Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2013., 12:14   #1351
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Nanjušio sam ADM odavno, da ce krenuti stopama vemila...Prije nekih desetak stranica je krenulo sa diskovima kad ljudima nisu priznavali garancije.....

Tako da super samo neka tako nastave....onda ce biti kriva vlada, sabor, kriza, europska unija (naravno)....

P.S molim da sve one koji bi sad napisali post tipa "ja sam tamo kupio podlogu za miš i rekli su mi dobar dan kad sam ušao, jako sam zadovoljan i dalje cu kupovati tamo" da nas poštede...
Ja sam reklamirao par stvari te kupio nebrojeno više stvari kod njih i nikad problema. Ni sa osobljem. Doduše, ja ne idem tamo tražeći neki blowjob i moleći da mi daju da isprobavam neku tamo memoriju o njihovo vrijeme i trošak. Nikaj novog po pitanju rješavanja garancije o svom trošku. Svi skoro dućani će pokušati tu foru. Na tebi je da si upoznat sa svojim pravima. S obzirom kaj ljudi rade sa iskorištavanjem onog "kupi preko neta i onda vrati u roku sedam dana" te svojevremeno ovakvih topica (sama ideja da otvoriš topic te vrste govori o praksi nekih ljudi kada se pogleda kroz 1% rule)
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=65181


A za ljude koji imaju potrebu fizički otići u dućan da bi nešto kupili (iako znaju kaj hoće). Ili još bolje, da imaju neko znanje kaj hoće pa kad dođu na mjesto odluče se tamo za možda nekaj drugo. Još jedan primjer. Doći u dućan i uzeti jaču grafičku od planirane jer ove nije bilo. Postoji naziv za to i može se liječiti. Tu je negdje sa kombinacijom žena+kreditna+cipele.
  Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 13:29   #1352
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 886
Kupovao sam kod Danka još prije ADM-a, dok je bio u ilegali, i kasnije u onom prvom dućanu. I uvijek sve 5, od usluge do robe. Tako da mi je stvarno krivo za ovo šta se dešava. Ali bože moj, ima i drugih dućana
Interpol je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2013., 15:11   #1353
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Nanjušio sam ADM odavno, da ce krenuti stopama vemila...Prije nekih desetak stranica je krenulo sa diskovima kad ljudima nisu priznavali garancije.....

Tako da super samo neka tako nastave....onda ce biti kriva vlada, sabor, kriza, europska unija (naravno)....

P.S molim da sve one koji bi sad napisali post tipa "ja sam tamo kupio podlogu za miš i rekli su mi dobar dan kad sam ušao, jako sam zadovoljan i dalje cu kupovati tamo" da nas poštede...
kupio plocu, crko zvuk, odnio im plocu, dali mi novu bez problema nakon 3-4 dana.

da li se to kvalificira kao hardver ili je to isto u rangu accessories?....
  Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 15:14   #1354
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
Kupovao sam kod Danka još prije ADM-a, dok je bio u ilegali, i kasnije u onom prvom dućanu. I uvijek sve 5, od usluge do robe. Tako da mi je stvarno krivo za ovo šta se dešava. Ali bože moj, ima i drugih dućana
zasto servis ne moze direktno poslati krajnjem kupcu nego salje u adm?

svi ti servisi imaju ugovore sa overseasom i sl, tako da ih nista ekstra ne kosta
  Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 15:35   #1355
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Zato jer je prodavač ima malo papirologije koje mora riješiti prije predaje kupcu (knjigovodstvo, skladište, garancija,...).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 16:00   #1356
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
svi ti servisi imaju ugovore sa overseasom i sl, tako da ih nista ekstra ne kosta
imaju ugovore,ali sve njih slanje kosta svaki put cc 35kn...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 16:23   #1357
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Što ti odbiješ jer te ne zanima što je servis poslao njima. :-)

Sa kojim objašnjenjem odbiješ i kako postupati dalje kad se prave blesavi da želiš recimo nešto u vrijednosti tog računa ako nemaju identičan proizvod reklamiranome?

Hvala.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 16:35   #1358
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Čini mi se da je danas malo vrijeme problematično pa ekipa ima problem sa kvoutanjem

@Mad_Duke Ne radi se o blowjobu, isprobavanju memorije i slično....ako pažljivije pročitaš napisao sam da je počelo sa odbijanjem garancija na diskove, sad već ne žele primiti robu na reklamaciju koja je kupljena kod njih a nastavlja se sa plaćanjem primitka stvari sa servisa.

@Vorda di sam ja napisao ovo za accessories? si mozda mislio na ljutog đuku? ))
Master_Hrc je online   Reply With Quote
Staro 09.05.2013., 23:15   #1359
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
moleći da mi daju da isprobavam neku tamo memoriju o njihovo vrijeme i trošak.
Prije 7g sam imao isti problem, taman planirao posrat 1500kn na 2x1gb ddr2 rama za laptop i necu se zajebavat neg ocu odma na licu mjesta da ustekaju i vidim el radi, ak digne winse, sve 5, ak ne vracam memu i đenja - kompatibilnost i te brije, mislim neš ti posla, mogo sam i sam pred njima skinut poklopac i uštekat te kekse glupe, 1 faking šaraf, ali eto bila im je tlaka, a 2 minute posla da se ušteka i da vidim el se sistem buta, blagajnik u adm-u da to nije praksa i da instalaciju naplacuju 200kn pa reko stvarno bezobrazno ak treba sam bum ustekal samo da vidim el radi, links isto sranje otisao u mikronis dao 15kn vise i fino stavili i jos mi kafu i sok dali dok sam cekao.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 00:17   #1360
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Prije 7g sam imao isti problem, taman planirao posrat 1500kn na 2x1gb ddr2 rama za laptop i necu se zajebavat neg ocu odma na licu mjesta da ustekaju i vidim el radi, ak digne winse, sve 5, ak ne vracam memu i đenja - kompatibilnost i te brije, mislim neš ti posla, mogo sam i sam pred njima skinut poklopac i uštekat te kekse glupe, 1 faking šaraf, ali eto bila im je tlaka, a 2 minute posla da se ušteka i da vidim el se sistem buta, blagajnik u adm-u da to nije praksa i da instalaciju naplacuju 200kn pa reko stvarno bezobrazno ak treba sam bum ustekal samo da vidim el radi, links isto sranje otisao u mikronis dao 15kn vise i fino stavili i jos mi kafu i sok dali dok sam cekao.
To o čemu ti pričaš je čisto njihova dobra volja jer ne vidim razloga zašto bi oni tebi nešto testirali pa makar potrošio i 10k kn. Ista stvar kao da ih zamoliš da ti izvade monitor da vidiš jel ima defektnih piksela (ako su baš dobre volje i nemaju gužve mogu ti napraviti tu uslugu)
bor1s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2013., 00:46   #1361
susan
Mala crna
Moj komp
 
susan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZD
Postovi: 110
Citiraj:
Autor bor1s Pregled postova
Ista stvar kao da ih zamoliš da ti izvade monitor da vidiš jel ima defektnih piksela (ako su baš dobre volje i nemaju gužve mogu ti napraviti tu uslugu)
Ja uzela dosad 4 monitora u Linksa i uvijek su mi izašli u susret za provjeru piksela.
susan je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 01:17   #1362
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor bor1s Pregled postova
To o čemu ti pričaš je čisto njihova dobra volja jer ne vidim razloga zašto bi oni tebi nešto testirali pa makar potrošio i 10k kn. Ista stvar kao da ih zamoliš da ti izvade monitor da vidiš jel ima defektnih piksela (ako su baš dobre volje i nemaju gužve mogu ti napraviti tu uslugu)
Istina u potpunosi. I sad mi reci ako mogu dat <100 Kn više i za to dobit posve normalnu uslugu i "dobru volju trgovca" što bih išao šparat tih 100 Kn ili manje te kupovat kod trgovca koji nije u mogućnosti izaći u susret?

Takve trgovce imam lokalno u svom gradu, a kladim se da svatko ima u krugu 20 tak Km od svog mjesta isto takvog trgovca inf. opremom koji dobavlja iz M-Sana ili nekog drugog.


@Mad_Duke: Šta se tiče memorije pikirao sam ih iz razloga što su imali na lageru memoriju niže brzine koja je po specifikaciji odgovarala laptopu, a većina ostalih je imala bržu memoriju. Veća je vjerojatnost bila da će ova niže brzine radit ispravno. Pored svega nadao sam se da će izać u susret pa omogućit ugradnju/probu ako nemaju povrat kao Links po novom. S druge strane - trgovac ako i ne želi izać u susret nema pravo biti bezobrazan, bez obzira kupovao ja za 5 Kn robu ili za 50 K Kn.

Šta se tiče grafičke nisam kupio skuplju iz razloga što eto bila je tamo nego je to bila druga opcija. Ako već nema jeftinije (govorimo o razlici od 150 Kn) onda nemam ništa protiv kupnje skupljeg kad sam već došao u trgovinu.

Ali nakon ta dva slučaja - pametnom (meni) dosta. Ne polažem više nade u tu trgovinu i da se razumijemo - trgovina je vjerojatno ok ali nažalost ovisi na kojega se djelatnika naleti, kakvo je stanje u trgovini i niz drugih faktora.

Znači kupac nije na prvom mjestu.

Primjer po meni pretjerane uslužnosti je novi/stari Hg-Spot u Zg.u, onak oblijeću te, izlaze u susret preko telefona ma sve rade za kupca.

Links ista stvar: šta trebaš pomognu izađu u susret ono - uljudnost.

Dođeš u mikronis (lenovo shop ili centrala) tražiš pišljivu zamjensku za 10 Kn i onak svi pristojni i uljudni.

I još jedna zamjerka na račun ADM.a: webshop im nema garancije istaknute uz proizvode. Meni osobno nije problem otić na garancije pa tražit proizvod itd., ali po meni nije korektno da ne napišeš uz prozvod koliki mu je garantni rok, nego imat poseban popis pa ti sad traži na šta je koliko garancija.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 02:20   #1363
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Citiraj:
Autor bor1s Pregled postova
To o čemu ti pričaš je čisto njihova dobra volja jer ne vidim razloga zašto bi oni tebi nešto testirali pa makar potrošio i 10k kn. Ista stvar kao da ih zamoliš da ti izvade monitor da vidiš jel ima defektnih piksela (ako su baš dobre volje i nemaju gužve mogu ti napraviti tu uslugu)
Neš ti gužve prazan ducan. Da, dobra volja - volja je bila sve samo ne dobra i u linksa i u adm-a. Samo govorim kak svi cvile da im je pad prodaje i kak im je tesko, a takve sitnice im je neopisivo tesko napravit. Od svih u adm-u jos onaj frajer u servisu (mislim da je hrvoje) je daleko najuljudniji i pristojniji ovi ostali bi mogli na neki tecaj opce kulture.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 02:32   #1364
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Neš ti gužve prazan ducan. Da, dobra volja - volja je bila sve samo ne dobra i u linksa i u adm-a. Samo govorim kak svi cvile da im je pad prodaje i kak im je tesko, a takve sitnice im je neopisivo tesko napravit. Od svih u adm-u jos onaj frajer u servisu (mislim da je hrvoje) je daleko najuljudniji i pristojniji ovi ostali bi mogli na neki tecaj opce kulture.
Nema potrebe za nekim velikim objašnjavanjem ja sam samo skrenuo pažnju da ja osobno ne uzimam za minus nekome ako mi ne napravi nešto što nije dužan, a sad dali ću ja platiti neki iznos više zbog bolje usluge to je na svakome da sam odluči za sebe (neko će se osjećati bolje zbog ljubaznosti pri kupovini nekome se nakupi za još koju komponentu ali pretrpi malo hladniji pristup)
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 11:50   #1365
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Gle nije ni tolko poanta da nisu htjeli dat da odma testiram, nego pristup kojim su mi to dali do znanja. Mislim ja i dalje kupujem tamo - kasnije sam uzeo i ploču i ssd kod njih. Velim frajer u servisu je najuljudniji daleko, ovi gore ne baš, ali i dalje kupujem kod njih.

I dalje kupujem u protisu, ali kod njih uvjek plačam prvo preko weba. Cisto da imam nekakvu zastitu od njihove kenjaže.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent

Zadnje izmijenjeno od: darkydark. 10.05.2013. u 12:06.
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 12:11   #1366
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Eto i dokaza da sve sto se piše ništa ne vrijedi
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 16:37   #1367
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Eto i dokaza da sve sto se piše ništa ne vrijedi
Nemoš to tako gledat...
Kad bi ljudi izbjegavali sve o čemu se piše loše, ne bi kupovali nigdje doslovno i pod tim ne mislim samo na IT, nego globalno. Znaš i sam kakva je ponuda u naših dućana, ono doslovno ploču koju baš želiš ima samo ADM, šta bi sad trebao istu naručit iz njemačke da je ne uzmeš u ADMa ili uzet neku drugu "sličnu" iz Linksa i uvjeravat sebe da je to ionako ista stvar?
Ljudi prečesto nemaju izbora, a ni kritike po netu ne znače previše, jer recimo moja dva najgora iskustva su baš iz Linksa, istog onog koji bi ovdje dobio prosječnu ocjenu od valjda 93% da imamo sustav ocjenivanja... TO ti je ono kao kod diskova recimo, od 1000 njih u 3 mjeseca od kupnje crkne jedan i to je 0,001%, ali šta tebe briga za taj super postotak, kad je taj jedan bio baš tvoj
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 17:53   #1368
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ja to gledam jednostavno, ako se po nekom xxx puta priča na losim trgovcima, onda sigurno necu kupovati od dotičnoga...

Ako se o xxx trgovini priča xxx puta da su losi,da ovo da ono, onda necu tamo kupovati jer vjerujem svojim kolegama sa foruma...

A ako sam se ja opekao u xxx trgovini bar jednom, isto necu tamo kupovati...

Samo kako ja radim i razmisljam :S
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 18:05   #1369
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ja to gledam jednostavno, ako se po nekom xxx puta priča na losim trgovcima, onda sigurno necu kupovati od dotičnoga...

Ako se o xxx trgovini priča xxx puta da su losi,da ovo da ono, onda necu tamo kupovati jer vjerujem svojim kolegama sa foruma...

A ako sam se ja opekao u xxx trgovini bar jednom, isto necu tamo kupovati...

Samo kako ja radim i razmisljam :S
Potpis.
Ajd šta drugi pišu, ali ako osobno imaš negativnih iskustava i svejedno i dalje kupuješ tamo, to je već neshvatljivo.

A to da samo jedna trgovina ima neki artikl koji ti trebaš je stvarno rijetkost, postoji par najjačih uvoznika i svi imaju njihovu robu, a webshopova i trgovina danas ima mali milijun, tako da ne može nitko reći da je 'prisiljen' kupovati u protisu, adm-u i sl.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 10:51   #1370
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Koliko je normalno da se ne dobije tracking broj od narudžbe? U povijesti narudžbi na adm-ovim stranicama piše "isporučeno" od otprilike 13:00 sati jučer.
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2013., 10:57   #1371
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Isporuceno ali dostavnoj sluzbi. Danas ce ti doci, ne brini. Normalno je da ne dobiješ, ako su u guzvi ili čak nema potrebe za isporuku sljedeci dan...nije da pratiš pošiljku iz Kine.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 14:12   #1372
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Samo da potvrdim nešto, besplatna dostava na preko 2000kn.
Uzimam pouzećem, nisam iz zg. Ne kači me nikakva provizija pošti ili overseasu kad mi to na ruke stigne?
hvala
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 14:46   #1373
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
Samo da potvrdim nešto, besplatna dostava na preko 2000kn.
Uzimam pouzećem, nisam iz zg. Ne kači me nikakva provizija pošti ili overseasu kad mi to na ruke stigne?
hvala
Preko 2000kn free dostava.
Ne trebas nista dodatno placat Overseasu. ADM ima ugovor s njima. Platis tocno koliko ti pise u kosarici kad narucis robu i to je to.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 15:33   #1374
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Preko 2000kn free dostava.
Ne trebas nista dodatno placat Overseasu. ADM ima ugovor s njima. Platis tocno koliko ti pise u kosarici kad narucis robu i to je to.
Ok, hvala na potvrdi.
Lijep pozdrav!
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 16:33   #1375
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
ali mislim da je bolje da uplatis lovu na njihov racun jer pouzece bi mogao platiti pri preuzimanju posiljke jer to nespada u putni trosak. Moj savjet raspitaj se u ADM.u oko ovog.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 16:54   #1376
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
ali mislim da je bolje da uplatis lovu na njihov racun jer pouzece bi mogao platiti pri preuzimanju posiljke jer to nespada u putni trosak. Moj savjet raspitaj se u ADM.u oko ovog.
Ma o cemu ti!?

Ispod 2000kn placa se postarina 45kn. Npr. ako kupis robu za 1500kn i odaberes dostavu pisat ce ti ukupno 1545kn i nista dodatno ne trebas placat Overseasu, sve je vec uracunato. Nacin placanja nije bitan.


Preko 2000kn postarinu NE placas.

Ne siri krive informacije.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 22:49   #1377
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
ne sirim ja krive informacije HP express ili ti posta uzima 1,83% od novcane transakcije za pouzece o tome govorim tj zaracuna ti vise za overseas ne znam jer nikad nisam tako nesto slao ni primao sa pouzecem. Nigdje ti to ne pise a uvijek platis vise. To mi je rekao kolega koji dnevno posalje po 5 paketa pouzecem pa njemu vjerujem. Vidim overseas da uzima 7.5kn za pouzece mozda i vise nije im bas jasna stranica.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 22:52   #1378
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Ma o cemu ti!?...Ne siri krive informacije.
Dobro kolega kaze, prilikom placanja pouzecem, klijent placa transfer novaca dostavljacu do trgovca.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 22:54   #1379
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
overseas uzima tako oko 7kn...ali to važi za privatne osobe

ako ti adm šalje paket za 10k pouzecem, plačaš samo koliko je račun znaci 10k ravno jer oni kao što je receno imaju ugovor s njima i oni snose sve ostale troškove

uglavnom, ako ideš u banku tamo plačaš proviziju za transakciju, i tako te zapravo više košta
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2013., 22:55   #1380
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
ne sirim ja krive informacije HP express ili ti posta uzima 1,83% od novcane transakcije za pouzece o tome govorim tj zaracuna ti vise za overseas ne znam jer nikad nisam tako nesto slao ni primao sa pouzecem. Nigdje ti to ne pise a uvijek platis vise. To mi je rekao kolega koji dnevno posalje po 5 paketa pouzecem pa njemu vjerujem. Vidim overseas da uzima 7.5kn za pouzece mozda i vise nije im bas jasna stranica.
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Dobro kolega kaze, prilikom placanja pouzecem, klijent placa transfer novaca dostavljacu do trgovca.
Hm...pa zar to nije uracunato u onih 45 kn za dostavu?
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na