Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2016., 14:59   #1
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Eurotrade iskustva

Ima tko iskustva s Eurotrade-om? Tvrtka iz Rovinja, ima dosta velikih poslovnica diljem HR (Zagreb, Rijeka, Split...).
Uvoznici su i distributeri dosta proizvoda.
Kupio sam kod njih računalo prije 10 godina ali poslovnica u Rijeci se nije promijenila odonda.
Očajan prostor u Andrei, zgrada im puna grafita, polu razbijena vrata kraj ulaza. Izlog prazan a nikada unutra kupaca.
Na panou trgovine da rade od 8-20h a već godinu dana rade od 8-16h, subotom ne.

Izbor proizvoda još gori u poslovnici, imaju stare proizvode minimalno 10-20% skuplje nego drugdje. Onoga čega nemaju ni ne namjeravaju dobiti.
Tipkovnica čiji su oni uvoznik u Linksu sam platio 89kn a kod njih se prodaje za 112kn.
U poslovnici nije toliko loše na 500m2 ali nedostaje boje, zadnji put obojana pred 10 godina.
Trgovine im nemaju email već samo broj telefona
http://www.eurotrade.hr/eurotrade/onama.php

Web stranice su im napravljene u 2006. i samo malo promijenile boju 2009. nemaju web shop već samo cijene u trgovini.

Mislim, zar je toliki problem vlasniku promijeniti web? Ima 100 zaposlenih a ne može zaposliti nekog da im napravi dostojne za 21. stoljeće- prave stranice i promijeni ove. Napraviti web shop?
Prije godinu dana sam im komentirao u poslovnici da bi trebali promijeniti web na što je prodavač rekao "da, trebali bi"

Uglavnom, jako neobično poslovanje imaju.
Želim im sve najbolje ali na ovaj način baš i ne privlače kupce. Nekoliko godina su na Facebooku a nisu dogurali ni do 900 lajkova.
Trgovina ima toliki potencijal ali tako u nekim stvarima griješe.
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 25.01.2016. u 15:05.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 15:24   #2
ovčica
Banned
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: rijeka/pula
Postovi: 166
a nešto je slično i u puli
nisam ništa veliko uzimao kod njih (punjač za laptop i sl.)
cijene su im malo veće nego drugdje i nisu baš nešto poprilično opremljeni sa dijelovima tu i tamo se naleti na neku dobru akciju
neznam da li se može uopće složiti konfiguracija po želji ili je samo ono što je već složeno
interesatno je da komponente gdje su oni uvoznici su puno skuplji kod njih nego u drugim dućanima
ovčica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2016., 20:57   #3
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Uzimao sam prije u Vž od njih dosta stvari. Neke stvari su se ponekad znale naći jeftinije nego kod drugih, dok je sve ostalo bilo osjetno skuplje.

Ono po čemu su se isticali je izuzetna susretljivost. Nisu pravili problem oko zamjene kupljenog artikla, mijenjaju bez da traže objašnjenje zašto vraćaš. Imali su svoj mini servis gdje su testirali reklamirane komponente i mijenjali na licu mjesta ako se pokaže neispravnom, a kasnije bi se oni borili s dobavljačem. Povlačenje iz druge poslovnice nije bio problem, čak i ako te samo zanima neki artikal oni će to povući iz druge poslovnice čisto da pogledaš. Tako je to sve bilo prije koju godinu, vidim da stranica nije evoluirala od tada, nadam se da je i uslužnost bar na istoj razini.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 21:15   #4
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Ja sam za firmu uzeo jedan skuplji hp printer prije godinu dana. Dosta toga mogu naručiti čega nema inače u ponudama i jako su susretljivi. Cijene ostalih proizvoda nisam gledao niti me zanima ali što se tiče opreme za printere su dosta profesionalni i mogu se naručiti svi rezervni dijelovi za većinu printera što je ok.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 21:32   #5
Night bird
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 136
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Uzimao sam prije u Vž od njih dosta stvari. Neke stvari su se ponekad znale naći jeftinije nego kod drugih, dok je sve ostalo bilo osjetno skuplje.

Ono po čemu su se isticali je izuzetna susretljivost. Nisu pravili problem oko zamjene kupljenog artikla, mijenjaju bez da traže objašnjenje zašto vraćaš. Imali su svoj mini servis gdje su testirali reklamirane komponente i mijenjali na licu mjesta ako se pokaže neispravnom, a kasnije bi se oni borili s dobavljačem. Povlačenje iz druge poslovnice nije bio problem, čak i ako te samo zanima neki artikal oni će to povući iz druge poslovnice čisto da pogledaš. Tako je to sve bilo prije koju godinu, vidim da stranica nije evoluirala od tada, nadam se da je i uslužnost bar na istoj razini.
X
Night bird je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 21:41   #6
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Prije 4 god kupio sam neki Dell laptop, nakon tjedan dana crkla maticna, reklamirao, zamijenili mi maticnu i nakon toda je radio bez problema. A sada izbor artikala i cijene...kriza je, svatko se na svoj nacin bori.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 22:35   #7
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,062
eurotrade nije fokusiran na privatne korisnike. to šta imaju maloprodaju je njihova dobra volja.

ja već godinama kupujem kod njih, znam osobno ekipu koja radi u prodaji, i izrazito su susretljivi. ako nešto nemaju, halo bing, naručuju i stiže za par dana po istoj cijeni koju im ima dobavljač. a može se naručit svašta. moji su npr kupili televizor preko njih, ja uzimao kućnu potrošnu robu ala printeri i periferija, laptope sebi i prijateljima čisto jer sve mogu naručit i dobit lokalnu garanciju. a cijene su im pristojne.

neznam kakvo im je poslovanje, ali prema meni kao kupcu su uvijek susretljivi. a stekao sam dojam da su takvi prema svima.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 22:42   #8
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Kupio davno CM Hyper 212+ (kuler za proc.) jer je bija i do 40-50kn skuplji u drugih (Links, HGspot...) - poslovnica Split (tj. Solin)

Izbor IT robe je bija očajan (izuzev printera i potrošnog materijala), a cijene u prosjeku skuplje, roba zastarjela.....

Na uređenost trgovine nisam ima zamjerki s obzirom kad se sitim Vemulja u oronuloj garaži u jednosmjernoj Smiljanićevoj ulici
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 10:45   #9
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Prodavači jesu ljubezni no svakako mislim da bi makar prvi korak u 21. stoljeću trebao biti promjena weba.
A zaboga, promijeniti radno vrijeme na ulazu da odgovara stvarnom, pa to je prvi korak ka ozbiljnosti.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 13:01   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Za sitne stvari i potrošni materijal ti imaju poslovnicu na Korzu, prekoputa Kraša, uz bočnu stranu Tiska prema Bonavii.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2016., 15:20   #11
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Kao što je netko već napomenuo Eurotrade je u jako malo mjeri orijentiran na dućane i maloprodaje.

Većinom su to pravni subjekti i daljnji prodavači koji uzimaju na kamione robe.

Tvrtka koja godišnje radi oko 250 mil. kn najmanje brine što joj je stranica zastarjela i što zidovi nisu pofarbani,kao što je netko naveo.


Surađujemo sa njima dugi niz godina i što je tiče poslovanja puno su susretljiviji od recimo Recra,Microlinea a pogotovo Msan-a.

Poznajem tamo dosta ljudi i imam samo riječi hvale.
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 15:37   #12
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Neke jeftinije stvari sam kupovao kod njih, i nije bilo problema.. Ali mi nisu ostali u lijepom sjecanju prilikom trazenja posla... Ok, bilo davno, ali glupo iskustvo.
Sto se tice izgleda weba, zgrade... Meni to nije nesto posebno bitno. Ako je netko fer i ima ono sto trazim, necu cjepidlaciti.
I da, trgovci im nisu nekulturni, barem onih nekoliko koje znam.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 16:27   #13
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Baš kao šta je kolega rekao.. nije im cilj krajnji kupac nego vp partner.. Global FZE HR isto nema web sajt.

A šta se tiče susretljivosti.. iskreno poslujem i sa Asbisom, recrom, ezy-em, links, hgshop, msan, global fze ali nitko nije susretljiv ko Microline.. ili jednostavno imam jednog od najboljih referanata Kolega S. bio i ostao najbolji nam
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2016., 20:47   #14
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Rade li još?
Na Njuškalo su stavili oglas da iznajmljuju/prodaju svoju derutnu poslovnicu u Rijeci.
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ri...oglas-19582715


I dalje imaju prastari web sa svega nekolicionom artikala po kategorijama.

Rasprodali su i vozni park, zadnje im je bio veći kombi, prije su manja vozila
http://www.njuskalo.hr/dostavna-vozi...oglas-19382907
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2016., 20:48   #15
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
U vž-u radi još uvijek dućan.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 09:29   #16
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ovdje iznajmljuju cijelu poslovnicu.
120m2 skladišta i 150m2 prodajnog prostora.
Cijena najma: skladište je 4 eur/m2, prodajni prostor 6 eur/m2, + režije

Stvarno ne vidim razlog da imaju isti web već 10g, samo malo promijenili zaglavlje.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 10:49   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Još uvijek imaju onu prodavaonicu na Korzu kod Tiska. Izbor komponenti im je nikakav, a ni cijene baš nisu pristupačne. Uglavnom prodaju gotove proizvode - konfe, laptope, tablete, fotiće,.. i razni potrošni materijal.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 13:40   #18
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
U Puli i dalje rade, poslovnica u 2 god koliko sam je posjecivao nije se promijenila... Niti manje niti vise artikala u prodaji...
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 14:23   #19
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
A pogledaj "ponudu", grafičke kartice. Čovjek bi pomislio, hmmm možda imaju dobre cijene RX 470 i RX 480- oni imaju:
ČITAVE DVIJE KARTICE u ponudi, stare par godina;
http://www.eurotrade.hr/eurotrade/cjenik.php?id=3&id1=7
Skuplje od najskupljih na nabavi
RAM memorija, nisu ni čuli za ddr4, imaju u ponudi 1 model za ddr2 i ddr3.


Web- identičan od 2006.- star 10 godina osim što je mali od direktora malo promijenio zaglavlje.

Kupio sam 2006. kod njih računalo koje su sastavili, tada su imali izbor, cijene razumne (tada nije bilo ni weba).
A danas? Imaju putokaze tj. reklame na cesti oko Turnića gdje im je ogromni prodajni salon, te reklame/putokazi izblijedili, prostor prepolovljen na pola, police prazne. Nekoć bile pune robe, printera, svega.
Nekoć imali i malu sobicu sa servisom.

Sada živa sramota, ne znam je li kriva (ne)sposobna uprava ili tko, ali ovo vođenje firme ili maloprodaje bi otpustio cijeli vrh ljudi koji to vodi.

Kada sam otvorio ovu temu bio zadnji put u par godina, i u HAK-u i na webu HAK-a piše "5% popusta na pisače", i kada sam kupovao pisač naravno ne ide jer je na popustu ali to nigdje ne piše na HAK-u (piše za druge trgovine). Rečeno da pošaljem mail na maurizio@eurotrade.hr a kome god je to stiglo čovjek nikada nije odgovorio.
Najbolje je što i dalje nemaju email poslovnica a živimo u 21. stoljeću.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 18:29   #20
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
jbg..sad je "in" natjecat se ko će imat više extreming grafulja (+3000kn) da bi potencijalni kupac možda odlučio za jednu???
prodaju ono što im ide - i to je poanta rentabilnog poslovanja.

kod njih sam kupio nekoliko komponenata i imao jednu reklamaciju na matičnu Asus. nakon 3-4 dana dobio novu. nemam zamjerke

ag008 - s obzirom da ti nijedan šop nije po volji pošalji CV pa im predloži sebe za voditelja i daj im razrađen plan da dobiti 150 000kn slijedeći mjesec pa da te vidimo.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 19:16   #21
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Sada živa sramota, ne znam je li kriva (ne)sposobna uprava ili tko, ali ovo vođenje firme ili maloprodaje bi otpustio cijeli vrh ljudi koji to vodi.
Daj pliz nemoj pisat gluposti po forumu.
Da te imalo zanima poslovanje ove firme onda bi malo pogledao po internetu pa vidio da su prošle godine imali 225 milijuna kn prihoda od čega je 4.4 milijuna čista dobit.
I sad si se ti tu našao pametovat i pisati o vođenju firme i kako bi ti nekoga otpustio.

Šta si uopće zapeo za ovu firmu?
Očito je da nisu orijentirani za male korisnike i za prodavanje šugavih gejmerskih grafičkih kartica na kojima imaju 20 kn zarade.
Ne zanima ih prodaja PC komponenata i slaganje konfiguracija, barem ne u onom smislu kako to rade neki naši drugi IT dućani.

Sve uostalom piše na njihovom sajtu, tko su oni, čime se bave, gdje sve prodaju i što im je primarna prodaja.
Ako se bave prodajom printera, tonera, papira i ostalih uredskih potrepština onda to znači da su orijentirani na velike firme i imaju ugovore s njima, tu je njihova zarada, a sve ostalo im je sekundaran posao.

Tako da, shvati, ne zanimaš ih, njih zanima veleprodaja, a ti imaš 150 drugih dućana orijentiranih na male korisnike.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 19:32   #22
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Kolega se nadao nekom popustu/kuponu u Eurotradeu slijedom svojih zapažanja, a vi odma na nož, niste cool
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2016., 23:03   #23
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ovdje iznajmljuju cijelu poslovnicu.
120m2 skladišta i 150m2 prodajnog prostora.
Cijena najma: skladište je 4 eur/m2, prodajni prostor 6 eur/m2, + režije

Stvarno ne vidim razlog da imaju isti web već 10g, samo malo promijenili zaglavlje.
U Zagreb, tocnije u sesvetama su isto zatvorili ducan...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2016., 12:20   #24
Ziga
Premium
 
Ziga's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Citiraj:
Autor Dr_faca Pregled postova
U Zagreb, tocnije u sesvetama su isto zatvorili ducan...
Eurotade (Donji Stupnik) i Europatrade (Sesvete) nisu ista firma
__________________
Ziga je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2016., 14:52   #25
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Fail...sorry...😂

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na