Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2015., 09:08   #1
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
SMTP postavke na bonbon mobilnoj mreži

Pozdrav kolege, zamolio bih Vas malu asistenciju. Inače nisam neki stručnjak za mreže, pa Vas molim razumijevanje.

Uzeo sam ovaj mali 3g router i bonbon internet sim karticu, jer nude 5Gb za 45kn bez nekih vremenskih ograničenja što mi se čini super.

Radi sve izvrsno što se tiče surfanja, no muče me postavke maila za poslovni account u MS Outlook-u, točnije SMTP - outgoing mail server. Googlajući sam naletio na ovo:

Citiraj:
Outgoing Mail Server (SMTP): mail.ht.hr
Korisnici koji pristupaju preko mobilne mreže Hrvatskog Telekoma moraju postavke odlaznog poslužitelja (SMTP) postavljaju na smtp.ht.hr te moraju unijeti korisničke podatke za uslugu e-pošte Hrvatskog Telekoma te uključiti opciju korištenja enkripcije (SSL/TLS).
No kod mene neradi, što mi je čudno obzirom da su bonbon i ht ista mreža?
Poslao sam upit i bonbonovoj tehničkoj podrši, no nigdje odgovora još.

Pa Vas molim da uleti netko upomoć netko ako je imao sličnih problema

Hvala!

EDIT: Prčkao sam i po ovim advanced settingsima, eneablao SSL i TLS enkripciju i nikako proći outgoing server

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.07.2015. u 11:24. Razlog: Precizniji naslov
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 10:13   #2
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
dodao port 465 ? i moraš pod user i pass staviti user i pass od T-com maila ili nekog t-com ADSLa
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2015., 10:38   #3
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma evo uspio sam riješiti stvar nakon navlačenja, ali u pravu si, stvar je bila u loginu za outgoing server.

Oni su mi prvo poslali incoming mail i outgoing mail podatke za defalutni mail od t-coma.
A mi imamo domenu od firme, tako da incoming mail server izgleda mail.imefirme.hr, a za outgoing sam samo trebao staviti da ima zaseban logon sa svojim podacima!

Tako da tema nebude skroz uzaludna, ako će ikada ikome trebati za bonbon mobilnu mrežu:

Outgoing server je: smtp.t-com.hr
I treba pod advanced samo staviti kvačicu na SSL enkripciju (ništa dirati portove i TLS).

Hvala BD!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na