Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2017., 21:16   #1771
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Znam da pljujete po mobilnim/prijenosnim klimama al sam u iznajmljenom stanu i ak stavim zidnu klimu sa njom ne bi mogao hladiti dnevni boravak i spavacu sobu radi rasporeda stana.

U bauhausu sam naletio na ovaj model.
https://www.bauhaus.hr/sinclair-prij...-af-7000e.html

Cuo sam koliko je glasna i nije glasnija od ventilatora kojega sada imam.
Ima odvojeno crijevo koje izbacuje topli zrak van i nema spremnik za vodu zbog nekog sustava recikliranja kondenzacije.
Vidio sam da prodaju i neku termo izolaciju kaj se stavi na otvoren prozor da ne ulazi topli zrak unutra, a ima rupu za crijevo.

Dnevna soba mi ima nekih 25m2, nebi ju hladio na 20, al barem da mi moze ohladit (izvuc vlagu) sobu na nekih 25c

I sada ne znam kaj da si mislim.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 21:35   #1772
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
E bas sam danas sam snimio jednu mobilni Vivax klimu , kako se to cuje , ludilo . Ne kazem , kad je nova sigurno se ne cuje toliko ali posle nekog vremena ako krene , i ako se ovako cuje , pa ja bih je bacio kroz prozor . A mora da se cuje jer je njena spoljna jedinica je ustvari u samoj sobi tj kompresor . Ako nemas drugi izbor onda nemoj ni da pitas vec uzmi , a ja mislim da dobrom postavkom unutrasnje mozes hladiti ceo stan , haldjenje je ipak lakse od grejanja jer se hladan vazduh siri po po podu pa se zato lakse pokrije veca m2 . Koliko kosta ta mobilna klima ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2017., 21:52   #1773
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Cijena je 1800kn ili 240€

Bitno je da ohladim dnevnu sobu gdje mi se prek dana nalazi malo dijete koje bas i ne podnosi ove vrucine

EDIT:
video. snimljeno na manje od 50cm
https://goo.gl/photos/g4dWUuvuMiVxMfZ97

Koliko sam skuzio hladi na 16c
manje od toga nejde
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2017., 23:18   #1774
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa vidi , prosto je , ako nemas druge uzimaj i to je to , nemj da ti dete skapava od toplote . Cenovno je jeftinija za nekih 700kn od najjeftinijih klima kod vas + tamo imas ugradnju a ovde mozes i sam odraditi posao . Sta je tu je
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 08:44   #1775
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ja bi mobilnu izbjegao maximalno. Ohladi to nešto malo, al jako neekonomično i neučinkovito.
Gledan malo te cijene klima i stvarno ova Toshiba koju kolega Nexteen preporučuje je super prilika. Ima i Daikina parsto kuna više, što mi je nevjerojatno. Čini mi se ko da su te cijene skoro upola manje unazad 5+ godina kad sam gledao invertere tih marki 3.5kw hlađenja, nije bilo ispod 6000kn.
Ili.mi se to čini?
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 10:10   #1776
matija456
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Pozdrav ekipa,

zanima me Vaše mišljenje oko odabira klima uređaja rashladne snage 5kW za prostor od 50m2.

Dvoumim se oko ova dva modela:
GREE GWH18QD-K3DNA5G/I, GWH18QD-K3DNA1G/O - 5700kn
Mitsubishi MSZ-HJ50VA/MUZ-HJ50VA - 6200kn

Pretpostavljam da je Mitsubishi kvalitetniji iako je početni model, ali mi GREE ima ljepšu unutarnju jedinicu.

Mitsubishi je također dosta tiši od GREE.
matija456 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 10:59   #1777
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Za te pare jedino sto imas uzeti a da je japanac je TOSHIBA RAS-13BAV-E / RAS-13BKV-E 3533kn

i sam sam gledao navedenu toshibu, a uz nju jos i jednu gree i midea. cijenom tu negdje, specifikacije iste, ali gree i midea su a++, dok je toshiba a+ energetski razred

koliko je ta veca potrosnja toshibe zaista veca u praksi?

klima bi sluzila samo za hladjenje sad u ljetnim mjesecima. kuca je dobro izolirana i nije toliko vruce, ali kad dodje drustvo, pa nas je desetero u tih 30-40 kvadrata postane vruce, a prozori se na vecer ne otvaraju zbog letece gamadi.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 13:33   #1778
Ćaići
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Orašje
Postovi: 0
Obiteljska kuća oko 200 m2 i to 110 dole i 90 na katu. Koju klimu odabrati:
Toshiba suzumi plus R32 RAS-22PAVSG-E, RAS-22PKVSG-E
Fujitsu super inverter ASYG24LFCC, AOYG24LFCC
Mitsubishi super inverter MSZ-GF71VE, MUZ-GF71VE

http://imgur.com/P4DSaUK
Ćaići je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 13:34   #1779
Ćaići
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Orašje
Postovi: 0
Ćaići je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 14:13   #1780
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ćaići

Ne postoji klima koja moze ohladiti a kamoli ogrejati vise od nekih 80-ak m2 . Pa sve i da postoji , sa jednog mesta to ne moze da se pokrije .. Za sta tebi uopste treba klima , koju m2 mislis pokriti , izolacija, stolarija , opisi sve to malo , niko ti ne moze nista reci bez kompletnih informacija jer to nije tako jednostavno , pa cak i kad se sve to zna , preporuka bude takodje odokativna .

okarm

Ja bih uzeo tu Toshibu da sam na tvom mestu . U rezimu grejanja razlika u racunima na kraju sezone je max 10-20e izmedju A i A++ klase , tacnije ta A+++ nece nikad povratiti razliku ukoliko je osetno skuplja od ove A . A u hladjenju se to skoro i ne primeti jer se mnogo manje hladi nego sto se greje .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2017., 14:17   #1781
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Znam da pljujete po mobilnim/prijenosnim klimama al sam u iznajmljenom stanu i ak stavim zidnu klimu sa njom ne bi mogao hladiti dnevni boravak i spavacu sobu radi rasporeda stana.

U bauhausu sam naletio na ovaj model.
https://www.bauhaus.hr/sinclair-prij...-af-7000e.html

Cuo sam koliko je glasna i nije glasnija od ventilatora kojega sada imam.
Ima odvojeno crijevo koje izbacuje topli zrak van i nema spremnik za vodu zbog nekog sustava recikliranja kondenzacije.
Vidio sam da prodaju i neku termo izolaciju kaj se stavi na otvoren prozor da ne ulazi topli zrak unutra, a ima rupu za crijevo.

Dnevna soba mi ima nekih 25m2, nebi ju hladio na 20, al barem da mi moze ohladit (izvuc vlagu) sobu na nekih 25c

I sada ne znam kaj da si mislim.
Da ne bude samo rekla kazala evo par direktnih dojmova:

Klima je ovaj vivax, 2,5kW
Ima isparavanje kondenzata i posudu. Kad radi s ciklusom do nekih 60% bez problema radi isparavanje ali ako dođe do toga da mora radit 100% (što je zapravo jako često) u posudu teče potok. Je li u ovoj novijoj to unaprijeđeno neznam ali bilo bi užas da ju moraš modificirat s crijevima i kanisterima da bi ispravno radila u ful gasu...

Buka je subjektivna stvar i prvi ću izabrat buku prije vrućine ali da ju ostavim kroz noć, to nikako...

Što se tiče snage, moja je modificirana s dvije cijevi (i ispuh i usis za hlađenje kompresora) i sve je dobro zabrtvljeno tako da imam najmanje gubitke koje mogu imat i svejedno nije mogla zadržat prostoriju na namještenih 26 C preko prošlog vikenda (zagreb, sunčano, 32+ C). Konstantni ful gas je rezultirao s 28 C i preko 2 posude (10l+) kondenzata dnevno. Soba u neboderu, 15m2.

Potrošnja je kad sve sagledaš zapravo grozna. Od početka sezone (5.mj) nabrojala mi je 200kWh.

Sve u svemu, da ju nisam platio doslovno 0 kn, nebi ni pomišljao na tak nešto.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 14:29   #1782
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Kad smo vec oko Vivaxa i pokretnih klima , rekao sam da sam juce snimio jednu na blic , bio sam u Opstini , ne znam kako vi zovete gradsku kucu , i tamo u kancelariji za poresko vidim ovo , morao sam da snimim , udaljenost neka 3m .

https://www.youtube.com/watch?v=ZFd_...ature=youtu.be

Kad je nova ne cuje se tako , ali kasnije , bem li ga ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 14:42   #1783
Ćaići
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Orašje
Postovi: 0
Vanjska stolarija http://dooherceg.ba/produkti/prozori/pvc/premium88plus/
Izolacija 10cm http://eps-lastro.com/eps-f-80/

Treba mi za hlađenje prostorija i na prelazu za grijanje, a prioritet je donji kat. Gdje postaviti jednu od ovih klima?
Ćaići je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 14:46   #1784
Ćaići
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Orašje
Postovi: 0
http://imgur.com/ptJYJk1
http://imgur.com/P4DSaUK

Toshiba suzumi plus R32 RAS-22PAVSG-E, RAS-22PKVSG-E
Fujitsu super inverter ASYG24LFCC, AOYG24LFCC
Mitsubishi super inverter MSZ-GF71VE, MUZ-GF71VE
Ćaići je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 14:57   #1785
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Kak je rečeno, u mobilnoj klimi u sobi imaš i kompresor, i ventilator za hladan zrak, i ventilator za ispuh toplog zraka, i kad s vremenom osovine dobe lufta, to je to.
Ja bi ju rađe stavio van npr na balkon pa onda da taj hladan zrak kroz neku cijev/ otvor upuhuje u prostoriju.
Možda bi bila iskoristljivija.
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 15:10   #1786
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor vodokotlic Pregled postova
Da ne bude samo rekla kazala evo par direktnih dojmova:

Klima je ovaj vivax, 2,5kW
Ima isparavanje kondenzata i posudu. Kad radi s ciklusom do nekih 60% bez problema radi isparavanje ali ako dođe do toga da mora radit 100% (što je zapravo jako često) u posudu teče potok. Je li u ovoj novijoj to unaprijeđeno neznam ali bilo bi užas da ju moraš modificirat s crijevima i kanisterima da bi ispravno radila u ful gasu...

Buka je subjektivna stvar i prvi ću izabrat buku prije vrućine ali da ju ostavim kroz noć, to nikako...

Što se tiče snage, moja je modificirana s dvije cijevi (i ispuh i usis za hlađenje kompresora) i sve je dobro zabrtvljeno tako da imam najmanje gubitke koje mogu imat i svejedno nije mogla zadržat prostoriju na namještenih 26 C preko prošlog vikenda (zagreb, sunčano, 32+ C). Konstantni ful gas je rezultirao s 28 C i preko 2 posude (10l+) kondenzata dnevno. Soba u neboderu, 15m2.

Potrošnja je kad sve sagledaš zapravo grozna. Od početka sezone (5.mj) nabrojala mi je 200kWh.

Sve u svemu, da ju nisam platio doslovno 0 kn, nebi ni pomišljao na tak nešto.
Ova klima nema nikakvu posudu, nego taj kondenzat reciklira. Na koji nacin nemam pojma.

Meni je zgrada novija, izgradjena je 2011 i dobro je izolirana PVC prozori i nemam pojma koliko je debela fasada ali preko zime bez beda zagrijem stan, a da ne potrosim bogatstvo na grijanje (plinsko etazno, cca ova zima je bila nekih 450kn/mj, a temp u stanu 24-25).

Razmisljam uzet ovu klimu preko web shopa i ima onaj zakon kupnje na daljinu ako nisi zadovoljan proizvodom možeš ga vratiti u roku 14 dana, a oni tebi vrnu novce.

Pa ako mi nece bit dobra sve spakiram i vratim im
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 15:54   #1787
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
ako ti se experimentira, go for it! kamo sreće pa saznamo da je dobra.
javi dojmove.
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2017., 16:25   #1788
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ćaići

A sta kazes na to da umesto jedne veeelike i skupe klime uzmes dve za manje , iste ili skoro iste pare . Jes da bi imao jednu instalaciju vise ali bi imao mnogo veci komfor uz manju buku , duvanje a i mislim da nema sanse da pokrijes toliko m2 sa jednom klimom ma kakva da je .. I aj nam napisi m2 svake prostorije , corav sam covek da jos preracunavam skicu :P
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 07:55   #1789
Ćaići
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Orašje
Postovi: 0
nexteen


Dnevni 38, kuhinja 7, spavaća 13, kupatilo 10, wc 4, ostava i vešetaj 20, hodnik i otvorena galerija 20 m2.
Visina stropa 2,65 m, a galerija otvorena.
Gore na katu se trenutno ne stanuje iako bi ta klima bila predviđena i za gornji kat 3 sobe i kupatilo sa wc oko 90 m2.
Ćaići je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 08:04   #1790
Ćaići
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Orašje
Postovi: 0
nexteen

Instalirano i u funkciji podno grijanje u svim prostorijama 1217 metara cijevi sa izolacijom od 5 cm (3+2) stiropor 25-kilski na obadvije ploče, na svim podovima poljepljene pločice, a na gornjoj ploči izolacija 5 cm 20 kilski stiropor. Peć 5 kw na čvrsto gorivo sa akumulacijskim spremnikom 1500 lit, a u planu još jedan od 2000 lit. Kuća povezana unutarnjim vratima sa kotlovnicom i garažom.
Ćaići je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 10:32   #1791
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Musko grejanje , nema sta . Za hladjenje tih 90m2 moras imati 2 klime , nisi mi odgovorio jel zelis striktno jednu veliku ili moze i 2 manje . Gledam tvoj raspored i malo je zjbn , tacnije nije toliko raspored koliko pozicija za unutrasnju jedinicu , tamo gde bi bas legla tj trebala , ugradnja je nemoguca . Koje prostorije su ti nabvitnije za hladjenje ?
Pricam o donjem delu ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 11:12   #1792
Ćaići
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Orašje
Postovi: 0
Galerija je otvorena i planiram klima uređaj postaviti u njoj okrenut ka prostorijama na gornjem i donjem katu te zato planiram jednu veliku i jaču. Mitsubishi je mnogo snažniji od toshibe, a nije puno veći potrošač seer 6,8, scop 4,2, a toshiba seer 6,8, scop 4,4. Raspon grijanja mitsubishi 2-8,7 i hlađenja 2,2-9,9 je mnogo veći u nego u tosibe.
Klima uređaj mi prvenstveno treba za hlađenje te za grijanje po potrebi u proljeće i jesen kada su vanjske temperature do 5 stupnjeva, sve ispod toga pali se podno grijanje u kući.
Ćaići je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 12:25   #1793
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
To sto si ti napiao je samo modulacija , znaci raspon teplote iili hladnoce koje izbacuje pri radu , min i max . To ne mora nista da znaci da je za tebe bolji Mitsubishi , a ta modlulacija ne govori nista o jacini klime pa ne mora znaci da to sto Mitsubishi ide do 9.9kw , da je zbog toga i jaci na odredjenim temp . Pogledaj malo podatke , buku spoljasne jedinice , jacinu izduva unutrasnje , kao i buku , ovo su po meni jako bitne stavke kad ides na tako veliku klimu . Za te klime nemam podatke , mozda bi semoglo naci , mozda malo kasnije nadjem , ali ne obecavam nista .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 19:03   #1794
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
nexteen, jel misliš da bi ta TOSHIBA RAS-13BKV-E 3533kn za 3500kn ohladila akoo treba stan od 55 kvadratra? visina do stropa je 2,40m.

jedan veći dnevni boravak (cca 20 m2 na kojeg ni išla klima), uz njega paralelno mala kuhinjica 8m2, pa hodnik , spavaća od 15 kvadrata, hodnik 4m2 i kupaona 7 m2.

Raspored nije idealan ali čini mi se da bi to ok ohladila ta toshiba, da ne treba stavljat dvije klime.

i šta misliš o ovim samsungovim wind free klimama? skupe su, jel vrijedi to tih para?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 19:26   #1795
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Pa znas kako , sve zavisi od rasporeda , izolacije itd . Onako odokativno bi rekao da je ona predvidjena za oko 40-50m2 , ti imas malko vise , mozda i odradi posao , dok ne probas neces znati . Samsung zaobidji , ne pamtim kad je zadnji put neko njega spominjao , preskup je i ne opravdava cenu .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 19:36   #1796
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
To mi je kod šogorice. Stan u zgradi, beton i cigle. Nažalost na vrhu, zadnji kat, pa će biti pripeka odozgora, a prozori gledaju na zapad.

Njezina je želja da stavi dvije klime, no ja mislim da bi joj to jedna mogla zgurati.
Ako ništa drugo, ovo je povoljna cijena, možće uzeti jednu, pa ako vidi da ne šljaka, još jednu na drugu stranu

Thanks
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2017., 20:23   #1797
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Cisto sumnjam da ce joj jedna to odraditi , em nema nikog iznad , jos ako je ravan krov bez tavana , i na to sve beton , ne znas sta je bolje :P

Nek uzme TOSHIBA RAS-13BKV-E 3533kn za 3500kn , svakako je 10-ka samo 200kn jeftinija , a ova je jaca nek je postavi u dnevnu sobu ali tako da duva pravo u hodnik ka tim sobama itd .. Toshiba zahteva minimumalnu instalaciju od 2m , i obavezno da joj vakumiraju pre pustaja u rad . Realno gledano , da uzme neku drugu 12-ku , nijedna na hladjenju nije jaca od 3.5 , ova Toshiba je 3.1 , nije da nema razlike ali sta ako da jos 500kn vise a ne dobije sta zeli . Ako to ne funkcionise nek uzme jos jednu 13-ku i caos . Zasto kazem 13-ku , razlika je 200kn , a sutradan joj jedna ostaje za delove , za nedaj boze :P

A ako bas zeli jednu , onda nek uzme ovu

Dobro uzmeravanje unutrasnje jedinice je jedna od najbitnijih stvari ako zeli sto vise m2 da pokrije . Ako ce uzimati dve manje onda to nije toliko bitno ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 09:40   #1798
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Dilema između ove dvije klime :

http://ferlez.hr/klima-uredjaji-akci...3dnb4d-i-wi-fi

ili

http://www.solarno.hr/katalog/proizv...fujiair-do-25c

Nekako više naginjem GREE-u, jedino ovih 5 godina garancije kod fujia mi se čini primamljivo.

Klima je za stan od 33m2, treba mi nešto što kvalitetno hladi bez puno điđa miđa uz optimalnu potrošnju struje. Cijena do 3500 kn, pa ako imate još neku preporuku, pucajte..

Zadnje izmijenjeno od: Roby86. 29.06.2017. u 09:49.
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 10:13   #1799
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,175
Nexteen, čitam zadnji N postova ove teme, sa tolikom preciznošću, voljom i strašću sve opišeš ljudima, stvarno ti skidam kapu!
Toliko korisnih informacija i pogleda na potencijalne probleme te njihova riješenja...

Svaka ti čast!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2017., 11:20   #1800
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Roby86 Pregled postova
Dilema između ove dvije klime :

http://ferlez.hr/klima-uredjaji-akci...3dnb4d-i-wi-fi

ili

http://www.solarno.hr/katalog/proizv...fujiair-do-25c

Nekako više naginjem GREE-u, jedino ovih 5 godina garancije kod fujia mi se čini primamljivo.

Klima je za stan od 33m2, treba mi nešto što kvalitetno hladi bez puno điđa miđa uz optimalnu potrošnju struje. Cijena do 3500 kn, pa ako imate još neku preporuku, pucajte..
Ono je kopija Fuji klime, nema veze sa Fujitsu klimama.
Primjeti FujiAir logo, isto kao što si imao firme BoschHID i PhilipsHID pa su seljo ćuneri mislili da kupuju Bosch i Philips xenone.
Kinez zadnje klase vjerojatno.
A Gree mi i nema baš super povoljnu cijenu za 12-tku da nebi dodao još parsto kuna i kupio neki osnovni Fujitsu/Mitsu/Daikin/Toshiba.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 29.06.2017. u 12:18.
Pomo je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na