Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2017., 14:24   #2641
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Kolegi takodjer, S7 Edge Vip...

@Jakesevic
Samsung cloud sync obavlja sync za sve sto ti si navea...
Samo ugasi googlovu sinkronizaciju u slucaju da budes koristija Samsnugovu.
RIjesio sam decki, hvala puno na brzim odgovorima.
Sve je islo preko google aplikacija, jest da je malo razbacano kad ides sve to popratit (google contacts, calendar, photos) i mislim da bi im bolje rješenje bilo objedinit sve u jednu app i to je to.

Za one koji imaju problema sa syncom kontakata kao ja u vidu da na mobu napravi sync ali na kopu u googlu contats nece da prikaze kontakte, rješenje je:
imenik-> više-> dodaj kontakte u gmail račun
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 14:26   #2642
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@Lepy

Nema na čemu. Je, to je taj case.

Znam dosta ljudi i ovdje na forumu i u privatnom životu tko ima S7 ili S7E. Nitko nije našao takvo staklo ili foliju.
Folije se odljepljuju, a edge-to-edge stakla imaju ljepilo samo na rubovima pa prašina ulazi kroz proreze za zvučnik i home button. Prošao sam to i vratio se na normalno staklo koje drži ovaj ravni dio.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 16:36   #2643
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
@Drug Brko,

de majke ti, ti je bed slikati samo mobitel da vidim kako izgleda to kaljeno staklo, tj. koliko pokriva ekran?

Stiglo mi preko GearBesta naručeno kaljeno staklo koje je preko cijele površine, ali sa ljepilom po rubovima kao što kažeš. Znao sam da je al sam glumio pametnjakovića kao možda meni sjedne. Haha moš misliti.

Je li kao što je prikazano ovdje na slici?
http://www.nillkin.com/uploads//2016031017134673499.jpg
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 16:52   #2644
Lepy
žicless surfer
Moj komp
 
Lepy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Space
Postovi: 177
Arrgghh.. pa kak nisu uspjeli izraditi foliju ili staklo koje prekriva cijeli ekran i pritom dobro prianja!? Koja pushiona da tak skupi mobitel ne možeš kak spada zašititi..

Još ću na kraju uzeti onu preklopnu "kožnu" navlaku kak nose penzići

EDIT: @Drug Brko, kak se na Ringke Onyx ponašaju oni poklopci za usb i sluške? Ne otvaraju se sami od sebe pa se otrgnu?
__________________
--
by Lepy
Lepy je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 17:06   #2645
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
@Drug Brko,

de majke ti, ti je bed slikati samo mobitel da vidim kako izgleda to kaljeno staklo, tj. koliko pokriva ekran?

Stiglo mi preko GearBesta naručeno kaljeno staklo koje je preko cijele površine, ali sa ljepilom po rubovima kao što kažeš. Znao sam da je al sam glumio pametnjakovića kao možda meni sjedne. Haha moš misliti.

Je li kao što je prikazano ovdje na slici?
http://www.nillkin.com/uploads//2016031017134673499.jpg
Da si se potrudio potraziti po temi nasao bi par postova ( mojih + od kolege Drug Brko ) kako to izgleda na mobu.

I da, izgleda tocno kao na toj slici.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 17:36   #2646
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Dakle, ako sam dobro sumirao, za S7 običan ne postoji kvalitetno curved glass; već isto ima ljepilo samo uz rubove - i šta? propušta prljavštinu i ne sjeda lijepo? ja na običnom S7 imam ravno kaljeno staklo i to izgleda baš kao na toj slici - odvratno, sa time da mi lijevi i desni rub imaju "zraka" ispod, odnosno staklo nije fleksibilno i ne može sjesti kako spada... za koji dan ću naručiti sa ebaya kaljeno staklo, full/curved i znači - ni ono mi neće dobro izgledati?

Drugo pitanje - kako na kvalitetan način zaštiti uređaj? Kada sam imao NOU (da, ono smeće) i Android 6.0 nakon factory reseta uređaj je ostao blokiran na moj gmail account i nijedan drugi, osim flashanja firmware-a naravno, nije mogao nitko pristupiti i ući u sam uređaj? Sad, kada sam na Android 7.0 izbriše li sve živo factory reset na Samsung uređaju? Ako instaliram Prey, hoće li on biti od vjerne pomoći? Kako se instaliraju one "third party" ili kako se već zovu programi, koji su nevidiljivi iz samog uređaja i nemoguće ih je izbrisati (iz onog kratkog dokumentarca o AjFonu u Nizozemskoj/Švedskoj/di već...)?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 17:40   #2647
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Meni izgleda sasvim ok sa ravnim staklom jer case ima povišeni rub tako da prekrije zaobljeni dio moba i tada je staklo stvarno od ruba do ruba. U pitanju je Spigen NeoHybrid i ono staklo koje gore i dole ima obojani dio (ovakvo).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 18:13   #2648
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Meni izgleda sasvim ok sa ravnim staklom jer case ima povišeni rub tako da prekrije zaobljeni dio moba i tada je staklo stvarno od ruba do ruba. U pitanju je Spigen NeoHybrid i ono staklo koje gore i dole ima obojani dio (ovakvo).
pa da, ali to sa ovog linka ebaya nije skroz ravno staklo, ja imam (kao slika gore na onoj reklami japanskog stakla), "izrezano", baš totalno fušerski, tako da mi sa svih strana ima po 2mm praznine, od stakla do maskice, a dolje, od stakla do maskice/tipke, brat bratu 4mm - odvratno i totalno gasi vizualno/estetski sam uređaj. Sa ovim šta ti nazivaš "ravnim staklom" (očito za svakog drugačije značenje to ima ) mi se čini kao spas za mene, dakle to kao "obojano staklo" (i zašto je to uopće obojano, kada je sa transparent super, mobitel je predivan sam po sebi?)... jedva čekam da mi stigne sa ebaya kaljeno staklo curved-full transparent + transparent case
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 19:55   #2649
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
@Drug Brko,

de majke ti, ti je bed slikati samo mobitel da vidim kako izgleda to kaljeno staklo, tj. koliko pokriva ekran?

Stiglo mi preko GearBesta naručeno kaljeno staklo koje je preko cijele površine, ali sa ljepilom po rubovima kao što kažeš. Znao sam da je al sam glumio pametnjakovića kao možda meni sjedne. Haha moš misliti.

Je li kao što je prikazano ovdje na slici?
http://www.nillkin.com/uploads//2016031017134673499.jpg
Postoje 2 verzije Nillkin stakla. V1 je bila 62.3 mm široka, V2 je 60 mm široka. 1 mm sa svake strane je to sad uže. Tvoja slika je točna za V1. V2 je malo uža. Imao sam V1, puklo je, kupio V2 i popizdio. Sad sam se već pomirio. Ambalaža ista, sve isto ali V1 valjda više nema.

Naravno, ovo V1 i V2 su moji termini. Ebay i Nillkin nemaju taj termin. Njima je to isto.

Uglavnom, staklo je OK i ne zapinjem po rubu ako to pitaš.

Slikat ću ti sutra ako te baš zanima.
Citiraj:
Autor Lepy Pregled postova
Arrgghh.. pa kak nisu uspjeli izraditi foliju ili staklo koje prekriva cijeli ekran i pritom dobro prianja!? Koja pushiona da tak skupi mobitel ne možeš kak spada zašititi..

Još ću na kraju uzeti onu preklopnu "kožnu" navlaku kak nose penzići

EDIT: @Drug Brko, kak se na Ringke Onyx ponašaju oni poklopci za usb i sluške? Ne otvaraju se sami od sebe pa se otrgnu?
Poklopci su prva liga. Jako kvalitetno riješeno. Nit su olabavili nit su otpali i brtve kao i prvog dana. Imam ga već par mjeseci i super je.


A ovo što Coconut linka, staklo je obojano da se je vidi prašina koja ulazi u proreze od zvučnika i home buttona. Imao sam prozirno pa znam o čemu pričam. Sve je bilo OK, refleksije nije bilo, površina OK, ali se počelo gomilat oko home buttona i zvučnika što mi je dizalo tlak jako.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 20:04   #2650
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Meni je baterija lošija na 7

36 min razgovora
Wifi , bt, lokacija, auto svjetlina, aod stalno on

Inače sam dobivao 4 sata sot sa istim postavkama

Edit. Nisam znao da tapatalk plugin nema optimizaciju kod uploada
Poslano iz mikrovalne

Zadnje izmijenjeno od: buljaka. 20.02.2017. u 20:44.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 20:37   #2651
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
De smanji te slike brate mili. Uploadaj ih na postimg.io i pošalji kao thumbnail for forums. Ovo je ogromno...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2017., 21:10   #2652
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Aarggh, di je nestao prediction za više od jednog jezika???
Na Mu sam imao uključen eng i hrv tipkovnicu i davalo mi je riječi za continous input na obadva jezika, no sad samo za onaj koji je aktivan
Izgleda da je ovo greška (namjerna)?
Ima li tko isto takvu potrebu, meni je 2 jezika obavezno i sad mi predviđanje više ne radi nego samo za trenutno odabrani jezik.
WTF?

Da li je i vama tako i da li bi možda factory reset popravija stvar iako sumnjam?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 00:10   #2653
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Može mi netko savjetovati kaljeno staklo za A5 (2016), gdje najpovoljnije i najbolje kupiti, a da ne čekam dugo dok stigne?

I ukratko, isplati li se bolje uzeti 9H ili H+ Pro? Za ta cca 2$ razlike...

Službena Nillkin stranica link:
9H
H+Pro
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 12:01   #2654
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 12:18   #2655
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar