Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2011., 17:12   #1591
hardflat
Premium
Moj komp
 
hardflat's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 250
Citiraj:
Kako maknut iritantno ispitivanje dali želim dopustit da se "taj i taj program instalira"?

Dali imate stavljeno da se instaliraju updatei automatski?

Postoji li kakav Service pack kao na XP-u koji riješava bugove itd.?
Upravljačka ploča\Sve stavke upravljačke ploče\Akcijski centar
-UAC isključi.
Service pack 1
http://www.microsoft.com/download/en...s.aspx?id=5842
Mada SP1 dobijaš i pod ažuriranja, pa ga sam windows updejta
hardflat je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2011., 09:35   #1592
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor hardflat Pregled postova
Upravljačka ploča\Sve stavke upravljačke ploče\Akcijski centar
-UAC isključi.
Service pack 1
http://www.microsoft.com/download/en...s.aspx?id=5842
Mada SP1 dobijaš i pod ažuriranja, pa ga sam windows updejta
Mislin da nije mislio na to, nego one programe kad pokreneš s neta pa pita:


I mene zanima kako ovo maknit.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2011., 11:54   #1593
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
mozda ovo pomogne...

Whenever you open sone .exe,.bat etc files you should see similar to the following Open file – security warning

To disable this use one of the following methods

http://www.windowsreference.com/wp-c...-Warning-1.png

Method 1

copy and paste the following in to text file save as openfilefix.reg

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Associations]
“LowRiskFileTypes”=”.exe;.bat;.reg;.vbs;”

Once you saved the file you need to double click to install this fix and finally reboot your pC

Method 2

Using gpedit.msc

In startup search box type gpedit.msc and change the inclusion list of low file types

http://www.windowsreference.com/wp-c...03/lowrisk.png
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 18:48   #1594
widowmaker
m e m b e r
Moj komp
 
widowmaker's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 446
Nije problem nego vjerovatno neznanje, ali samo da napišem da vidite kako se lako upropasti vrijeme. Došlo vrijeme za reinstal win 7 pa rekoh 20 minuta za reinstal, sat , dva za vračanje programa i gotovo. I tako krenem, format c, instalacija leti, sve prođe bez problema, komp se zadnji put restarta, sistem se počne dizati i ništa, samo crni ekran i strelica. Gledam ,ništa mi nije jasno, ali ekran i dalje crn. Rekoh nešto sam fulao ili je dvd oštečen, ajmo ponovo. Druga verzija win7, friško snimljena, sve leti, zadnji restart i opet crni ekran. Polako mi počinje raditi živac, ajmo opet ponovo. Ovaj put idu orginal win 7, format c, instalacija leti, sve prođe bez problema, komp se zadnji put restarta, sistem se počne dizati i ništa, samo crni ekran i strelica.Sad već grizem, sedmica leti po sobi i stavljam xp. Opet format c, instalacija se vuće, zadnji restart i sve radi. E sad sam lud, zašto xp radi a win7 ne a sve 3 verzije su već bile na kompu.
Ajmo ponovo, format, instalacija legalnih kupljenih win7, zadnji restart i ponovo crni ekran. Gledam ko tele ali ekran se samo crni. Velim sam sebi izgleda da su mi sive stanice počele odumirati, idemo ih dokrajčiti sa hladnom pivom , i usput upalim tv. Televizija se upali kad na programu početni ekran win7. Gledam i ne mogu vjerovati. Komp je hdmi kablom povezan sa lcd tv-om, i kod instalacije je odabrao lcd tv za primarni ekran.

Zanima me zašto je komp odabrao za primarni ekran lcd tv, a ne monitor, da li se to negdje može odabrati ili poštelati. I monitor i tv su samsung lcd.
__________________
widowmaker je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 18:54   #1595
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor widowmaker Pregled postova
Nije problem nego vjerovatno neznanje, ali samo da napišem da vidite kako se lako upropasti vrijeme. Došlo vrijeme za reinstal win 7 pa rekoh 20 minuta za reinstal, sat , dva za vračanje programa i gotovo. I tako krenem, format c, instalacija leti, sve prođe bez problema, komp se zadnji put restarta, sistem se počne dizati i ništa, samo crni ekran i strelica. Gledam ,ništa mi nije jasno, ali ekran i dalje crn. Rekoh nešto sam fulao ili je dvd oštečen, ajmo ponovo. Druga verzija win7, friško snimljena, sve leti, zadnji restart i opet crni ekran. Polako mi počinje raditi živac, ajmo opet ponovo. Ovaj put idu orginal win 7, format c, instalacija leti, sve prođe bez problema, komp se zadnji put restarta, sistem se počne dizati i ništa, samo crni ekran i strelica.Sad već grizem, sedmica leti po sobi i stavljam xp. Opet format c, instalacija se vuće, zadnji restart i sve radi. E sad sam lud, zašto xp radi a win7 ne a sve 3 verzije su već bile na kompu.
Ajmo ponovo, format, instalacija legalnih kupljenih win7, zadnji restart i ponovo crni ekran. Gledam ko tele ali ekran se samo crni. Velim sam sebi izgleda da su mi sive stanice počele odumirati, idemo ih dokrajčiti sa hladnom pivom , i usput upalim tv. Televizija se upali kad na programu početni ekran win7. Gledam i ne mogu vjerovati. Komp je hdmi kablom povezan sa lcd tv-om, i kod instalacije je odabrao lcd tv za primarni ekran.

Zanima me zašto je komp odabrao za primarni ekran lcd tv, a ne monitor, da li se to negdje može odabrati ili poštelati. I monitor i tv su samsung lcd.

legendarno.

ovo je dobro znati

mozda ima veze u koji konektor je spojeno pa tako izabere koji je primary.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 19:34   #1596
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
davno u jednom prohodu sam napisao ovo za lcd i tv
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 19:48   #1597
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor widowmaker Pregled postova
Nije problem nego vjerovatno neznanje, ali samo da napišem da vidite kako se lako upropasti vrijeme. Došlo vrijeme za reinstal win 7 pa rekoh 20 minuta za reinstal, sat , dva za vračanje programa i gotovo. I tako krenem, format c, instalacija leti, sve prođe bez problema, komp se zadnji put restarta, sistem se počne dizati i ništa, samo crni ekran i strelica. Gledam ,ništa mi nije jasno, ali ekran i dalje crn. Rekoh nešto sam fulao ili je dvd oštečen, ajmo ponovo. Druga verzija win7, friško snimljena, sve leti, zadnji restart i opet crni ekran. Polako mi počinje raditi živac, ajmo opet ponovo. Ovaj put idu orginal win 7, format c, instalacija leti, sve prođe bez problema, komp se zadnji put restarta, sistem se počne dizati i ništa, samo crni ekran i strelica.Sad već grizem, sedmica leti po sobi i stavljam xp. Opet format c, instalacija se vuće, zadnji restart i sve radi. E sad sam lud, zašto xp radi a win7 ne a sve 3 verzije su već bile na kompu.
Ajmo ponovo, format, instalacija legalnih kupljenih win7, zadnji restart i ponovo crni ekran. Gledam ko tele ali ekran se samo crni. Velim sam sebi izgleda da su mi sive stanice počele odumirati, idemo ih dokrajčiti sa hladnom pivom , i usput upalim tv. Televizija se upali kad na programu početni ekran win7. Gledam i ne mogu vjerovati. Komp je hdmi kablom povezan sa lcd tv-om, i kod instalacije je odabrao lcd tv za primarni ekran.

Zanima me zašto je komp odabrao za primarni ekran lcd tv, a ne monitor, da li se to negdje može odabrati ili poštelati. I monitor i tv su samsung lcd.
A da si prije popio pivu a?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 20:22   #1598
vuYa
Registered User
Moj komp
 
vuYa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 49
Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Locale ID: 4122

Additional information about the problem:
BCCode: 124
BCP1: 0000000000000000
BCP2: FFFFFA8004EC04F8
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000000
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\071511-14258-01.dmp
C:\Users\vuya\AppData\Local\Temp\WER-23353-0.sysdata.xml

dva do tri puta dnevno mi slika nestane, bude crna ili neke sive pruge ne znam zbog čega i onda moram resetirati.moze pomoc?
vuYa je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 02:26   #1599
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Pozdrav svima.
Imam instaliran win 7 i do prije 2 mjeseca nisam imao nikakvih problema. sad je nastao problem jer prilikom svakog paljenja racunala najprije mi radi sistem repair i check disk a tek onda se upali... nekada se prilikom sistem repaira nekoliko puta resetira... moze mi netko pomoc i rec kako da popravim navedeni problem? CD sa kojeg je instaliran ovaj win 7 vise namam, al lako bi skinuo neki drugi.

Nemam previse iskustva sa svim ovim, trazio sam odgovore po forumu al nisam pronasao... Hvala na konkretnim odgovorima.
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2011., 10:03   #1600
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor H@rdc0r3M1nD Pregled postova
Pozdrav svima.
Imam instaliran win 7 i do prije 2 mjeseca nisam imao nikakvih problema. sad je nastao problem jer prilikom svakog paljenja racunala najprije mi radi sistem repair i check disk a tek onda se upali... nekada se prilikom sistem repaira nekoliko puta resetira... moze mi netko pomoc i rec kako da popravim navedeni problem? CD sa kojeg je instaliran ovaj win 7 vise namam, al lako bi skinuo neki drugi.

Nemam previse iskustva sa svim ovim, trazio sam odgovore po forumu al nisam pronasao... Hvala na konkretnim odgovorima.
Hmmm, ako radi stalno chkdsk onda nešto nije uredu s HDDom. Jednom kad ti upali komp stavi HDTune i proskeniraj errore (isključi Quick Test) pa stavi sliku vamo.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2011., 03:13   #1601
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434


Evo ovako izgleda....

Znaci nema gresaka, tako da neznam zasto stalno ide taj check disk...
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2011., 15:45   #1602
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor H@rdc0r3M1nD Pregled postova
Evo ovako izgleda....

Znaci nema gresaka, tako da neznam zasto stalno ide taj check disk...
Health tab? Nešto se corrupta čim nudi check disk.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2011., 14:31   #1603
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Health tab:





?!
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 19:42   #1604
K-pax
Premium
Moj komp
 
K-pax's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 52
Pozdrav ljudi!
Imam ovakav problem.
Pokusavam napraviti cistu instalaciju Win7 na Toshibi Qosmio G30-126 sa Fujitsu MHV2200B HDD. Ima dva diska od 200GB koji su potpuno ocisceni iz DOSa pomocu DBan-a.
Problem je u tome sto Win7 kod instalacije ne prepoznaje diskove, dok ih XP uredno registrira i moze se instalirat na laptop, dok Win7 nece.
Citao sam na nekim forumima da se usnime driveri s usb-a, no nigdi nisam uspio pronaci drivere za ove fujitsu HDD-e.
Nemam pojma vise, pomagajte!
K-pax je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2011., 20:03   #1605
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor K-pax Pregled postova
Pozdrav ljudi!
Imam ovakav problem.
Pokusavam napraviti cistu instalaciju Win7 na Toshibi Qosmio G30-126 sa Fujitsu MHV2200B HDD. Ima dva diska od 200GB koji su potpuno ocisceni iz DOSa pomocu DBan-a.
Problem je u tome sto Win7 kod instalacije ne prepoznaje diskove, dok ih XP uredno registrira i moze se instalirat na laptop, dok Win7 nece.
Citao sam na nekim forumima da se usnime driveri s usb-a, no nigdi nisam uspio pronaci drivere za ove fujitsu HDD-e.
Nemam pojma vise, pomagajte!
pretpostavljam da se radi o SATA diskovima?
trebas drivere za chipset/sata ne za same diskove.
vjerovatno ti je baceno na AHCI u BIOS-u pa te prca, ali ja bi tako i instalirao.
druga solucija je da bacis na IDE compatibility mode ili kako se vec zove pa instaliras.
probaj sa sajta njihovog skinut drivere za chipset i onda unutra pronadi drivere za sata i rokni ih na USB stick te tokom instalacije kad ti ponudi browsaj do njih. ne sjecam se tocno kad te pita win7 i dali je isto kao sa WinXP da moras tipkat F6 na pocetku.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2011., 15:00   #1606
Rudy
Premium
Moj komp
 
Rudy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Na komp imam spojene obicne logitech zvucnike, te receiver preko optike. Kada pod sound u control panelu prebacim da zvuk ide preko optike, svaki put kada se pokrene neki zvuk na kompu (npr klikanje u windows exploreru kada ulazis u foldere), prikaze mi se gore desno sound level, kao na OVOJ SLICI, i tako stoji 4-5 sekundi
Da li postoji nacin da se to makne? Ide mi na zivce uzasno...
__________________
Rudy je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2011., 17:10   #1607
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ima li netko problem s instalacijom WIN7 sa usb sticka na asrock z68 pro3-m?
Javlja se ovo:



Uploaded with ImageShack.us

Na stranici odakle je slika pise da treba u dvd drive staviti bilo koji dvd i sve sljaka ok ali meni nece. Probao sve drivere s instalacijskog diska ali nema sanse da proradi. Instalacija s DVD-a prolazi bez problema. Probao i sata 2 i sata 3,ahci i ide itd ali nista.

Probao par razlicitih verzija win7, sp1 i bez ,nlite-ane i svakakve ,jedno 4,5 verzija.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2011., 17:45   #1608
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Bo, ista ploca kod mene, sve proslo super, instalirao sa USB sticka, Win7 x64... Instaliraj sa DVD-a da ne gubis vrijeme, IMO.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2011., 18:34   #1609
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Bo, ista ploca kod mene, sve proslo super, instalirao sa USB sticka, Win7 x64... Instaliraj sa DVD-a da ne gubis vrijeme, IMO.
Jesam,to je bio jedini nacin,ali me zanimalo u cemu je kvaka.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2011., 12:34   #1610
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
pozdrav ekipa

moze mi tko reci kako ovo maknut,svaki put kad se dignu windowsi se pokaze...pocelo je nakon sto sam manualno instalirao drivere za wireless karticu koji nisu sjeli....poslje toga karticu sam uspjeo instalirat tako sto sam je pobrisao u device manager pa ju je win sam nasao kao i drivere ,tako da ona sad radi al ovo se pojavljuje pri paljenju...probavao sam ova neka rijesenja sa neta al nis ne pomaze

Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2011., 14:20   #1611
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Msconfig? Pa eliminiras taj servis.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2011., 14:28   #1612
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
hmmm a pod kojim imenom da ga nadjem ?
Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2011., 14:29   #1613
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Pa pise gore.

WZCSLDR2.exe
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2011., 14:31   #1614
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
e pa nema mi ga tamo
Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2011., 14:34   #1615
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
pardon nije bio pod services,nego pod start up al dok nisam pogledao sa strane sta mi pise sta je bilo skriveno nisam skuzio da je to taj vrag,ugl iskopcan je bio ....? sta dalje
Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2011., 12:27   #1616
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Opet se prave mutavi. Windows 7 share bez passworda, na *nixu oderem samo user name prvi put, i od tada iman share. Windowsi 7 samo vide komp, uđu bez passworda shareovi nedostupni.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2011., 08:35   #1617
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
mali problemčić... proces je bio sljedeći:

- instalirao ssd disk
- windowsi ga prepoznali
- preko iso file pokrenuo novu instalaciju win7, smjestio ih na ssd disk
- instalacija prošla uredno i brzo
- pošto su prijašnji windowsi bili na raid 0 polju dva diska od 500gb to sam išao "rastaviti"
- nakon što sam u biosima promjenio sa RAID-a na IDE (probao sam i AHCI) stavio sam da boot-a sa ssd diska
- i tu se pojavio problem... neće mi bootat sa ssd diska windowse
- još je veće sra..e to što nemam windowse na dvd-u nego su ostali na jednom od hardova jer uvijek pokrećem na novo instalaciju preko iso file iz windowsa.

jel ima tko kakvu ideju? sad moram okolo žicati windowse neke da instaliram čisto da uđem u njih pa od tamo da opet pokrenem instalaciju

mater -.-
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2011., 09:14   #1618
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Radis sve naopako...

Sad posudi DVD i instaliraj klasicnim nacinom. S upaljenim AHCI-jem.

I drugi put kad kazes "nece mi bootat sa ssd diska windowse" preciziraj zasto... jel se srusi usred boota, jel missing loader, jel ovo jel ono?
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Staro 03.08.2011., 09:56   #1619
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Radis sve naopako...

Sad posudi DVD i instaliraj klasicnim nacinom. S upaljenim AHCI-jem.

I drugi put kad kazes "nece mi bootat sa ssd diska windowse" preciziraj zasto... jel se srusi usred boota, jel missing loader, jel ovo jel ono?
brzopletost, na brzinu, jučer i sranje. hvala
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2011., 11:49   #1620
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
T
Citiraj:
Autor lateralus_eye Pregled postova
mali problemčić... proces je bio sljedeći:

- instalirao ssd disk
- windowsi ga prepoznali
- preko iso file pokrenuo novu instalaciju win7, smjestio ih na ssd disk
- instalacija prošla uredno i brzo
- pošto su prijašnji windowsi bili na raid 0 polju dva diska od 500gb to sam išao "rastaviti"
- nakon što sam u biosima promjenio sa RAID-a na IDE (probao sam i AHCI) stavio sam da boot-a sa ssd diska
- i tu se pojavio problem... neće mi bootat sa ssd diska windowse
- još je veće sra..e to što nemam windowse na dvd-u nego su ostali na jednom od hardova jer uvijek pokrećem na novo instalaciju preko iso file iz windowsa.

jel ima tko kakvu ideju? sad moram okolo žicati windowse neke da instaliram čisto da uđem u njih pa od tamo da opet pokrenem instalaciju

mater -.-
Vrati na IDE, bootaj s SSDa i uključi AHCI u Windowsima, ako tako ne ide onda ponovo instaliraj s uključenim AHCIem sa DVD/STICKa nebitno.

Zadnje izmijenjeno od: Baja 001. 03.08.2011. u 12:16.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na