Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2004., 21:04   #1
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
kaj da koristim za capture i kako?

radi se o Leadtek 2000XP Expert kartici. Probao sam za gledanje TV-a i capture neke programe al oni traze BT8x8 chip, a ova kartica ima cx3288x ili tako nesto chip. Dscaler ne mogu bas kak treba namjestit (ne radi mi zvuk) a i vele da nije bas usavrsen za capture, u VDubu ne mogu dobit vecu rezu od 320Xnesto... Probao sam sa VirtualVCR-om, snima samo sliku, kompresija ne sljaka (dobro, jos cu malo podesit codece itd). Pa sad, kaj mi jos za navedeni posao preporucate, i di se da skinut? je iuVCR radi sa gorespomenutim chipom?

daklem, koji soft (i link please), te eventualno neki faq, tutor ili HowTo za doticni soft (i link please)... ili ako postoji kakav univezalni tutor za capturing (osim onog na DOOM-u)...

hvala
perich je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2004., 23:54   #2
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
I mene zanima slična stvar. Imam program Camtasia2, i izgleda dobar, ali bi mi valjala nekakva uputstva za podešavanje kodeka, da mi slika ne gubi na kvaliteti.
Ne znam točno kako podesit kodeke... pa help!
I koliko brzi procesor treba za normalan capturing? imam Athlona (Thortona) 2000.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2004., 06:59   #3
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Ma, sliku skidajte bez real-time kompresije, pa je poslije lijepo uredite. Istina, treba imat malko brži, NTFS, prazan disk i to kapaciteta malko povećeg. A s karticom niste dobili nikakvi program?
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2004., 13:31   #4
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Re: kaj da koristim za capture i kako?

Citiraj:
Originally posted by perich
radi se o Leadtek 2000XP Expert kartici. Probao sam za gledanje TV-a i capture neke programe al oni traze BT8x8 chip, a ova kartica ima cx3288x ili tako nesto chip. Dscaler ne mogu bas kak treba namjestit (ne radi mi zvuk) a i vele da nije bas usavrsen za capture, u VDubu ne mogu dobit vecu rezu od 320Xnesto... Probao sam sa VirtualVCR-om, snima samo sliku, kompresija ne sljaka (dobro, jos cu malo podesit codece itd). Pa sad, kaj mi jos za navedeni posao preporucate, i di se da skinut? je iuVCR radi sa gorespomenutim chipom?

daklem, koji soft (i link please), te eventualno neki faq, tutor ili HowTo za doticni soft (i link please)... ili ako postoji kakav univezalni tutor za capturing (osim onog na DOOM-u)...

hvala
Ja bih ti preporucio da ostanes sa VirtualVCRom, jer imam odlicna iskustva sa njim. Dakle ako si uspio capturirati sliku znaci da radi sa tvojom karticom i za video jos samo moras odrediti rezoluciju i fps npr. 640x480@25fps sto odredujes pod "karticom" video u postavkama. Isto tako neizbjezno ti treba codec za kompresiju "u letu" sto te vodi do huffyuv ili MJPEG codeca. Huffyuv je muftakis ali stvara vece fajlove od MJPEG codeca koji nije muftakis. Inace ti 1min videa 640x480@25fps ako ne koristis kompresiju iznosi cca 1Gb..... pa ti vidi.

Sto se tice audia, provjeri pod volume propertis u windowsima pod recording da ti je selektiran source "line in" naravno pod pretpostavkom da si spojio line out iz kartice sa line in od tvoje zvucne kartice. U opcijama VVCRa ukljuci pod Audio, Capture auudio i to je to. Audio nemoj komprimirati dok se radi capture.

I to ti je to. Poslje takav avi fajl treba obraditi u npr. Xvid+MP3 ili vec kako zelis

forum o VVCRu ti se nalazi ovdje
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2004., 13:56   #5
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Re: kaj da koristim za capture i kako?

Citiraj:
Originally posted by perich

daklem, koji soft (i link please), te eventualno neki faq, tutor ili HowTo za doticni soft (i link please)... ili ako postoji kakav univezalni tutor za capturing (osim onog na DOOM-u)...

hvala
Inace ljudi jako hvale i WinDVR..... za link guglaj
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2004., 22:58   #6
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: kaj da koristim za capture i kako?

daklem, koji soft

hvala [/B][/QUOTE]

..na Doom9 svi rade...uzmi si shareware ULEAD 6.0.8, MY DVD 4.0,
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2004., 23:01   #7
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Re: kaj da koristim za capture i kako?

daklem, koji soft

hvala [/B][/QUOTE]

krivi sam gumb stisnul !! dakle...na Doom9 svi rade...uzmi si shareware ULEAD 6.0.(bilo koji), MY DVD 4.08,...snimaj samo u MPEG2 kompresiji,ne AVI.ždere ti puno prostora i enkodiranja prilikom prebacivanja na DVD(o tom,potom)
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2004., 23:05   #8
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
imam Athlona (Thortona) 2000. [/B][/QUOTE]

samo MPEG2 da malo rasteretiš procesor prilikom obrade materijala.MPEG2 lako baciš u IFO poslije(dobiješ .VOB sirovi fajl,a IFO ako ga obradiš u nekom authoring programu...vidi iznad)
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2004., 00:14   #9
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600
Probaj ovak
kian je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2004., 10:04   #10
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Originally posted by kian
Probaj ovak
e fala, budem probal cim dodjem doma...

svima ostalima isto fala na svemu... od svega nabrojanog skinuo sam VirtualVCR i WinDVR. WinDVR mi radi nesto bolje, slika je fina i cista a 2 sata materijala mi zauzima oko 3,5GB. Sad cu to jos malo probat prekodiravat da dobijem kojih 700-900 MB.

A novo pitanje: sta osim VDuba koristiti za prekodiranje u DivX?

I jos jedno pitanje: s cim obradjivati taj captureani materijal? mislim, ono reckanje, izbacivanje reklama i viska videa s pocetka i kraja? moze li se to Adobe Premierom, ili Pinnacle Studiom ili CyberLink Power Directorom, ili sam fulao sve tri aplikacije i moram uzet nesto trece?

I opet hvala
perich je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2004., 17:07   #11
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
VirtualDUB je fenomenalan alat za capture, osobno moj omiljeni. U kombinaciji sa nekim MotionJPEG codecom, nema mu ni blizu sličnog alata za capture
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2004., 18:01   #12
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
A novo pitanje: sta osim VDuba koristiti za prekodiranje u DivX?

I jos jedno pitanje: s cim obradjivati taj captureani materijal? mislim, ono reckanje, izbacivanje reklama i viska videa s pocetka i kraja? moze li se to Adobe Premierom, ili Pinnacle Studiom ili CyberLink Power Directorom, ili sam fulao sve tri aplikacije i moram uzet nesto trece?

I opet hvala [/B][/QUOTE]

a koliko imaš iskustva u DVD authoringu ? Ovisi od aplikacije do aplikacije...Za najjednostavnije opet ULEAD,PINNACLE,MY DVD,PRUCE,ARCSOFT...A za zahtjevnije zahvate svakako ADOBE,DREAMWORKS,AUTHORART...u tim softwerima moraš koristiti još par programa onak "usput".Npr.ak hoćeš napraviti menije u Adobeu toga nemaš.Moraš koristiti Photoshop,Corel Draw ili neki močniji program za layere da bi napravio menije pa onda opet sve prebacio u DVD authoring aplikaciju i renderirao i....Ovi jednostavniji programi ti daju sve to sveć pred definirano i tu nemaš puno izbora.Ovisnio o tvojim željama.Eksperimentiraj malo.Što su jači zahtjevi trebaš više softvera i jaču mašinu...i obrnuto...
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na