Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2015., 15:21   #1
dustox
Registered User
Moj komp
 
dustox's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bukovlje
Postovi: 25
arctic accelero plus

...pozdrav imam pitanje vezano uz navedeni vga hladnjak... dobio sam ga bez potrebnog nosaca samog hladnjaka... naime za moju gtx 580 treba model nosaca VR004... pitanje glasi ima li tko viska ili postoji neka druga shema da se iskoristi/prekroji nosac od nekog drugog hladnjaka....
dustox je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2015., 19:44   #2
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Probaj kontaktirat AC support pa javi.

Slike opreme (coolera i grafe) ne bi bile na odmet - za vizualizaciju problema.

Siguran sam da se može nešto iskombinirat s obzirom da je ekipa slično kemijala s "kućnim" nosačima ili vijcima velikog promjera.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2015., 22:17   #3
dustox
Registered User
Moj komp
 
dustox's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Bukovlje
Postovi: 25
...ma iskemijao sam ja nekakvo homemade rješenje... obradio četvrtasti komad lima izbušio rupe na njemu i sve to... našarafio prvo nosač na cooler a onda šarafima i maticama uredno pričvrstio isti na grafu i sve to radi ali onako nije da sumnjam u svoj rad... temp su u drastičnom padu ( cca 15/20c ) na min vrtnji s tim da je 38c vani u hladu ali msm da nije trajno rješenje...

...e da i vražiji heat spreaderi za memoriju nisu bas nesto prijateljski nastrojeni kada govorimo o pričvršćivanju... + ne hlade i ne snižavaju nešto extra temp... savjet je da se zalijepe pripadajućim ljepilom??? imam ga ali ne znam baš da bi ih lijepio ima tko savjet??

...slike nabacim sutra da vidite o čemu je riječ....
dustox je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2015., 14:23   #4
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Dvokomponentno termanlo lijepilo bas za tu namjenu ?

Gle, izmjesaj ga u omjeru kak je navedeno na pakiranju i nanesi taaaaanak sloj na heatspreader, postavi heatsperadere na memorijske cipove i pusti nek se lijepilo cure-a 24h ili dulje.

Pazi na omjere kad mjesas komponente i gledaj da jaaako dobro pomjesas smjesu, mjesaj 5 - 10minuta na razne nacine, jer u slucaju da nije dobro pomjesano sve, kad memorija zahajca ce ti popadat spreaderi ( pricam iz izkustva nisam dobro pomjesao komponente i jezici su naizgled bili cvrsto montirani, no kad je grafa zahajcala, samo se culo "ting, zink, tong", kak padaju po kucistu )
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na