Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2007., 15:00   #1
s3r1al
Banned
Moj komp
 
s3r1al's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: near VZ
Postovi: 124
Abit KN8 Ultra & ZALMAN ZM-47J

Abit KN8 Ultra & ZALMAN ZM-47J, jel taj kuler dostatan da hladi nortbriđ ove ploce... ima malo govanjce slicno kakvo ima i DFI NF4, takav slican kuler je imala i NF7-S
zanima me dali je to dovoljno (moram mijenjat jer mi se ovo malo govanjce ne sviđa ) da ne dajem uzalud vece pare za HR-05 ili nesto slicno...
s3r1al je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 15:07   #2
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
ma hladit će ga on, ali bi mogao stavit i neki vent da puše po njemu
Bravo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.05.2007., 15:30   #3
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor s3r1al Pregled postova
Abit KN8 Ultra & ZALMAN ZM-47J, jel taj kuler dostatan da hladi nortbriđ ove ploce...
Je...


Citiraj:
Autor s3r1al Pregled postova
ima malo govanjce slicno kakvo ima i DFI NF4, takav slican kuler je imala i NF7-S
Točno... Upravo zato i nije baš nešto, postoje novije revizije KN8 Ultra koje imaju SOTES (sličan onome kojeg ima npr AN8 Fatality) inače mene je smetala buka, ništa drugo...


Citiraj:
Autor s3r1al Pregled postova
zanima me dali je to dovoljno (moram mijenjat jer mi se ovo malo govanjce ne sviđa ) da ne dajem uzalud vece pare za HR-05 ili nesto slicno...
Gle, dovoljno je (ja sam na svojoj PO LJETI imao Zalmana na pasivnom, dakle bez venta samo propuh) ALI ako imaš JAAAKO dobro rješeno hlađenje, najbolje je ako imaš na stranici nasuprot vent ili airduct da puše po njemu i onda ti je to sasvim dobro, ja držim jedan 80mm Coolermaster na 7V da piri po ploči s boka (zrak udara ravno u ramove ali to je i više nego dosta) i temperature su iste ili bolje nego sa zujalicom, ali ako očekuješ 25-30C kao na NF7 - zaboravi...

To SAMO sa thermalrightom i sli heatpipe rješenjima, vodom i nekim posebnim moddanim coolerima možeš dobit, s ovim ti je oko 50C ono što ćeš dobit (u loadu naravno) i nemaš briga da će ti čipset crknut ja ovako vrtim cjelo prošlo ljeto (kasnije sam dodao vent da mirnije spavam iako IMHO vjerojatno se nebi ništa desilo i da nisam dodao, a k tome hladi i ram) tako da sigurno radi kako treba s tim ploča...

Ukratko - ako patiš na 30C kupi si thermalright ako pak patiš na novčanik - kupi zalmana i ventić (ako ga imaš kamo stavit) i mirna bosna, ako nemaš kamo stavit vent pazi da ti bude dobar propuh (otvoreno kućište NIJE nužno najbolje rješenje) a ako imaš neki zalman 7700 koji piri na sve strane onda bi ti i to moglo bit dosta, nisam probao s njim...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 19:16   #4
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Točno... Upravo zato i nije baš nešto, postoje novije revizije KN8 Ultra koje imaju SOTES (sličan onome kojeg ima npr AN8 Fatality) inače mene je smetala buka, ništa drugo...

ne bas, SLi verzija ima pasivce, ova non-SLi nema. tako je od prvog dana. to sto je sli bio skupji 150kn a nikome od nas se nije davala lova za nesto sto ne planiramo koristiti a nismo razmisljali o hladjenju je druga stvar
a kad pogledas po koliko sada idu polovne i bolje da nisam dao vise
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 00:17   #5
Gabau
Registered User
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Skopje
Postovi: 4
Evo kako je kod mene. Jedna 9-ka (glacialtech) na 7v duva na graficku i cipset.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	kukiste _.jpg‎
Views:	175
Size:	90.2 kB
ID:	7415   Click image for larger version

Name:	kukiste_.jpg‎
Views:	183
Size:	95.3 kB
ID:	7416  
Gabau je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 07:36   #6
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ne bas, SLi verzija ima pasivce, ova non-SLi nema. tako je od prvog dana. to sto je sli bio skupji 150kn a nikome od nas se nije davala lova za nesto sto ne planiramo koristiti a nismo razmisljali o hladjenju je druga stvar
a kad pogledas po koliko sada idu polovne i bolje da nisam dao vise
Gle na Abitovom siteu imaš popis ploča i tamo ti ljepo piše KN8 Ultra i KN8 Ultra - SOTES tako da ja neznam što bi ti rekao na tvoju izjavu, mislim ako njen PROIZVOĐAČ tako navodi onda mu ja vjerujem, a sad dal je to bila serijska, vanserijska proizvodnja ili je mi nikad nisamo vidjeli jer kod nas nije došla ili je za neku OEM firmu rađena ili nešto deseto to nebi znao ali je navode tamo...

Ali diskusija oko toga je nebitna stavka anyway ja nemam pritužbi na hlađenje ja sam u svoja investirao 50kn (zalman + vent) prema tome...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2007., 11:19   #7
s3r1al
Banned
Moj komp
 
s3r1al's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: near VZ
Postovi: 124
hvala na pomoći! onda uzimam tog zalmana...
s3r1al je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na