Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Memorije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.09.2008., 18:33   #391
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Da se i ja pridružim groblju ballistixa. Moram još provrtit test ali jedan je gotovo sigurno umro. Jos su na defaultu radili. Pokušat ću očistit konektore ali ne polažem previše nade u to. Ionako sam razmišljao o promjeni. Uzeo bih Mushkin Redline 2×2GB pa me interesira jel netko ima na tu memoriju na P5K-E WiFi ploči jer kakve sam ja sreće ako postoji i mala mogučnost da ne radi meni neće radit.
mmatrix je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 18:38   #392
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Pa nije valjda da krepavanje moje memorije, naravno istalih clanova, pokrenulo val prodaje?
Ljudi se na vrijeme rješavaju skupih DDR2 kitova dok možeš još dobit neki pinku za njih.Jako,jako brzo će proć njihovo vrijeme.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 18:42   #393
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Ljudi se na vrijeme rješavaju skupih DDR2 kitova dok možeš još dobit neki pinku za njih.Jako,jako brzo će proć njihovo vrijeme.
Ja mislim da je vec proslo..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 18:52   #394
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ja mislim da je vec proslo..
Mislim u kontekstu da će biti cijenom svejedno jel se radi o kingmaxu ili OCZ ili neznam čemu već ne.
Sada za 800MHz kingmax možeš dobit 180kn,a za pravi 800MHz ballistix s D9 se nađe i za 300 kupac.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 02:14   #395
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Mislim u kontekstu da će biti cijenom svejedno jel se radi o kingmaxu ili OCZ ili neznam čemu već ne.
Sada za 800MHz kingmax možeš dobit 180kn,a za pravi 800MHz ballistix s D9 se nađe i za 300 kupac.
Jadan onaj koji za to da 300 kn..Mislim da je jos davno zakljuceno koja je realna razilka izmedju kingmaxa na 800 mhz i neke bjesne (skupe) memorije naclokane na 1200 mhz.. Ne mala, nego za 90% normalnih korisnika totalno nevidljiva..
Pa tako ako je netko spreman dati 300 kn za Gb rama..mislim da bi se trebao zapitati..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 02:45   #396
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Tko će i zbog kojih pobuda dat,u to neću ulazit.Svaka roba ima svoga kupca,pa tako i ova.Bilo koji razlog osim toga što ima heatspreder je dovoljno dobar.
Poanta je da je sad memorija za klokanje još uvijek više manje na cijeni,i zato je se treba rješavat što prije jer za 3-4 mjeseca više neće biti tako.
A onda kad padne cijena i kad se kingmax i bolje memorije više ne budu diferencirale,kupit neki kit,za po ladici za vandalizme
žile je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 04:28   #397
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ja sam danas svoje odnio u Links, i kaze frajer da moram ceka 7-10 dana..Znaci 7-10 dana sa 1gb memorije posudjene od cimera..

I pitao sam ga jel postoji mogucnost da mi se te memorije zamjena za recim 2x2 Gb ingmaxa koji kosta 500 kn, znaci ja bi jos nadoplatio 100 kn i ima bi onda 4 gb rama. I kaze meni on, kao da u pravilu ako te robe jos ima ( a memorije ima) da se izdaje druga i da se nemoze zamijeniti. Na to ja njemu, pa sigurno mozes tamo negdje napisat da imam problem sa kompatabilnoscu i da mi nema smisla davat istu memoriju, i da se zbog toga izvrsi zamjena za kingmax s kojim necu imat problema. Pogleda me, kaze, da to je moguce, budemo se dogovorili kad moduli dodju s testiranja.. nadam se da ce mi izac u susret..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 12:17   #398
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
Zanimljivo je koliko na tržnici ima Ballistixa-Tracera...
Od 250-400KN.
Panika a?!
pa nije panika. ja svoje prodajem zato što mi u petak dolaze mushkini 2x2GB. tako da su mi ovi visak. a ukoliko ne nadjem kupca, ostat ce u ladici.

BTW, jel istina da su ti novi chipovi skloniji pregaranju od GMH i GKX chipova?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 13:02   #399
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Samo da se nadovezem na decke iz Linksa. Naime odnio sam memoriju tamo 23.9. i rekli mi da ce biti gotovo za 7-10 dana. Naravno danas zovem, i kaze mi da ce biti mozda u ponedjeljak, kao to treba jako testirat, a memorija ne boota..smijesno.

U pon kad to rijesim (i ako rijesim) bude tocno 3 tjedna kako sam bez memorije, a to bi za nekoga znacilo i biti bez kompa 3 tjedna..I jos kad im u pon dodjem sa idejom da zelim tu memoriju zamjeniti za Kingmax 2x2 gb, budu poludili..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 14:36   #400
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
ja sam ostavio svoju memu 26.9 i bila gotova za 7-8 dana (isto nije htjela bootati, 2x1GB kit Ballistix 800MHz )
izašli su u susret pa sam mogao uzeti nešto drugo, a ne dobiti opet iste takve nove,
nisu imali 2x2, pa sam uzeo 4x1GB kingmax 1066MHz.

ali fakat imaju gužvu tamo pa bolje odi osobno pitati nego preko telefona,
možda malo požuriš stvari sa bocom Cole, razmisli...
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 14:39   #401
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Cek ti mi kazes da ih idem podmicivati s Colom? LOL

A valjda bude gotovo do ponedjeljka. Samo me sad brine sta ako mi iz nekog razloga nece htjet zamijenit taj balistix za 2x2 gb kingmax..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 14:46   #402
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
ja nisam ništa nosio, ali sam dobio za 7 dana nove.
da sam morao čekati 2 tjedna vjerojatno bi probao nešto pogurati...
a ti evo nisi dobio 3 tjedna, s time da sam svoje predao POSLIJE tebe,
pa odi vidi što se događa, a ne preko telefona.
tebi je u interesu da to što prije bude gotovo

a za ovu zamjenu nema pravila, ovisi o radniku na kojega naletiš i njegovoj volji,
pošto su ti po zakonu dužni davati istu memu dokle god je imaju.
(a imaju je)
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote