Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2012., 13:51   #61
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
naručil sam kučište 26.12. u 00:56h

27.12. sam dobio mail

Code:
Poštovani,

Vaša narudžba je zaprimljena i obrađena.
Artikli su naručeni od dobavljača.
Isporuka slijedi putem Overseas dostavne službe najvjerojatnije kroz 3-4 radna dana.
i odonda ništa... neznam di je zapelo.. razumijem da je bio božić i nova, al mogli bi bar poslat neki mail da objasne u čem je problem... nemaju na lageru ili...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 14:15   #62
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Jesi li ih kontaktirao?

Desi se...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2012., 14:23   #63
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ma ni danas nije radni dan, a nekima nije bio ni u petak... Ja bi se strpio još 24h.
  Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 15:15   #64
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Izgleda da imaju gužvu za ove blagdanske dane.

Ja sam naručio ploču i memoriju 22.12. ujutro, te odmah platio na račun u ZaBi, tako da je uplata bila odmah vidljiva kod njih.
Tek u popodnevnim satima 28.12. mi je stigao mail da je roba poslana i sutradan ujutro mi je stigla Overseas dostava.

S time da su obje stvari bile iz Linksa i dostupne u Linksu, kaj se može vidjeti po tome da šifra artikla ima 9 znamenki i ista je kao u Linksu (minus točke; 123456789 = 123.456.789).
Jer Portio ima i nešto robe koju nabavlja mimo Linksa, to se može skužiti po dužem broju artikla i tome da ne piše dužina garancije.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 15:46   #65
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
aha, evo maila... isporučeno... valjda sutra stiže...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 17:36   #66
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
Uplaćeno u četvrtak ili srijedu prošli tjedan. Rekli da bude u petak, pa ponedjeljak pa danas kažu da su se čuli sa dobavljačem i da stiže u srijedu te da bude u četvrtak dostavljeno.

radi se o matičnoj i kućištu. Također dok je uzeto kućište drugi dan su poslali mail da više nemaju to(a bilo je na stranici). I onda se moralo uzeti drugo.

Stvarno loše organizirani. Makar shvačam; praznici i to.

Protis je odma drugi dan sve isporučio. I ostale trgovine; Finder. Čak je i Osrić sa D14 hladnjakom prije portia uspio dostaviti...


Jel ima koji način da se narudžba ukine!? Jer po njihovome treba ima oko 90 sati. A ne 24-48.
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 18:17   #67
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Slatina
Postovi: 357
moje iskustvo
ja sam naručivo prije cca mjesec dana. sve je bilo ok dok nisam uplatio lovu, nakon toga 4-5 dana bez ikakve obavijesti ni da su primili uplatu ni da su naručili robu, apsolutno ništa. nakon nekoliko mailova udostojili se javit s tim da nisu ni na jedno pitanje odgovorili. čekao jedno 8 dana dok nisam robu dobio. nekome možda nije puno al meni je, u tom roku sam znao pakekte s ebay-a dobit (usa, hongkong i sl)
očito da nemaju uvid šta je na stanju pa se čeka od dobavljača i sl.
99% kupujem iz webshopova već godinama jer u Slatini nemam gdje i ovo je najlošije iskustvo do sad
cijene jesu dobre al razliku sam platio živcima
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 18:55   #68
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
tja. indirektno misljenje od frenda preko mene, jer sam mu sklopio cijelo kuciste upravo u portiju, ispostavilo se da je adm tu negdje s cijenom, protis jeftiniji, ali portio imao na lageru tocno tu graficku i maticnu koju smo (sam) ganjao.

ali, naruceno, uplaceno, treci dan kod frenda dosle dvije kutije, sve na broju i sve na mjestu. naruceno negdje 18-19. proslog mjeseca, doslo 22-og mislim (ili je bilo 4 dana cekanja, nisam ziher).

no generalno, s obzirom na sisak, isplati se cekati tih 3-4 dana, jer je usteda nekih 700-800 kuna na 6000 kuna generalno robe, plus sto je izbor itekako limitiran ako kupujes u sisku (a vjerujem da je tako u svakom drugom gradicu/mjestu od 20-70k stanovnika).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 19:02   #69
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
Mene zanima jel se po nekom zakonu može prekinuti narudžba?

Pošto piše dostava 24 do 48h. Ali opet piše da kad jednom naručiš da više ne možeš povratiti; ja mislim.

http://www.portio.hr/index.php?page=textPage&id=9

Jer bi otkazao to sveM možda, ako mi se sad uopšte više isplati, a opet to možda nebi bilo fer prema njima kad pokušavaju nešto zaraditi pa nemaju 100 dostavnih službi.

Zadnje izmijenjeno od: tigerija. 02.01.2012. u 19:09.
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 19:22   #70
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Danas je svuda inventura,pa tako vijerujem i kod njih...Ako nisi dobio email, strpi se jos sutra da dobiješ email te preksutra roba mora biti kod tebe...Ako sutra ne dobiješ email da su poslali, šalji im email da to pošalju danas te da u protivnom želiš novce nazad...
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2012., 20:03   #71
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
U četvrtak je uplaćeno.

Trebalo stići u petak, ali onda je ispalo da kućišta više nema pa se moralo odabrati drugo. Na webu je bilo svega.

Po tome trebalo je stignuti u ponedjeljak. Danas javili da su se čuli sa dobavljačem te da će im stignuti u srijedu pa komponente dostave u četvrtak.

Znači tjedan dana bi im trebalo. Meni je smiješno kako Osrić tamo negdje drugi grad uspjeli poslati Noctua D14 prije Portio koji su u Zagrebu i trebaju dostaviti u Zagreb.


Ok danas imaju puni inventuru da, ali ipak... Sad vidim da se digla cijena matične. Sad neka samo probaju nešto vezano uz to prigovoriti.
+ Vjerojatno se dodatno nerviram zbog tog dugog čekanja.
Mogli su barem javiti da NIJE LAKO DOBAVLJIVO pa bi se uzelo iz neke druge trgovine danas i stiglo bi već sutra...

Nadam se da je do dostave i dobavljača, a ne do njihove neodgovornosti i neorganiziranosti.

Makar ih mogu pohvaliti da sam jednom naručio komponentu i stigla odma drugi dan .
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 20:35   #72
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
a što si točno narucio ako se smije znati?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 23:15   #73
freedado
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 67
Citiraj:
Autor tigerija Pregled postova
U četvrtak je uplaćeno.

Trebalo stići u petak, ali onda je ispalo da kućišta više nema pa se moralo odabrati drugo. Na webu je bilo svega.

Po tome trebalo je stignuti u ponedjeljak. Danas javili da su se čuli sa dobavljačem te da će im stignuti u srijedu pa komponente dostave u četvrtak.

Znači tjedan dana bi im trebalo.


Ok danas imaju puni inventuru da, ali ipak... Sad vidim da se digla cijena matične. Sad neka samo probaju nešto vezano uz to prigovoriti.
+ Vjerojatno se dodatno nerviram zbog tog dugog čekanja.
Mogli su barem javiti da NIJE LAKO DOBAVLJIVO pa bi se uzelo iz neke druge trgovine danas i stiglo bi već sutra...

Nadam se da je do dostave i dobavljača, a ne do njihove neodgovornosti i neorganiziranosti.

Makar ih mogu pohvaliti da sam jednom naručio komponentu i stigla odma drugi dan .
Ja sam kod njih isto naručio neke komponente i uredno su mi poslani ponudu koju sam odmah uplatio (bili su najpovoljniji). Nakon uplate su mi javili da su robu naručili od dobavljača.
Malo sam se sa njima dopisivao u duhu da sam ja robu naručio(dobio potvrdu da mogu uplatiti) a oni mi sad spominju nekog dobavljača s kojim ja nisam sklopio nikakvu narudžbu ni ugovor i da me to ne zanima. Uglavnom poslao sam im nekoliko maila i na sve su mi odgovorili isti ili dan poslije.
Na kraju su mi poslali ispričnicu:
"Poštovani,
>
> Trenutno smo u procesu ažuriranja podataka i informacija na webu,
> te Vas ovim putem molim da primite našu ispriku oko nastalog
> nesporazuma. Uvjeti dostave koji su navedeni su uvjeti koji se
> odnoste na dostavnu službu Overseas."
Samo to na stranici ne piše tako što su oni i svijesni, ali tada vjerojatno ne bi imali veći, nego manji broj uplata.
I na kraju su mi javili da kučište koje sam izabrao (a bilo je jeftino jer mi je tako odgovaralo 126kn)nemaju kod dobavljača i da mi mogu ponuditi drugo cca 240kn (iako mi je moje po dizajnu bilo ljepše) uz znak isprike pa sam prihvatio. Poslali u petak oko 13h isporuka bila u ponedjeljak.
freedado je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2012., 23:35   #74
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
Što je sad na kraju problem? S dostavom i dobavljačima?

Budem ih pitao da li je moguće zamijeniti neke komponente pa da se prije isporuče... Budemo sad vidjeli...
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 01:21   #75
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,472
Moje iskustvo je tenutno pozitivno.
Roba je narucena 22.12, drugi dan stize potvrda da je narudzba zaprimljena i obradena, te je naruceno od dobavljaca i da ce biti isporucena u roku 3-4 radna dana. 27.12 dobivam obavijest da je poslano i 28.12 negdje oko pol 11 dobivam posiljku.
Sve je bilo lijepo poslozeno i zapakirano, a sto se tici roka dostave mislim da bi to sve brze islo da nije naruceno taman prije Bozica i Svetog Stjepana.
veve je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 12:41   #76
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
Vjerojatno praznici, godišnji i slično pa onda nastane gužva i veliki zaostatak.
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 12:45   #77
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Za sad pozitivno iskustvo na uzorku od 1 kupovine :-) . Naručeno 24.12., isporučeno 2.1. Nije instantno, ali odmah po narudžbi sam dobio obavijest da će poslati kroz 3-4 radna dana zbog gužve.

Jučer dovezli Overseasom i platio pouzećem.

Kupovat ću i dalje kod njih ako ostanu ovako konkurentni cijenom i ponudom.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:55   #78
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
stiglo kučište... znači overseasu treba 24h da mi dofura.. problem je znači u njihovim "dostavljačima"...

vjerojatno vlasnik portia (i vlasnici ostalih web shopova) zaprime sve narudžbe i svaka 2-3 dana odu u links, msan ili koje već skladište s kojima imaju deal i onda šalju...

ja bi reko da je to ta šema...
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 16:43   #79
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Portio-Links: Isti vlasnici, isti osnivači, isti direktori ...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 15:29   #80
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
Ovdje je uplaćeno prošli tjedna u četvrtak ili srijedu.
Danas mail:

Poštovani,

Čim Vaš paket predamo dostavnoj službi Overseas na mail ćete dobiti obavijest sa brojem paketa pa se možete sa njima čuti oko točnog vremena dostave.
Nažalost Vaša pošiljka nije još spremna za isporuku.


Prema ovome paket neće stignut sutra. A petak više manje ništa ne radi... Znači ponedjeljak prema tome?!

Zadnje izmijenjeno od: tigerija. 04.01.2012. u 15:46. Razlog: "prema tome" umjesto "po njihovome" :D
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 15:31   #81
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Ne

Po njima je jos neodredjeno
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 23:45   #82
tigerija
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 253
Predali su to dostavnoj službi. Ali samo matičnu. Kućište sad više nema.

U četvrtak je naručeno kućište i matična. U petak javljeno da toga kućište više nema i da uzmemo drugo. Uzeli drugo koje je bilo raspoloživo. Danas jave da više nema niti toga kućišta. Malo neodgovorno. Zavlačili su vjerojatno jer nisu željeli izgubiti klijenta, ali ovo odugovlačenje je malo neodgovorno... Shvaćam ih i vjerojatno misle dobro, ali ipak...

BTW ono prvo kućište koja sam naručio se pojavilo gore nakon par dana ali 50 kuna skuplje. Ono...

Može li mi netko preporučiti neko kućište koje je iznimno hladno kao i CM 690 II (Portio, ili znate koju trgovinu blizu Jaruna?) ? => http://forum.pcekspert.com/showthrea...203324&page=21
Unutra mora stati Noctua D14.

EDIT: Eto, konačno sve stiglo. Uplaćeno četvrtak 28.12.2011. Stiglo danas(petak) 05.01.2012.
Malo sporo vjerojatno zbog inventura svih službi, gužve itd.
Sad da još isprobamo jel sve ispravno.

Prije sam bio naručio grafičku koja je uredno stigla odma drugi dan.

Zadnje izmijenjeno od: tigerija. 05.01.2012. u 13:30.
tigerija je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 22:17   #83
pilgrim_23
Premium
Moj komp
 
pilgrim_23's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 104
Evo da se i ja malo izjadam..

29.12. naručio proc+mat iz Protisa, isti dan naručim ostale komponente iz Portia.

U pon 02.01. stiže paket iz Protisa, a danas dobivam mail iz Portia da je moja narudžba predana dostavnoj službi.
Sutra je praznik pa roba dolazi u pon 09.01.
Cijeli tjedan sam bio na godišnjem i s guštom bih si slagao novi komp da nisu majstori iz Portia zas...
Razumijem da su bile inventure itd., ali kako to Protisu nije zasmetalo da su uredno dostavili robu, a Portio se čeka puna 10 dana, nije mi baš jasno...
__________________
All my life I fought this fight
The fight that no man can never win
Every day it just gets harder to live
This dream I'm believing in
Thunder Road..
pilgrim_23 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2012., 00:51   #84
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
ja tek sad skuzio da su portio i links isto... samo, portio je naravno jeftiniji...

http://www.links.hr/?naziv=graficka-...kl=800.000.900

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=800000900

s time da u linksu pise isporuka odmah, dok u portiu samo dobavljivo, a links 100 kn skuplji... hah...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 22:54   #85
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
ja tek sad skuzio da su portio i links isto... samo, portio je naravno jeftiniji...

http://www.links.hr/?naziv=graficka-...kl=800.000.900

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=800000900

s time da u linksu pise isporuka odmah, dok u portiu samo dobavljivo, a links 100 kn skuplji... hah...
Razika u cijeni bilo kojeg artikla je 10%, i da to je Linksov webshop
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 23:35   #86
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Moze li se nekako otkazati narudzba? Danas prije par sati narucena komponenta...
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 23:38   #87
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Moze li se nekako otkazati narudzba? Danas prije par sati narucena komponenta...
Ovdje ju sigurno neces uspjeti otkazati. Salji im mail i pitaj.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 23:54   #88
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Trebao bi moći otkazati, i onako neće poslati još par dana.

Inače trgovina djeluje jako neozbiljno s tim odgađanjem slanja u nedogled. Uplatio sam novce u ponedjeljak za konfiguraciju, potvrdili su uplatu i od tada ništa, još nisu poslali. OK, ne žuri mi se toliko, znao sam što mogu očekivati. No naručivao sam do sad X puta iz raznih webshopova i nijednom nisam čekao više od dan nakon uplate i u takvoj konkurenciji im ovakve stvari sigurno ne pomažu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2012., 00:46   #89
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Obratite pozornost na ime komponente. Potkrala se zanimljiva greška, ili nije?

http://www.portio.hr/index.php?page=...d=050000010601

Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2012., 01:05   #90
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Obratite pozornost na ime komponente. Potkrala se zanimljiva greška, ili nije?

http://www.portio.hr/index.php?page=...d=050000010601

ha, lol, ruganje

jel imaju i floppy?
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na