Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.03.2010., 09:37   #31
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor junkieee Pregled postova
Pogledaj moj broj postova i koliko sam dugo na forumu. Ne pisu svi na ovom forumu, vjeruj mi ima ih vise koji citaju i tu i tamo nesto napisu ...
Heh, a vidi kod mene
Duze registriran, a manje postova.

BTW, moje misljenje (iako ne koristim trznicu, prodao 2 stvari mislim svo ovo vrijeme) je duzina registracije i broj postova.

Cca 6 mjeseci/godina dana i 25/50 postova. Niti previse niti premalo, a moderatori/admini ce ionako vjerovatno lako detektirati one koji spamaju samo da dobiju pristup Trznici i rijesiti ih.
Tumor je offline  
Staro 12.03.2010., 09:41   #32
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Evo i od mene par prijedloga.
1. Zabraniti registracije s besplatnih mail servisa tipa Gmail, Yahoo, Hotmail i sl.
(Izvedivo, jer sam već naletio na jedan forum s tom praksom). Možda bi se moglo i ograničiti samo na mail-ove od ISP-a i u kombinaciji s IP adresom, lako se svakome uđe u trag

2. Kod registracije uvesti check box - "želim sudjelovati u "tržnici" i onda slijedi prihvaćanje uvjeta trgovanja i ponašanja, te obavezno slanje broja osobne iskaznice i prilaganja preslike iste. Naravno, ako ne želi sudjelovati u tržnici, ostavi checkbox prazan i nema pristupa.
(Za ovo ne znam koliko je izvedivo zbog mogućih kršenja privatnosti i sličnih stvari jer nisam upoznat sa zakonskim odredbama u takvim slučajevima). Ovdje bi se već u samom startu eliminirali prevaranti.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2010., 09:45   #33
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
ma nije ti dužina toliko bitna

samim principom pozivnica/staž/postovi, bi samo odjeđen krug ljudi imao pristup tržnici
+povjerenje da znam da bum dobil ono kaj sam kupio/zamijenio/prodao NEPROCJENJIVO
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline  
Staro 12.03.2010., 09:50   #34
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Mislim da je u potpunosti neizvodivo, s zakonske strane, ostavljanje osobnih podataka, tipa broj osobne ili OIB.
tor je offline  
Staro 12.03.2010., 09:50   #35
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Opet malo statistike:
Preko 500 postova ima 450 forumaša
Preko 200 postova ima 990 forumaša
Preko 150 postova ima 1200 forumaša
Preko 100 postova ima 1530 forumaša
Preko 50 postova ima samo 2340 forumaša od ukupno 28277.
Od tih 28277 samo je 5468 aktivnih forumaša dok su ostalo spavači i mislim da je Tor spomenuo cca 5000 bananih accaunta.
Staž duži od 2 godine na forumu ima 13.200 forumaša.

Iz ovoga možete sada izvlačiti brojke kolika bi bila neka realna granica.
Za one koji ne pišu previše po forumu neka si nađu jamca na forumu koji bi garantirao za njega i skupa s njime snosio posljedice u slučaju prevare.

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Mislim da je u potpunosti neizvodivo, s zakonske strane, ostavljanje osobnih podataka, tipa broj osobne ili OIB.
To nije niti potrebno. Jednostavno ograničiti pristup tržnici dijelu forumaša koji nebi zadovoljavali određene kriterije.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 12.03.2010., 09:52   #36
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
zanimljivi su samo ovi pod aktivni, ovo ostalo je statistika.
tor je offline  
Staro 12.03.2010., 09:54   #37
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Mislim da je u potpunosti neizvodivo, s zakonske strane, ostavljanje osobnih podataka, tipa broj osobne ili OIB.
A ako je na dobrovoljnoj bazi ??
E-mil je offline  
Staro 12.03.2010., 09:55   #38
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
želim reći da nisam siguran da PCE kao firma smije tražiti od članova takve podatke, pa makar i na dobrovoljnoj bazi.
A i to se, kako smo vidjeli u dosta slučajeva, da fotošopirati. Dovoljno je da čovjek skenira osobnu, promjeni jedno slovo u prezimenu i/ili jednu brojku u broju i to je sasvim neka druga osoba.
tor je offline  
Staro 12.03.2010., 10:02   #39
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Mislim da traženje da se daju osobni podaci (dobrovoljno) nije niti približno isto niti slično sa njihovim javnim (polujavnim) objavljivanjem.

Tko se slaže, ostavi podatke, i uz ispunjavanje ostalih uvjeta (staž, pozivnice, ostovi, odobrenje admina/moderatora....) ima pristup tržnici. Tko se ne slaže sa time, neka slobodno piše-spama po forumu, ali ne može na tržnicu.
E-mil je offline  
Staro 12.03.2010., 10:06   #40
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Ljudi ajmo na par mjeseci probati ne otvarati stalno dezurne teme sa zeljama i brojalicama o Trznici. Imamo je, funkcionira sasvim pristojno i dajte gorucu zelju za komunikacijom uposlite malo u aktivnijem javljanje u tematskim dijelovima foruma.

Nema savrsenog foruma i dajte se vec odmorite od te Trznice. Forum sada barem radi i uvijek moze gore. Ako ce i kad raditi promjene na Trznici, ionako cemo znati na vrijeme.

Dajte sad trkom u neku temu i raspisite zelju nekim osvrtom/savjetom ili odgovorom drugima.

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
nekako da se daju osobni podaci, i da su oni kod admina i ako postoji opravdan razlog da se ti podaci daju određenom članu.
Kolega Srale, nisam toliko uctiv da na uljudjeni nacin napisem sto bih doista komentirao na ovakve ideje. To onda s forumom ima veze koliko i najduza (Petrinjska) ulica u gradu.
Visage je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2010., 10:10   #41
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ajmo malo usporit.
U PCE-u nije problem naći rješenje za tržnicu. Dalo bi se na više načina i pričali smo o tome i onak... svašta bismo znali izvesti.

Problem je samo izvedba toga. A to je realan problem bez kojega svi skupa samo pričamo u vjetar.

Ono što kažem uvijek svima sa idejom: napravite ono što su PCE-ovci napravili 2000. Daklen, uložite beskrajno puno vremena i truda i napravite npr. tržnicu koja u potpunosti radi i super je. U tom trenutku sam siguran da bi PCE bio zainteresiran razgovarati o spajanju ili nekom drugom obliku suradnje na obostranu korist.

Onak... svi imamo milijune ideja, ali treba ih napraviti i tek tad te ideje postaju ozbiljne. Do tad samo trkeljamo.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 12.03.2010., 10:10   #42
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Mislim da je u potpunosti neizvodivo, s zakonske strane, ostavljanje osobnih podataka, tipa broj osobne ili OIB.
Bok!

AFAIK mislim da je to dopušteno. Ali mora biti disklejmer koji će točno navoditi za što će se ti podaci koristiti. Tek toliko da ne bi bilo zloupotrebe podataka. Odnosno da se zna tko odgovara u slučaju da dođe do iste!

U udruzi gdje sam bio član smo tako riješili stvari jer nudimo uslugu baze životopisa gdje ljudi ostavljaju osobne podatke (puno njih).

Ali da. Ovo sa brojem osobne, JMBG-a, OIB-a etc. nisam 100% siguran. Ali mislim da je ista praksa kao i kod recimo banaka. Da, oni tebe nemaju pravo (tako je prije bila prakse, između "ukidanja" JMBG-a i dolaska OIB-a) pitati za JMBG. I ne moraš ga ti dati. Ali ti neće pružiti svoje usluge ako to ne napraviš.

Trebalo bi nekog odvjetnika pitat ako ima netko nekog vezano uz cijelu stvar.
 
Staro 12.03.2010., 10:11   #43
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,341
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
Mislim da traženje da se daju osobni podaci (dobrovoljno) nije niti približno isto niti slično sa njihovim javnim (polujavnim) objavljivanjem.

Tko se slaže, ostavi podatke, i uz ispunjavanje ostalih uvjeta (staž, pozivnice, ostovi, odobrenje admina/moderatora....) ima pristup tržnici. Tko se ne slaže sa time, neka slobodno piše-spama po forumu, ali ne može na tržnicu.
Ima u ovome nekaj...
tomek@vz je online  
Staro 12.03.2010., 10:19   #44
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
Daklen, uložite beskrajno puno vremena i truda i napravite npr. tržnicu koja u potpunosti radi i super je. U tom trenutku sam siguran da bi PCE bio zainteresiran razgovarati o spajanju ili nekom drugom obliku suradnje na obostranu korist.

Onak... svi imamo milijune ideja, ali treba ih napraviti i tek tad te ideje postaju ozbiljne. Do tad samo trkeljamo.
Ajmo, natječaj je aktivan. Ko napravi ovak nešto - sjednemo i pričamo
tor je offline  
Staro 12.03.2010., 10:26   #45
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Quotat ću samog sebe iz jedne druge teme ovdje u komentarima i prijedlozima.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Moj prijedlog: Da bi prodavao, moraš bit regan na pce godinu dana. Stavit uz to recimo još 50-100 postova kao obavezu da bi mogao napravit prodaju na tržnici.
Sad će se javit neki;"A zašto ovo, a zašto ono, diskriminacija itd..."
Zašto? Zato! Takvo je pravilo i bok. Kom se ne sviđa, široko ti polje. Imaš njuškalo, plavi oglasnik, biraj!
Kao drugo, pod obavezno slikati predmet prodaje sa npr. papirićom na kojem piše "za prodaju na pce". Naglasiti način uplate, način i cijenu slanja ili osobnu primopredaju itd.
Nemaš digitalac? Čak ni mob s fotićem? Jebga. Vozi na plavi, njuškalo...
Na tržnici bih dodao samo jedan podforum a to je "Prodano".
Jerbo vidim da se priča da su ljudi protiv trashanja lockanih/prodanih threadova. E pa onda lijepo sve takve threadove bacit tamo pa ako nekom treba za procjenu, nek ruje tamo.
Ne bi išao na nikakve JMBG i OIB spike pošto je sve to lako krivotvorljivo u nekom photo editoru. Nije li lakše da se ljudi nakon što ugovore kupoprodaju čuju telefonom (kućnim) i razmjene podatke? Ne želiš davat telefon i podatke? Doviđenja, nije ovo jedina tržnica.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 12.03.2010., 10:44   #46
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
mislim da bi se svatko normalan sa namjerom da proda pošteno složio s ovim!
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline  
Staro 12.03.2010., 10:49   #47
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa zapravo, ako pogledate ovu stranicu
http://oib.oib.hr/SaznajOibWeb/fizickaOsoba.html

Ako netko da Ime, Prezime te JMBG ili broj osobne lako se provjeri dal je krivotvoreno ili nije :P
 
Staro 12.03.2010., 10:49   #48
Kika
Premium
 
Kika's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Slavonski Brod-Kutina-Zagreb
Postovi: 23
nepostoji 100% sigurna kupnja preko internta ili ove tu tržnice pa tu i djeca od 15g
prodaju svašta nešta, nekad sam prosao dobro a nekad i ne...ali uglavnom
koliko para toliko muzike.
Kika je offline  
Staro 12.03.2010., 10:59   #49
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Evo da dam svoj take na tržnicu

Pored newsgrupa, njuškala, oglasnika. Koja je zapravo poanta imati još jedno mjesto gdje svaka budala može doći i neš prodati. Svatko može također nekog zaje bez pol beda. A ban tog usera na internetu gdje se može ponovno regati baš i nema nekog ultra uber nestao je zauvijek efekta.

Osobno ne bi imao niš protiv da ova tržnica na ovom forumu bude puno manja, ali kvalitetna, te sa puno većom šansom da te netko neće zaje.

Ljudi imaju svoj identitet, a čovjek je "a creature of habit". Sudjelovati u nekoj zajednici da bi zbog jedne prodaje to sve odbacio će odbiti hrpu ljudi koji bi možda u drugim okolnostima to i napravili. (nije sve crno-bijelo). A tek ako bi se znao netko imenom i prezimenom kao "varalica/muljator". To je nešto što mnogi ne žele imati asocirano uz svoje ime. Pogotovo na sajtu koji je dosta posjećen te gdje bi se googlanjem njegovog imena i prezimena pojavilo negdje medju prvim stranicama da je ta osoba muljator.

My 5 cents!
 
Staro 12.03.2010., 11:05   #50
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
svejedno nebi bilo lose stavit neko ogranicenje od tipa godine dana staza i recimo 100 postova
MAHER je offline  
Staro 12.03.2010., 11:08   #51
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ja sam (osim onoga da se lijepo opiše poizvod/lokacija) za to da se prestane s fiks i radikalnim "ja ću njih sve pobiti" idejama jer i vi i ja znamo da to ničem nedoprinosi i da tako neće biti i da bezveze spammate

uvjek će netko nekoga zakinuti i uvijek će netko popušiti kakve god bile sankcije...

od realnih rješenja najočitije je i jedino provedivo :
a) određeni broj postova
b) nalaženje na licu mjesta ili ne trgovati poštom

izbor je vaš!

Nijedna metoda kontracepcije nejamči 100%-tnu sigurnost. To vam na kondomima piše pa to možete i ovdje primjeniti
S poštovanjem ,
Red Dwarf
Red Dwarf je offline  
Staro 12.03.2010., 11:10   #52
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
.......Osobno ne bi imao niš protiv da ova tržnica na ovom forumu bude puno manja, ali kvalitetna, te sa puno većom šansom da te netko neće zaje...
Ovako bi trebala izgledati tržnica. Za sve ostalo postoje razni oglasnici, newsgrupe, njuškala i sl.

@Horza
Da li je problem i koliko bi posla zahtjevalo da se na tržnici stavi neko ograničenje?
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 12.03.2010., 11:31   #53
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Ovako bi trebala izgledati tržnica. Za sve ostalo postoje razni oglasnici, newsgrupe, njuškala i sl.

@Horza
Da li je problem i koliko bi posla zahtjevalo da se na tržnici stavi neko ograničenje?
IMHO, to nije rješenje i samo bi rezultiralo spamom ostalih dijelova foruma od strane problematičnih koji žele zaj... druge ljude, a isto tako bi odbilo ljude koji nemaju namjeru nikoga zaj... a ne zadovoljavaju kriterije.

jedini rezultat takve mjere bi bilo smanjivanje tržnice, bilo bi manje "malih" problema poput pogrešno napisanih oglasa, a "veliki" problemi tipa netko je nekoga zaj... za pare bi ostali u istoj mjeri u kojoj su sad.

ne vidim baš da je to isplativ tradeoff.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 12.03.2010., 11:51   #54
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa zapravo, ako pogledate ovu stranicu
http://oib.oib.hr/SaznajOibWeb/fizickaOsoba.html

Ako netko da Ime, Prezime te JMBG ili broj osobne lako se provjeri dal je krivotvoreno ili nije :P
Ali i JMBG i OIB bi trebao bit tajan podatak i uopće ga ne bi imao namjeru ikome davat. Ime i prezime, broj telefona bi trebalo bit sasvim dosta.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 12.03.2010., 12:04   #55
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Trebali bi onda otvoriti Registar Trgovaca koji bi bio još tajniji od registra branitelja...hahahaha

Uglavnom kao što rekoh tržnicu nećemo moći iz hrelića pretvoriti u dolac pa da ga je*eš...jedino da imamo običnu tržnicu i cyber hux0R dio tržnice gdje samo elitni članovi mogu dolaziti

vidiš, vidiš...to mi i nije loa ideja...zadržati staru tržnicu i imati jednu gdje bi se moglo postati oglase samo ako si član grupe koja bi recimo sadržavala kriterije 2 godine članstva i broj postova XY...i onda bi svi mogli viditi i te elitne oglase ali bi samo izabrani mogli postati u njih...i naravno nekog zaje*eš bye-bye elitna tržnica
Red Dwarf je offline  
Staro 12.03.2010., 12:04   #56
Astra
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Earth
Postovi: 509
Potpuno se slažem s Bornijem da bi trebalo uvesti neke reforme u Tržnicu.
A sad JMBG/OIB itd mislim da je to ipak predrastično i tako u detalje se nebi trebalo ići! A i šta,tko će ti provjeriti dali je taj OIB/JMBG ispravan? Zato trebaš imati neke ovlasti.
Broj postova i nije toliko mjerilo koliko i datum registracije. Evo npr ja sam tu već 3 godine i imam svega 30-ak postova,što nemora značiti da sam manje ili više pošten od nekog tko je tu godinu dana i ima 500 postova.
Prevaranata i pokvarenjaka će nažalost uvijek biti,moj prijedlog neki okvirni bi bio uvesti pozivnicu za registraciju,i istotako brisanje korisnika koji nisu aktivni više od npr. 6 mj.
Ili možda zatvoreni tip tržnice,i da se mora zadovoljiti neki određeni uvijet za ulaz u tržnicu.
Astra je offline  
Staro 12.03.2010., 12:05   #57
muhaqeri
Registered User
 
muhaqeri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 10
mislim da je najveći problem na tržnici nezrelost članova koji mjenjaju komponente za slične kakve već imaju,nude stare kablove za nove proceve,procjenjuju smeće, pišu hrpe postova jer ko ima više taj je važniji,a dok je ljudi biće i prevaranata.
muhaqeri je offline  
Staro 12.03.2010., 12:11   #58
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Meni se svidja ideja da se trznica ogranici samo starijim i aktivnim clanovima, po nekom kriteriju koji ukljucuje i koliko dugo je tko clan i koliko ima postova. A svi ovi žmuljatori imaju newse, oglasnike i njuškalo.
rendula je offline  
Staro 12.03.2010., 12:14   #59
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
@Horza
Nebi. Pogledaj broj postova od onih koji su nekoga zaj... na tržnici.
Drugo ako netko nešto prodaje sad, njemu se nebi isplatilo registrirati na forum i natući 50 postova jer bi mu za to trebalo određeno vrijeme kojega on nema jer mu je hića nešto prodati. Moje je mišljenje da bi smo time odbili jedan dio ljudi koji se isključivo registriraju na forum zbog trgovanja (kak bi mi rekli prekupci). Ako imaš vremena pogledaj na tržnici prodavače koliko imaju postova i gdje su ih napisali.
Tako da bi vjerojatnost zaheba nekoga za pare bila manja zbog smanjenja tržnice i povečanja kvalitete (korisnici sa dužim stažem).
To šta ćemo odbiti dio članova koji su se regali radi trgovanja i nije neki problem, od njih na forumu ionako nema neke koristi jer ne pridonose zajednici.
Ako misliš da bi bilo povečanje spama i bezveznih postova isto tako sumnjam, ali to nije problem riješit jer će biti jako mali broj korisnika koji će na taj naćin pokušati doći na tržnicu.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline  
Staro 12.03.2010., 12:16   #60
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Evo i od mene par prijedloga.
1. Zabraniti registracije s besplatnih mail servisa tipa Gmail, Yahoo, Hotmail i sl.
(Izvedivo, jer sam već naletio na jedan forum s tom praksom). Možda bi se moglo i ograničiti samo na mail-ove od ISP-a i u kombinaciji s IP adresom, lako se svakome uđe u trag
Od svih prijedloga najzanimljiviji i najizvediviji.....novisf ima takvu praksu baš radi izazivača "virtualnih" nereda

Sad kolko je to moguce uvesti tu.....modovi ce rec: batali to

Ja bi osobno tržnicu držao otvorenom za provjerene članove,istina bog onda bi trgovine bilo dosta manje ali bi bar bila bez podvala kakvih smo nedavno bili svjedoci....

Dakle to su dve opcije odmene.... puno srece vam zelim jer ja ako i trgujem,trgujem po ZG face2face
trouble je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na