Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2018., 10:26   #1441
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Je kak da ne... na 1050 dota2 ne radi kako treba. Jedino ako je tebi 720p i low/med kako treba, onda se slazem.
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
S tim kompom možeš komotno Solitaire streamati



Pa kako? Ja sam prvi svoj meč ikada imao odmah 3 killa i bio u top 20.
Nikad igru vidio prije toga nisam.



A gledaj. To je relativno. Ja da moram staviti sve na low i igrati s 60 FPS-a, obrisao bi igru i ciao.
Kažeš "igra mi radi super"... Sve na low i 60 fps-a, kako je to super? To je ispod prosječno, daleko od super.

ja, ja, ja, bla bla bla.. zato i služe detalji u igrama.. vi s razlogom imate pile od kompova jer patite na high detalje.. moderni gameri su užas, samo bi detalje, šta ti znači high u postavkama kad igra i dalje izgleda kao krompir?
neki dobiju depresiju od gaminga i stremova, a neki ovdje OKP ako nije high u postavkama, krenu se tresti, hiperventilirati i proklinjati svoj harvder.. omfg
ako igra ne radi zadovoljavajuće na low postavkama e tek je to onda problem.. problem ili igre ili hardvera

btw, bacio jučer jednu partiju nakon 100godina, radi skroz ok, postavke nisam ni gledao, who cares
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 10:30   #1442
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Tko je išta rekao o detaljima? Baš suprotno, u PUBG-u detalji nisu važni, uopće. FPS je u ovo igri, kao i u svakoj MP competitive igri važan. Više FPS-a, bolja reakcija, fluidniji gaming itd.

Ne igram na high detaljima, nego imam složen settings da igra radi kako treba, a da estetika ne pati. Pod estetikom mislim da vidim protivnika na vrijeme, da ga vidim kada se sakrije u travi itd, ne nekakvi efekti i vizualne điđe-miđe.

Zato ne trekeljaj... Igraj kako ti odgovara, ali nemoj mi govoriti (ti ili netko drugi) da igra radi super, jer to ni ja ne mogu reći. Igra je igriva, i to jedva.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 29.06.2018. u 10:35.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2018., 10:32   #1443
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
igraj novu mapu di ne moras trcat toliko
bome na novoj mapi tek moraš trčat, ako te ne posreći zona, doslovno moraš samo trčat jer plavo samo ide doslovno par sekundi imaš između da predahneš
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 10:33   #1444
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Tko je išta rekao o high detaljima? Baš suprotno, da znaš išta o PUBG-u znao bi da high detalji nisu poželjni. FPS je u ovo igri, kao i u svakoj MP competitive igri važan. Više FPS-a, bolja reakcija, fluidniji gaming itd.

Ne igram na high detaljima, nego imam složen settings da igra radi kako treba, a da estetika ne pati. Pod estetikom mislim da vidim protivnika na vrijeme, da ga vidim kada se sakrije u travi itd, ne nekakvi efekti i vizualne điđe-miđe.

Zato ne trekeljaj... Igraj kako ti odgovara, ali nemoj mi govoriti (ti ili netko drugi) da igra radi super. Igra je igriva, i to jedva. Tako da je to daleko od super.
nisam rekao da radi super, nego skroz ok, velika je razlika.. i btw, znaš i sam da sam više puta spominjao da high detalji nisu poželjni za MP, još od doba cod2 kojeg sam masivno igrao..
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 10:37   #1445
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa kažem za kolegu iznad koji ima još slabiji PC od tebe a kaže da mu igra radi super. Na to sam se referirao.

Jasno je meni da je "super" i "relativno ok" subjektivno. Nekome je super 50 FPS-a, nekome ni 120 nije super.

Ali ovo su netočne informacije. Sada će netko novi doći, poročitati post od kolege i vidjeti kako PUBG na RX560 radi super i kupiti igru te ostati razočaran (karikiram).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 10:44   #1446
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Anti-Aliasing: HIGH
Post-Processing: VERY LOW
Shadows: VERY LOW
Textures: HIGH
Effects: VERY LOW
Foliage: VERY LOW
View Distance: VERY LOW

shroudove postavke, manje je više, brdo FPS-a a preglednost odlična
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 10:48   #1447
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Tak i ja nešto imam uz neke preinake.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 10:48   #1448
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
masa ljudi misli da je view distance bitan, nope

ljudi se svima renderiraju identično, nema veze s view distancom
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 11:21   #1449
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
S tim kompom možeš komotno Solitaire streamati



Pa kako? Ja sam prvi svoj meč ikada imao odmah 3 killa i bio u top 20.
Nikad igru vidio prije toga nisam.



A gledaj. To je relativno. Ja da moram staviti sve na low i igrati s 60 FPS-a, obrisao bi igru i ciao.
Kažeš "igra mi radi super"... Sve na low i 60 fps-a, kako je to super? To je ispod prosječno, daleko od super.
Pa uglavnom te igre se i igraju s smanjenim postavkama, nitko ne igra na ultra... To znas i sam, zar ne? CAk i da pc vrti sve na ultra na 150 fps, opet neces tako igrati.. tako da je tvrdnja blesava


60 fps ako su konstantni, u toj igri je skroz igrivo, nema potreba za 100+

Jbg, ne znam, ne mogu nikoga naci, dok oni mene s ledja koknu
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 11:30   #1450
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa baš to i želim reći. Igraš na smanjenim postavkama da imaš što više FPS-a.

Zašto ne bi igrao na 150 FPS-a?

Jesi ikad probao 144hz monitor i preko 120+ FPSa?

Za početak iskači što dalje od avionove rute, drži se ruba zone i lootaj lagano.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2018., 11:37   #1451
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Pa kupit cu si bolju grafu, ona me i koci... Ali prvo moram vidjeti da li mi se isplati, za sad je igra zanimljiva

pa ne igra zbog fps, nego same vidljivosti i svega... pa svi dobri igraci igraju tako, nitko ne igra na ultra, pogledaj Shruda, lik ima 1080 ti 11gb, i igra na low
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 11:46   #1452
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja ne kužim koji dio ti ne shvaćaš... Niti jednom nisam rekao da igram na high, da li ti čitaš? Kažem da postavke prilagođene Shroudu a FPS preko 120+ pokušavam pogoditi.

Vrtimo se u krug, ja jedno, ti drugo...

Ti kažeš da preko 100 FPS-a nije važno. Kako nije? Pa još od vremena COD 2 je FPS bio najvažniji. Postavke na minimum, FPS što više. Tako i ovdje.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 12:47   #1453
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 13:08   #1454
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja ne kužim koji dio ti ne shvaćaš... Niti jednom nisam rekao da igram na high, da li ti čitaš? Kažem da postavke prilagođene Shroudu a FPS preko 120+ pokušavam pogoditi.

Vrtimo se u krug, ja jedno, ti drugo...

Ti kažeš da preko 100 FPS-a nije važno. Kako nije? Pa još od vremena COD 2 je FPS bio najvažniji. Postavke na minimum, FPS što više. Tako i ovdje.
vidi prijatelju, ja bih sad trebao dati 2500 kn za grafu samo da bih igrao obicnu igru? dati toliko para samo zbog jedne igre, koja ti ni nece donositi zaradu (kao streamrima recimo) mogu samo pacenici...

ako sam zadovoljan s 60-70, gdje je problem? meni je igrivo i to je bitno....

u igrama tipa cod, quake itd su fps bili bitni, i osjetila se razlika, ovdje ne vjerujem da se toliko osjeti, bolje je imati stabilan fps, nego da imas od 80 do 120, da skace....

uostalom, pubg je toliko neoptimiziran da zaista moras imati jako graficku da bi tjerao na 120 i vise...


ajd ovako

volio bih imati preko 100 fps, ali je to trenutno nemoguce, i gdje je problem? kupit cu si graficku, ali ne zbog pubga nego zato sto mi treba nesto jace i novije...

da kupujem samo zbog jedne igre je po meni bolesno...

Zadnje izmijenjeno od: exer1212. 29.06.2018. u 13:14.
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 13:39   #1455
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Niko ti ne veli da kupuješ grafu, samo nemoj pisati subjektivne dojmove, jer tebi, meni, njemu "radi super" nije isto. Napiši FPSe i bok. Nemoj koristiti pridjev kako ti radi, nek činjenicu (broj FPS).



Neki bedak bu došao, vidjel da tebi radi "super" na gtx 950 ili ćemu već i bedak bude šokiran kad vidi 60 fps-a na LOW, jer eto, njemu to niej dosta...
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 13:59   #1456
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
kakve veze ima LOW ili ultra kad se igra igra na low? ni cod ni quake nisi igrao na max detaljima, nego na onim koji ti pruzaju najbolju vidljivost i sve.. ne?


nije svaka igra ista,, neke fps mozes igrati na 60 FPS , dok neke zahtijevaju vise da bi radile kako treba...


pa subjektivno je, meni je 60 fps igrivo u ovoj igri.... u cod2 mi ne bi bilo igrivo, jer se osjeti razlika u glatkoci...

Zadnje izmijenjeno od: exer1212. 29.06.2018. u 14:17.
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 14:20   #1457
Sinkopa
Premium
 
Sinkopa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 155
Svatko ima pravo potrošiti svoj novac na način na koji želi, a da pri tome ne čini zlo nekom drugom. Netko će bookirat 5 dana Amsterdama i za let, smještaj i "jebeni" provod zapaliti 1000 eura, netko će kupiti "jebenu" liniju za auto da bi slušao "jebenu" glazbu, netko će kupiti opremu za "jebeno" pecanje, a na peškariji može uzet lokarde i mole za puno manje para i truda.
Ti imaš pravo na svoje mišljenje što je to ispravan način trošenja novaca na hobi, mada su sva mišljenja jedanko točna i kriva, ali ne zovi druge patnicima kada se tvoje glediše razlikuje od njihovog.
Sinkopa je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 14:22   #1458
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Hocu reci da je dosta likova ovdje prepotentno, tipa lik koji sprda gtx 1050 ti , kaze da ni dota 2 ne radi kako treba.. Znaci svatko bi trebao imati gtx 1080 , ispod toga je sve smece jel?
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 14:23   #1459
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ljudi, stanite na loptu. Nitko ne spominje nikakve financijske mogućnosti niti kupnju grafe.

Sve je krenulo od kada je kolega napisao da mu na G4560 i RX560 igra radi super... Sve što sam ja pisao je vezano na to.

Niti sam rekao da netko mora imati najjaču grafu na svijetu, niti da mora imati 100 i više fps-a niti da mora igrati na high.

Samo sam rekao da igranje na low i imati 50FPS-a nije super, već je igrivo.

I to je to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 14:46   #1460
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Na G4560 i rx560 radi igrica dobro, ali ne i odlično. Napisao sam da imam 50 fps prosjek , rijetko 60 dotakne. I da šteka prije otvaranja padobrana. Rekao sam da je igrica zahtjevna, krivo sam se tad izrazio. Nije optimizirana. Da je, onda bi na ovoj konfi igra bila sasvim fluidna ko crtić Fortnite.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 14:54   #1461
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Igra*

(morao sam)
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 19:31   #1462
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor exer1212 Pregled postova
Hocu reci da je dosta likova ovdje prepotentno, tipa lik koji sprda gtx 1050 ti , kaze da ni dota 2 ne radi kako treba.. Znaci svatko bi trebao imati gtx 1080 , ispod toga je sve smece jel?

ooo kratko si tu, svasta ces jos ovdje procitati po forumu.



navikni se na pametovanje s visoka, to je pod normalno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2018., 19:36   #1463
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Sve kontam

Evo ja si mogu priustiti gtx 1080 ti, ali mi ne treba, nemam potrebe za time.. Zapravo bi mi bilo zao dati te pare za nesto sto mi nece sluziti...
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2018., 23:42   #1464
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
evo uspio sam naprasviti 2 killa do sad. yey ne kontam jos kako igrati..

imate neke predloge? recimo nezgodno mi je igrati u 3 licu, dok mi se cini da je tako puno preglednije, jer recimo mozete vidjeti kuteve koje iz 1. lica ne mozete vidjeti....
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2018., 08:28   #1465
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Treće lice je puno lakše od prvog lica.

Prijedlozi?
Za početak kreni s Youtube-om, pogledaj guide-ove.

Moj savjet:
- iskači u sela s 3-4 kuće za početak što dalje od mjesta gdje većina ljudi skače (škola, pecado...)
- koristi oružja koja ti odgovaraju a da su META (UMP, M4, M16, AKM...)
- nikad nemoj stajati na jednom mjestu, nikad nemoj ležati u travi, uvijek se muvaj bar malo lijevo desno
- pokušavaj izbjegavati bilo kakve vrste transportnih sredstava osim u nuždi
- drži se ruba zone (i bijele i plave po mogućnosti)
- za početak, nemoj pucati osim ako si siguran da možeš nekoga ubiti
- nauči lootati brzo
- pokupi tavu, uvijek kada ju nađeš
- uvijek jedan smoke (ili dva) i jedan ili dva frag granade-a imaj sa sobom


Ali s druge strane, nije mi jasno. Ja sam u prvom meču imao 3 killa. Pogledaj si po YT video, jer nešto krivo radiš ja mislim.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2018., 11:31   #1466
Spirit
Premium
Moj komp
 
Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 723
ja sam zadnjih par dana ispeezdio s igrom, koma za odigrati i ubiti nekog, mislim da kad je izasao patch #15 da je bilo kolko tolko ok, sad mi je koma i jos telci je--bu s pokucnim pf..
uzimam pauzu
Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2018., 12:20   #1467
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Pa radim nesto krivo, imam ja inace dobar aim jer sam igrao quake 3, quake live itd, problem je sami gameplay, vecinom me ubiju da ih ni ne vidim.... negdje s ledja, sastrane, pitaj boga odakle, sto je najgore ni ne znam odakle pucaju, s koje strane, i onda si gotov, osim ako se mozes sakriti negdje..

Zato si i moram kupiti slusalice, jer ce sigurno biti puno jasnije odakle dolaze meci, nego sad (zvuk je s TV, hdmi)

imam neke lose slusalice za mob, i puno se bolje cuje, svaki korak itd.. dok preko tv ne cujem kad mi je netko u blizini, ali su pun k kratke i ne mogu tako igrati,, idem danas kupiti nesto
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2018., 12:39   #1468
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
A dobre slušalice su definitivno must have ako želiš uživati u igri. Ne možeš MP igre igrat na zvučnicima
Moj savjet ti je da izbjegneš te gejmerske pizdarije od headsetova i uzmeš baš neke kvalitetne slušalice i plus mikrofon ako ti treba.

A moguće da ti je loš i map awareness u otvorenijim igrama. To inače puno ljudi muči kada se naviknu na zatvorene arene ili manje mape kao što su u CS-u, CoD-u, itd. jer tamo ne moraš doslovno svaku kut mape konstantno u glavi imat i očekivat protivnika. Za razliku od zatvorenijih igara gdje protivnike očekuješ na već uigranim i standardnim lokacijama, ovdje je svaki gejm više manje drugačiji.

Iz istog razloga puno ljudi ne voli BF igre jer prema njihovoj logici nemoguće je counterati svaki kut, a ustvari je, samo treba mindset promijeniti. Ali to dođe s igranjem. Što ćeš više igrati to će ti map awareness biti bolji.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2018., 14:43   #1469
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
vjerojatno se ti njima jako cujes a ti nista ne cujes preko zvucnika,samo te sacekaju i ubiju..i ne trci jer se jako cujes,koristi c i lagano hodaj.....trebaju ti slusalice,i ja igrao u pocetku bez....preko slusalica je lako i skuzit di se puca.kad ti je neko blizu itd. itd. i ne pucaj ako nemas cist hit,samo se odas drugim likovima,radije prati lika dok ne dode u sukob s nekim,gledas ih i ubijes onog koji prezivi
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2018., 16:46   #1470
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
je odlično je odraden position zvuk u pubg pa če slušalice pomoć .plačem od smiha

Poslano sa mog Redmi 3S koristeći Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na