Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2001., 23:08   #1
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Hrvatski časopisi

Zanima me kolko ljudi vi čitate naše "časopise" tipa "Greška" (bug), "Gledaj" (Vidi) i drugi . Naime slučajno mi je u ruke uletio novi BUG i prvo što sam vidio je da Alpha cooler je lošiji od Thermaltakea (ja testiro i ispalo debelo obrnuto-članak će uskoro), pa urednik pljuje AMD (kad niti cooler nezna staviti pa mu procesor pregori). I već drugi put zaredom MSI-eva ploča ispadne najbolja na njihovom testu (ovaj put se priča o P4 a prošli put o AMD ali nisam siguran).
Zapravo me zanima kolko im vjerujete jer znam neke ljude koji su kupovali kompjuter čitajući "grešku" par mjeseci.

JJ
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 09:09   #2
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Post

Ajd sto se cudis/zestis?

Znas kako oni testiraju prema tome... pusti ih da tako rade i dalje.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 10.10.2001., 11:38   #3
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Bug je smece kakvog nema - pogotovo kad su u pitanju testiranja procesora ili coolera ili maticnih....ili svaga sto ima veze s kompjuterima
isstina je da mnogi kupuju po tome sto oni pisui u tome je cijeli problem.ponekad sam gubio dane uvjeravajuci ljude da je ono sto su procitali u Bug-u pogresno i da se Athloni negriju kad igras tetris na 61 stupanj s Orb 3 coolerom a kako PIII (ili IV) stoji na 21 stupanj pri quake3 na HQ a sve to bez coolera....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 11:52   #4
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
ima tu nekaj. ja sam uboo teac-ovu pržilicu 16x još prije 6 mjeseci prema nekim review-ima na web-u di je okarakterizirana kao best buy (mala cijena, uz rame plextoru), a u zadnjem (ili predzadnjem) broju 'greške' je ispalo ko da je zadnje govno 'pa ako vam ju netko pokloni, nemojte ju bacit' (nije citat).
uglavnom, greška je kaj ljudi čitaju samo 'grešku' za review neke komponente. jedan primjerak uvijek može biti van-prosječan (iznad ili ispod - svejedno).
još jedan stvar je da zadnja 3 - 4 broja možeš pročitat u jednom danu koliko 'zanimljivih' tekstova ima.
da ne govorimo o njihovoj aroganciji kad netko ima drukčije mišljenje pa im se 'usudi' poslati pismo...
choby je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 17:47   #5
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Pa zasto se truditi i citat kopiju citajte orginal tj pc magazine...cijena je istina malo visa..ali je casopis tri put bolji a i ljudi kaj tamo rade su strucnjaci!!!
Ajd pozdrav
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 18:31   #6
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by Bono
Pa zasto se truditi i citat kopiju citajte orginal tj pc magazine...cijena je istina malo visa..ali je casopis tri put bolji a i ljudi kaj tamo rade su strucnjaci!!!
Ajd pozdrav
Hahah da, ja sam na poslu bio pretplacen na PC Magazine pa se lijepo moglo vidjet kako neki ljudi zapravo neznaju niti prevodit. Neke stvari su im u prijevodu znale ispast u totalno drugom kontekstu. No najvise me ipak nasmijalo kad izmijesaju slike i komentare, pa gledas veliki usporedni test necega, i onda u komentaru pise kako je to najgori proizvod ikad napravljen, nista nevalja i slicno, a pokraj toga 4 i pol bubamare.

Sigurno iza cijelog casopisa stoji puno rada i muke, zalosno je samo vidjeti krajnji rezultat. Siguran sam da u bugu ima dobrih ljudi koji znaju sto rade.
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 19:29   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Jedan frend koji radi u njima konkurentnom casopisu kaze da BUG ima najbolju redakciju u nas. Tolko i o ostalima.

Ne želim tvrditi da smo mi najbolji ili slicno ali me smeta to sto prikazuju netocne informacije. Naime sto ako netko zbog njihovog reviewa coolera kupi thermaltakea a ne alphu pa ide overclockati i sve u dim. Jer na internetu je procitao da se sa alphom tom i tom moze overclockati do tolko i tolko a kad je vec ovaj bolji onda mogu i ja to. Toga je mene strah.

Primjer mene:Naime ja ne znam puno o autima i kupim po izboru auto-greske njihov bestbuy i motor crkne nakon dva dana. Sta cu ja onda.Tuzit auto-gresku da mivrate pare ili sto. Pa novinarstvo mora imati neku obavezu prema ljudima-citateljima. I to pogotovo profesionalno novinarstvo!!
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 19:36   #8
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
I to pogotovo profesionalno novinarstvo!!
haha, dobro se izvlacis.. pazi da nas netko ne tuzi zato sto si je skurio novog tbirda s peltierom kojeg je okrenuo naopacke i sl.

neznam, imam osjecaj da se casopisi tipa bug nebi ni trebali baviti stvarima kao sto je overclocking... to su ipak casopisi za mase. uzmi bilo koji strani casopis pa ako su ti racunala hobi naci ces milion gresaka i krivih navoda.. vjerojatno ne toliko koliko ih ima u nasim casopisima ali svejedno

a i cinjenica je da nemaju financijsku nezavisnost, ne vjerujem da puno zarade na pretplatama, vjerujem da zive od ono malo reklama sto im firme plate, pa moraju pazit da su u dobrim odnosima. zamisli da ti msan otkaze reklame jer im pljujes proizvode, pa casopis odmah bankrotira!
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2001., 19:42   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ako oni tolko razmisljaju o sponzorstvu onda gdje je novinarska eticnost.naime ono bi trebali biti profesionalni novinari. a oni ne govore o OC-u nego sam ja to naveo kao primjer.


A msi p4 plocu su izdvojili na svome polu-testu 9 p4ploca (samo su nabrojali ploce) jer ima keylock na usb-u.

HALO?????

kakva kvaliteta: auto na testu je izdvojen jer dobijes plavusu sa autom.(bez glupih komentara, molio bih)
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2001., 00:07   #10
rprivrat
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ribarska 29, 52203 Medulin, Hrvatska
Postovi: 225
"Greška"

"Grešku" sam prestao čitati još onda kad su na recenziji tri TNT kartice napisali da na kartici Diamond Monster (to je bila jedna od te tri) nisu uspjeli pokrenuti Unreala ili tako nešto, a ja i frend imali doma te kartice i oba dva uredno igrali dotičnu igru. I recenzija se svela na to da je Diamond Monster kartica u kurcu.

Već onda se vidjelo da sa Greškom nekaj nije u redu, ali bože moj svima se dešava. No nakon slijedećih brojeva definitivno sam odustao od Greške i čitam PC Chip koji barem ne sipa nebuloze iz rukava. Jest da su kratki sa recenzijama, jest da Barny za svaki komad hardwera ima pozitivan zaključak, ali bar ne pišu gluposti zbrda-zdola ko ovi u Greški. Malo malo pa će i Hacker imati kvalitetnije recenzije od Greške.
rprivrat je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 12.10.2001., 00:13   #11
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: "Greška"

ako si dovoljno izbirljiv mozes lako imati kvalitetne pozitivne recenzije hardwarea. pa ni nama se neda testirati zbrnjum graficku sa 8 mb ramai scrdrt grafickim cipom. nije da ju mi nebi popljuvali ali nam se neda gluposti testirati (neplacaju nas uopce a kamoli po stranama teksta kao one u papirnatim casopisima)
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2001., 11:28   #12
Jozha
Guest
 
Postovi: n/a
A sa čim se vi zamarate.Svasta :confused:
  Reply With Quote
Staro 13.10.2001., 21:51   #13
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Procitajte sto Hrvoje iz HG Spot-a misli o Bugu
Citiraj:
Pojavljuje se sve vi¹e no name ploèa za pentium 4, pa samim time pentium 4
postaje sve dostupniji. Negativni èlanak o AMD procesorima u Bugu (sa kojim
se potpuno sla¾em) uzrokovao je veliko poveæanje prodaje p4 i celeron
procesora, a glavni bum sti¾e za 14 dana - Celeron 1200 baziran na Tualatin
jezgri sa 256 kb cachea. Cijena je veæ formirana 147$ sa PDV-om odnosno
prema dana¹njem kursu 1227,00 kn. Na¾alost, poèetne kolièine æe biti
ogranièene (samo 5-10 procesora prvi tjedan).
Ovo je dio newslettera koji HG Spot salje svaki tjedan. Da nebi bilo izvadeno iz konteksta sam kopirao cijeli paragraf koji je dio mejla.
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2001., 23:31   #14
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma cist dokaz da se idioti neskrivaju samo u domacim informatickim casopisima nego su zaposjeli i trgovine.......
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2001., 00:35   #15
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by greg SE
ma cist dokaz da se idioti neskrivaju samo u domacim informatickim casopisima nego su zaposjeli i trgovine.......
nebih ja nazvao Hrvoja idiotom nego mnogi ljudi ne razumiju kako pare kod nas ne rastu na drvecu i da ljudi nemaju para za Intelove procove. Jedino me cudi sto je to rekao netko ko nabavlja robu za jedan od najvecih ducana u nas. istina oni vise zarade na Intelu ali neka on pogleda koliko ljudi kupuje Intela a koliko AMD-a.

a ionako taj "veliki problem" sa grijanjem amd-a je rjesiv sa coolerom od 200 kn i usteda je i onda velika. a nije da se taj problem nemoze rjesiti i sa jeftinijim samo kolko para tolko muzike. a i tako ljudi svake dvije godine kupuju novo racunalo (trebalo im ili ne) pa smo i to pitanje sa duljinom zivota rjesili.
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2001., 14:26   #16
brzi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Koceljevići 7, 20232 Dubrovnik, Hrvatska
Postovi: 69
Meni sve ovo počinje pomalo ić na k..ups...živce.Naravno da intel drži 70% tržišta kada je sve puno (bug-ovitih)idiota.Još malo pa će proglasit p4 procesorom za one plićeg džepa.:mad:
brzi je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2001., 15:52   #17
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
mislim da su ducani najbolja slika domace informatike, tko sta kupuje i koliko. mi mozemo samo nagadjati, a vjerujem da si u pravu kad kazes da se amd vise prodaje, no oni koji rade u ducanima znaju prave cifre. a i nebi me cudilo da ako se vise zaradjuje na intelu krene kampanja kroz hrvatske casopise o pljuvanju amd-a, da bi se povecala prodaja intela...

mislim ja o amd-u imam svoj stav i nakon hrpe losih iskustava jednostavno nemam potrebe da mu prilazim, ali znam da ima ljudi koji su s njim prilicno zadovoljni, tak da svako svog konja ima..
vjerujem u trziste i u svakom slucaju mi pase da se amd i intel bore oko trzista, samo ne volim bas politiku u informatici i prljave trikove (volim guinness!)
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2001., 19:26   #18
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Evo tu se vidi ko sta preferira
http://www.bug.hr/bolex/bug104-4/
Ne znam zasto bi imao procesor bez coolera... i sigurno nije neki minus ak se grije a cijena je takva da moze se kupit amd 1.4 i vodeno hladenje!
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2001., 21:12   #19
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Bono
Evo tu se vidi ko sta preferira
http://www.bug.hr/bolex/bug104-4/
Ne znam zasto bi imao procesor bez coolera... i sigurno nije neki minus ak se grije a cijena je takva da moze se kupit amd 1.4 i vodeno hladenje!
hmmm,pogledajte ovo,po ovome tulac...ovaj tualatin i nije tako los
http://www.hothardware.com/hh_files/CCAM/tualatin.htm
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2001., 23:20   #20
brzi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Koceljevići 7, 20232 Dubrovnik, Hrvatska
Postovi: 69
Nije nitko rekao da je loš, ali je skuuuuuuuup
brzi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 11:53   #21
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma to sam i mislio dopisati ali vec stisnio "submit" a nije mi se dalo editirati post
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 18:59   #22
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ako cemo slusati bug onda duron na morgan jezgri se grije manje od celerona i to dosta. a provjerio ja na netu i u rangu su sa grijanjem pa i tu cinjenicu mozemo odbacivati.
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 20:47   #23
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ako cemo slusati bug onda duron na morgan jezgri se grije manje od celerona i to dosta. a provjerio ja na netu i u rangu su sa grijanjem pa i tu cinjenicu mozemo odbacivati.
da ako cemo ih slusati i dalje onda mozemo PIV slobodno kupiti bez coolera,dovoljno je svako malo samo puhnuti u njega
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 22:41   #24
brzi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Koceljevići 7, 20232 Dubrovnik, Hrvatska
Postovi: 69
Čito ja u bugu to ito,i kad nešto ne vjerujem,onda odem na omiljene stranice www.pcekspert.com da provjerim!
brzi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2001., 22:42   #25
brzi
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Koceljevići 7, 20232 Dubrovnik, Hrvatska
Postovi: 69
Ipak,bio bi red da amd smisli nešto za bolje hlađenje
brzi je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2001., 01:34   #26
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
zasto???
nevrijedi usporedjivati temperature inetlovih i AMDovih procesora - rijec je o potpuno drugacijem nacinu izrade tako da temperature koje prave AMD-ovi su mozda prevelike kad bi tolike bile s intelovim ali ovim procesorima je to OK........
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2001., 18:53   #27
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Da i ja nesto nadodam. Naime radim u informatickoj firmi koja se bavi prodajom kompjutera i govori mi direktor: "Evo vidi, procitaj Bug, ljepo sam ti govorio da taj AMD nista ne valja". Kazem ja kako to bas i nije istina, a direktor onda pa ne mislis valjda kako urednika Buga nema pojma sto pise? I od tada svima koji dolaze kod nas kupiti kompjuter preporucuju kao Intel jer je strava dobar. Tsk. A upravo sam u petak testirao jednom Intela P4 na 1.7 GHz sa bambus memorijom od 256Mb i jadan kompic se toliko grijao iako je imao "sitan" Intelov hladnjak. Druga stvar je sto se vukao tako sporo da sam pomislio kako je mozda u pitanju koja 386-tica.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2001., 15:37   #28
[RiForum] Mock
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Evo da i ja malo kažem o hlađenju (možda ovaj post ne spada ovdje ali vidim da se krenulo na tu temu pa velim si sam sebi da ne otvaram novi thread).
Naime, ja sam na svom Durončeku imao onaj ajmemajko cooler titan (onaj što je u zadnjem broju Buga popljuvan). On ne hladi baš nešto (na ljeto sam dok sam igrao UT imao konstantu temp od 65°C) ali najviše što me je kod njega smetala je buka (komp mi je u spavaćoj sobi tako da bi mi se kćer stalno tokom noći budila od te buke). I onda, moj frend koji radi kao serviser u jednoj riječkoj inf. firmi me je savjetovao da stavim PIII Intelov cooler ?! koji je niži, duplo širi i ima veliki ventilator i ima duplo manji broj okretaja (Titanov oko 5200 a Intelov oko 2700).On mi je to savjetovao jer je kupio Athlona na 1200 i u slobodno vrijeme na poslu je istestirao masu coolera za svoj procesor i izabrao je ovaj jer mu je temperatura i pod punim oterećenjem uvijek ispod 60°C što kod nijednog drugog prije nije postigao. Uzeo sam ga, on mi ga je došao stavit jer ima neke zezancije za stavit pošto nije isti slot, stavio pastu i usput sam stavio i onaj isisni ventilator od 8cm sa stražnje strane kućišta i wouuw. Temperatura mi je sad pod igranjem UT i još da radi neš sa strane oko 38 na procesoru a sa Titanom uvijek je bila preko 42.A usto sam dobio na tišini u sobi jer je ful nečujan.Coller je koštao 45 kn, ne znam kak se zove a na njemu piše Intel PIII, što pretpostavljam da ga Intel prozvodi jer nema nijednog drugog imena firme.Eto, to je moje iskustvo s hlađenjem.Pozdrav.
__________________
AMD Duron 750,MB Matsonic MS 8127c (VIA KT 133),256 Mb RAM,Videoexcel GF 2 MX 32 Mb,..3D Mark 2001 (default): 1916 points.
[RiForum] Mock je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na