Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2016., 20:34   #451
Smarty
Premium
Moj komp
 
Smarty's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Split
Postovi: 1,273
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Navodno ovi romovi drze jako dobro bateriju, vjerujem da ipak ovisi i do uredjaja samoga ali mozes i sam provjeriti

http://smiui.net/index.php/rom-kitchen/
Izgleda ludnica, jel koristi netko to? Jel mob mora bit rootan ili? s obziron na dodatne opcije?
Smarty je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 21:08   #452
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
TWRP + otključan bootloader. Makar ne vidim neku prednost smiui-a. Bazira se na xiaomi.eu ili china romovima, ovisno što se odabere, i eventualno makne par aplikaciju i malo promijeni raspored statusbara. Naravno, tko voli nek izvoli, ali nije da nudi nešto posebno.

Sent from my Redmi 3S
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2016., 21:18   #453
bous
Premium
 
bous's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: zg
Postovi: 68
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
Možda se netko dokopao mobitela, otključao ga i promijenio pattern/pin/pass i maknuo fingerprint Iskreno, jako mi nevjerojatno zvuči da bi se mobitel sam od sebe tako zblesirao. Pogotovo ne kad je riječ o klasičnom keylockeru.

Sent from my Redmi 3S

Nemoguce, kaze bio je stalno u dzepu, uredno se otkljucavao i samo odjednom nije htio vise prihvacati istu lozinku, a fingerprint ne prepoznaje prst, uglavnom bas se razocarao u Xiaomi. Vec tri dana je bez moba i koristi staru nokiu za pozive, tako da ga razumijem. Mislim, kupis novi mob, zakljuca se sam i tako gledas u njega danima, sto je najgore, nakon svakog pokusaja zakljuca se na 120min pa niti ne mozes pokusati drugi put upisati password.
Razmislja da ga salje nazad grossoshopu jer pokusao je svasta i dalje ga ne moze otkljucati.

Zadnje izmijenjeno od: bous. 21.09.2016. u 22:10.
bous je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 21:26   #454
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
ja sam imao rom sa patternom koji sam backupirao, instalirao novi i kad sam vratio backupirani, vise nije prihvacao pattern unlock. tako da sad micem bilo kakav lock prije backupa. samo mali info da se ne bi nekom drugom desilo

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 21:30   #455
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
TWRP + otključan bootloader. Makar ne vidim neku prednost smiui-a. Bazira se na xiaomi.eu ili china romovima, ovisno što se odabere, i eventualno makne par aplikaciju i malo promijeni raspored statusbara. Naravno, tko voli nek izvoli, ali nije da nudi nešto posebno.

Sent from my Redmi 3S
Za razliku od xiaomi.eu roma mislim da smiui makne vecinu stvari koje su vezane s xiaomi accoutnom i sl povezanim servisima. Na temelju ovoga cak malo dobijes vise baterije jer se ti procesi ne vrte u pozadini.

Tako sam nešto davno čuo/pročitao, na mom mobu nisam primejtio neku razliku kada usporedjuem eu i smiui, ali vjerujem da se svakako mora probati kao alternativa eu romovima

I da, prije flashanja smiui roma moram sam flashati njihov custom recovery, tako pise i u njihovim uputama.
__________________
Uploading...

Zadnje izmijenjeno od: mitra. 21.09.2016. u 21:47.
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 23:10   #456
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Evo, pojavio mi se prvi ozbiljniji problem. Odjednom mi ne očitava prst. Tj. očitava ga, ali svaki put zavibrira da nije "kompatibilan". Bar sam 6 puta ponovno registrirala otisak i svaki put isto. Trenutno sam više razočarana nego iznervirana.

Sent from my Redmi 3S
  Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 23:25   #457
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor bous Pregled postova
Nemoguce, kaze bio je stalno u dzepu, uredno se otkljucavao i samo odjednom nije htio vise prihvacati istu lozinku, a fingerprint ne prepoznaje prst, uglavnom bas se razocarao u Xiaomi. Vec tri dana je bez moba i koristi staru nokiu za pozive, tako da ga razumijem. Mislim, kupis novi mob, zakljuca se sam i tako gledas u njega danima, sto je najgore, nakon svakog pokusaja zakljuca se na 120min pa niti ne mozes pokusati drugi put upisati password.
Razmislja da ga salje nazad grossoshopu jer pokusao je svasta i dalje ga ne moze otkljucati.
pretrazi moje postove iznad, imao sam isti problem ,zalockao mob i nisam ga mogao otkljucat... uglavnom pretrazi postove i linkove i preko download moda flashaj novi rom i


Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
Evo, pojavio mi se prvi ozbiljniji problem. Odjednom mi ne očitava prst. Tj. očitava ga, ali svaki put zavibrira da nije "kompatibilan". Bar sam 6 puta ponovno registrirala otisak i svaki put isto. Trenutno sam više razočarana nego iznervirana.

Sent from my Redmi 3S
mene je danas jebao, imao sam razgovor za posao i od nervoze su mi se znojili dlanovi... nema faking sanse da ga otkljucam sa znojnim prstima, morao sam pin ukucavat... od patterna sam odustao nakon onog pocetnog fijaska

ja sam isto radio nove fingerprint skenove, ljevog i desnog kaziprsta, i tu i tamo me desni zna zezat, 1-2/10 pokusaja.... a ovo sa znojnim prstima, 10/10 puta nece otkljucat
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 23:29   #458
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Ok, doslovno netom prije nego sam pročitala post sam odlučila skenirati lijevi kažiprst. S njim radi bez greške. Prsti mi nisu znojni niti ništa. Nemam pojma koji vrag se događa.

Edit: slijedila način skeniranja u ovom postu i sad radi ok *facepalm*

Edit 2: ok, ne radi ok, al bar očitava vrh prsta lol.

Sent from my Redmi 3S

Zadnje izmijenjeno od: Sunbriel. 21.09.2016. u 23:34.
  Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 23:36   #459
izbojan
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zadar
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Sunbriel Pregled postova
Ok, doslovno netom prije nego sam pročitala post sam odlučila skenirati lijevi kažiprst. S njim radi bez greške. Prsti mi nisu znojni niti ništa. Nemam pojma koji vrag se događa.

Edit: slijedila način skeniranja u ovom postu i sad radi ok *facepalm*

Edit 2: ok, ne radi ok, al bar očitava vrh prsta lol.

Sent from my Redmi 3S
Meni restart vraća funkcionalnost čitača kad tako zblesa...

Redmi 3 pro
izbojan je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 01:31   #460
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Sad je većinom ok. Ne znam u čemu je bio problem.

Sent from my Redmi 3S
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2016., 06:20   #461
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
izgleda da im taj finger sensor bas i nije najkvalitetniji..

from my x500 on TT
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 06:33   #462
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
SMIUI

Za vas koji stavljate SMIUI, pročitajte si malo ove threadove:
https://xiaomi.eu/community/threads/...25985/page-316

http://forum.xda-developers.com/show...&postcount=123

Ja sam to dobio u verziji 6.1.28 (što je verzija iz 01/2016), a post na XDA je iz 8. mjeseca pa si mislite koliko dugo je frajer dilao to sranje prije nego je netko skužio.

Pa se onda ljudi pitaju zašto je Xiaomi počeo zaključavati bootloader i otežavati rootanje.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 06:35   #463
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 06:39   #464
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Za vas koji stavljate SMIUI, pročitajte si malo ove threadove:
https://xiaomi.eu/community/threads/...25985/page-316

http://forum.xda-developers.com/show...&postcount=123

Ja sam to dobio u verziji 6.1.28 (što je verzija iz 01/2016), a post na XDA je iz 8. mjeseca pa si mislite koliko dugo je frajer dilao to sranje prije nego je netko skužio.

Pa se onda ljudi pitaju zašto je Xiaomi počeo zaključavati bootloader i otežavati rootanje.
jel antimalware/virus programi to uhvate?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 08:50   #465
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Za vas koji stavljate SMIUI, pročitajte si malo ove threadove:
https://xiaomi.eu/community/threads/...25985/page-316

http://forum.xda-developers.com/show...&postcount=123

Ja sam to dobio u verziji 6.1.28 (što je verzija iz 01/2016), a post na XDA je iz 8. mjeseca pa si mislite koliko dugo je frajer dilao to sranje prije nego je netko skužio.

Pa se onda ljudi pitaju zašto je Xiaomi počeo zaključavati bootloader i otežavati rootanje.
Nije frajer nego frajeri. Koliko znam samo je jedan developer radio na smiui, onda je ponosno objavio da je dobio pomoc od jos jednog tipa.
Ugl na ovom dole linku glavni developer optužio ovog sto mu je dosao pomoci da ga je on sabotirao i promijenio kod. Sad da li je to istina ili ne...
Ugl sada tvrdi da je prekinuo suradnju i pocistio romove.

http://forum.xda-developers.com/show...&postcount=125
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 08:51   #466
Carnage Gloom
Premium
 
Carnage Gloom's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Problem sa Music Playerom na MIUI7:
kako da rescanam library? prebacio sam glazbu sa mem kartice na sam telefon i sad mi tu glazbu prikazuje dvostruko (naravno jedno od to dvoje ne radi jer na mem kartici glazbe više nema). Na nalazim nigdje opciju za rescan, znam da ima opcija za "hide" određenih foldera...
Carnage Gloom je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 09:27   #467
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
kak me nervira ovaj mi max. ukljucim punjac i postotak baterije se ne mice. kad iskljucim punjac, postotak skoci gore ovisno o vremenu koliko se punio. znaci ispravno puni u pozadini... ovo se desava na svim miui romovima. cm13 nisam probao jer mu nisu rijesili sim data povezivanje. da li da saljem mob na servis zbog toga?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 10:54   #468
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
@vorda
Ne, jer nije poznati malware nego se lik poigrao skriptama pod linuxom

@mitra
Nebitno što lik tvrdi, nema kontrolu nad kodom koji je outsourceao nekome drugome. Ako je to uopće istina.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 12:32   #469
Carnage Gloom
Premium
 
Carnage Gloom's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
Još jedno pitanje:
kako da deaktiviram dosadne poruke o syncanju s miCloudom? Isključena je sinkronizacija ali i dalje mi jednom dnevno iskoči poruka da syncam uređaj.
Carnage Gloom je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 12:45   #470
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
U postavkama pod 'računi' obično imaš popis računa koje koristiš i da li želiš da se synchaju. Jednostavno ga obrišeš/isključiš tamo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 14:26   #471
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam to isključila u notifikacijama. Tj. kad se pojavilo, stisla na ono za Hide notification i stisla na notif od MiClouda.

Sent from my Redmi 3S
  Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 14:45   #472
Carnage Gloom
Premium
 
Carnage Gloom's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
sync je isključen , probao sam ovo s notifikacijama pa ćemo viditi

hvala oboma
Carnage Gloom je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 15:44   #473
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
ja sam imao rom sa patternom koji sam backupirao, instalirao novi i kad sam vratio backupirani, vise nije prihvacao pattern unlock. tako da sad micem bilo kakav lock prije backupa. samo mali info da se ne bi nekom drugom desilo

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Ovo vrijedi i za druge mobove (nexuse npr). Backup (nandroid) se inace radi nakon sto maknes lock zastite i pinove/prste. U slucaju da zaboravis maknuti i dodjes opet u tu situaciju, mozes iz recoveryja, ili na neki drugi nacin kroz adb mozda, obrisati ove fajlove:
/data/system/locksettings.db-shm
/data/system/locksettings.db-wal
A ako ne upali onda i:
/data/system/gatekeeper.password.key
/data/system/gatekeeper.pattern.key

Ovo resetira nacin otkljucavanja moba
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 17:59   #474
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Pouka priče, ako vam je stvarno bitan security, ne otključavajte bootloader, ne rootajte i ne palite USB Debugging. Isti taj postupak može se napraviti kroz TWRP pa ako netko zna šta radi, lako uđe u mob. Upravo testirala da vidim dal radi. Maknulo mi je pattern i ušlo mi je odmah u homescreen.
  Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 18:26   #475
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
bootloader se ponovno ne moze zakljucati jel?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 18:41   #476
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
@Sunbriel: otkljucavanje bootloadera je uvijek bilo ostavljanje straznjih vrata otvorenim, pa izvol'te, tko zna gdje su vrata dobrodosao je

@vorda22: u slucaju da se moze (ne znam kako xiaomi funkcionira), dobro se raspitaj je li to dobro ako koristis custom softver. Na (novim) nexusima npr ako zakljucas bootloader, a imas custom rom/kernel/recovery, brickao si mob. Ima neke veze sa provjerom checksuma, nekakve integracije softvera, statijaznam, ugl bootloader vidi da je softver ne odgovara, a kako si zakljucao BL mos se slikat. Nemas vise straznji ulaz.

Ako si stock onda nema ni razloga za otkljucavanjem BL
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 19:26   #477
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
cek...ja s otkljucanim mobovima sa bankingom i btc walletom i nis se nije desilo...jos...jel se trebam brinut?

inace koristim xiaomi.eu rom
  Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 19:30   #478
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
netrebas se brinut.. problem moze nastat samo ako ti netko mazne mobitel i zna sta napravit kao sta je @Sunbriel objasnila i makne ti zakljucavanje te potom ude u telefon.. ovako na daljinu se ne trebas brinuti..

from my Leagoo M5 on TT
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 21:16   #479
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
I ako ti zna pin za ulazak na netbanking... Na nevidjeno ti ne moze nista.

Ma samo sam se osvrnuo na Sunbriel - govorimo iskljucivo o ulasku u mob mimo lockscreena/fingerprinta. Znaci kucni filmici, slike djece i aktivni loginovi u Chromeu su ugrozeni... Ako koristis appove koje koriste svoj nacin zastite onda imas neku sigurnost. Uostalom, ako i spusis mob, dosta da napravis redistribuciju/reautentifikaciju mtokena/mbankinga i lopov se moze hebati pa makar znao PIN od banking aplikacije. Stari banking app prestaje vrijediti nakon sto si napravio zahtjev za novim podacima (mpbz, provjereno). Just sayin'
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 21:21   #480
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
bootloader se ponovno ne moze zakljucati jel?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Na xiaomi mobitelima BL se može ponovno zaključati bez problema.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na