Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2013., 21:18   #91
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Nybelung i BladeRy, generalno se slažem sa vasim razmišljanjem, i sam tako razmišljam.

Ali postoji jedna iznimka, Chris Roberts je jedina osoba u galaksiji kojem bi dao na neiđeno pare. To je isključivo zato jer je Wing Commander zajednica prilično specifična i outsiderima teško razumljiva. Koliko fan made modova sam igrao samo da igram WC, alpha verzija SC će mi bit kamilica

Pare sam dao jer bi radije da mi propadne 60 baksa koliko je pledge nego da SC propadne jer se lova nije skupila.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2013., 22:38   #92
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Sasvim mi je normalno da ćeš branit nešto u što si uložio novce.

Ali što god ti navedeš ne mijenja činjenicu da si čovjeku dao kredit, bez kamata i bez garancije, a na osnovu jedne demo snimke i nekoliko ušminkanih screenshota.
Ne bi htio da ovo ispadne kao da se branim jer sam eto ja sad ispao uvrijeđen time što si 100k ljudi i mene nazvao budaletinama.
Au contraire, takvi epiteti a posebno internetski me ne diraju niti malo, a većini ekipe koja "ulaže" u ovakve projekte novac nije toliko bitna stavka kao takva, radi uštede ili ne znam čega ... blahh odlutah s poante :P
No bitno je to da meni u slučaju propasti igre neće biti nimalo žao para, već bi tada bio veoma tužan radi same igre =(
Ali stvarno ne vidim kako bi ova igra mogla failati, tim više što će izbaciti i mod toolkit pa će je modding comunity moći bez problema prerađivati i dorađivati.

Pa čak niti "Collectors Edition" box od Star Citizena nije za baciti, kada znamo da će igra u prodaji biti samo u digitalnom obliku.

Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Sta ti imas od toga da si mu dao novac za projekt?
Da je isao bankarima, dali bi novac i ocekivali nazad povrat + kamate, ili udio prodaje. EA i ostli takodjer.
Ako igra postane hit i lik zaradi milione, nema kreditore da im vraca zajam, nema izdavaca tipa EA koji dere masne pare, nego vecina profita njima u djep.
Upravo to, ... i naravno da će zvučati isklišeizirano ali pare sam dao prvenstveno kao support samoj ideji izbacivanja gore navedenih iz procesa izrade igre, zatim je popriličnu ulogu imala činjenica da se radi o skoro identičnom space gamu kakvog sanjam i zamišljam još od Privateera, i Freelancer debakla. Da se ne radi o CR'u i svemiru sigurno ne bih dao toliko novca, ali za neke nostalgije i old school likove ću rado iskeširati koju pinku tu i tamo. Jedno je bed kada se zaredaju malo Wasteland 2, P. Eternity, Elite, P. Annihilation pa mi evo prazna kasica atm
A budući da ne pijem, ne pušim, praktički ne izlazim,... na PC i igre gledam ka na porok i drago mi je što mi barem iza rasipnosti ostane nešto "fizičko" a ne samo dim i mamurluk.
Suum cuique, ... no disrespect just my POV.

Što se tiče Alpha verzije i testiranja, praktički nitko danas na to ne gledao kao pravo alpha beta testiranje već dođe nešto kao early demo.
Iako sam i ja u svim svojim alpha i beta testovima uredno bilježio i slao bug reportove naravno da neću glumiti profesionalnog testera.
Zna se kako oni rade i kakav je to posao, aktivno ispitivanje dizajna, mehanike, interakcija i sl. Lagano se postaviš kao da igraš pravu igru godinu dana ranije i ne dopuštaš da te puno brinu neki bugovi i errori =)
Ionako oni 100% imaju inhouse testere koji to odrađuju sve po zadatku.

I dam se kladiti da bi 80% "gejmerske zajednice" dalo pare samo kada bi mogli igrati novu alphu ili betu za Call Of Duty 15 ili koji je već po redu.
Tako da ne vidim problem štu tu za 30$ dobiješ i alphu i betu i full igru, koju u konačnici kada iziđe sigurno možeš prodati za 30$ jer će retail biti 60$ (ili 60€ ako bude na Steamu :P)

Ontopic: ne samo da su ovi u ovom Aliensu usrali čitav gameplay i grafiku, nego i lore je izmasakriran totalno i nema nikakvog smisla ... gg
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2013., 23:38   #93
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ne radi se tu o jednoj igri nego o novoj vrsti marketinga koja ljude "veže" za jedan projekt bio on dobar ili loš. Sve više igara forsira pre-order i sl. što ide sam na štetu nas, konzumenata. Što više ljudi pre-orderuje to će više smeća izlazit u budućnosti. Tu praksu treba srezat u korijenu, a ne podržavat uz stav "meni 30$ ništa ne znači". Značit će ti kad jednom ne bude kvalitetne igre više od dvaput u deset godina.

Kažeš Star Citizen bi propao bez Kickstartera i donacija. To je debela laž koju je 100.000 ljudi popušilo dok su milijuni, srećom, odmahnuli rukom.
Izdavači bi dušu vragu prodali da se domognu novog "Wing Commandera". Uostalom, zar misli netko da je sad SC neovisan? Je, ko moja guzica. Sva ta lova koja je donirana ide direkt Chrisu i ekipi u džep, a igru će financirati pravi partneri, oni koji su ubacili cash shop i oni koji će distribuirati igru.
De se malo u realnost vratite, nije Chris lud da ne pokupi pare od fanova prije nego što se javi ulagačima. Bistar je on dečko.
  Reply With Quote
Staro 17.02.2013., 16:01   #94
Necto
♪☺☼☻♫
Moj komp
 
Necto's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 736
Necto je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2013., 20:19   #95
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,980
Prvo ontopic dio:
Ima ekipe sta hvale na sva usta A:CM. Remek djelo, super atmosfera, bla bla bla. Sad ili placeni review ili fanboysi sta idu poznatom vic shemom, "ajde ti, ja nemogu od smijeha."

Glede igranja alpha verzije ili bete, koji je smisao brate? Igras poluproizvod, ili manje od pola, naidjes na pusto problema i bugova koji te isfrustriraju, al se thesis da to igras prije drugih? Who cares?
Sta bi balavci dali oba roditelja i oba jaja za preview COD 15 ili tako nesto, super. Bez roditelja se nece razmozavat i opet okotit takvog debila, a i on bez jaja nece zagadit genetski pool.
Salu na stranu, okrenut je sistem da ono sta je prije bilo normalno testiranje zavrsi danas da ekipa daje pare da bi vidili kako ce to izgledat za 1-2 godine. Totalno ludo.

Glede testiranja i prijave bugova, nagledao sam se dosta sranja. I toliko korespondencije je bilo totalna zbunjoza da sam mislio da razgovaram sa chat-botom.

Znam kako rade, bugove poredaju po prioritetu, pa kad koji dodje na red, a ako igra/expanzija izadje sa tim bugom, isprave ga kad se sjete (bez obzira koliko ce sranja napravit sa time). Naslov mora izac na taj datum i gotovo, bugove se patcha poslije, kakvi god bili. Navidjao se toga u WoWu, EvEu, WoTu, itd.

Evo ti diablo3 primjer, bacanje na pod acc bound itema, lagana procedura stackanja animacije i pokupis tudji acc bound item, kako? Taj bug je primjecen i evidnetiran i prijavljen na samom startu test servera...i nakon 3 sedmice je zavrsio na live serveru gdje je bio exploitan od svakog zivoga. I onda hotfix u roku par sati? A sta nije bilo vremena u 3 sedmice prije da se to sredi? Prije nego vec satrana ekonomija bude jos satranija. Toliko o tome.

A kickstarter vec sad ima prevare, u zadnjoj godini su digli od 250 do 300m$, ekipa daje pare za gluposti da se zamislis jel uopce moguce da je covjek nastao od majmuna a ne obrnuto, jer su neki likovi stvarno na rubu da potvrde tu teoriju.

I sami nacin kako ljudi kazu, nes ti 30$ za igru... nes ti 10$ za skin, kad sam vidio pledge sistem nekog RPGa, ako skupimo jos xxxx$ ubacimo novi skill, za xxxx$ ubacimo novu klasu lika, za xxxx ubacimo novu mapu, to je iznudjivanje novca. Navukli su ljude na drogu i kad su zagrizli onda ih deru ko idiote.

Umjesto da ekipa ocjeni gotov proizvod, danas kad svjesno lazu u reklamama za igre, kad ti za preorder daju skin, kad ti ne zele dat demo da vidis koliko je ta igra sranje, day one DLC, dok god ekipa grize na iti jedan dio od ovoga, industrija ide u 3pm.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2013., 20:35   #96
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Presa san Coop campaign na Ultimate badass tezini i rezultat je zacudena faca...ono wtf happened. Poginija san doslovno 5 puta. Od tih 5 san 3 puta sam sebe raznija granatom jer san pogodija nevidiljivi dio zida, a ostala dva me moj igrac zapalija
Da mi je samo znat za koga su ove ostale tezine zamisljene...

Sranje od igre. Ni do papka starim AVP1/2. Atmosfera 0 bodova, a ni ostalo ne zasluzije puno vise. Ne da mi se ni nabrajat sta je lose koliko ga ima. Uglavnom svima sta su radili na ovoj igri triba dat odma otkaz i dozivotni ban da rade ista novo vezano uz aliene.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2013., 15:13   #97
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor afterburner Pregled postova
... Uglavnom svima sta su radili na ovoj igri triba dat odma otkaz i dozivotni ban da rade ista novo vezano uz aliene.
S obzirom na količinu pljuvačke po netu za ovu igru, tribalo bi im dat zabranu bilo kakvog rada vezanog za bilo kakve igre pa makar se ponudili volontirat
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 10:50   #98
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Uzeo sam dio članka iz HCL-a:

''Moderi su tako napravili prohod za popravljanje igre, koji bi je trebao učiniti mnogo igrivijim iskustvom, a jedan od modera nadimka "kutjong" na Gearboxovu je forumu iznio zanimljivu činjenicu: "Vrlo je fascinantno proučavati .ini datoteke. U datoteci PecanCompat.ini možete vidjeti sve grafičke kartice koje se kvalificiraju za određenu klasu. Najmodernija grafička kartica na toj listi je iz 2007. godine!"

Šta su to ovi radili?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2013., 11:16   #99
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,980
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Uzeo sam dio članka iz HCL-a:

''Moderi su tako napravili prohod za popravljanje igre, koji bi je trebao učiniti mnogo igrivijim iskustvom, a jedan od modera nadimka "kutjong" na Gearboxovu je forumu iznio zanimljivu činjenicu: "Vrlo je fascinantno proučavati .ini datoteke. U datoteci PecanCompat.ini možete vidjeti sve grafičke kartice koje se kvalificiraju za određenu klasu. Najmodernija grafička kartica na toj listi je iz 2007. godine!"

Šta su to ovi radili?
Uglavnom su se dobacivali igrom, tipa gearbox je imao prava al nisu bili orni za razvoj. Imali su drugog posla, pa su pod pritiskom SEGAe, dali nekom drugom studiju sve sta su imali, art, i ama bas sve materijale. Ovi nisu puno napravili.

Tu pocinje sranje, igra je 5 godina u razvoju.
Kad su dosle vile ocima, citaj da je SEGA bila na rubu da opali tuzbu, na brzinu je zavrsena i izdana.
Anonimci iz gearboxa su se zaprepastili kad su vidili da je gotovo sav art i materijal jednostavno izbacen i ignoriran i da je ovaj nadrlji studio napravio ovo sranje. Na brzinu su skrpali sta su mogli i izdali igru. I tako iz njihova studija izadje jos jedan totalno fail projekt tipa Duke Forever.

http://kotaku.com/5984068/how-aliens...nes-fell-apart
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 14:55   #100
alen.s
Premium
Moj komp
<