Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.07.2020., 19:19   #91
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
A koja bi to bila tema? Rasprava o aplikaciji? niti sam strucnjak, niti sam u toj struci niti imam bilo sto s time. Ne razumijem sto si htio time reci?

A ovi sto pisu da nema korone, da nas mediji lazu, da je sve to laz oni nece kod misaka, to je novo normalno.
__________________
dada-as je offline  
Staro 30.07.2020., 19:53   #92
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Malo te prcaju ,opusti se 😂

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2020., 20:42   #93
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Vec od prvog vagona me prcaju. Neznam sto imaju od toga, ali dobro. Meni je samo zao sto je to otislo u ovom smjeru a ne u smjeru kako je ta tehnologija napravljena, kako se moze unadoprijedit i kako da nebude zlouporabe. Dok su oni mene prcali Beros izjavio da bi aplikacija mogla biti obavezna...
__________________
dada-as je offline  
Staro 30.07.2020., 21:17   #94
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Dok su oni mene prcali Beros izjavio da bi aplikacija mogla biti obavezna...
Vili se vraća krući!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 30.07.2020., 21:33   #95
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Nekaj me kopka da ovaj povampireni gospodin sa ☭ crvenim ☭ (boja slučajnost, ili ne?!) avatarom ima neke veze sa Soroš-om Beroš-om pa tu glumi simp-a za HZJZ and Co.???
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 30.07.2020., 22:27   #96
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Diskusija je pošla na ledinu, pa vjerojatno ovo više nema niti smisla komentirati, ali samo sam htio dati svoje viđenje pojma "obavezno" u ovom kontekstu. Jasno je da je tehnički teško bilo koga prisiliti da instalira aplikaciju, zbog svih već navedenih razloga, ali to ne znači da aplikacija koja pokazuje da si "zdrav" ne može biti obavezna da bi se ušlo u trgovinu, bus, avion itd. Cijela ova situacija je pokazala dosta snažnu spregu kompanija i vlasti, što god neko mislio o tome.
mkey je offline  
Staro 30.07.2020., 23:08   #97
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
ali to ne znači da aplikacija koja pokazuje da si "zdrav" ne može biti obavezna da bi se ušlo u trgovinu, bus, avion itd.
To opet nema veze s ovom aplikacijom i takva neka nova aplikacija koja bi citala tvoj zdravstveni karton i na osnovu toga ti ogranicavala slobodu kretanja duboko zadire u ustavna prava.
Kad bi se jednog dana takav scenariji i dogodio, tad bi sve teorije zavjere dosle na svoje jer je to u rangu cipiranja i potpunog nadzora ljudi.

Citiraj:
Cijela ova situacija je pokazala dosta snažnu spregu kompanija i vlasti, što god neko mislio o tome.
Pa velike kompanije i postavljaju vlast i kroje zakone prema sebi, nije to nista novo.
Pentel33 je offline  
Staro 31.07.2020., 01:27   #98
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Vec od prvog vagona me prcaju. Neznam sto imaju od toga, ali dobro. Meni je samo zao sto je to otislo u ovom smjeru a ne u smjeru kako je ta tehnologija napravljena, kako se moze unadoprijedit i kako da nebude zlouporabe. Dok su oni mene prcali Beros izjavio da bi aplikacija mogla biti obavezna...
Ali kolege su ti već objasnili kako aplikacija funkcionira i zašto je kao takva anonimna, jednostavna i korisna. Nema zloupotrebe, na pojedincu je hoće li ju koristiti ili ne. Osobno sam instalirao starcima i sebi radi fore i potencijalne koristi, a ne zbog straha od Wheelieja.

onTropic: što ako furam masku, i pijem vitamin C u prahu? Poništava li jedno drugo, ili sam dvostruko zaštićen?
__________________
PSN Steam
d0X je offline  
Staro 31.07.2020., 02:01   #99
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
E to mene najvise zanima. ili je ovo berosu izletjelu iz usta onak bezveze, nadam se ili pak oni stvarno razgovaraju sa nekim strucnjacima koji bi to mogli nekako progurat na nase telefone bez nase volje. Valjda ce tko ima telefon imat i tu aplikaciju, recimo ko sto telefon dodje sa Google Play Store.
Da, sjedili su u restoranu, žderali na naš proračun, onda je neki samoprozvani stručnjak sjeo do njega s masnim prstima od janjetine i dao mu tu suludu ideju.

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ma ne vredjaju mene tvoje negativne poruke usmjerene meni, ali zbog toga bi mogli lockat topic prije nego ova aplikacija postane obvezna, ako postane, a onda bi tek poceli ljudi pisat u ovaj topic.
Kada mi budu financirali smartphone na koji ta aplikacija ide i plaćali račune, onda mogu zahtijevati i što će se na njemu koristiti. Iako ću ga i tada ostaviti kod kuće jer me zaboli... Dok ja za svoje teško zarađene novce kupujem telefon, na njega ću instalirati samo ono što ja želim.

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
A meni bi osobno pasala karta o kretanju zarazenih da kad idem u ducan da idem u onaj koji nije imao zarazenog. i sad opet se vrtimo u krug, i odmah kazem da vidim da je u tome veliki problem gdje se takva informacija moze zloupotrijebit. Ali ako bi se zloupotreba toga svela na nulu, onda bi i ti ducani pazili koga primaju u ducan, radnici bi imali masku na licu a ne ispod brade i nitko ziv u ducanu nebi setao bez maske. Cisto da ne dodju na tu crvenu listu gdje bi ih onda ljudi u sljedeca 14 dana izbjegavali, odnosno komotno bi ga mogli zatvoriti.
A jadan... Jesi li ikad bio u bolnici ili sličnoj ustanovi, makar onako slučajno? Misliš da je tamo sve sterilno?

Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Citao sam dosta o respiratorima isto, i sanse za prezivljavanje su malene kad zavrsis na respiratoru, jer dosta ovisis o osobi koja je zaduzena za tebe i za svaku osobu su postavke respiratora drugacije, pa si ovisan o tome kako ce doktor ili tko vec, namjestiti respirator na tebe.
Danas mi stara baš rekla da joj se javio jedan bivši kolega od 90 godina koji je bio zaražen, završio u bolnici, brže bolje ga htjeli staviti na respirator i ovaj ga odbio, rekao da ne misli tako rano umrijeti, nekoliko puta tražio čisti kisik, ovi ga spojili i oporavio se za tri dana i izašao van. Pa sad vidi...

Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Ovo sve iznosim sto sam citao razlicite izvore kroz zadnjih nekoliko mjeseci.
I zakljucio sam da se sve vrti oko para i zarade velikih farmaceutskih tvrtki.
Pa naravno, farmakomafija na sve moguće načine siše lovu od nas i dok smo zdravi i dok smo bolesni. Svaki doktor ima "plan prodaje" lijekova koje mora ponuditi pacijentima.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Jesu to oni isti izvori od prije skoro 20 godina cija je tetka/sestricina/ujma/jetrva/zaova bila medicinska sestra koja je asistirala doktoru iz Traume/Rebra/Vinogradske/Svetog Duha da zasije Severinin supak?

Jebes sad to, ako placaju, daj pusti neke detalje ovdje, mislim da mozemo okrenuti quick money, izdajem i R1 ako treba, moze i sa pausalca (znas ono, nema PDV-a, cohanje s bankomata odmah i to...).
Za taj slučaj oko šivanja šupaka ne znam niti me zanima ta drolja. Tvoj upit sam proslijedio gospodinu pa sad hoće li se izjasniti ili neće, na njemu je red. Ako on laže, lažem i ja, samo ću reći da se događa u jednoj susjednoj državi. Kad FINA naše novce troši na ovakve gluposti, onda znaš koliko je sati...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2194368.aspx

Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Jedino ne moramo imati app za elektronicko glasovanje, to je ipak nemoguce napraviti i nismo jos dosegli tehnologiju i znanje za takav sofverski pothvat

Bez problema ti mobitelom prebacim 2 milijuna kn na racun i pratim zdravstveno stanje svih zivih bica oko sebe, ali glasat se ne moze, treba to pisat na papir i onda par stotina ljudi to treba rucno brojat i zbrajat, good job
Drito to, svake izbore se to pitam i sjetim se da onda ovi nepismeni što silaze s brda jednom u četiri godine ne bi mogli glasovati nakon što ih podmite sa 100-200 kn jer im je vrhunac tehnike daljinski upravljač... Neki od primjera su dole, a to je samo kap u moru...

https://otvoreno.hr/eu-i-svijet/zani...d-deset/299183

https://www.tportal.hr/vijesti/clana...njine-20190611

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Najmanje se brinem za sebe, a malo vise ipak za roditelje koji mi spadaju u rizicnoj skupini. Iz tog razloga ne idem svaki dan u Lidl, ne slikam se na koncertima, ne trljam se na plazama. Tako da sam odlucio stavljati glupu maskicu, ograniciti malo svoj zivot i kretanje ove godine dok se to sve ne sredi, a sve iz razloga da mogu bez brige otici doma starcima i na vikend puncu/punici. Da nemam njih bolio bi me klinac, iskreno. Nisam germofob ni panicar. I dalje idem na more, u Lidl i sve to, ali eto, malo odgovornije i na grbavije plaze
Moja stara bi me poslala u onu stvar da ja stavim masku pred njom, a i ona naravno ne želi ni čuti za masku. Ima 60+ godina, šeta se svuda bez maske i nikad zdravija nije bila. Malo je noga zeza koju je sredila padom s motora, ali to je drugo.

Nedavno smo bili na sahrani s 400-500 ljudi gdje smo se svi tiskali i nisam nikoga vidio s maskom, a niti sam čuo da je poslije bilo zaraženih.

Problem je što se to neće srediti, maske i aplikacije su tek početak pakla koji nas čeka.

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Kolega domy_os daje preveliko zancenje stozeru i nasim njegovim rijecima "udbasima". Ako su oni krivci za koronu i lazu da bi unistili nase gospodarstvo nije mi jasno zasto to onda rade Trump, i putin. Daleko je gore stanje tamo kod njih. Pogotovo u americi. Slozio bi se sa teorijom zavjere da Trump unistava namjerno svoju ekonomiju a nasi ga vidjeli pa kopirali prije nego sto su nasi to sad zbog toga sto su odbasi ili stogod vec jesu sami poceli raditi.
Nisu oni krivci za koronu nego za masovno dizanje panike zajedno s medijima, nepridržavanje zakona od njih samih, korištenje problematičnih sistema testiranja, širenje dezinformacija i bespotrebno zatvaranje ljudi u kuće što će za posljedicu imati puno veću štetu od same korone. Jozef Gebels je rekao "dajte mi štampu i ja ću od svakog naroda napraviti krdo svinja".

Amerikanci su ionako glup narod, ali mi se sviđa što je Trump od*ebao kriminalnu organizaciju WHO što bi i svi ostali trebali. Slušati zdravstvenu organizaciju u kojoj radi svatko, samo najmanje pravih doktora je suludo. Da sad ne idem u detalje tko je zapravo financira jer bi opet rekli teorije zavjere, a zapravo nije nikakva tajna.

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Tko moze hladne glave pogledat na aplikaciju i na koronu opcenito onda moze reci da je tu i da nitko nezna u biti koliko je ona opasna.
Ako je aplikacija open source, prije ili kasnije će se saznati koliko je opasna. Vidjet će se koje permissione koristi, što kome šalje i razne druge stvari.

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Odnosno kod nas nije opasna jer se nije dogodilo nista strasno jos, pitaj taljane, spanjolce, pa slobodno i amerikance i brazilce, prvo dvoje imali smrtne posljedice, drugo dvoje pati od ekonomske krize.
Talijane koji su podmetali sanduke s umrlim migrantima 2013. pod umrle od korone? Ili Španjolce koji su kao i mi uzimali slike bolnica iz Kine i lagali da je to kod nas? Prouči malo kako se radi statistika, a još više kako lagati statistikom, bit će ti lakše. Isto tako, smrtnost u valjda svim zemljama je u ovoj godini MANJA nego ranijih godina. To ti ništa ne govori da se laže? Znaš li da su i obdukcije zabranjene? Oni koji su ih nekako i napravili su potvrdili da nitko nije umro od korone.

Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da je korona laz onda bi barem neke od ovih velesila to iskoristile u svoju korist i govorile istinu i spasile odnosno pojacale svoje gospodarstvu, ali eto najednom svi skupa zajedno tvrde isto od putina, trumpa, merkelice i da sad ne nabrajam dalje. Ako je laz onda netko iznad njih manipulira njima, a tko bi to mogao biti, meni samo pada jedna stvar napamet, a to je bog. Mislim da nitko drugi nebi imao moc sve te zemlje ujediniti u vezi icega, ali eto korona ih ujedinila.
Nije u pravom smislu laž, ali da je normalan virus, nije, puno toga je u igri i puno toga se ne zna i/ili skriva. Zato svi gledaju što rade drugi jer nitko ne želi odgovarati za pogrešne odluke. U Americi ili gdje već je netko pronašao lijek za koronu, dokazao da djeluje i ubrzo je ušutkan od strane farmakomafije.

Naravno da je netko iznad njih, ali o tome neću ovdje, iako sam previše otišao u offtopic i stvarno nema smisla. Samo se nadam da će svi oni odgovarati za zločine koje nam rade.

Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
onTropic: što ako furam masku, i pijem vitamin C u prahu? Poništava li jedno drugo, ili sam dvostruko zaštićen?
C vitamin nikome nije odmogao nego pomogao za razliku od maske koja ne samo da ne pomaže nego i šteti što se lako može dokazati, samo ti treba pravi alat. Stavi masku, zatvori se u stan i imaš dobitnu kombinaciju. Van u šumu i cijepaj drva, udiši svježi zrak i razgibaj se. Ove obične maske su u borbi protiv virusa jednake kao da na prozor staviš riblju mrežu u borbi protiv komaraca.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 31.07.2020., 04:33   #100
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
takva neka nova aplikacija koja bi citala tvoj zdravstveni karton i na osnovu toga ti ogranicavala slobodu kretanja duboko zadire u ustavna prava.
Mozda i vrlo je upitna ta definicija. Konkretno:

1. Koji to poslodavac je duzan zaposliti te ako nemas papir ili "aplikaciju" koja dokazuje da si zdravstveno sposoban i ne zarazan ?
2. Zakon kaze da imas pravo na javni prijevoz ako si kupio kartu, kako se karte prodavaju sa raznim povlasticama tako javni prijevoznik moze traziti papir/aplikaciju + kune naravno da bi ti uopce prodao kartu.
3. Hoces uci u trgovacki centar ? Nema problema, pokazi aplikaciju na ulazu zastitaru...
4. Zelis uci u kafic/restoran ? Nema problema, vlasnik ga je pre-registrirao kao privatan klub i pusta samo one "clanove kluba" sa aplikacijom.
5. Sada u neke zemlje ne mozes uci bez friskog dokaza u vidu negativnog testa na coronu - to sutra moze biti €u aplikacija.

Primjera je bezbroj kako pojedinac ili bilo tko drugi moze uvjetovati neki posao, kretanje ili neka prava i to samo zato ako nemas aplikaciju. Kako ovdje nije jednom bilo napisano: Samo Zagreb, osobna primopredaja.
Dakle tko moze covjeka natjerati da proda to nesto na trznjaku nekome tko nije iz Zagreba ? Tko moze prodavacu reci da mora prodati osobi bez aplikacije ? Tko kaze da se osobna primopredaja ne moze uvjetovati aplikacijom ?

Mislim, pa dali ste svjesni da Sanitarna Knjizica bez koje zakonski ne smijes raditi neke poslove i koju ponekad sam moras unaprijed platiti da bi uopce aplicirao za posao te neka buduca mozebitna aplikacija su ista stvar ?
Nista drzava ne mora propisati, dovoljno da aplikacija bude podrzana od iste i da zazivi kao neki standard bez kojeg neces moci raditi u drzavnoj sluzbi ili privatno, kretati se javnim prijevozom, ulaziti u javne tj drzavne objekte ili one privatne.

Veli @Bubba , nokia u nekom postu gore... da, sve stima... pravo izbora i slobode da pojedinac nesto koristi ili ne. Samo.., nema ulaska u banku bez aplikacije ili bankomat ne izbacuje pare dok ne skenira istu... pa ti zivi u svoja 4 zida.
Nije problem u samoj aplikaciji koja radi to sto vec radi... problem je ako ista zazivi kao neki standard koji nece nuzno biti obavezno propisan od drzave ali ce od iste biti podrzan u vidu preporuke jer ista pomaze u kontroli pandemije.

Mislim. neki dan je PBZ masovnije slao promjene uvjeta poslovanja, kome se ne svidaja ili se ne slaze, moze racun zatvoriti... U svojoj sustini, izdavanje
ove aplikacije je mozebitno odskrinilo "vrata pakla" jer kako se dijete ne moze upisati u skolu ako nije redovito cjepljeno tako sutra budemo imali "pravo" izbora: Cijepiti se pokusnim RNK/DNK cjepivom ili imati aplikaciju.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 31.07.2020. u 04:41.
silver_tip je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2020., 08:50   #101
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Probaj u veći dućan ući bez maske.
Reakcija zaštitara je gora nega da si imao kalašnjkov na ramenu.

E to je čudno.
lowrider je offline  
Staro 31.07.2020., 10:35   #102
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Nekaj me kopka da ovaj povampireni gospodin sa ☭ crvenim ☭ (boja slučajnost, ili ne?!) avatarom ima neke veze sa Soroš-om Beroš-om pa tu glumi simp-a za HZJZ and Co.???
Alo, burazeru, ti se javljas, Majkrosoftov si placenik, znaci prvi do Bil Gejca!

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Primjera je bezbroj kako pojedinac ili bilo tko drugi moze uvjetovati neki posao, kretanje ili neka prava i to samo zato ako nemas aplikaciju.
Iako od tih "bezbroj", ti si naveo njih nekoliko koji nemaju nikakve veze s aplikacijom ili ne utjecu na tvoj zivot ni na koji nacin.

Citiraj:
Veli @Bubba , nokia u nekom postu gore... da, sve stima... pravo izbora i slobode da pojedinac nesto koristi ili ne. Samo.., nema ulaska u banku bez aplikacije ili bankomat ne izbacuje pare dok ne skenira istu... pa ti zivi u svoja 4 zida.
Pa eto ti ogranicavanje. Na ovu Njokju neiđe Internet bankarstvo. OGRANIČAVATE ME!!!

Citiraj:
Mislim. neki dan je PBZ masovnije slao promjene uvjeta poslovanja, kome se ne svidaja ili se ne slaze, moze racun zatvoriti...
Pa prije 4-5-6 godina Tekom je napravio isto, pa si mogao otkazat ugovor i ostaviti si povlastice u vido mobitela i cegavec. Bogteisusmazo, takvih kolona pred Tecentrima nije bilo ni za crni kruh u doba rata.

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pa naravno, farmakomafija na sve moguće načine siše lovu od nas i dok smo zdravi i dok smo bolesni. Svaki doktor ima "plan prodaje" lijekova koje mora ponuditi pacijentima.
Pa jel tebe netko tjera da sises Neofen kad te buba pupa ili zub i hranis farmakomafiju?

Citiraj:
Za taj slučaj oko šivanja šupaka ne znam niti me zanima ta drolja.
Ljubis li majku bez maske tim prljavim ustima? Radi se o umjetnici, pobogu, idemo imati neki civilizirani nivo komunikacije...

Citiraj:
Tvoj upit sam proslijedio gospodinu pa sad hoće li se izjasniti ili neće, na njemu je red.
Zeljno iscekujem.

Citiraj:
Ako on laže, lažem i ja
U to sam, pak, 100% siguran.

Citiraj:
samo ću reći da se događa u jednoj susjednoj državi.
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Čitam ovaj thread i samo se nerviram koliko ispranih mozgova ima. Nije nam ekonomija dovoljna otišla u krasni k.... nego nam treba još i aplikacija da je dodatno uništi? S brojevima zaraženih se debelo laže, ali u plus jer prvo zdrajaju ljude koji imaju obične prehlade i neke desete bolesti, a drugo jer PLAĆAJU ljudima da lažu da imaju prehladu koronu ili obiteljima da je netko umro od nje (čuo iz više izvora).
Bio sam dojma da se radi o Hrvatskoj državi, s obzirom da si napisao kako nam netko podjarmljuje ekonomije i tako to.

Citiraj:
Ako je aplikacija open source
Doslovce imas odgovor na ovaj kondicional nekoliko postova gore.

Citiraj:
Ili Španjolce koji su kao i mi uzimali slike bolnica iz Kine i lagali da je to kod nas?
Ma daj?

Citiraj:
Znaš li da su i obdukcije zabranjene?
Ma daj?

Citiraj:
Oni koji su ih nekako i napravili su potvrdili da nitko nije umro od korone.
To ti je opet ovaj koji placa boost korone iz susjedne zemlje potvrdio ili si bas imao vlastiti slucaj?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 31.07.2020., 11:05   #103
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
jedan analogon koji mi pada na pamet:

Europski parlament odobrio je nova pravila EU o ugradnji sigurnosne tehnologije u nova vozila.

Tako će se od svibnja 2022. u nove modele, a od svibnja 2024. i u postojeće modele morati ugrađivati

inteligentni sustav za pomoć pri kontroli brzine (ISA),
sustav za olakšavanje ugradnje uređaja za blokadu u slučaju vožnje pod utjecajem alkohola,
sustav za upozoravanje u slučaju pospanosti i manjka pozornosti vozača,
napredni sustav za upozoravanje u slučaju odvraćanja pozornosti vozača,
signal za zaustavljanje u nuždi,
sustav za detekciju pri vožnji unatrag i
uređaj za snimanje podataka o događajima, odnosno “crna kutija”.
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline  
Staro 31.07.2020., 11:10   #104
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Odgodit će to Covid-22, kao i elekteifikaciju cc...
lowrider je offline  
Staro 31.07.2020., 12:23   #105
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
spot the flat earther igru
kao da je bitno jel zemlja ravna ili okrugla, pitanje je kak znaš?

u konačnici je svejedno u što se vjeruje kada nema mogućnosti provjere, a isto vrijedi i za sve tvrdnje (teorije) oko koronavirusa ili covida

btw,
Ockhamova britva!


ps
imate dobre argumente u temi, ali svejedno to nisu dokazi

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Koliko vidim treba ti laboratorijski nalaz da bi verificirao kod da si pozitivan.
ak sam dobro skužio, app je open source?
jel moguće ovo zaobići?
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"

Zadnje izmijenjeno od: Velikus. 31.07.2020. u 12:30.
Velikus je offline  
Staro 01.08.2020., 12:53   #106
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
To opet nema veze s ovom aplikacijom i takva neka nova aplikacija koja bi citala tvoj zdravstveni karton i na osnovu toga ti ogranicavala slobodu kretanja duboko zadire u ustavna prava.
Kad bi se jednog dana takav scenariji i dogodio, tad bi sve teorije zavjere dosle na svoje jer je to u rangu cipiranja i potpunog nadzora ljudi.
Bitno je odškrinuti vrata novom normalnom i promatrati kako se ljudi adaptiraju. Ja očito ne znam što će se dogoditi u budućnosti pa neću niti ovdje mlatiti praznu slamu, ali dovoljno "stručnjaka" je već govorilo o tome kamo vjerojatno idemo; certifikati (ili aplikacije, "čipovi", svejedno) koji će sadržavati informacije o našem "zdravlju" (bolje rečeno, tretmanima na koje smo pristali) i na temelju čega će se suditi o tome na što imamo pravo. Vrli znanstvenih Lauc je govorio o tome, medicinski ekspert Gates je govorio o tome, ako seru oni, serem i ja.

Citiraj:
Autor Pentel33 Pregled postova
Pa velike kompanije i postavljaju vlast i kroje zakone prema sebi, nije to nista novo.
Pa nije ništa novo, istina. Ali je li opće poznato i očito? Mislim da nije, jer previše ljudi pogledom prelazi preko poznatih stvari i uopće ne razmišlja o njima. Ako se slažemo oko ovoga, onda se pretpostavljam slažemo i oko toga da je sprega vlasti i kompanija fašizam.

Mene osobno ne muči previše niti aplikacija, niti maska, niti cjepivo. To voli, neka izvoli. Problem je u tome što se ne dopušta nikome da ima svoje mišljenje i da za isto preuzme odgovornost a sve pod krinkom brige za kolektiv koji bi pojedinac "mogao" ugroziti.

Bojim se da je cijela ova situacija poslužila da validira stav svih onih koji odbijaju osobnu odgovornost za vlastita životna sranja. Nisam ja kriv za svoje loše zdravlje zato što se loše hranim, ločem, pušim, koristim previše lijekova, ne krećem se, ne izlažem se suncu i svježem zraku; nego su krivi baš oni koji maske ne nose. A bogati.

Uđoh jučer u manju lokalnu trgovinu u kojoj je bilo dosta više ljudi nego inače. Velika vrućina je vani a unutra roka klima, pa se valjda nikome ne žuri. Prodavačica, koja nosi masku ispod nosa, mi govori kako se maske trebaju nositi. Ja pitam, dakle bez maske ne smijem unutra. Ona ponavlja kako se maske trebaju nositi. Ja ponavljam pitanje, i opet dobivam isti "odgovor". Zašto jednostavno ne kaže "da, ne smiješ bez maske unutra"?

Naravno da se nisam ima namjeru prepirati niti ulaziti u bilo kakvu raspravu i samo sam otišao. Trebalo bi, bilo bi dobro, moglo bi; ako će se na takvim temeljima graditi budućnost onda stvarno mislim da razuman čovjek u takvom sustavu nema što tražiti.
Mislim da kao naznaka toga kamo idemo može poslužiti i recentna čistka u medijskom prostoru kojom se guše neki glasovi disidenata.
mkey je offline  
Staro 01.08.2020., 14:21   #107
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Probaj u veći dućan ući bez maske.
Reakcija zaštitara je gora nega da si imao kalašnjkov na ramenu.
E to je čudno.
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Mislim da kao naznaka toga kamo idemo može poslužiti i recentna čistka u medijskom prostoru kojom se guše neki glasovi disidenata.
Pa sta ce ? Nemaju izbora kako zastitar tako i novine. Tak svejedno jel to maska ili aplikacija jer ako ides kontra ostanes bez posla ili se redakcija zatvara.
Naplata pdv-a, posebnog poreza radi "pornografije" u novinama, ne produzivanje ugovora itd... metoda ima ko na traci. Nekada je postojao Feral Tribune, ugusen je od strane drzave.
Doslovce, svim mogucim metodama OBJE partije jer je bio kontra same drzave, ljevicarski nastrojen. Sta ce jadni zastitar nego skakati na vas ako nemate masku ili sutra aplikaciju, i on nekoga hrani sa svojom placom...

U povijesti je bilo stvarno svakavih zaraza i pandemija no ovo sa covidom je bas specificno. Nisam misljenja da bi tu bila neka zavjera u pitanju i proizvodnja ovakvih tektonskih pomaka u trzistu,
stabilnosti poslovanja, potrosnji i svemu ostalome mislim da nikome ne koristi. Ako gledamo geopoliticku situaciju prije covida tu je nadmudrivanje usa vs china. Daleki istok prije covida je poceo
ozbiljno ugrozavati sam i stari "zapad" + sto Rusima je tako nesto uvjetno odgovaralo...

Najvece sanse bi dao scenariju da se netko malo zaigrao sa tim covidom ciljano u Kini no stvari su se otele kontroli recimo... Kina je cisti socijalizam, kakva god pandemija bila zapad i demokracija nemaju sanse u suzbijanju
naspram Kine jer zapad ne smije provesti ni pol mjera koje Kina onako donese ekspresno na jutarnjoj kafi sjednice partije. Zapad mora prvo ugusiti demokraciju da bi pobjedio covid, pa makar i nasilno. Dakle tko god se zaigro
sa virusom ako i je... po meni je to bila totalno katastrofalna geopoliticka greska.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline  
Staro 01.08.2020., 14:51   #108
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
C vitamin nikome nije odmogao nego pomogao za razliku od maske koja ne samo da ne pomaže nego i šteti što se lako može dokazati, samo ti treba pravi alat. Stavi masku, zatvori se u stan i imaš dobitnu kombinaciju. Van u šumu i cijepaj drva, udiši svježi zrak i razgibaj se. Ove obične maske su u borbi protiv virusa jednake kao da na prozor staviš riblju mrežu u borbi protiv komaraca.
Ali vitamin C stvarno trošim, to nije bila šala :P Skoro svaki dan sam na moru i na igralištu. To je valjda dovoljno

Sad ozbiljno, maska mi treba minimalno, ali ljudima koji ju moraju puno nositi zbog posla, pogotovo sada pa ovim vrućinama, ne zavidim ni 1%.


Citiraj:
Autor mkey
Uđoh jučer u manju lokalnu trgovinu u kojoj je bilo dosta više ljudi nego inače. Velika vrućina je vani a unutra roka klima, pa se valjda nikome ne žuri. Prodavačica, koja nosi masku ispod nosa, mi govori kako se maske trebaju nositi. Ja pitam, dakle bez maske ne smijem unutra. Ona ponavlja kako se maske trebaju nositi. Ja ponavljam pitanje, i opet dobivam isti "odgovor". Zašto jednostavno ne kaže "da, ne smiješ bez maske unutra"?
Žena mantra kako joj je naređeno, misliš da se njoj da zajebavat sa maskom? A možda je u stilu: "Ako moram ja nosit, bome moraš i ti smrade"
__________________
PSN Steam
d0X je offline  
Staro 01.08.2020., 15:34   #109
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
silver, informiraj se nezavisno na koji način funkcionira PCR "test" i što znači "covid slučaj". Mislim da će ti se malo promijeniti perspektiva

D0X, poanta toga što sam kazao, tj. htio kazati, je da a) prodavačica ne vjeruje u tu masku jer da vjeruje u nju (odnosno u ugrozu) ne bi ju nosila ispod nosa nego bi ju ljepljivom trakom zalijepila za glavu i b) da ne želi, iz nekog čudnog razloga, kazati odriješito kako ne smiješ ući u trgovinu bez maske. Vjerujem da objašnjenje b počiva na unutarnjem konfliktu.

Uostalom, ukoliko je ozlojađena nošenjem maske, onda sam joj ja trebao poslužiti kao inspiracija a ne kao ispušni ventil. Iako ne kažem da je bila neugodna, niti sam ja uopće htio ulaziti u bilo kakvu raspravu. Jedan od mehanizama lišavanje odgovornosti, naročito moralne, je izjava "ja samo radim svoj posao".

Mislim da bi jedna aplikacija svakako pojednostavila stvari. Ne treba ni prodavačica, ni zaštitar. Na ulazu u trgovinu montiraš ona okretna dupla vrata. Ako ne staviš neki uređaj koji kaže da si OK, ne ulaziš unutra i gotovo. Najveća mana u cijeloj ovoj priči je ljudski faktor, treba ga eliminirat
mkey je offline  
Staro 01.08.2020., 15:42   #110
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Ma sa ljudima uvijek problemi, treba nas sve potopit
__________________
PSN Steam
d0X je offline  
Staro 01.08.2020., 23:59   #111
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Pa jel tebe netko tjera da sises Neofen kad te buba pupa ili zub i hranis farmakomafiju?
Vidim da ih ti sišeš čim si informiran. Pojma nemam ni kako izgledaju, ni čemu služe te tablete jer tablete ne uzimam.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ljubis li majku bez maske tim prljavim ustima? Radi se o umjetnici, pobogu, idemo imati neki civilizirani nivo komunikacije...
Eto ga na, sad još i vrijeđa... Pa nisam ja bio ministrant kao ti, *bem li ti srp i čekić.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zeljno iscekujem.
I ja, ali idem uskoro tamo pa ga podsjetim.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Bio sam dojma da se radi o Hrvatskoj državi, s obzirom da si napisao kako nam netko podjarmljuje ekonomije i tako to.
Nije bitno, svi na Balkanu smo isti narod i indirektno utječe na HR ekonomiju.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Doslovce imas odgovor na ovaj kondicional nekoliko postova gore.
Znam da je odgovor gore, napisao sam općenito da čovjeku bude jasnije.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ma daj?
https://www.mythdetector.ge/en/myth/...coffins-depict

https://www.dnevno.hr/korona-virus/v...vadbe-1495727/

Bitno da se naš udbaš sjeća sanduka iz Bergama...

Uz par klikova se sve nađe, koliko mediji lažu, šire paniku i dezinformacije.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
To ti je opet ovaj koji placa boost korone iz susjedne zemlje potvrdio ili si bas imao vlastiti slucaj?
Oprosti što sam prije koji mjesec prebrzo čitao članke, moj propust. Obdukcije nisu striktno BILE zabranjene, ali je preporuka BILA da se ne rade. A znamo da kad netko nešto preporuči, mnogima to dođe i kao zabrana.

https://www.dw.com/hr/covid-19-%C5%A...ozi/a-53304943

http://promise.hr/dr-puschel-obdukci...-je-pretjeran/

Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
Sad ozbiljno, maska mi treba minimalno, ali ljudima koji ju moraju puno nositi zbog posla, pogotovo sada pa ovim vrućinama, ne zavidim ni 1%.

Žena mantra kako joj je naređeno, misliš da se njoj da zajebavat sa maskom? A možda je u stilu: "Ako moram ja nosit, bome moraš i ti smrade"
Ne treba ni meni niti je stavljam na lice. Ako netko i traži da je stavim, a većinom ne traže, onda je objesim na jedno uho. Visim po bolnici zadnjih tjedana i nitko me nijednom nije upozorio za masku. U domu zdravlja na ulazu traže, poslije skinem.

Da se sad vratim malo na aplikaciju i koliko njena upotreba nema nikakvog smisla. PubMed je objavio istraživanje provedeno na nasumičnih 455 ljudi koji su bili izloženi covid zaraženim osobama BEZ simptoma. Znači test je pokazao da su pozitivne, ali izvana se nije vidjelo. Istraživanje je utvrdilo da je svega 6 od 455 ljudi dobilo blagu temperaturu, ali bili su negativni na covid. Zaključak je, opet ponavljam, da virus nije lako prenosiv i da su aplikacije, maske, dezinfekcija, viziri,... nepotrebni.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32513410/
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 02.08.2020., 11:26   #112
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Jesu li obdukcije zabranjene ili nisu nije niti bitno. Nisu provođene jer su preminuli bili navodno zarazni. Zakonska obaveza je da se obdukcije rade u interesu zaštite zdravlja ljudi. Kako je i navedeno u Zakonu o zdravstvenoj zaštiti, članak 235, stavak 2. Ali kada stožer kolo vodi, onda zakoni, sabor, pravna stečevina, demokracija i ustav nisu bitni.

https://zakon.hr/z/190/Zakon-o-zdrav...j-za%C5%A1titi

Što opet vodi na to da bi jedna dobra aplikacija bila odlčno riješenje jer bi AI mogao izdavati naredbe umjesto oholog stožera


EDIT1:
Evo i nove aplikacije najavljene za listopad:
https://www.weforum.org/agenda/2020/...rantine-event/

Citiraj:
Mokass hopes his app, which is launching in September, will become a standardized solution for airlines, airports and border agencies, and eliminate quarantine for healthy travellers. CovidPass could also allow hotels, cinemas, theatres, sporting and concert venues to reopen safely.

Another possible use would be to help restart the worldwide conference and exhibition industry, which has contracted by 60%, at a cost of $180 billion in lost revenues and impacting 1.9 million jobs, according to the industry’s global association, UFI.

CovidPass commits to mandatory carbon offsetting for each flight passenger, to preserve the environmental benefits of reduced air travel during the crisis.

EDIT2:
Evo što stanoviti Klasu Puschel ima za kazati o obdukcijama obaveljnima u Hamburgu.
https://www.youtube.com/watch?v=NeoRa93ptEQ

Zadnje izmijenjeno od: mkey. 02.08.2020. u 13:32.
mkey je offline  
Staro 02.08.2020., 14:34   #113
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Vidim da ih ti sišeš čim si informiran. Pojma nemam ni kako izgledaju, ni čemu služe te tablete jer tablete ne uzimam.
Tuzno je, za tebe, ako nisi cuo za ibuprofen opcenito, koristio ga ili nekoristio.

Citiraj:
Eto ga na, sad još i vrijeđa... Pa nisam ja bio ministrant kao ti, *bem li ti srp i čekić.
Pa ti si nazvao umjetnicu, divu i nacionalni simbol... ne mogu takvu rijec ni napisati.

Citiraj:
Nije bitno, svi na Balkanu smo isti narod
To cak niti Jugoslavija nije tvrdila.

Citiraj:
https://www.mythdetector.ge/en/myth/...coffins-depict

https://www.dnevno.hr/korona-virus/v...vadbe-1495727/

Bitno da se naš udbaš sjeća sanduka iz Bergama...

Uz par klikova se sve nađe, koliko mediji lažu, šire paniku i dezinformacije.
Prije svega ne razumijem kakva ova dva linka imaju veze, no sto se tice prvog, takodjer mi nije jasno, onako na brzinu, koliko sam imao snage za trash, vidim da se radi o cudnom postu na cudnom pismu na Fejsbuku te Fejsbuku opcenito.

No, to nije niti bitno:

Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Talijane koji su podmetali sanduke s umrlim migrantima 2013. pod umrle od korone? Ili Španjolce koji su kao i mi uzimali slike bolnica iz Kine i lagali da je to kod nas?
Cak da pustim i "Spanjolce", gdje smo to "mi" radili (naravno, bilo bi lijepo da definiramo tko smo to "mi")?

Citiraj:
Oprosti što sam prije koji mjesec prebrzo čitao članke, moj propust. Obdukcije nisu striktno BILE zabranjene, ali je preporuka BILA da se ne rade. A znamo da kad netko nešto preporuči, mnogima to dođe i kao zabrana.
Jasno, da, da...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 02.08.2020., 18:20   #114
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Dobro je, neću se više raspravljati s tobom jer nema smisla, ograničen si kao balkon. Zabij glavu natrag u pijesak i drži se programiranja, to ti odlično ide i skidam kapu. NHF, naravno, nismo svi sposobni za sve.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 02.08.2020., 19:13   #115
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Vidim da je domy objasnio i obrazložio teorije zavjere, no nešto mi fali. Imaš li kakvih saznanja o čipiranju i 5G mrežama?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 02.08.2020., 21:20   #116
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
mkey je offline  
Staro 02.08.2020., 22:00   #117
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Vidim da je domy objasnio i obrazložio teorije zavjere
Najlakse se Šprdat... no jel mozete uci u trgovinu bez maske ? Planira se tko zeniti ?
Ove godine u DE ja prosao zakon gdje sa Euro 3,4 i 5 mos parkirat isped grada i cipelcug... ostavljeno gradovima na odluku kada.

Budete vidjeli kad dodje cjepivo a ogranici vam se neko javno pravo kretanja i slobode jer se niste htjeli cjepiti, u DE jucer ili prekjucer je
prosvjedovalo 17.000 ljudi na ulicama protiv corona locka/mjera i organizator je dobio masnu kaznu i kaznenu prijavu, prosvjed se raspustio.

Oni koji se najvise sprdaju budu se najvise i iznenadili kada se "dogodi" neki novi drustveni poredak, mozda ga mi necemo dozivjeti ali nasa djeca zasigurno hoce...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline  
Staro 02.08.2020., 22:11   #118
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Dobro je, neću se više raspravljati s tobom jer nema smisla, ograničen si kao balkon.
Zamijenio si me s nekime.

Naime, ja s tobom uopce nisam raspravljao, nego samo postavljao pitanja temeljem tvojih teza.

Naravno, sve je to bilo sale radi, jer kao i svi tvoji isto"misljenici" s Jućuba i Fejsbuka, nakon pola suvislog pitanja, dobijemo ovo sto smo dobili i od tebe - petljanje, sraćkanje i grozno susramlje tvojom intelektualnom inkompetencijom.

Poceli smo od placanja pumpanja brojeva zarazenih u Hrvatskoj, pa je ispalo da je to neki tvoj prijatelj Žiko iz Zavlake kod Krupe (poslovicno bezimen) i da su svi nasi narodi i narodnosti isti, pa zato sto ima miljun zarazenih srba, zbog toga pati Hrvatska; pa je onda bilo falsificiranja sa slikama, sto je takodjer ispala deluzija temeljena na Fejsbuk postovima (ja sam u najmanju ruku ocekivao da je to izaslo na duplerici Corriere della Sera), a tvoje opetovano spominjanje vlastite majke je nesto o cemu specijalizanti psihijatrije uce na prvim satovima nastave.

Jedini problem koji dijeli tvoj slucaj od ostalih je cinjenica sto si ovdje moderator.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 02.08.2020., 22:25   #119
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Treba nam nova španjolska gripa tak se nevjerne tome i besmisleni pretvarači kisika u CO2 (sad će neki troglodit isplivati i reći da je globalno zatopljenje hoax) prorijede.

Ja sam cijepljen protiv toga sa billg virusom

Zapravo! treba čekati do zime:



Pa će većina tutleka vjerno glumiti sante leda
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline  
Staro 02.08.2020., 22:49   #120
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Jedini problem koji dijeli tvoj slucaj od ostalih je cinjenica sto si ovdje moderator.
I zasto je to problem ? U cemu tocno bi bila neka razlika da si ti mod a on obican, vulgaris user ?
Ako je u pitanju kompleks Morgan Freeman-a onda ok.. ispricavam se.. no ako nisu u pitanju neki kompleksi, gdje je tu i u toj cinjenici, problem ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na