Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.01.2004., 13:07   #1
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
P3 Tulac 512 keša

Jel se netko fura još na to? I još da ima neku bjesnoču od grafičke kartice. Kakvi se rezultati postižu u benchmarcima? Zanima me dali nam je bilo isplativo preć na p4 platformu i dat triput više para za 50% bolje performanse
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2004., 13:32   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pa 2001 ti ne bude baš ono...2003 je već puno bolji
I igre idu ok.
Pitanje je na koliko ti dela proc i koja grafa?
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2004., 17:41   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Da netko ima ? Imaju neki koji i furaju dva komada Recimo UT2k3 koliko ja znam ne zna koristiti dva proca ali eto tu su ti moji rezultati (ne vjerujem u sintetiku tipa 3D Mark i oslai) u nečemu kaj svi imaju, a to je UT2k3 (DX8.1 je jer ja imam ATi 8500) i onda koristiš UT2K3 Benchmark v2.1 koji ima svoje skripte tako da nema optimizacije. Dakl moj ovaj komp iz potpisa sa 2 Tulca 1,13GHz i ATi 8500 sa 64MB !!!! (UT2k3 je poznat da ima veliki boost kada je u pitanju grafa sa 128, pa bi mogao i tu piknuti iz drugog kompa radi usporedbe (tamo mi je 9100 sa 128)) daje slijedeće ... vidi zip
BTW niš nije optimizirano, tweakano ili slični, samo ko seljo win, game, i vozi ... Catalyst je 03.9. I da postavke su u UT2K3 Benchmark v2.1 High Quality, Full, D3D i 1024x768
Attached Files
File Type: zip results.zip‎ (835 byte, 189 views)
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2004., 17:51   #4
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Stara dobra vremena. Merd. Da je P3 imal podršku za DDR ko zna kaj bi bilo.
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2004., 17:55   #5
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Pentium III sa podrškom za DDR i FSBom većim od 133 je ono kaj je u Centrino paketu A to lomi i ubija sve stolne P4
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2004., 01:43   #6
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Glede tvog startnog pitanja s početka, uzeo sam u ruke BUG 132 dok sam išao tamo di i car ide pješke (tam sjedim oko 15 minuta pa da umrem osim u smrdu i od dosade ) pa sam malo čitao i uglavnom imali su neki test di sa P4 3,2 GHz (FSB 800) na i875 ploči sa GForcom FX5900 Ultra sa 256Mb i ne znam kojom količinom sistemskog rama dobiju u UT2k3 na 1024x768x32 u bootmatchu 62,98 FPS ova, ja na ovoj "kanti" dobijem 42. Dakle dobijem 67% njihovog rezultata ili ti oni su bolji za 49% a mislim razlika u cijeni je puno veća nego tri puta, a i inače za ugodan gameing je dosta 30 FPS
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2004., 12:19   #7
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
a i inače za ugodan gameing je dosta 30 FPS
Pa dobro mooozda za single player igre, ono gdje brzina kretanja misem nije tolko bitna kao recimo u multiplayeru al dobro necemo sad pokretat raspravu...
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2004., 13:39   #8
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
BD koliko si platio plocu? (SM)
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2004., 18:54   #9
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
A onolko koliko SuperMicro ploča košta, a to je pun Q. Mislim ova moja je nekih 250 US $ zajedno sa PDVom za cache. A znaš da su to skoro najbolje matične. Mislim ploča za singl proc od SM za P4 prva koja je donekle normalna je nekih 295 US$ (ako je cache i avansna uplata) i na to još PDV. A čuj sa SM dobiješ dva ata 100 kabla, floppy cabl, moja je dual pa se s njom i dobiju onda i dva AVCova coolera za procove, dobar soft i tako. A i ova moja ploča ima AGP Pro i ima EATX ali može i raditi na moju sreću i sa običnim ATX napajanje i vidi sve normalnu memoriju, ne treba ECC i ima FastTrak Promise RAID (0,1,0+1 i JBOD). Mada mi je za oko zapela ploča model P4QH8(U) ali je 2072 US$ bez PDVa za cache.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2004., 10:35   #10
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
A onolko koliko SuperMicro ploča košta, a to je pun Q. Mislim ova moja je nekih 250 US $ zajedno sa PDVom za cache. A znaš da su to skoro najbolje matične. Mislim ploča za singl proc od SM za P4 prva koja je donekle normalna je nekih 295 US$ (ako je cache i avansna uplata) i na to još PDV. A čuj sa SM dobiješ dva ata 100 kabla, floppy cabl, moja je dual pa se s njom i dobiju onda i dva AVCova coolera za procove, dobar soft i tako. A i ova moja ploča ima AGP Pro i ima EATX ali može i raditi na moju sreću i sa običnim ATX napajanje i vidi sve normalnu memoriju, ne treba ECC i ima FastTrak Promise RAID (0,1,0+1 i JBOD). Mada mi je za oko zapela ploča model P4QH8(U) ali je 2072 US$ bez PDVa za cache.
koliko se sjecam, ti si sve imao osim ploce, tako da si po meni dobro prosao. Odlicna pila, pravi SMP, ne HT. Dosta je to para, ali to nije ploca kakvu se kupuje svaki dan.

SM je inace jako skup, ne znam da li opravdano (vjerojatno je), ali meni je za oko zapela ASUS PC-DL Ludilo ploca ako mene pitas
shimpa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2004., 12:59   #11
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Talking

Ovo je lijepa slika kada se stisne Ctrl+Alt+Del


HP Proliant DL760 server sa 8 komada Intel Xeon HT enable.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	q3map2.jpg‎
Views:	175
Size:	57.0 kB
ID:	901  
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2004., 13:10   #12
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Ovo je lijepa slika kada se stisne Ctrl+Alt+Del


HP Proliant DL760 server sa 8 komada Intel Xeon HT enable.
evo ovo je prvi intel u dugo vremena koji bih htio doma
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2004., 14:25   #13
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
evo ovo je prvi intel u dugo vremena koji bih htio doma
Šta jest jest,govornik je dobro zborio!
Jozha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na