Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.02.2024., 15:22   #691
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Ima netko iskustva s prebacivanjem kanala na APu na DFS kanale?
Ima li kakvih skrivenih caka koje možda nisu vidljive odmah?
Situacija idealna gdje nema nikakvih aerodroma niti radara okolo

Svi (DFS) kanali od 100 nadalje su čisti, nema nikoga pa sam uparkirao AP na ch 100 @80Mhz. Očekivano, AP na startu radi scan od 60s i onda pokrene wireless, ali to me ne dira jer se ne restarta često.
Ono što sam primijetio je da neki klijenti kod pokretanja isto čekaju koju minutu prije nego se spoje na wlan, a to mi čudno, nisam siguran da bi tako trebalo raditi. Ako vratim natrag na Ch 36, spoje se odmah
Naravno, mogao bi staviti regiju na neku zabit tipa južne afrike gdje nemaju DFS na višim kanalima, ali pokušavam biti u okvirima EU regulative.

Da pojasnim pozadinu priče, u zgradi je hrpa stanova prešla na optiku, dobili od ISPa (HT, A1...) nove routere. E sad, ta njihova oprema se sva prebacila na 5GHz na redovne kanale 36 ili 52, većina ih troši 80 MHz širinu kanala, ali neki se i razbacali na 160
I naravno, sad tu svatko svakome smeta, ali ne možeš raspravljati s korisnicima koji ama baš ništa ne kuže. Van grada je lokacija, nema nikakvih radara niti ničega, povukao sam log iz APa nakon nekoliko dana, nikakvih zastoja po tom pitanju.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2024., 15:29   #692
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Kod mene je isto bilo kolinje po pitanju 5ghz, ali sam ostao na normalnim kanalima i osobno nisam primjetio neke probleme. Ti bas vidis promjene na mrezi ako se kanali preklapaju? Ne znam ni kako bi trebali izgledati ti problemi, pa pitam vise informativno.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2024., 15:51   #693
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Ma ne, nema nekih ozbiljnih problema po pitanju nekakvih ispada i sl. Tu i tamo koji android nešto zašteka, ali to je vjerojatno do njih. Primijetio sam neka usporenja povremeno kod nekih transfera tipa backup itd. pa sam onda pogledao i vidio da je gužva na tih prvih par kanala pa sam se išao igrati.

Što je najzanimljivije, prije par mjeseci kad sam aktivirao taj AP na toj lokaciji, kanal 36 bio je slobodan i barem 3 okolna routera bili su na nepreklapajućim kanalima. Što im bi da su se svi odjednom nagurali na početak spektra nemam pojma.
Pretpostavljam da su svi ti ISPovi routeri na nekakvim automatskim postavkama i da bi se trebali prebaciti na drugi kanal ako im se postojeći zaguši, ali ovi valjda nemaju kamo ako izbjegavaju DFS.

Pratim i dalje pa ću vidjeti ako bude kakvih problema.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2024., 16:24   #694
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Od šume ne vidiš stablo tj. odgovor ti je ispred nosa
Prebacuju se na niže kanale upravo zato da izbjegnu to DFS pali - gasi govance, odnosno po preporuci / savjetu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2024., 19:02   #695
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
ja uredno držim oba ap-a na 5500 i 5600 i to radi bez greške. nisam primijetio tu sporost kod spajanja, odnosno - ovisi koliko brzo ti uređaj skenira band. logično je da će se odmah spojit na 5180, jer mu je to doslovno prvi kanal kojeg skenira, i uhvati ga odmah.

ove druge skenira kroz neko vrijeme, pa se spoji na njih. npr meni se mob nakači na slabiji 5ghz, da bi kroz tipa pol minute skužio da ima jači signal sa ap-a koji je bliže i onda se prebaci na njega. nije sken tako brz, treba ti mob skenirati sve te frekvencije.



a za smetnje, ac a osobito ax su donijeli brdo poboljšanja oko interferencija, slobodno se stavi na zauzete kanale, jer kao prvo ne emitirate svi istovremeno, a drugo - susjedi koji zauzimaju 160mhz kanale će se povući kad im tvoj ap sjedne na pol kanala. to je tako predviđeno. i ps, ako ih hvataš na -85 ili manje, onda ti ne smetaju, dok god ti imaš 30dB snr-a okolni signali ti neće smetat.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2024., 19:17   #696
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Thx.
Danas se u prostoriji s APom vide 3 vanjska APa na -70 do -77 na kanalu 36. Plus nekoliko na 5260 isto tu negdje po signalu
Najviše je zafrkavao jedan AC klijent (realtek neki) u kompu s winblowsima u susjednoj prostoriji. Kladim se da RTL driveri nešto kemijaju kad se moraju reconnectati na AP na frekvi od 5500. Ali fakat je čudno, upališ komp, dignu se winsi i točno 1 min ništa, adapter ne diže vezu i onda se odjednom spoji bez problema. Prebacivanje APa natrag na kanal 36 i spaja se odmah
Stavljen privremeno USB stick s MTK AX chipsetom pa ćemo testirati idućih dana.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 07:27   #697
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
driveri šit kartica su uvijek bili problem, još iz ere xp-a.

-70 od susjeda je jak signal, makni se sa te frekvencije.

da dočaram (u mikrotik slengu)
ako imaš 5180 Ceeeeeee kanal od susjeda (dakle 5180 glavni i 7 dodatnih = 160 mhz) koji puca na -70dB, ti se možeš stavit na 5320 eeeC (5320 glavni i 3 dodatna = 80mhz) i to će radit, i on bi se kad ti emitiraš trebao povuć sa njegova gornja 4 kanala.

beacon će i dalje govorit da je 160mhz, ali će njemu promet ić van tih kanala. ovisno o interferencijama, ap-ovi će smanjivat kanale sve dok ne dođu na svoj centralni kanal od 20mhz, nakon čega će ostat samo taj.



to je trebalo tako biti još od početka, ac je tu malo donio neke novosti, ali tek je ax to bolje riješio, prvenstveno zato da mogu trpati 160 mhz kanale a da ipak ne sjebu cijeli svijet s time.



PS na staroj AN mreži probaš tako nešto izvest i onesposobiš i sebe i druge.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2024., 08:30   #698
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Pa zato sam se i prebacio na 5500 MHz
Fiksni klijenti su svi prebačeni na ax, ostaju još mobiteli i tableti na ac, to će se riješiti kroz vrijeme kad dođu noviji uređaji.

Ali zanimljivo, prošle godine su svi ti okolni routeri isto bili vidljivi i nijedan nije bio na 5180 (36). Kladim se da nitko od njih nije mijenjao opremu. Po MACu, 2 su Speedporti od HTa , dva nepoznata, ostali se trenutno ne vide. I odjednom su se svi nagurali na početak spektra i njih 4-5 si međusobno gaze po kanalima 36-64 (5180-5320).

A vidi ovo, ista lokacija, razlika u prikazu mikrotik vs openwrt. Mtik ispravno vidi da su 2 APa na 160Mhz, a owrt ih sve prikazuje kao 80




c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 13:20   #699
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 166
Imam vulgaris pitanje o wirelessu. Da li postoji mrežni usb stick (kartica) koja radi pouzdano i bez povremenog pucanja veze? U 99% slučajeva spojio bi kabelom, ali ovaj put to nejde. Bitna mi je stabilnost veze bez pucanja. ISP je Iskon, router onaj Speedport, brzina 100/50Mbps. Naravno da bi htio iskoristit max brzinu i preko wirelessa.
Trenutno je ustekan USB stick TP-Link za 11€.
Piksa je online   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 13:26   #700
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
koliko ja znam, NE.
osobito ne sa speedportom s druge strane.

that said, imam intel ac 8265 koja radi solidno, ali je aruba AP s druge strane. nije nikad pukla veza ali ne ide preko 400mbita.

ah vidim tražiš na USB. neznam. ova je m2 interna sa vanjskim antenicama.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 14:47   #701
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 166
Nemam na toj ploči m2 slot. Ali ne mora nužno biti usb. 400mbita? I'm not going there.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.03.2024. u 17:37.
Piksa je online   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 15:47   #702
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
imaš pci-e na m2 adaptera... pa ubodeš u pcie slot. dođu i sa malim pigtailovima i antenama koje zavidaš izvana. potraži na aliexpresu.

drži se intelovih kartica. i one cheapo ac3160 budu dosta stabilne a ne koštaju ništa. s druge strane, jbg, nije speedport neka sreća. al ajde, vidit ćeš

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.03.2024. u 17:38.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 20:15   #703
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Na Speedport Plusu sam preko wifi-ja dobivao 150/200 brzinu na optici 200/100. Ruter i mob u istoj sobi. Mob je bio jedini klijent na mrezi i testirao sam vise puta. Kako? Zasto? Nemam pojma Kad sam stavio normalan access point brzine su postale normalne.

Sve je moguce na Speedportu!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2024., 05:49   #704
Piksa
Premium
Moj komp
 
Piksa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Chakovec
Postovi: 166
Uredujem vikendicu i nedavno smo dobili mogucnost spajanja na optiku. Uzeo sam iskon bez ugovora. Fakat ne mislim tamo provodit dane na kompu skidajuci ne znam sta, stavit cu tamo backup rig da mogu reagirat na mailove, streamat muziku i sl..a mozda je i iznajmim. Pogledat cu malo kaj se nudi od tih predlozenih kartica. Ali bit ce cool nakon dvije godine radova.

Sent from my 2312DRA50G using Tapatalk
Piksa je online   Reply With Quote
Staro 30.03.2024., 22:39   #705
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Planiram zamjeniti Asus RT-AC68U za neki bolji.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 19:34   #706
Dobro Namazan
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2024
Lokacija: ŽIVIM
Postovi: 16
WIFI6(802.11ax) i WiFi 7 (802.11be)

Bežični standard 802.11ax poznat je, dakle, kao Wi-Fi 6, a uz njega se često veže još jedna kratica – HEW (High-Efficency Wireless). Kad govorimo o pukim teoretskim performansama, Wi-Fi 6 obećava maksimalnu propusnost od 9,6 Gbit/s, što je pozamašan skok u odnosu na 3,5 Gbit/s, koliko je mogao ponuditi Wi-Fi 5.

Sa sljedećim se živo ne slažem:

Međutim, Wi-Fi 5 bežične mreže već su same za sebe dovoljno brze čak i za vrlo zahtjevne primjene, poput lokalnog streamanja 4K videa.

Šta treba da se zna?

WIFI 4 i WIFI 5 su već uveliko odbačeni standardi koje koriste OPERATERI U BiH uzimajući u obzir njihove rutere koji su sve samo ne zadnji krik tehnologije.

Zbog toga WIFI kod istih nije pouzdan bez kupovine dodatnog WIFI6 rutera a o tome na drugoj temi.

Mnogo je važnija druga karakteristika na koju Wi-Fi 6 stavlja jak naglasak: kvaliteta istodobnog opsluživanja većeg broja bežičnih klijenata. Razmislite li o svojoj kućnoj mreži i njenom razvoju tijekom godina, neće vam trebati dugo da shvatite u kojoj se mjeri broj bežično povezanih uređaja povećao.

Da malo pojasnim ovde barem kod nas u BiH na vidiku nema ni WIFI 6 a kamoli WIFI 7.

S obzirom kakvi su dunđeri po institucijama i koja neviđena vrsta neprofesionalizma vlada neće ni skoro ovamo.

WIFI 7 je perverzija u svim segmentima, zasad trenutno ima samo nekoliko uređaja koji podržavaju WIFI 7 i nekoliko rutera.

Međutim sve više novih uređaja će podržavati WIFI 7.

Wi-Fi 7 je nova generacija Wi-Fi standarda koja donosi veće brzine prijenosa podataka, ali i mnoge druge novosti koje će olakšati komunikaciju između različitih uređaja. Jednostavno rečeno, Wi-Fi 7 će biti bolji od trenutno najjačeg Wi-Fi 6E standarda. Ali što to konkretno znači?

Wi-Fi 7 donosi brzine prijenosa podataka do 5,8 Gbps, ali i širi bandwidth, odnosno propusnost. Frekvencijski pojas kojeg Wi-Fi 7 podržava je 320 MHz, što je dvostruko više od 160 MHz s koliko raspolažu Wi-Fi 6E. Drugim riječima u 5 Ghz spektru nema dovoljno mjesta za količinu podataka koje omogućuje Wi-Fi 7.

Još jedna prednost Wi-Fi 7 standarda je i to što podržava ,,grupiranje" konekcija. Primjerice, u slučaju da nabavite ovakav router, moći ćete istodobno koristiti 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz spektre kao na Wi-Fi 6E, ali zbog šire propusnosti, download će biti brži i manje zagušen. Ukoliko jedna od veza iz nekog razloga prestane raditi, vaš download će se nastaviti.

Neke marketinške kampanje spominju kako će Wi-Fi 7 omogućiti bolji streaming 8K videa, ali još uvijek živimo u dobu u kojem je 4K standard, a i 8K može vrlo kvalitetno biti streaman zbog napredne kompresije. Naravno, ukoliko posjedujete odgovarajući zaslon, jer su suprotnom od 8K rezolucije nemate nikakve koristi.

Isto tako treba istaknuti da Wi-Fi 7 podržava veći broj MU-MIMO streamova, odnosno 16x16, dakle dvostruko više od Wi-Fi 6E standarda koji raspolaže s 8x8. Ovo konkretno znači da 16 antena može istovremeno funkcionirati sa 16 povezanih uređaja. S druge strane, trenutno dostupni komercijalni* Wi-Fi6E routeri u principu nude tek 4x4 MU-MIMO, a većina mobitela i laptopa 2x2.

Naravno, ovo ne znači da je Wi-Fi 7 besmislen. Naprotiv, on je ulog u budućnost, pogotovo ako ju zamislimo u domeni povezanih uređaja unutar doma ili ureda, no zasigurno će proći još neko vrijeme dok se i oni prilagode novom standardu, odnosno dok se poveća broj onih koji će ga podržavati. Dakle, u ovom trenutku baš i nema smisla kupovati Wi-Fi 7 router i pitanje je koliko će vremena proći dok vam bude zaista potreban.
(Ja sam već naručio ovaj)

TP-Link Archer BE9300 Router | Tri-Band WiFi 7

Pa kada stigne biće to posebna TZV recenzija.

https://youtu.be/kBq3JaAz_LA?si=-TX0EDC2CLnVUKc4

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. Jučer u 21:21.
Dobro Namazan je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 19:40   #707
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Dobro Namazan Pregled postova
Sa sljedećim se živo ne slažem:

Međutim, Wi-Fi 5 bežične mreže već su same za sebe dovoljno brze čak i za vrlo zahtjevne primjene, poput lokalnog streamanja 4K videa.

Šta treba da se zna?

WIFI 4 i WIFI 5 su već uveliko odbačeni standardi koje koriste OPERATERI U BiH uzimajući u obzir njihove rutere koji su sve samo ne zadnji krik tehnologije.

Zbog toga WIFI kod istih nije pouzdan bez kupovine dodatnog WIFI6 rutera a o tome na drugoj temi.

Mnogo je važnija druga karakteristika na koju Wi-Fi 6 stavlja jak naglasak: kvaliteta istodobnog opsluživanja većeg broja bežičnih klijenata. Razmislite li o svojoj kućnoj mreži i njenom razvoju tijekom godina, neće vam trebati dugo da shvatite u kojoj se mjeri broj bežično povezanih uređaja povećao.
Pogrešno gledaš na stvari.
Wifi 5 je sasvim dovoljan ako se dobro podesi, a to što operateri daju smeća i to što krajnji korisnici ne znaju za bolje je neka druga priča.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 19:46   #708
Dobro Namazan
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2024
Lokacija: ŽIVIM
Postovi: 16
Nijedan AC ruter apsolutno nije dobar pokraj WIFI6 rutera.
Ne mogu se poredit, ni stabilnost, ni domet, ni brzina ni broj uređaja koji se nakače na WIFI.
Otkad sam uzeo WIFI6 Ruter i testiram nekoliko apsolutno nije moguće poređenje WIFI 4 ili WIFI 5 sa AX tj WIFI6 mrežom.
Ko nije probao i ne može da zna o čemu pišem.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=319752

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. Jučer u 21:23.
Dobro Namazan je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 19:47   #709
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Glupo je uspoređivati dva različita standarda, ja sam se referirao samo na gornju rečenicu
"Međutim, Wi-Fi 5 bežične mreže već su same za sebe dovoljno brze čak i za vrlo zahtjevne primjene, poput lokalnog streamanja 4K videa."
Koja je sasvim točna.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. Jučer u 21:23.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 19:56   #710
Dobro Namazan
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2024
Lokacija: ŽIVIM
Postovi: 16
Uz neviđenu gomilu buferanja i štopanja i obaranja rezolucije videa na netflix i sličnim servisima.
Otkad sam prešao na WIFI6 nema toga više.
Jednostavno nestali svi problemi koje sam imao sa AC ruterima.
Nabio sam isti nogom i zgazio sa velikim zadovoljstvom.
Još jedna stvar za razliku od AC rutera i rutera telemah zasad nijednom nije bilo resetovanja istih samih od sebe.
Kome je dovoljan AC standard i ruteri eto vam ih.
WIFI6 je jednostavno 10 liga iznad.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. Jučer u 21:24.
Dobro Namazan je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 19:58   #711
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Imo sve od a standarda do sad ax i od kad sam prestao koristiti ISP ruter, tamo negdje od vremena N standarda nemam wifi problema.

U stanu je sve kaj ima korist od AX na AX, da mi je nesto falilo s AC, nije, dal bi sve jednako radilo s AC routerom, vjerojatno s obzirom da su navike ostale iste. Dal me AX, u retrospektivi kostao previse, je. Al dok zena bitcha da joj "vajrles radi sporo" ja mogu odgovorit bolje nema za sve pare sveta - neprocjenjivo.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 20:01   #712
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor Dobro Namazan Pregled postova
uz neviđenu gomilu buferanja i štopanja i obaranja rezolucije videa na netflix i sličnim servisima.
dok koristiš smeće od routera da.. kad kupiš pošten router, vidiš koliko i wifi5 radi dobro. to je poanta.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 20:49   #713
Dobro Namazan
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2024
Lokacija: ŽIVIM
Postovi: 16
Poenta je otpor svakom napretku!
Dobro Namazan je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 20:58   #714
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
@dobro Namazan
Ti meni djeluješ ko da prodaješ HD ready antene ili pa HD cvikse

Ako ti je tako taj wifi 6 wow, daj mi reci,
na kojoj pipi ga koristiš ?
dakle koliko ti je net bandwith ?
da ti treba wifi 6.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. Jučer u 21:25.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro Jučer, 23:00   #715
Dobro Namazan
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2024
Lokacija: ŽIVIM
Postovi: 16
prodajem HD ready svaštanešto ......
ljubi te faćko.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. Danas u 00:12.
Dobro Namazan je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na