Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2017., 23:31   #31
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,547
A čuj, ... logično da je TR069 (Remote) asociran na "vanjski" interface,
kod ADSL - a je to modem a kod optike je to Lan1 koji je tada WAN port.
Sorry šta nisam od pomoći
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2017., 23:48   #32
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
Dobri ljudi su uvijek od pomoći! U najmanju ruku nisu od štete!
Sad mi je palo na pamet da će možda raditi ako pod Settings >> External modem uključim / stavim kvačicu na "Allow an Internet connection on socket LAN1/link via external modem." Vidim da je to uključeno kod optike, a isključeno kod adsl-a. Sad je prekasno da se vraćam u ured, ali probat ću pa javim.

Pod What does this mean, piše:
The LAN1/link socket offers two options for connecting devices:
  • Function off: You can connect network-capable devices (e.g., computers) with a network cable (factory setting).
  • Function on: you can connect an external modem, e.g., an optical fiber modem (ONT). The internal DSL modem is deactivated. An Internet connection is not possible over the DSL socket.
Po shvaćanju, ovo prvo (ugašeno - maknuta kvačica) je za adsl, a ovo drugo (upaljeno - stavljena kvačica) za optiku kada je ont povezan sa speedportom na LAN1 portu. Nadam se da će uspjeti
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 17:23   #33
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Da vjerojatno je do toga, zaboravio sam to napomenuti, meni na optici je to označeno.

U međuvremenu sam otkrio kako dekriptirati config, pa je to drugo riješenje za problem user i pass-a za 3g, piše sve u drugom threadu: http://forum.pcekspert.com/showthrea...02#post3105402
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2017., 22:49   #34
beroland
to te ja pitam
Moj komp
 
beroland's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 572
cat /tmp/temp_to_decrypt
i sve je vidljivo.
Inače, delboy ova skripta za dekripciju je fora, svaka čast!
-->
Evo, javljam da je uspješno riješeno kako sam pretpostavio. Trebalo je uključiti opciju (staviti kvačicu na) Allow an Internet connection on socket LAN1/link via external modem i onda je TR069 interface aktivan na vlanu103 na LAN1 portu i bez problema dobiva adresu od lokalnog routera (dhcp server podešen) i pristupa se preko ssh-a sve kako je Delboy prije opisao.
Za vidjeti podatke dovoljan je čak i samo cli cat /tmp/temp_to_decrypt
i sve je vidljivo.
Inače, delboy ova skripta za dekripciju je fora, svaka čast!
__________________
1: Intel Badaxe2 () C2Q Q6600 () 2x2GB Kingmax 800MHz () Gigabyte GF 7300GT () 2 x Seagate 7200.10 320GB SATA II () Corsair VX 550W () DVD±RW LG H22 () Rebel 12 Economy
2: Gigabyte GA-965GM-S2 () C2D E6400 () 2x1GB Kingmax 667MHz () Seasonic S12 380W



beroland je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na