisam citao prijasnje postove, znam da kosta tu negdje oko 2500, a nisam okolo vidio da ima takvih problema kao ovaj LG.
Kako sam počeo da pratim to zamućenje nisam još ni jednom naišao na monitor sa TN matricoma a da nisam primjetio, ali nakon 2-3 sedmice mozak to ignoriše tako je kod mene bilo
jigsaw. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na