Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2007., 13:12   #31
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
ako koristis mat boju onda i ne trebas smirglati,nema potrebe.
ali ako zelis postici sjaj onda moras.boja kad se nanese nije ravna,vec ima teksturu ko kora od narance,a kao takva ce imati skoro nikakvu refleksiju.
stavis predmet pokraj takve boje na par centimetara i izgledat ce dobro,al bilo sta dalje od pola metra se vec nece reflektirati.

i jos jedna jako bitna stvar ako se ne brusi boja.povrsinski sloj,znaci onaj zadnji koji ostaje je jaaaako nekvalitetan.moglo bi se reci da je to "otpad" od boje koji ce kroz neko vrijeme blijediti,gubiti sjaj itd...prava boja je ispod tog povrsinskog sloja,samo treba znati doci do nje
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2007., 14:13   #32
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Ako zelis vrhunski odsjaj onda preko polirane crne boje ide bezbojni autolak, koji se brusi finim vodobrusnim i tek onda polira.
To si je i kolega napravio, ali s autom i perfekcija.
Inace puno truda i vide se razultati. Cestitke.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2007., 14:16   #33
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
pa i ne bas...vrhunski sjaj mislim da sam dobio bez prozirnog laka.
on se stavlja vise za zastitu same boje nego zbog sjaja.zato ga i nisam stavljao,meni komp nece juriti po gradu cestama di ima svakojakih debila koji samo cekaju da mi ogrebu case
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2007., 12:24   #34
no one
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 128
Ma paint job ti je pre heben ,a i treba bit kad je toliko truda ulozeno.
__________________

no one je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2007., 23:40   #35
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE


...khm....
dosla cura sa faksa na 2 tjedna pa sam morao kuciste u 2. plan stavit
kako god,jucer sam bio malo raditi....docekao me nered ko i svaki put zadnjih pola godine



napravio sam malu listu sto treba srediti u 2 dana prije nego sam poceo raditi:
1. nanijeti vosak za lak na desnu stranicu (proslo je 2 mjeseca od nanosenja boje,optimalno vrijeme)
2. nanijeti nove slojeve boje na prednju masku
3. nanijeti jos jedan sloj temeljne boje na 3. dio prednje maske
4. 5.25" cover-e obojati do kraja
5. "backplate" chieftec-a osmirglati i nanijeti temeljnu boju
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2007., 23:40   #36
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
1. BACK TO THE PAST

hehe,malo se igram da mi bude zanimljivije pisati
dakle krenuo sam sa nanosenjem voska na stranicu....i tu mi je dan lose krenuo,jako.ovo je taj vosak....prokleti :


sto se dogodilo? sve sto se nije trebalo dogoditi....vosak mi je nekim cudom uspio izblijedjeti boju,mada sam se pridrzavao uputa i pricekao 2 mjeseca prije nanosenja....sjaj je izblijedio,nijansa crne je takoder dobila svjetliji ton,vise na tamnosivu...koma....cijelu stranicu cu opet morat bojati u ovakvim trenutcima treba zadrzat hladnu glavu i ne napraviti jos vece sranje...nista,ostavio sam sve i ponovo cu bojati.

usput sam napravio i neke manje korekcije na zadnjoj stranici kucista di sam probio boju nekim cudom.



popravak je ok prosao,treba jos malo fine dorade i bude ok,nece se ni primjetit.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2007., 23:41   #37
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
2. PREDNJA MASKA - drugi pokusaj

oni koji su pratili i citali,znaju da opet bojam prednju masku jer sam otkrio da nije bilo dovoljno slojeva boje.valjda sam zaboravio kolko sam ih uopce stavio i u procesu poliranja pocela se nazirati temeljna boja ispod crne...a to ne valja

prije bojanja valja se dobro okupati :



rdy for repainting



and a job whell done



3. THE MISSING PART

hehe...ovaj 3. dio prednje maske nekako me uvik odbijao od rada...previse malih povrsina,kutova,zakrivljenja....fuj
uglavnom,malo pomalo sam ga pripremio za temeljnu i prije nekih 20-ak dana sam stavio prvi sloj....jucer to malo ocistio i stavio jos 3-4 sloja tanka,pustio da se osusi i fino osmriglano.spremno za bojanje

smirglanje prvog sloja (ekipa u pozadini) :



gotovo...naneseni svi slojevi i osmirglano za bojanje :

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2007., 23:42   #38
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
4. THE BLACK DIC.... errr 5.25" COVER-i

njih sam jos prije skoro zgotovio...osmirglao,stavio temeljnu i prvia 2 sloja boje...samo nisam slikao
sad sam osmirglao ta prva dva sloja boje i stavio zavrsne slojeve

osmirglani cover-i :



naravno i tu sam uspio zakenjati....sa dva cover-a sam zaboravio prasinu obrisati prije bojanja...tako da cu morat opet smirglat i bojat...bas sam dumbass :/
ona druga dva su ok ispala (losa slika ) :



5. THE BACKPLATE

ovaj dio sam nazvao backplate
to je ona metalna ploca koja se zasarafi na zadnju stranicu na koju se montira napajanje i 92mm vent.
nju sam kao i onaj dio prednje maske uvjek ostavljao sa strane i nikako zavrsit...ovako je izgledalo to do prije 2 dana :



buduci da je malena i ravna povrsina,vrlo lako i brzo sam to sredio...prekjucer sam je osmirglao do kraja,nanio temeljnu boju i ostavio preko noci.jucer samo stavio prve slojeve boje i tu vise nema puno posla,po potrebi stavit jos 2-3 sloja crne i to je to.

slijeva na desno 1 sloj boje, 2 sloja boje, 3 sloja boje, 4 sloja boje




eto ga....posla je jos puno,ali malo po malo se privodi kraju.
stay tuned
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2007., 02:01   #39
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
kontam da se boja bolje hvata na osmirglanu povrsinu :P


inace, nije bas dobro ispalo... ona grijalica u kupatilu izgleda malo iskrivljeno u odrazu...

salim se, naravno, GJ osobno se nikad ne bi upustao u ovako nesto, svaka cast!
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 21:01   #40
axe counter
Premium
 
axe counter's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 452
svaka čast!!!!!!!...ipak ima i većih mazohista od mene
axe counter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2007., 17:46   #41
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

evo, buduci da se blizi vrijeme kad bi trebalo staviti komponente u utrobu zmaja (kako poeticki :P ), bilo bi red i da njih malo poredim.

cilj mi je u konacnici imati uber tiho, dovoljno brzo ali i hladno racunalo.
na 1900gt sam stavio zalmana vf900, no on je ispao daleko glasniji nego sto sam ocekivao. skinuo sam ventilator za cvjetica i stavio sharkoon silent eagle 2000rpm.
nazalost, netko iz moje obitelji je odlucio da proces koji sam dokumentirao na foticu nije toliko vazan koliko zivotinje u kuci pa su mi sve slike izbrisali

no imam par slikica gotovog rada. samo da napomenem, za ucvrscivanje sharkoon-a na vf900 sam iskoristio montazni mehanizam od origi venta. znaci prislino sam odvojio vent od montaznog mehanizma i naljepio gore sharkoon silent eagle...radi perfektno i puuuno tise.




vent je spojen direktno na grafu, tako da bios od grafe kontrolira brzinu rada. do nekih 45 stupnjeva ga drzi na 30%, necujno. dalje sam namjestio linearno povecavanje brzine sa rastom temperature, tako da na 100% rpm radi tek kad gpu prede 60 stupnjeva.to se jos nije dogodilo, al brzo ce ljeto
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2007., 17:48   #42
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
sad je ostao jos samo jedan izvor buke...napajanje.
ponosni vlasnik sam vantec steath 520W psu-a, koji je tvornicki imao 3x80mm venta sa mogucnosti 3 stupnja regulacije brzine. Auto, medium i high. na zalost meni je cak i medium bio preglasan te sam skinuo prednji i donji vent i izrezao rupu u napajanju da mogu montirati 120mm vent. zadnji za ispuh sam spojio ta dodatni potenciometar kako bi ga jos mogao malo stisati. buduci da mi je nedavno taj vantecov 80mm provrtio i poceo skaljati, odlucio sam ga zamjeniti sa sharkoon silent eagle blue led 2000rpm.

a ovako izgleda napajanje nakon par mjeseci ne odrzavanja



nakon par minutica pazljivog ciscenja....



a tu su i konektori za ventilatore napajanja. primjetite da su sve dvopinski tako da sam morao skidati te plastike da bi mogao standardne 3-pinske ventove prikljuciti na te konektore.



sve spojeno i spremno za pogon....



usput, kad sam vec rastakavao napajanje...rastavio sam i 120mm vent od napajanja i cpu hladenja i podmazao ih finomehanickim uljem da uklonima moguce skripave zvukove

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2007., 17:48   #43
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
a ovo je rezultat



sto se tice samog kucista....stvari jako sporo napreduju buduci da imam manjak slobodnog vremena ovih dana
no, nesto sam posla ipak napravio, nazalost imam samo par slika prednje gornje maske na kojoj sam morao ponoviti proces bojanja.
ovaj put je puuuuno bolje ispalo.



ta prva zgrada sto je mozete vidjeti na 2. slici....to je prva susjedna zgrada nasuprot moje....i udaljena je preko 50 metara
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2007., 22:00   #44
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
uhvatio sam se malo prednje maske, tj. donjeg dijela prednje maske...okvira i 5.25" bay cover-a.
znaci to sam sve obojao sa 2 sloja primer-a + 3 sloja boje pa brusenje boje pa jos 3 sloja boje.
to je stalo nekih 2-3 tjedna tako i cekalo brusenje i poliranje.

nadao sam se da ce to ici brze, buduci da su cover-i male povrsine, al racku...evo danas sam na ovom jednom 2 sata izgubio. rezultati su...ajmo rec, zadovoljavajuci

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2007., 18:47   #45
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

jos jedan cover gotov



nakon dobor obavljenog posla....zasluzeni rucak



__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 20:02   #46
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

evo sad malo napokon slikica
gornja prednja maska je 99% gotovo...imao sam malu...ajmo to nazvat, nesrecu sa 5.25" coverima i donjim dijelom prednje maske... baka mi je dok su jos bili svjeze obojani bacila neku krpu na njih i...spasio sam sto se da spasiti, jedan cover je isao na repaint, ostali mogu proci bez problema buduci da se ipak nece vidit kad je prednja maska zatvorena pa ne zahtijevam savrsenstvo od njih.



kad se montira sve na sasiju kucista...hm hm...





izgleda lijepo zasad...iznad svih mojih ocekivanja
naravno, nemojte ocekivati da ce te vidit sklepano kuciste prije nego stvarno budem gotov sa svime
a jos za napravit...ostalo je ovo :




sa donjom maskom ko da pravim meksicke sapunice
kad god bi bio skoro gotov sa njom, negdi bi opizdio sa njom, ogrebao, puko boju, previse izbrusio...koma teska...ovo je 3. put da ispocetka radim i nadam se da ce biti i posljednji.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2007., 20:03   #47
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
i za kraj jos par slikica gornje stranice koja me ne prestaje fascinirati





vrijeme u sibeniku je danas bilo poprilic....cek cek....jel ja to vidim avion? ma niiije valjda

hehehe

edit:
buduci da sam dobio prituzbe od nekoliko clanova na imageshack, a bome i stvarno jest dosta sporiji, SVE slike iz threada cu postupno prebaciti na imagesforme da ne znojite dsl-ove previse
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 00:49   #48
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

evo mene jos jednom
danas sam odradio nekih 10-ak sati u komadu na kucistu i napravio posla kolko mi je trebalo dva mjeseca kad sam poceo projetk...iznenadio sam se koliko sam napredovao i koliko mi je lakse sad raditi sa bojama i metalom...pogotovo nakon plastike
jutros u 6 sam sisao sa vlaka iz zg-a....slozio novu plocu do 7...marendao, pogledao sve na netu sto sam propustio ovih 5-6 dana...pogledam na sat...9 sati ... skupio se na selo i uvatio se posla malo
imao sam neku cudnu inspiraciju, nakrcao mjuze na novi clix2 mp3 i deri per...od 10 ujutro do 8 navecer (uz pauzu za rucak) nisam uopce stao.

evo sto je napravljeno :

ovo je ona stranica koju sam ostavio za kraj...i od koje cu uzeti primjere i napraviti tutorial za bojanje...tako da svi mozemo imati lijepa kucista...heee



a ovo je teska artiljerija



hempel tekucina za skidanje starih boja...nanijeti u par slojeva i ostrugati boju...fenomenalno, ustedi se nevjerojatno puno vremena.

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 13.12.2007. u 15:27.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 00:54   #49
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
i ode boja



jos je malo neuredno jer se ne uspije skupit sve iz prvog puta...onda ponovimo proces jos jednom...nanesemo par slojeva i .... :




taaadaaa
sad treba doooobro isprati sa vodom



i krajnji rezutat je tu dolje...sad jos samo treba sve to dobro ocistiti i osmirglati da dobiemo ravnu plogu bez kojekakvih sranja

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 13.12.2007. u 15:29.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 00:55   #50
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
postupak je UBITACNO spor,naporan i dosadan...evo kronoloski poredano nakon svake promjene gradacije 320/400/600/1000/1500



nisam htio pretjerivati buduci da sam izvukao pouke iz prve stranice... ne treba se sjajiti metal ko ogledalo, jer to ce ionako par slojeva temeljne dobro prekriti. dakle vaznije je dobro temeljnu boju dobro sredit....kako god, ploha je oprana ociscena i spremna za stavljanje temeljne. znaci prvo ide jedan jaaako tanki sloj, pustit da se osusi i onda tek sloj sa kojim pokrivamo povrsinu.necu previse gnjaviti, vise o procesu bit ce u guide-u ubrzo.

prvi sloj



drugi sloj



to sad treba ostavit da se osusi...sutra malo pobrusim, stavim jos par slojeva i prekosutra moze ici bojanje
eto, zmaja vise nema...izbrisan je
but have no fear, uzicao sam svoju bolju polovicu da mi nacrta novog kad bude sve gotovo...inace ide na graficki dizajn
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 13.12.2007. u 15:31.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 00:56   #51
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
za one koji su pratili temeljito...onu prvu bocnu stranicu koju sam usrao sa nekim ne testiranim voskom....nju sam ponovno obojao i danas sam ju usporedo sa ovom brusio i spremao za poliranje.
boja je odlicno primila i uvjeren sam da ce rezultat biti puno bolji nego prvi put.
evo malo slikica :



dakle da ponovimo gradivo
prvi sloj boje sucksa big time...i trebamo ga obrusiti i maknuti sve one male crne tockice st ose vide na 3. slici. to su udubine i ako ih ostavimo onda zavrsno poliranje nece ispasti kako treba... koliko za***ano je to raditi? nemogu vam rijecima opisati

sad gle ovo....lijeva slikica je gotovo zavrsena stranica, padalo mi je sunce a bez svjetla se ne moze boja brusiti, tako da sam morao tu stati...desna slikica je ta ista stranica kad se polije vodom
kad se tako dobar efekt dobie samo sa vodom onda znam da sam na pravom putu



evo...za kraj jos jedna slikica moje radione kad su lijepi dani....



i sad se idem srusit negdje i odspavati 20-ak sati...mrtav sam
do iduceg update-a pozz
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 22:56   #52
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

smee again
malo sam ubrzao tempo rada, dovrsetak radova, brem onih vecih sad brojim u danima vec, a sto sam blize kraju to imam sve vecu motivaciju za zavrsiti.
danas sam opet odradio nekih 10-12 sati rada, dosta toga se napravilo.

ovo je stranica na koju sam prije 2 dana nanio 2 sloja temeljne boje. ta 2 sloja sluze kao predjelo za glavne slojeve temeljne...prije toga treba je obrusiti malo i srediti.



zasto brusiti?
ako malo bolje pogledate, mozda uocite da nijanse sive boje nisu svugdje jednake, to je djelomicno zbog prasine i necistoce sto se nakupilo na povrsini....a ako prodem rukom preko temeljne boje par puta dobiem ovo :



tu "prasinu" i cestice boje koje se nisu dobro primile treba ukloniti tako da se novi slojevi bez problema lijepe za podlogu.



nakon laganog brusenja i pranja, dobijemo savrsenu podlogu za nove slojeve temeljne



kasnije sam stavio jos 3 sloja temeljne i ostavio da se susi....
buduci da je vani derala olujna bura, tako mi svega, mislim da bi i vrecu cementa valjalo po cesti ko papir...grozno nesto...uglavnom, bio sam prisiljen bojati u zatvorenom prostoru, sto nikako nemojte raditi
a ako bas morate, onda se DOBRO zastitie, lak je jako otrovan i izaziva mucninu, pospanost, glavobolju i vrtoglavicu...sve sam prosao to vec ...jednom i nikad vise



buduci da se za neke profi maske nema para, morao sam improvizirati
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 13.12.2007. u 15:36.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 23:00   #53
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
u meduvremenu, drugu bocnu stranicu je trebalo samo lagano jos doraditi i poceti sa poliranjem...ovo je stanje od prije 2 dana kad sam radio na njoj



nakon laganog tretmana...crne tockice baj baj



sad je vrijeme da pretvorimo ruzno crno pace u lijepog labuda
polira pasta, pamucna krpa u ruke i deri.... slikice su poredane kronoloski od prve do zadnje....cca 4 sata poliranja


__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 13.12.2007. u 15:39.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 23:13   #54
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224


sad kad sam cijelu stranicu prosao....onda je treba proci jos jednom
samo jednom kad se prode ostanu vidljivi tragovi od brusenja kad se stavi pod svjetlo...ovako nesto :

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 13.12.2007. u 15:42.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 23:14   #55
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
nakon jos jednog tretmana polir tekucinom, gore ide par slojeva "tekuceg voska sa karbonom" ... stiti lak od propadanja i daje dodatni sjaj, a malo uklanja ogrebotine



poslije tretmana kad stavim na sunce...ima poprilicno manje vidljivih ogrebotine



i evo jos malo slikica finalnog produkta

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 13.12.2007. u 15:45.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 23:14   #56
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
sad jedna demonstracija koliko je zapravo ova boja CRNA
prva slikica je bez blica, a drugu sam slucajno opizdio sa blicem....i onda sam se cudio di je nestao odsjaj bljeska






nisam bas savrseno zadovoljan kako je ispala bocna stranica...puno bolje je nego prvi put, al jos uvijek je malo iskrivljena slika...kako sam doznao, to je zbog boje. naime, bojao sam dupli color sintetickim autolakom, koji vise odgovara za plastike, drvo i slicno jer se "razlijeva" i sporo susi, tako da i ovo sto sam dobio je jeako dobar rezultat. ocekujem da ce se jos malo razbistriti nakon samponiranja jer sad moram pricekati da se vosak stvrdne par dana.

od druge bocne stranice ocekujem puno bolje rezultate
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 13.12.2007. u 15:46.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 11:55   #57
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
UPDATE

GOTOVO SA BOJANJEM!
mozak mi je malo sprzen i spava mi se nenormalno, al nema veze...preko vikenda sam "malo" bojao i sto se tice toga, ako ne iskrnu neki problemi, mislim da necu vise morat bojat.

znaci jucer sam napravio sljedece...

ispolirao drugi sloj temeljne boje



pripremio donju masku i posljednji cover za bojanje



nanio prvi/drugi sloj crne boje predvecer i ostavio da se osusi



ocajnicki pokusavao slikati mjesec

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 13.12.2007. u 15:49.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 11:56   #58
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
nakon sto se boja 24h susila, vrijeme je za ravnanje povrsine...nice'n'flat


donji dio prednje maske na bojanju i zadnji cover..... i slikica moje improvizirane "komore" smrti...

__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 13.12.2007. u 15:53.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 11:56   #59
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
stock rashladni sistem....bljak bljak bljak



nakon malo bojanja.... plastic primer + crna sjanja + prozirni lak = puuuno bolje
boja je jos bila mokra kad sam slikavao, za dan dva budu slike kako je ispalo...al ne cini mi se nimalo lose



sad me vec poceo lak pucati od cjelodnevnog bojanja, koncentracija pala i nisam vise toliko slikica radio....ali, na kraju dana sam jos isao onu stranicu sto sam ranije ravno obojati finalno...
i imao sam, ajmo rec, malu katastrofu i skoro slom zivaca. buduci da mi je koncentracija vec na nuli bila, a htio sam zavrsiti sa bojanjem danas, tj. zurio sam i napravio sranje. prilikom bojanja krivo sam stiskao kanticu spreja i na vrhu prsta mi se nakupilo boje i..... kapnulo na stranicu
bilo je :
paint paint paitn...paint
paint paint
pljuc!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!
***O TI PAS MATER KAPLJICASTU U P.M.

onda sam otisao vecerati i malo se smirio, pospremio sve i to je to
valjda cu tu kapljicu uspjet ispravit brusenjem....ima i slikica



sucks....
ako uspijem popravit bez ponovnog bojanja, mislim da sam gotov kroz par dana
stay tuned
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 13.12.2007. u 15:56.
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2007., 15:34   #60
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
zašto nema slika ?
mbed je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na