Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2023., 12:48   #4831
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Da, u svemu se slažemo, a to kolegi i pokušavamo objasniti. Ako želi da postigne tu ugodu kod grijanja na klime koju opisuje, mora ići na više radnih jedinica. Nema druge.
S jednom jacom jedinicom koliko god ona jaka bila startu ce biti podkapacitirana na ukupni prostor koji ce odvuci toplinu i nema sanse da ugrije udaljene prostorije. Ta ce jedinica ici u vise rezime rada, biti ce neefikasna i ventilator ce biti bucan, a samim time kad krenu minusi, cesto ce ici u defrost i tu je njena kapitulacija neminovna.
Jedna jedinica je ok za neko dogrijavanje u nekom prijelaznom ... Nista drugo.

... neko moje iskustvo iz prve ruke.
Moj sustav koji sam gore linka je star 3 godine, a prvu godinu sam prebrodio samo sa jednim mutisplit setom jer spletom okolnosti lošeg (ne)vremena, obaveza majstora i mojih poslovnih obaveza drugi dio je ostao nenamontiran.
Grijalo je to ok ali jedino u prostorijama dinsu bile puhalice dok su 3 udaljene prostorije ostale su nekako pothlađene.
Iako su imale neku korektnu temperaturu, izostala je ona ugoda.
To mi tada nije niti bilo bitno jer je to bila spavaća.
Iduće godine kad sam ogradio i ostatak, to je bilo to. Nit ih čujem nit ih doživljavam, jako su tihe i rijetko prelaze 200w

Riječ je o stanu 102m² u stambenoj zgradi vrlo dobro izoliran
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 14.11.2023. u 13:23.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2023., 15:22   #4832
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Citiraj:
Autor problem_child Pregled postova
prozori ce bit ok (mijenjaju se), fasada je stara (67e), nadam se obnovi ali to je dugorocna oklada. 5 kat sam ispod ploce zgrade :O

Tako da: naviknut na ZGB i generalno u trenutnom stanu (renta) sam na greeu koji mi jako jako jako ide na zivce osjetom topline kad je grijanje - sad neznam jeli to do klimA ili gree klimE

takoder, radim remote tako da dom je i ured i mora mi bit krajnje ugodno, nekako najvise disem na opcije AC i podno na struju pa ako bude skupo necu ga palit ali ne zelim biti BEZ opcije najkonfornijeg jer eto zelim to :/

doduse, Samsung ima ovu neku windfree technologiju no jutuberi ne rivjuaju jos klime - pogotovo ne koliko su reliable (samsung tu stoji navodno lose)....

e da osim ploce na vrhu stana nemam drugu hladnu povrsinu (ok osim istok zapad prozori no ostalo sam u 'sendvicu')
Imas li mogucnost spustit strop za jos izolacije?
Ni ja ne volim grijanje na klimu, hlađenje još i može proći . U kuću koju još uvijek uređujemo (2+ godine ) smo ugradili podno grijanje u prizemlju i kupaonicama, Mitsubishi klime, a po prostorijama ćemo ugraditi ono šta mi je najdraže od svega ponuđenog: kamene grijače ploče https://webgradnja.hr/katalog/grijace-ploce/497

Ne zauzimaju puno mjesta a super je osjećaj topline. I trenutno jednog koristimo u stanu u kojem živimo. Kontroliram ga preko Shelly switcha i senzora. Iznenadili smo se prošlu zimu kako je na taj način potrošio malo struje, a klimu nismo uopće palili.

I podno i kamen je dovoljno da se pale po noći kad je jeftina struja, po danu se pale jedino kad je baš hladno ali lako vrate temperaturu. Bitno je imat dobru kontrolu i scenarije Znam da je klima efikasnija za dobiti željenu temperaturnu brojku ali mi je zadnja opcija
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 14.11.2023. u 15:29.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2023., 15:53   #4833
problem_child
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: st
Postovi: 137
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Mislim da nema boljeg upravljanja nego wifi appsi koji nudi štelanja kakva neces naci na nijednom daljincu, goji god sustav grijanja koristio, a daikinova app je bas dobra.

Kakav je osjet? Mi smo u kući si uglavnom u kratkim rukavima.

Samsung windfree, nemam iskustva, al sjecam se da ga je hvalio jedan na forum.hr, al taj je bio zastupnik samsunga �� nitko drugi.
Termodinamicki, klima koja hladi sebi u brk �� ... osobno smatram da je to glupost.
Da valja japanerosi bi to davnih dana ugradili.

Kad ti ugradis dostaatan broj kvalitetnih klima uređaja dizajniranih za grijanje po sobama, isto kao stu ugraduješ radijatore u svaku sobu, nema te temperature koju one nece postici i ugode koju neces osjetiti. Ankadnihnje dostatan broj, uglavnom ce ti raditi u quite/noćnom modu, neće izlaziti iz prve brzine i nećeš znati za njih.

99% ih ugradi jednu klimu u i ocekuju da im grije cijelu kucu i stan. Kako?

slazem se ali bas zato pitam iskustva za appove, gree je tesko smece koje se nikad ne updatea i koje se stalno odspaja.... Jeli ti se ikad nesto slicno dogodilo na daikinu?

Sto se tice broja klima: postavio sam pitanje razmisljajuc o dizalici toplinie, stvarno mislis da necu potrosit na dovoljan broj klima?

Uglavnom: dnevni dio (35m2) ce dobiti dvije, sobe svaka po jednu. Ulazni prostor nece dobiti nista posebno ali mislim da ce sobe doat the trick (u dovoljnoj mjeri)....


Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
imam model od 5kw, montiran direktno iznad stola u blagovaonici, koristi se primarno za hlađenje, svega smo se par dana grijali do sad u 2 godine. u potpunosti si u pravu što se tiče windfree principa rada, praktički klima zatvori ona vratašca (koja su na svim klimama otvorena) i hladan zrak prolazi kroz rupice na maski. za vrijeme najvećih vrućina, ljudi se čude kak nam je u kući ugodno, a "klima vam ne radi". velika prednost tog windfree moda rada je skoro nečujan rad klime, ali i to što te klima ne može "napuhati", odnosno nemaš uopće osjećaj da sjediš ispod klime, a ugodno ti je. još jedna prednost je i manja potrošnja struje, ali se time ne opterećujem niti imam konkretne podatke.

glupost ili ne, mi smo zadovoljni, živio ekupi i njihove akcije, would buy again



puno toga ovisi o poziciji same unutarnje jedinice i tlocrtu kuće/stana. naša klima je primarno za dnevni dio kuće koji je oko 60m2 i južno je orijentiran tako da nam tu hlađenje najviše i treba, dok su spavaće sobe sa istočne strane i u njima temperatura preko ljeta ne može preći 24C, osim ako preko dana držim otvorene prozore još jedan faktor je izolacija kuće, s fasadom od 15cm vune i dobrom izolacijom potkrovlja, klima itekako može rashladiti/zagrijati više kvadrata od deklariranog, ali je nikad ne bih koristio za primarmo grijanje jer je to neizvedivo, trebale bi mi još barem 2 ili 3 unutarnje jedinice da bi to funkcioniralo i tu si apsolutno u pravu.

ako otvorim vrata od hodnika i klimu stavim u turbo mod hlađenja (dakle ne windfree), vrlo dobro može rashladiti i taj hodnik jer klima direktno puše u njega, a pasivno i jako slabo može rashladiti i 3 spavaće sobe. što je više vrata i što su ta vrata dalje od unutarnje jedinice to je učinak manji. do najudaljenije prostorije (walkin garderobe) od klime su troja vrata (iz db u hodnik, iz hodnika u spavaću, iz spavaće u garderobu) i ta prostorija je 15m udaljena od unutarnje jedinice tako da tamo klima praktički nema učinka, ali to je i za očekivati.
ovo zvuci dobro, jeli windfree radi i za grijanje ili samo za hladenje? sto je s appkom za upravljanje? updatea li to samsung, kakve ima opcije schedulinga i/ili automatizacije?

Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Imas li mogucnost spustit strop za jos izolacije?
Ni ja ne volim grijanje na klimu, hlađenje još i može proći . U kuću koju još uvijek uređujemo (2+ godine ) smo ugradili podno grijanje u prizemlju i kupaonicama, Mitsubishi klime, a po prostorijama ćemo ugraditi ono šta mi je najdraže od svega ponuđenog: kamene grijače ploče https://webgradnja.hr/katalog/grijace-ploce/497

Ne zauzimaju puno mjesta a super je osjećaj topline. I trenutno jednog koristimo u stanu u kojem živimo. Kontroliram ga preko Shelly switcha i senzora. Iznenadili smo se prošlu zimu kako je na taj način potrošio malo struje, a klimu nismo uopće palili.

I podno i kamen je dovoljno da se pale po noći kad je jeftina struja, po danu se pale jedino kad je baš hladno ali lako vrate temperaturu. Bitno je imat dobru kontrolu i scenarije Znam da je klima efikasnija za dobiti željenu temperaturnu brojku ali mi je zadnja opcija



volio bih ne raditi spustanje stropa jer smo na 'samo' 268cm visine. Volim osjecaj prostranosti mada znam da bi elektricari bili sretni s tom odlukom....

hvala na svim hintovima do sad, kazes shelly? Bas razmisljam i o tome, koliko duboko si ga integrirao u strujni krug kuce i kakva su iskustva?

Vidim da si glasao protiv KNXa a to mi se svida jer mi to zvuci ko cisco a ovo je kao neki mikrotik

Zadnje izmijenjeno od: problem_child. 14.11.2023. u 17:11.
problem_child je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2023., 19:26   #4834
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor problem_child Pregled postova
ovo zvuci dobro, jeli windfree radi i za grijanje ili samo za hladenje? sto je s appkom za upravljanje? updatea li to samsung, kakve ima opcije schedulinga i/ili automatizacije?
windfree je samo za hlađenje. aplikacija za upravljanje je SmartThings, Samsung ima sve uređaje pod tom aplikacijom. ništa posebno, možeš složiti raspored po danima, možeš paliti/gasiti, pratiti potrošnju (ne znam kolko je precizna u tome) i to je ukratko to.

evo baci oko, ali ugasi ton


generičke upute ovdje:
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2023., 19:28   #4835
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor problem_child Pregled postova
slazem se ali bas zato pitam iskustva za appove, gree je tesko smece koje se nikad ne updatea i koje se stalno odspaja.... Jeli ti se ikad nesto slicno dogodilo na daikinu?




App je baš stabilna.
U zadnje 3 godine koliko ju koristim, nedavno je bio nekakav problemcic s njihovim serverom i svima nam je dolazilo nekakvo upozorenje, al app je radila. Riješili su to u dan-2.
Update-i su redoviti i često nešto novo ubace.
Preko app se updejtaju i uredaji. Do sada sam imao 10-ak updejta za klime i nemam pojma šta sam dobio. Nikada nisam istraživao.
Nikad mi se nije desilo da se app ruši ili odspaja klime. App radi preko clouda. Kad pospajaš klime preko wps-a na ruteru (meni je tako bilo najjednostavnije), wifi ti više ne treba i sve radi preko neta, a svima kojima dodjeliš ovlast (preko barkoda je najjednostavnije) automatski dobivaju svu tvoju konfiguraciju. Nista ne trebaju podešavati ponovo.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 14.11.2023. u 19:39.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 11:04   #4836
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Citiraj:
Autor problem_child Pregled postova
slazem se ali bas zato pitam iskustva za appove, gree je tesko smece koje se nikad ne updatea i koje se stalno odspaja.... Jeli ti se ikad nesto slicno dogodilo na daikinu?

Sto se tice broja klima: postavio sam pitanje razmisljajuc o dizalici toplinie, stvarno mislis da necu potrosit na dovoljan broj klima?

Uglavnom: dnevni dio (35m2) ce dobiti dvije, sobe svaka po jednu. Ulazni prostor nece dobiti nista posebno ali mislim da ce sobe doat the trick (u dovoljnoj mjeri)....




ovo zvuci dobro, jeli windfree radi i za grijanje ili samo za hladenje? sto je s appkom za upravljanje? updatea li to samsung, kakve ima opcije schedulinga i/ili automatizacije?






volio bih ne raditi spustanje stropa jer smo na 'samo' 268cm visine. Volim osjecaj prostranosti mada znam da bi elektricari bili sretni s tom odlukom....

hvala na svim hintovima do sad, kazes shelly? Bas razmisljam i o tome, koliko duboko si ga integrirao u strujni krug kuce i kakva su iskustva?

Vidim da si glasao protiv KNXa a to mi se svida jer mi to zvuci ko cisco a ovo je kao neki mikrotik
Nisam glasao protiv KNX, nemam nikakvo iskustvo sa njim. Imam 10ak Shelly proizvoda, rade uredno preko svog clouda, pa ću ga koristiti i dalje.

268cm je daleko od "samo" Da sebi radim ili da radim nekom projekt, spustio bih 8cm i napunio kamenom vunom. To se osjeti bolje od ikakvog grijanja/hlađenja + dodatni bodovi za puno lakšu i bržu instalaciju svega (čak i naknadnu). Jesi živio već u tom stanu prije rekonstrukcije?

Windfree zvuči zanimljivo, nisam se susreo sa tim

Sa spuštenim stropom imaš i mogućnost atraktivne podžbukne rasvjete tipa The Running Magnet

Tu su ostale opcije koje nisu ugradne, da lako skužiš razliku: https://professional.flos.com/en/glo...unning-magnet/
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 15.11.2023. u 11:13.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 14:13   #4837
problem_child
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: st
Postovi: 137
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
App je baš stabilna.
U zadnje 3 godine koliko ju koristim, nedavno je bio nekakav problemcic s njihovim serverom i svima nam je dolazilo nekakvo upozorenje, al app je radila. Riješili su to u dan-2.
Update-i su redoviti i često nešto novo ubace.
Preko app se updejtaju i uredaji. Do sada sam imao 10-ak updejta za klime i nemam pojma šta sam dobio. Nikada nisam istraživao.
Nikad mi se nije desilo da se app ruši ili odspaja klime. App radi preko clouda. Kad pospajaš klime preko wps-a na ruteru (meni je tako bilo najjednostavnije), wifi ti više ne treba i sve radi preko neta, a svima kojima dodjeliš ovlast (preko barkoda je najjednostavnije) automatski dobivaju svu tvoju konfiguraciju. Nista ne trebaju podešavati ponovo.

jedno cudno pitanje: moze li vise usera istovremeno koristit istu daikin app? ima li scheduling klima?

pitam jer vrazji gree neda dvoje korisnika istovremeno ulogiranih tako da npr ja mogu upravljat a supruga moze samo on-off preko google home integracije....
problem_child je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 14:15   #4838
problem_child
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: st
Postovi: 137
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Nisam glasao protiv KNX, nemam nikakvo iskustvo sa njim. Imam 10ak Shelly proizvoda, rade uredno preko svog clouda, pa ću ga koristiti i dalje.

268cm je daleko od "samo" Da sebi radim ili da radim nekom projekt, spustio bih 8cm i napunio kamenom vunom. To se osjeti bolje od ikakvog grijanja/hlađenja + dodatni bodovi za puno lakšu i bržu instalaciju svega (čak i naknadnu). Jesi živio već u tom stanu prije rekonstrukcije?

Windfree zvuči zanimljivo, nisam se susreo sa tim

Sa spuštenim stropom imaš i mogućnost atraktivne podžbukne rasvjete tipa The Running Magnet

Tu su ostale opcije koje nisu ugradne, da lako skužiš razliku: https://professional.flos.com/en/glo...unning-magnet/
nismo tu zivjeli, kupili staro i sad renoviramo....

imas li mozda podatke konkretne kako ti je bilo prije i nakon spustanja stropa (u smislu temperature, ener. potrosnje, osjecaja i sl)? Kod spustanja stropa me malo brine sto imamo pojavnost vlage na krovu (ne pitaj) i sto cu onda teze 'uhvatit' problem ako spustim....
problem_child je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 14:34   #4839
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,249
Daikin ima 2 aplikacije jedna je stara i radi preko lokalne mreže i ne treba se ulogiravati, druga je nova radi preko clouda.

Kad sam kuci preferiram lokalnu jer je brža, za 3-5 sekundi namještaš klimu

Cloud ima puno više opcija ali često smara sa updateovima.. Ima i Schedule i integracije sa svacim Google, Amazon itd. , ima i HomeAssistant imao sam to davno.

Od aplikacija što ja imam - Daikin, Gree, Olimpia Splendid(midea) daikin je debelo najbolji. I od stare mitsubishi isto, ali možda tu ima nova jer sam je korstio prije cca 3-4 godine
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 14:44   #4840
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
Ima li Daikin mogućnost prijave preko weba? To mi je na Mitsubishiju super, imaš app, imaš web UI za spojiti se preko laptopa, oboje identično izgleda. Nije najbrže i najljepše, ali radi. Jednom mjesečno u prosjeku bude neki maintenance, i ove godine par tjedana nisu bili dostupni reporti o potrošnji, jednostavno su maknuli tipku.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 16:46   #4841
problem_child
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: st
Postovi: 137
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Daikin ima 2 aplikacije jedna je stara i radi preko lokalne mreže i ne treba se ulogiravati, druga je nova radi preko clouda.

Kad sam kuci preferiram lokalnu jer je brža, za 3-5 sekundi namještaš klimu

Cloud ima puno više opcija ali često smara sa updateovima.. Ima i Schedule i integracije sa svacim Google, Amazon itd. , ima i HomeAssistant imao sam to davno.

Od aplikacija što ja imam - Daikin, Gree, Olimpia Splendid(midea) daikin je debelo najbolji. I od stare mitsubishi isto, ali možda tu ima nova jer sam je korstio prije cca 3-4 godine
ocekivano....

ima li tko mozda iskustva s hitachi klimama i da li je to usporedivo s daikinom?

I da: jeli itko ikad istrazivao daikonove centralne kontrole? U smislu 'taster' u sredini stana s kojim upravljas sa svim klimatizacijskim jedinicama....

Sve mi se cini da kako sam napravio 'kompromis' za dizalicu topline da cu klime kupiti najbolje moguce. Brine me sto daikin nema windfree ali u par prostora di sam boravio i di je bio gree me apsolutno impresionirao sto NE PUSE kad postigne temp (unlike gree)....
problem_child je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 20:09   #4842
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor problem_child Pregled postova
jedno cudno pitanje: moze li vise usera istovremeno koristit istu daikin app? ima li scheduling klima?



pitam jer vrazji gree neda dvoje korisnika istovremeno ulogiranih tako da npr ja mogu upravljat a supruga moze samo on-off preko google home integracije....
Što domy reče, daikin ima 2 app, ovu "glavnu" Daikin Onecta -preko clouda i tu neku osnovnu koja ima osnovne opcije kao što ima daljinac. Nemu se sviđa, a meni je opet ona bezveze i ja sam ju deinstalirao. Na mom mobu treba 2-3 sec da se app digne i povuče postavke, a nakon toga sve ide glatko

U Daikin Onectu app Možeš dodati koliko hoćeš članova i svi imaju sve postavke.
Prvi koji dodaje klime u app on je ujedno i administrator i on kreira "kućanstvo" i u to "kućanstvo" poziva ostale članove.
Ja se sad ne sjećam dalmima koji drugi način osim barkoda, ja sam njega koristio i čim ga je draga uslikala, upala je u "kucanstvo" odabrala ime i prikazala joj se kompletna moja konfiguracija, onako kako sam ja to posložio.
Što jedan podesi unutar istog "kucanstva", drugom se isto to prikaže kad starta app.
Jedino administrator može preslagivati klime po sobama ili grupirati ih u grupno upravljanje što je još uvijek u beti. Kad kreiraš grupno upravljanje, sve jedinice koje su dio grupe će odreagirati na postavku i sve će imati iste postavke.
Ovo je zgodno ako imaš puno jedinica i pojedinaco upravljati je tlaka ... S jednim potezom podešavaš sve jedinice đuture.
Ako se u app doda lokacija onda se u appu prikazuje i vanjska vlaga, kakvoća zraka, tlak i ostale gluposti.
Uz te informacije koje ovise o lokaciji, svaka jedinica prikazuje i vanjsku i unutarnju temperaturu koju vuče sa svojih termostata.

App se može dodati i u kojekakve vanjske cloud servise. Što ne koristim

App ima schedule ... 3 profila maksimalno za svaku jedinicu
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 21:08   #4843
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,249
Cisto da te malo ubijem u pojam

OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 21:15   #4844
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,473
mala digresija na ovo iznad, baš trebam stavit 3 klime i tražim ponude od svog majstora, pitam za micubiši, tošibu i daikin, i kaže mi da je u zadnjih pol godine imo dost problema s daikinom

mislim to mi niš ne znači, i dalje su top, al eto
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 21:20   #4845
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,249
Ma i ja bi sebi uzeo opet da uzimam al eto!
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 13:53   #4846
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Citiraj:
Autor problem_child Pregled postova
nismo tu zivjeli, kupili staro i sad renoviramo....

imas li mozda podatke konkretne kako ti je bilo prije i nakon spustanja stropa (u smislu temperature, ener. potrosnje, osjecaja i sl)? Kod spustanja stropa me malo brine sto imamo pojavnost vlage na krovu (ne pitaj) i sto cu onda teze 'uhvatit' problem ako spustim....
Baci oko -> https://hr.wikipedia.org/wiki/Toplinski_most
Ostavi revizije u spuštenom stropu na mjestima di trenutno vlaži, pa prati situaciju. Ako je baš puno vlage, da curi kad je kiša, onda svakako ispitaj uzrok i saniraj ga prije ikakve renovacije. Jeli se radilo šta na krovu?
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 16:49   #4847
problem_child
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: st
Postovi: 137
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Baci oko -> https://hr.wikipedia.org/wiki/Toplinski_most
Ostavi revizije u spuštenom stropu na mjestima di trenutno vlaži, pa prati situaciju. Ako je baš puno vlage, da curi kad je kiša, onda svakako ispitaj uzrok i saniraj ga prije ikakve renovacije. Jeli se radilo šta na krovu?
Ma znan za taj pojam al prijatelj koji me svituje i koji je civil engineer mi je reka da razlika nije osjetna pa san zato pita bas brojke ako imaš

Temeljem njegovog inouta san odlučio ne spuštati strop
problem_child je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 17:46   #4848
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
Nemam brojke, ima li on? To bi bilo idealno riješit sa vanjske strane ali za to vjerojatno trebaš čekat obnovu kompletne zgrade. Imaju li susjedi isti problem? Šta kaže predstavnik stanara?

Više izolacije je bolje od manje Sa ovim ćeš postić da nema sa jedne strane krovne ploče buru na 4 stupnja, a sa druge dnevni boravak na 23 nego će u tom međuprostoru biti, lupam: 17 stupnjeva. Analogno je ljeti, kad se ta ploča preko noći hladi, isijava toplinu koju je nakupila preko dana, pa to ne isijava direktno u spavaću sobu, nego u taj međuprostor. Prvo osjetiš kao curenje i strujanje hladnoće sa plafona kroz stan, a drugo je ono šta se kaže ispod peke.

Valjda ima koji civil engineer na forumu da nas svituje, ja sam dizajner sa terenskim iskustvom

baci oko -> https://www.emajstor.hr/clanak/181/Sastav_ravnog_krova
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 16.11.2023. u 17:54.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 20:44   #4849
problem_child
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: st
Postovi: 137
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Nemam brojke, ima li on? To bi bilo idealno riješit sa vanjske strane ali za to vjerojatno trebaš čekat obnovu kompletne zgrade. Imaju li susjedi isti problem? Šta kaže predstavnik stanara?

Više izolacije je bolje od manje Sa ovim ćeš postić da nema sa jedne strane krovne ploče buru na 4 stupnja, a sa druge dnevni boravak na 23 nego će u tom međuprostoru biti, lupam: 17 stupnjeva. Analogno je ljeti, kad se ta ploča preko noći hladi, isijava toplinu koju je nakupila preko dana, pa to ne isijava direktno u spavaću sobu, nego u taj međuprostor. Prvo osjetiš kao curenje i strujanje hladnoće sa plafona kroz stan, a drugo je ono šta se kaže ispod peke.

Valjda ima koji civil engineer na forumu da nas svituje, ja sam dizajner sa terenskim iskustvom

baci oko -> https://www.emajstor.hr/clanak/181/Sastav_ravnog_krova
borba za krov zgrade je off topic tj nije nuzno povezana s spustanjem krova, pokrenuo sam je, ide sporo i predstavnik stanara ima maluuuuu operaciju usred toga (stariji je gospodin...)

kao renoviran je krov prije 15ak, moj stan je ima fleke stare 30+ , kompleksno je

ugl, mislim da ga necu spustat pa neka barba elektricar stema

al svakako kudos na savjetima oko ovoga i oko shelija, to mi je stvarno vrijedno jer NARAVNO da moran imat NESTO smart u novom domu
problem_child je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 23:47   #4850
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,677
@problem
Ja sam imao stan na zadnjem katu,ravni krov, u st. Isto je vlazilo na par mista, nikakve sanacije/krpanja nisu pomogla, par puta su dolazili, naplatili od zgrade, nisu dali garanciju jer je samo krpanje,ne mogu odgovoarati za posao, jer "tko zna gdje tocno curi". Rijeseno je kad je cili krov stavljen pod TPO membranu/foliju. I drzi tako vec 5-6 godina, a nije ni bilo skupo, krov nekih 250 kvadrata oko 40-50k kn, ruke i materijal, stara firma doo, garancija 10 godina uz bankovno jamstvo.

Sta se tice temperatura ploče, u nas je zgrada kao i vecina u splitu, od dole put gore gledano ide ab ploča, sloj šuta/zemlje/čega već, onda ide ljepenka, i neke betonske kocke. Ljeti se dosta osjećala toplina, isparava iz ab ploče u stan. Zimi ne znam, držao sam klimu 24/7 pa mi svejedno bilo, al sigur bi u oba slučaja pomoglo 5-10cm vune.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 15:34   #4851
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 443
S vanjske strane je pravi posao, riješit će se, glavno da ne curi. Tko zna kako se koristio stan prije i šta je bilo na tim mjestima.
Razumijem i opciju nespuštanja plafona, jer više je više i oko toga nema polemike
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 16:45   #4852
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Da, u svemu se slažemo, a to kolegi i pokušavamo objasniti. Ako želi da postigne tu ugodu kod grijanja na klime koju opisuje, mora ići na više radnih jedinica. Nema druge.
S jednom jacom jedinicom koliko god ona jaka bila startu ce biti podkapacitirana na ukupni prostor koji ce odvuci toplinu i nema sanse da ugrije udaljene prostorije. Ta ce jedinica ici u vise rezime rada, biti ce neefikasna i ventilator ce biti bucan, a samim time kad krenu minusi, cesto ce ici u defrost i tu je njena kapitulacija neminovna.
Jedna jedinica je ok za neko dogrijavanje u nekom prijelaznom ... Nista drugo.

... neko moje iskustvo iz prve ruke.
Moj sustav koji sam gore linka je star 3 godine, a prvu godinu sam prebrodio samo sa jednim mutisplit setom jer spletom okolnosti lošeg (ne)vremena, obaveza majstora i mojih poslovnih obaveza drugi dio je ostao nenamontiran.
Grijalo je to ok ali jedino u prostorijama dinsu bile puhalice dok su 3 udaljene prostorije ostale su nekako pothlađene.
Iako su imale neku korektnu temperaturu, izostala je ona ugoda.
To mi tada nije niti bilo bitno jer je to bila spavaća.
Iduće godine kad sam ogradio i ostatak, to je bilo to. Nit ih čujem nit ih doživljavam, jako su tihe i rijetko prelaze 200w

Riječ je o stanu 102m² u stambenoj zgradi vrlo dobro izoliran
kratko pitanje za split sustav. Gdje spajas napajanje za cijeli sustav? Znaci kod bilo koje unutarnje jedinice ili obje moraju biti spojene na napajanje?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 16:54   #4853
Noj
Premium
Moj komp
 
Noj's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
Bok, trebao bi preporuku za kupaonski električni radijator.
Kupaonica je mala, nekih 5 kvadrata, i podno grijanje je postavljeno. Ali budući da je podno grijanje tromo, trebao bih nešto dodatno za dogrijati po potrebi i za paliti prije nego poćne sezona grijanja ako zatreba.
Mislio sam jednostavno ušarafiti električni radijator jer imam šteker u zidu taman za to.
Zapravo sam mislio uzeti jedan od ova dva modela, otvoren sam za sve opcije ako ima neka bolja opcija:


https://www.fero-term.hr/product/ter...7-800-550.html

https://www.fero-term.hr/product/ter...r-930-508.html


Uglavnom, zanima me kolika je razlika u praksi kod takvih radijatora, budući da je prvi radijator punjen tekućinom koju grijač onda zagrijava, a u drugi nije punjen tekućinom.
Neka logika govori da ovaj punjeni tekućinom duže zadržava toplinu i manje troši, ali opet, vjerojatno je tromiji i možda bi čak ovaj bez tekućine bio bolja opcija s obzirom na to da bi služilo samo za dogrijavati a ne bio stalno upaljen. Eto ako netko ima iskustva s tim, molio bih preporuku...
Noj je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 17:29   #4854
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
kratko pitanje za split sustav. Gdje spajas napajanje za cijeli sustav? Znaci kod bilo koje unutarnje jedinice ili obje moraju biti spojene na napajanje?
Napaja se samo vanjska jedinica.
Iz vanjske u sve unutarnje idu kontrole.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 18:02   #4855
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,926
poz.
moze savjet gdje staviti oglas za prodaju invertera za solarno (SOFAR HYD 10KTL-3PH)?
star par mjeseci, pod garancijom. stari bi ga prodao jer je uzeo jaci + dodatne 2 baterije.
nemam pojma gdje to oglasiti osim njuskalo, a kolko vidim tamo to ne nalazim bas.
hvala.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2023., 10:19   #4856
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,552
Citiraj:
Autor Noj Pregled postova
Bok, trebao bi preporuku za kupaonski električni radijator.
Kupaonica je mala, nekih 5 kvadrata, i podno grijanje je postavljeno. Ali budući da je podno grijanje tromo, trebao bih nešto dodatno za dogrijati po potrebi i za paliti prije nego poćne sezona grijanja ako zatreba.
Mislio sam jednostavno ušarafiti električni radijator jer imam šteker u zidu taman za to.
Zapravo sam mislio uzeti jedan od ova dva modela, otvoren sam za sve opcije ako ima neka bolja opcija:


https://www.fero-term.hr/product/ter...7-800-550.html

https://www.fero-term.hr/product/ter...r-930-508.html


Uglavnom, zanima me kolika je razlika u praksi kod takvih radijatora, budući da je prvi radijator punjen tekućinom koju grijač onda zagrijava, a u drugi nije punjen tekućinom.
Neka logika govori da ovaj punjeni tekućinom duže zadržava toplinu i manje troši, ali opet, vjerojatno je tromiji i možda bi čak ovaj bez tekućine bio bolja opcija s obzirom na to da bi služilo samo za dogrijavati a ne bio stalno upaljen. Eto ako netko ima iskustva s tim, molio bih preporuku...
Ako imaš već tromo grijanje staviti još 500W tromog grijanja po meni nema smisla, ovo je više namjenjeno za zagrijavati ručnike nego za grijanje kupaone.

A što se tiče tekućine što se tiče potrošnje je isti vrag - ovog s tekućinom ćeš više čekati da počne grijati jer prvo grije tekućinu pa tek onda počne isijavati toplinu ali zauzvrat i kad ga isključiš će još neko vrijeme isijavati, a ovaj bez tekućine odmah kreće sa zagrijavanjem. Opet, tebi je u cilju imati što brže grijanje.

Na tvom mjestu bih ja stavio neki zidni kalorifer od 2kw kojeg upališ na kratko da na brzinu ugrije kupaonu i prst u uho...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2023., 20:48   #4857
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Napaja se samo vanjska jedinica.
Iz vanjske u sve unutarnje idu kontrole.

onda se prema vanjskoj jedinici orijentiram za lokaciju napajanja bilo to uticnica ili razvodna kutija.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2023., 22:42   #4858
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova


onda se prema vanjskoj jedinici orijentiram za lokaciju napajanja bilo to uticnica ili razvodna kutija.
Da, kod mene je baš tako. Iz razvodne kutije su povukli 220V u vanjsku jedinicu, a iz vanjske u svaku unutarnju jedinicu zajedno s njenim cijevima ide i kabel kontrole.

Ja sad ne znam dal su tu moguće i druge kombinacije.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2023., 00:26   #4859
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
Kod mene vanjska i sve unutarnje jedinice dijele istu liniju, ali se ne može napajati preko unutarnje jer su osigurači u vanjskoj na putu do unutarnjih svega 6,3 A dok za cijeli sustav trebam 25 A pa bi u tom slučaju pukli interni osigurači.

Moglo bi se povući dva kabela kroz kanalicu od unutarnje prema vanjskoj jedinici, jedan 3x2,5mm2 ili 3x4mm2 kao glavno napajanje i jedan 4x1,5mm2 povratni, samo što to nema smisla ako već postoji mogućnost dovesti direktno do vanjske jedinice.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2023., 20:39   #4860
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
nisam do sada imao split sustav, stavit cu na viksu pa gledam samo gdje da vucem el. kabel direkt sada dok je sve rastureno.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na