Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.05.2013., 10:40   #241
esetmentis
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Par rijeci o trgovini, njenom poslovanju i njenim zaposlenicima:

Trgovina radi od 12 mjeseca sa timom od 4 ljudi.
Princip poslovanja je slijedeci:
Registracija na stranicu i stavljanje artikla u kosaricu gdje se kreira narudzba (ponekad ne zeli odabrati dostavu pa se to rjesava na jednostavniji nacin od zvanja - odabir osobnog preuzimanja i u komentar se napise da se zahtjeva kucna dostava i oni to rucno promjene u sistemu).
Na stranici lijepo pise : NA ZALIHI no caka je da nitko ne cita sto pise ispod (ako pise "Osobno preuzimanje u trgovini
Proizvod je dostupan na europskoj zalihi, može se preuzeti u roku od 2-4 dana."
to znaci da artikl nije u poslovnici nego se isti mora naručiti i čekati.)
Također, ispod piše "Proizvod dostavljamo sa europskog skladišta. Procijenjeno vrijeme isporuke: 6-8 dana"

Ako pise: NA ZALIHI
Osobno preuzimanje u trgovini
Raspoloživ. Možete preuzeti u trgovini,gdje možete platiti gotovinom ili karticom.
to znaci da je artikl u poslovnici u skladistu te da se isti moze preuzeti odmah!

Vrlo je jednostavno, kada se ČITA.

Na telefon se vrlo teško probiti, no nitko se ne pita zašto. Ako troje (ili dvoje) ljudi u smjeni radi i izdaje račune i poslužuje kupce u poslovnici, dosta je teško primiti se telefona. Svakako posaljite upit mailom, no morate takoder racunati na to da se i za odgovor na isti mora moci odvojiti minuta.
I sto je najsmjesnije, za ozbiljna pitanja ih ne mozete dobiti jer ljudi koji su ljeni procitat dvije recenice ispod slike zauzimaju linije cijelo vrijeme.

Zapamtite da prodavaci u poslovnici vjerojatno zadnji dobivaju informacije te se njih na kraju krajeva maltretira i proglasava debilima a samo su lutkice na navijanje kojima upravljaju drugi. Tesko je izdavati informacije i javljati tolikoj kolicini ljudi informacije za informacijom (kako bi svi voljeli i htijeli) ako se nema vremena dignuti slusalicu na minutu i odgovoriti na upit kada ih se zove.


Nakon 12h rada, mogli bi pokazati malo postovanja i Vi biti barem jedan od njih u cijelom danu koji ce reci : Nema problema, samo polako, apsolutno Vas razumijemo" a ne i dalje tvrdoglavo cekati da se ispune svi Vasi zahtjevi i demande.

Lakse malo ljudi, to sto postoji radno mjesto gdje je korisnicka podrska (sto na telefon, sto na email sto osobno), prodaja, narudžbe, izdavanje ponuda, slaganje i briga o ducanu i sl. ne znaci da ljudi oko Vas mogu letjeti i smjesiti se cijelo vrijeme. Da se mene pita - ekipa je preljubazna vec samo po tom pitanju

esetmentis je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2013., 13:30   #242
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,441
sve sreća pa u postu od pola metra ima link na trgovinu
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2013., 13:33   #243
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
sve sreća pa u postu od pola metra ima link na trgovinu
Nisam baš shvatio ovaj post.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2013., 13:38   #244
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
nemas sta shvatit...radnik se malo izjadao kako ga kupco gnjave i to je to!
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2013., 13:44   #245
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Malo prebahat post s obzirom da se želi promovirati "svoju" trgovinu. Znate kaj, zaposlite još ljudi onda, a ne kupce prozivati da su razmaženi i zahtjevni, odličan potez btw
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2013., 13:50   #246
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ne znam di ti tu vidiš bahatost?
Čovjek je samo objasnio u čemu je problem i kako ide proces narudžbe, i svaka rečenica mu je na mjestu.
Vjerujem da ih ljudi zovu na telefon za svakakve gluposti koje jasno pišu na sajtu, i normalno da ih onda ne mogu dobiti oni koji ih stvarno trebaju.

I on je tamo očito običan zaposlenik, šta on ima koga zapošljavat?
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2013., 13:57   #247
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ne znam di ti tu vidiš bahatost?
Čovjek je samo objasnio u čemu je problem i kako ide proces narudžbe, i svaka rečenica mu je na mjestu.
Vjerujem da ih ljudi zovu na telefon za svakakve gluposti koje jasno pišu na sajtu, i normalno da ih onda ne mogu dobiti oni koji ih stvarno trebaju.

I on je tamo očito običan zaposlenik, šta on ima koga zapošljavat?
Stari, pa prestani se folirati vise sa svojim kontrasvih postovima. Ok.


Telefon je naveden za kontakt, email takodjer i to sluzi za to. Ko njih zove i zasto, nije problem kupca. Ako nazovem, znaci da trebam nesto i zelim odgovor. Ako nisu u mogucnosti to ispunit, nek maknu tel. sa kontakt liste i amen.

Nisu svi kupci iskusni u web kupovanju i zanima ih 100 stvari. Treba imati strpljenja i svima sa osmjehom udovoljiti. To je i osnovno pravilo trgovca i opisa radnog mjesta.

Ako to nemogu ispuniti, a ima i takvih (Protis telefon), nisu ni dostojni da ih se spominje ovdje.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 25.05.2013., 13:59   #248
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Jao, kad bi krenio nabrajat webshopove koji mi se nisu javili na telefon po puno puta onda lagano mogu prekrižit SVE.
Ako ti se ne javljaju odmah, zoveš ih za 20-40 min i gotovo, di je tu problem?
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2013., 14:01   #249
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Nije me briga tko je i šta, nije se predstavio, da je došao kao zaposlenik ovdje popričat onda ok.

Prozivanje da se čita, da su ljudi tvrdoglavi i da žele da im se tvrdoglavi zahtjevi ispunjavaju je meni bahat nastup...ok ne treba ni ljubit noge kupcu al bome ih se ne treba prozivati.

I zadnje najbitnije, ovdje se večinom ljudi žale da stvar koju naruče čekaju puno duže od najavljenih 2-4 i 6-8 dana i da kraju moraju odustati od čekanja jer je besmisleno, a u međuvremenu ih nitko ne kontaktira.
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2013., 14:09   #250
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Lud76 Pregled postova
I zadnje najbitnije, ovdje se večinom ljudi žale da stvar koju naruče čekaju puno duže od najavljenih 2-4 i 6-8 dana i da kraju moraju odustati od čekanja jer je besmisleno, a u međuvremenu ih nitko ne kontaktira.
To je već velik problem, webshopovi koji imaju malo veće cijene imaju odličnu uslugu, a oni koji imaju najniže cijene (protis i extreme) imaju uslugu koja je ponekad u banani, očito nemoš dobit ovce i novce.
Kad je extreme ponudio SSD za 600 kn to je bilo kao džabe, drugdje je koštao preko 800, treba i takve poteze cijeniti.

Iako, ja radije platim više za bolju uslugu.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.05.2013., 14:54   #251
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Mislim da je sve poznato u vezi ove trgovine. Isplati se ako točno znaš šta želiš i spreman si čekat tjedan dana jer se na nekim stvarima može stvarno dosta ušparat.

Usluga je nikakva, telefon kao da ga ni nema, a ljudi u trgovini su smotani i spori za poludit. Oni koji su voljni više platit za "uslugu", ići će negdje drugdje. Iako mi osobno to nikad nije bilo jasno.

Jedino što očekujem od trgovine je da budu ljubazni i da dobijem ono što sam naručio u dogovorenom roku. Sudeći po mišljenjima kupaca (uključujući vlastito iskustvo), ED u velikoj većini slučajeva to i ispunjava
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2013., 15:08   #252
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,085
Eh - u svoje 4 kupovine do sad cekanje je bilo do iduceg cetvrtka ujutro, jer kolko sam skuzil roba im dolazi srijedom posljepodne.

Makar ovo mi je ovo malo bedasto da s relativno napadackim stavom krene objasnjavati sa friško otvorenog profila, makar istina - treba samo čitati. Moglo se to u mirnijem i ljepšem tonu sve napisati - podsjeca me na vrijeme dok je protis bio aktivan poklopac u svojoj temi.

Mogli bi promjenit "raspoloživo - ali na europskoj zalihi" i velka zelena slova u žuta i nek samo piše "dostupno na europskoj zalihi". Samo su si krivi sa tim "raspoloživo" i kaj onda ljudi nezadovoljni dojdu. Idu delat tu neke taktike marketinga zavaravajuče da se privuče kupci i onda dok kupac biva zavaran se čude ko picek glisti.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2013., 16:55   #253
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor esetmentis Pregled postova
Par rijeci o trgovini, njenom poslovanju i njenim zaposlenicima:

Trgovina radi od 12 mjeseca sa timom od 4 ljudi.
Princip poslovanja je slijedeci:
Registracija na stranicu i stavljanje artikla u kosaricu gdje se kreira narudzba (ponekad ne zeli odabrati dostavu pa se to rjesava na jednostavniji nacin od zvanja - odabir osobnog preuzimanja i u komentar se napise da se zahtjeva kucna dostava i oni to rucno promjene u sistemu).
Raduje što smo navedeno spoznali, jer, uz povoljne cijene, ova će informacija svakako biti dodatni motiv za kupnju. Ako ne i veći od povoljnih cijena, jer kupce obično zanima princip funkcioniranja i način organizacije trgovca pred kojim otvaraju novčanik.

Citiraj:
Autor esetmentis Pregled postova
Na telefon se vrlo teško probiti, no nitko se ne pita zašto. Ako troje (ili dvoje) ljudi u smjeni radi i izdaje račune i poslužuje kupce u poslovnici, dosta je teško primiti se telefona. Svakako posaljite upit mailom, no morate takoder racunati na to da se i za odgovor na isti mora moci odvojiti minuta.
I sto je najsmjesnije, za ozbiljna pitanja ih ne mozete dobiti jer ljudi koji su ljeni procitat dvije recenice ispod slike zauzimaju linije cijelo vrijeme.
Zapamtite da prodavaci u poslovnici vjerojatno zadnji dobivaju informacije te se njih na kraju krajeva maltretira i proglasava debilima a samo su lutkice na navijanje kojima upravljaju drugi. Tesko je izdavati informacije i javljati tolikoj kolicini ljudi informacije za informacijom (kako bi svi voljeli i htijeli) ako se nema vremena dignuti slusalicu na minutu i odgovoriti na upit kada ih se zove.
Znači, loša organizacija/koordinacija i kontinuirana ignorancija očiglednog problema. Opravdavati ovo brojem ljudi je besmisleno. To kupce ne zanima a ako se nastavi u opisanom tonu, po inerciji će se smanjiti broj poziva, a na kraju, možda upravo zbog toga i broj osoblja.

Citiraj:
Autor esetmentis Pregled postova
Nakon 12h rada, mogli bi pokazati malo postovanja i Vi biti barem jedan od njih u cijelom danu koji ce reci : Nema problema, samo polako, apsolutno Vas razumijemo" a ne i dalje tvrdoglavo cekati da se ispune svi Vasi zahtjevi i demande.
Lakse malo ljudi, to sto postoji radno mjesto gdje je korisnicka podrska (sto na telefon, sto na email sto osobno), prodaja, narudžbe, izdavanje ponuda, slaganje i briga o ducanu i sl. ne znaci da ljudi oko Vas mogu letjeti i smjesiti se cijelo vrijeme.
Groteskno. Opravdavati ljude da nisu u mogućnosti raditi posao za koji su plaćeni. Najbolje bi bilo riješit se kupaca i ajmo u hladovinu.
Pa ovako nešto uvredljivo po inteligenciju prosječnog forumaša dugo nisam pročitao.

Naravno da sve to mogu jer ima ljudi koji po kontejnerima traže hranu i da imaju priliku radili bi sve to uz široki osmjeh.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 12:13   #254
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ajme, bahati ispadate svi osim esetmentis-a, dal je zaposlenik, kolega zaposlenika, muž ili žena zaposlenika, nije bitno. sve rečeno je na mjestu, a da su ljudi glupi i da je užas raditi posao gdi si stalno okružen kupcima, jeste
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 17:04   #255
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Evo esetmentis me je praktički "natjerao" da se registriram i napišem svoje iskustvo. Sve sam pročitao prije narudžbe proizvoda i kontaktirao sam ih da mi potvrde da ću navedeni proizvod dobiti u roku tih 9 dana. Naravno to su mi potvrdili, 16.05. sam naručio proizvod, naokn 9 dana sam ih kontaktirao i rekli su mi da proizvod očekuju 29.05., a to je ipak nešto više od 9 dana. kada su mi rekli da proizvod očekuju 29.05. pitao sam mladu damu što je s tih 9 dana, odgovor na mail nisam dobio. Mislim, đabe je to što je cijena povoljna kada proizvoda nema.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 18:13   #256
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Znam x tvrtki s lošom organizacijom, nepostojećim sustavom planiranja, managementom koji ne zna što je strategija ukoliko ista izlazi iz okvira lokalne politike, slabo plaćenim kadrovima, nedostatnim brojem ljudi, a opet, kratkoročno visoko profitabilnih.

Međutim, pokazalo se da na dugi rok to ne prolazi.

Za e digital nisam upućen i moguće je da odrađuju 12 sati, da nemaju odgovarajući broj ljudi koji bi uz rad s klijentima u poslovnici našao vremena i za javljanje na telefon i odgovaranje na mail, da su lutke na koncu kojima upravlja netko drugi (kao i svagdje kad se radi o retail trgovini).

Ali nije tu poanta u e digitalu niti u internoj organizaciji. Radi se o tome da se razumijevanje za neodgovarajuću uslugu pokušava pronaći na totalno krivoj adresi. Kod kupaca.

Ako smo ozbiljni, tako što nećemo ni pokušati zatražiti.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2013., 20:12   #257
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
ZZ svima. Malo sam čitao temu i vidim puno nezadvoljnika što me polako odbija od ED trgovine. Dvoumim se između njih i ADM-a kojeg mi svi preporučuju.
Cijene u ED su seks, ali ako je tako, sa čekanjem i sa svime neam za to živaca.
Hvala svima na dojmovima i iskustvima iznešenim ovdje.
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2013., 22:00   #258
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ne vidim razlog zašto od buhe radite slona. Ja sam bio prije nekih tjedan dana u njihovoj trgovini na Iblerovom trgu tražio USB OTG kabel s microUSB konektorom, nešto što je dosta specifično i nema ga nigdje drugdje u Zagrebu za kupiti, došao, pitao imaju li i trgovac je za 15 sekundi dotrčao s kabelom. Ja prezadovoljan.
Što se tiće kašnjenja s isporukom, svima je OK naručiti nešto s ebaya i čekati 20 dana i čuditi se ako 25. dan još nije došlo. Računajte da se nekad svima zalomi da isporuka robe iz recimo Asusove tvornice kasni jedan dan u polasku, nakupi se još koji dan u transferu do europskog skladišta i eto kako nekome izmakne rok dostave. A svi iz Azije kod kojih kupujem robu s ebaya upozoravaju me da ne mogu garantirati rok isporuke jer europski carinici dugo pregledavaju pošiljke, vjerojatno da se spriječi trgovina falsifikatima (lažni iPhone itd.).
Nije da branim poslovanje ED ali dajte malo pokažite toleranciju, da banete u Links kad im je gužva znate i sami da ćete se načekati dok vam trgovac kaže "Dobar dan". I mene smeta nejavljanje na telefon ali za cijene koje imaju spreman sam kontaktirati ih mailom i čekati da mi odgovore, ionako više volim imati "hard-copy" dogovaranja i ujedno i dokazni materijal na svom računalu nego da se moram kasnije pozivati na "onaj vaš mi je rekao na telefon...".
Živciraju vas trgovci koji su isto ljudi od krvi i mesa, oni koji rade za nisku plaću, koji moraju imati debele živce za svoje klijente (da, računajte da vi forumaši niste jedini njihovi kupci, i kumica s placa koja ne zna razliku između žičnog i bežičnog miša isto kod njih kupuje) i na kojima neki debeli šef iskaljuje svoje komplekse.
Isto tako bih ja za određene poznate trgovine mogao napisati da su jad i bijeda ako ih tražim da mi nešto pokažu i/ili otvore da provjerim prije kupnje, bahatost takva da bih najrađe otišao isti tren iz trgovine a nasmiješe se samo ako vadim novčanik. Dakle, i za one koji slove kao super trgovci dalo bi se uvijek naći nešto loše.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2013., 22:55   #259
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Eto, očito da nisam jedini koji se 'folira sa svojim kontrasvih postovima'.
Nije ED hitna pomoć ili policija da jedna osoba mora konstantno dežurat pored telefona.
Ako se jave jave, ako ne zoveš kasnije, kao i ovo s tim čekanjem narudžbi, pa uopće ne uzmu nikome novac pa ga onda zavlače, ne znam da je itko prevaren na taj način.
Ti naručiš, a plaćaš tek kad stigne.

Isto tako ne znam da su ikome odbili reklamaciju, pokušavali mu uvalit neku jeftiniju stvar u nadokandu i sl., a to su već ozbiljne stvari koje toliko hvaljene trgovine često rade.
Ili ovo šta radi ADM u zadnje vrijeme, da ne žele primiti reklamaciju nego šalju ljude u servis.

Kad počnu s takvim forama e onda ih se može prekrižit, a ovo nejavljanje na telefon ili duže čekanje artikla je ništa, a s obzirom kakve su im cijene isplati se nekada čekati i mjesec dana, samo jedan primjer: http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=MZ-7PD128BW (i još 5 god. garancije dok je kod nekih 3).
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 09:57   #260
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Eto, očito da nisam jedini koji se 'folira sa svojim kontrasvih postovima'.
Nije ED hitna pomoć ili policija da jedna osoba mora konstantno dežurat pored telefona.
Jedna mala digresija - za takve stvari (telefon, veća ažurnost i slično) trebaju - ljudi. Prosječno je mjesečni trošak takve osobe minimalno 10kkn, realno oko 15. To treba ukalkulirati u cijenu svakog uređaja, smanjiti RUC...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 11:40   #261
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Meni jedna stvar nije jasna hocete vrhunsku uslugu i super nisku cijenu. Mislim da to dvoje bas i ne ide u istu recenicu, kako je kolega iggy napisao ljudstvo nemilosrdno kosta. Tako da u slucaj ako zelis bezobraznu nisku cijenu strpljen spasen ako hoces proizvod odmah i hitno ti je imas trgovina koje imaju poveci lager i moguce je to odmah srediti.
Samo da napisem da bezobrazno skupi links me zezao za wdtv dobra 2 tjedna a rekli su za 3 dana je tamo i jos u meduvremenu digili cijenu za 100kn mos si mislit kako sam ostao pri narudzbi uzeo na kraju u ADM.u
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2013., 11:51   #262
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Kupovao sam već tri puta kod njih, svaki put sam imao istu proceduru - odabrao artikle na webu i napravio narudjbu, nakon toga čekao mail i pokupio u dva navrata za par dana,jednom za tjedan dana, u trgovini su ljubazni, kod preuzimanja i plaćanja nikakvih problema ili nedoumica. Moje novce će vidjati i dalje pogotovo za akcijska proizvode, barem dok se ne opečem na vlastitoj koži.
Router je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 02:19   #263
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Gledam malo cijene i omisljam se da narucim kod njih neke stvari i primjetio sam da su u skoro svemu jeftiniji ali logitech misevsi su im puno skuplji od konkurencije, opet neka greska u pisanju cijena ili?
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 02:59   #264
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Inače sam smirena i strpljiva osoba, pogotovo s početkom ljestvice u nekoj firmi tipa korisnička služba ili prodavači, ali jebemu ovaj tjedan sam stvarno poludio s njima.

- kupac ne može napraviti narudzbu unutar trgovine, nego treba od doma/sa svog računala kreirat account i napravit narudzbu, sto je iritantno
- statusi tipa "dostupan/na zalihi" zbunjuju, ako je na zalihi to znači da je na zalihi u tom šopu kojeg gledam, a ne u mađarskoj ili zanzibaru i da moram čekat do 20 dana na neki proizvod
- imao sam s njima preko 8 narudzbi, 3 su dostavljene s kašnjenjem, jedna je prosla uredno, druga je dosla kriva pa sam morao ponovno narucivat i jos uvijek cekam, na dvije još uvijek čekam iako je van roka, a osma, zadnja, me toliko razljutila da odustajem od te trgovine za sve buduce dealove.

Trebao sam Nexus 7, poslovni poklon. Odem na sajt, napravim narudzbu, sve isto kao i s prijasnjim kupnjama, kažu dva do tri dana. Ok, računam pet.

Upadam u trgovinu jer sam bio usput, pa, reko, da ga pokupim ako je došao, ionako već jedan dan kasnim s poklonom. Uletavam vec zbunjenom prodavacu, kazem mu broj narudzbe, on me blijedo gleda. Kaze da sacekam. Ok, cekam kojih 15tak minuta, dolazi voditelj, on ukucava narudzbu - nje nema.

Ja na svom mailu i unutar svog accounta na njihovom sajtu imam narudzbu, oni unutar svog maila i unutar svog sustava nemaju narudzbu, a uredjaj mi ne mogu dat bez narudzbe. Pa bi ja trebao ponovno napravit narudzbu i ponovno cekat nekoliko dana da ga pokupim. E falus, otiso sam do druge trgovine, pljuno 300 kn više, ali ga dobio odmah na ruke, i to sam trebao odmah napravit, a ne se zajebavat ovako.

Zaključak priče:
- kupujte samo ako imate dovoljno strpljenja i vremena
- dva puta provjerite narudzbu jer im je sajt bugovit
- ne očekujte ljubaznost prodavača jer većina njih su novi i (vjerojatno) privremeno tamo pa ih boli falus za kupca, samo je voditeljima (ili kako ih vec nazvat, ima dva) stalo do vas i oni ce se potrudit.
- telefonski ih je ne moguce dobit jer 70% vremena radi jedna ili dvije osobe
__________________


CPU: Intel Core i7 870@2.93 GHz,
RAM: 8 GB DDR3
GPU: ATI HD5830 1GB DDR5
HDD: WD Black 640 GB
Zaslon: trenutno ga nema
Mouse: Logitech MX Performance
Keyboard: Logitech G19
OS: Mac OS X Snow Leopard
Ostalo: WD MyBook 1TB Mac Edition, Logitech G13 GameBoard



CPU: Intel Core i7 mobile @1.40Ghz
RAM: 4 GB DDR3
GPU: ATI HD5750 1GB DDR5
HDD: WD 500GB
Zaslon: 15,4" LCD
Mouse: Logitech G9
Keyboard: Logitech Wave
OS: Windows 7 64bit



CPU: Intel Core2Duo E8600 @3.33Ghz, Intel BOX Cooler
RAM: 2 GB DDR3
GPU: Intel HD4500
HDD: 320 GB
OPT: DVD-RW
Zaslon: HP 17" LCD
Keyboard: Logitech Wave
Mouse: Logitech RX1500

syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 10:54   #265
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
Meni jedna stvar nije jasna hocete vrhunsku uslugu i super nisku cijenu....
Otkad cijena diktira kvalitetu usluge?

@syzygy, bez brige, uskoro ces dobiti odgovor od dezurnih.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 11:18   #266
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Otkad cijena diktira kvalitetu usluge?
Oduvijek. Koja je poanta postojanja onda jako velikih trgovina ili raznih diskontera koji redovito imaju najniže cijene za kupce koje ne smeta što će proizvod kupiti bez savjetovanja sa trgovcem jer ga uopće ne mogu naći u trgovini, zatim će i sami morati utovariti u auto i neće biti nekog pomoćnog radnika da im pomogne?
To spada u osnove trgovine,posebice maloprodaje. Druga je stvar što takve trgovine obično nude vrhunske postprodajne usluge,po pitanju servisa i reklamacija,ali sama prodajna usuluga se zato svodi na minimum,i od kupca se očekuje da bude dovoljno informiran i da zna što kupuje.
Ista je stvar zašto penzioneri recimo idu u male trgovine s višim cijenama makar možda i bliže imaju veću trgovinu s boljim cijenama, pa zato jer u maloj trgovini imaju onaj odnos Dobar dan susjed/susjeda, i mogu se izjadati malo o svom životu... sve to je kvaliteta usluge na neki način.

A ovo sa nepostojećom narudjbom je sramota za trgovinu, kakav im je to sustav i ko brine o njemu da se dogode takve stvari.
Router je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 11:27   #267
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Oduvijek.
Ok, slažem se s ovime makar Nino nije mislio u tom kontekstu. Ali zanima me tko od tih zumbula se sjeti u tih par posto marže ubacit telefonsku, mail i IRL podršku, te zatim to sve bacit na grbaču jedne osobe koja je u smjeni.

Pogledajmo kako ostali web shopovi funkcioniraju (ne bi sad htio navodit tocno koji, ali svi znamo koji su vodeci) - imaš online narudzbu, imaš rok isporuke, nemas fizicki lager i nemas korisnicku podrsku, ali ipak sve funkcionira donekle kako treba.

Realno, mogli su spustit cijene 5% od konkurencije, a poduplat korisnicku podrsku i "iskustvo kupovine", umjesto da dumpaju za više, a usput izgube smisao fizicke trgovine.

Mislim, ne znam, mozda sam u krivu, ali ovo trenutno im i ne prolazi kako treba.
__________________


CPU: Intel Core i7 870@2.93 GHz,
RAM: 8 GB DDR3
GPU: ATI HD5830 1GB DDR5
HDD: WD Black 640 GB
Zaslon: trenutno ga nema
Mouse: Logitech MX Performance
Keyboard: Logitech G19
OS: Mac OS X Snow Leopard
Ostalo: WD MyBook 1TB Mac Edition, Logitech G13 GameBoard



CPU: Intel Core i7 mobile @1.40Ghz
RAM: 4 GB DDR3
GPU: ATI HD5750 1GB DDR5
HDD: WD 500GB
Zaslon: 15,4" LCD
Mouse: Logitech G9
Keyboard: Logitech Wave
OS: Windows 7 64bit



CPU: Intel Core2Duo E8600 @3.33Ghz, Intel BOX Cooler
RAM: 2 GB DDR3
GPU: Intel HD4500
HDD: 320 GB
OPT: DVD-RW
Zaslon: HP 17" LCD
Keyboard: Logitech Wave
Mouse: Logitech RX1500

syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 11:31   #268
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
@Router, prije Ex.Dig. nije bilo shopa koji je prednjacio najnizom cijenom za vecinu popularnih artikala. To znaci da je svima bila losa kvaliteta usluge ili su bili skupi ili ...? Sve redom su lose usluge u Adm, Protis, eKupi, Portio, FuturaIT, Supernet...?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 11:32   #269
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor syzygy Pregled postova
Ok, slažem se s ovime makar Nino nije mislio u tom kontekstu. Ali zanima me tko od tih zumbula se sjeti u tih par posto marže ubacit telefonsku, mail i IRL podršku, te zatim to sve bacit na grbaču jedne osobe koja je u smjeni.

Pogledajmo kako ostali web shopovi funkcioniraju (ne bi sad htio navodit tocno koji, ali svi znamo koji su vodeci) - imaš online narudzbu, imaš rok isporuke, nemas fizicki lager i nemas korisnicku podrsku, ali ipak sve funkcionira donekle kako treba.

Realno, mogli su spustit cijene 5% od konkurencije, a poduplat korisnicku podrsku i "iskustvo kupovine", umjesto da dumpaju za više, a usput izgube smisao fizicke trgovine.

Mislim, ne znam, mozda sam u krivu, ali ovo trenutno im i ne prolazi kako treba.
Ja se apsolutno slažem da razina usluge koju nude nije adekvatna, i to s telefonima i mejlovima samo im tjera kupce, kao i osoblje koje je pretrpano i ne stiže odraditi što bi trebalo, sve to zajedno je jako loša kombinacija i sigurno na duži rok samo će im donijeti loš glas.

@ nino : uvijek je bio netko ko je prednjačio po cijenama, neki su čak bili i na razini dumpinga po cijenama. ja za neke mogu reci da imaju lošu uslugu jer sam osjetio na svojoj koži, od krivih isporuka do dugih čekanja, zatim izbjegavanja zakonskih odredbi koji ih kače ali oni stavljaju interne politike firmi pa te otkantaju samo tako. Ne želim pretvarati ovo u veću raspravu od koje je, samo sam teorijski želio ukazati na korelaciji razine i kvalitete usluge u maloprodaji sa cijenom.
Router je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 11:39   #270
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
@ nino : uvijek je bio netko ko je prednjačio po cijenama, neki su čak bili i na razini dumpinga po cijenama. ja za neke mogu reci da imaju lošu uslugu jer sam osjetio na svojoj koži, od krivih isporuka do dugih čekanja, zatim izbjegavanja zakonskih odredbi koji ih kače ali oni stavljaju interne politike firmi pa te otkantaju samo tako. Ne želim pretvarati ovo u veću raspravu od koje je, samo sam teorijski želio ukazati na korelaciji razine i kvalitete usluge u maloprodaji sa cijenom.
Sve to direktno diktira krajnju cijenu proizvoda. Nema dobre usluge, dobre postprodajne brige o potrošaču i slično bez dodatnog troška za firmu. To je direktan i neodvojiv proces. A trošak firma pokriva isključivo cijenom proizvoda.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na