Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.01.2017., 12:58   #1621
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
.

S R E T N A - N O V A - G O D I N A

.
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 10:32   #1622
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Dali postoji kakav materijal s kojim se može pokriti vanjska jedinica za vrijeme ovih hladnih dana, jer mi stoji na vrhu dimnjaka, koji je otvoren sa svih strana, pa kad puše onda mi nemože raditi čak niti na 21 kad stavim, dali postoji nešto sa čime je se može zaštiti a da se ja ne moram smrzavati.Živim u potkrovlju stare zgrade koja nema izolaciju ama baš nikakvu.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2017., 11:14   #1623
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ne razumem ovaj deo , ne moze raditi cak ni kad je stavis na 21 , pa svaka klima ima do 30 na daljincu .. Ali ako klima sa te pozicije ne moze da ti ugreje stan , onda ti je sve dzaba , nema tog materijala koji joj moze pomoci da ona bolje greje .. Kakvu klimu imas , obicnu , inverter , znas li tacan model , da ti nije smrza spoljna jedinica ?

Ali poenta cele price jeste , da ako ti klima sad ne moze grejati ako je na daljincu na 30c , nemozes ti tu nista uraditi ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 11:29   #1624
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Dali postoji kakav materijal s kojim se može pokriti vanjska jedinica za vrijeme ovih hladnih dana, jer mi stoji na vrhu dimnjaka, koji je otvoren sa svih strana, pa kad puše onda mi nemože raditi čak niti na 21 kad stavim, dali postoji nešto sa čime je se može zaštiti a da se ja ne moram smrzavati.Živim u potkrovlju stare zgrade koja nema izolaciju ama baš nikakvu.
Koja je uopće klima? Kakve su joj specifikacije rada na vanjskim temperaturama?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 11:43   #1625
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 13:16   #1626
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Moguće je onda da joj ta pozicija nimalo ne odgovara ako su jako niske temperature s vjetrom.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 13:36   #1627
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674

ovako to izgleda
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 13:47   #1628
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
ovako to izgleda
Uuu... Nije baš optimalno, da se politički izrazim.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 13:50   #1629
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Uuu... Nije baš optimalno, da se politički izrazim.
Da, znam, nismo imali baš neki izbor ili tu gore ili sa strane zgrade ali nebi mogli pošto bi trebao dobiti dopuštenje od svih suvlasnika stanova, ovako nisam morao jer je ovo moj dimnjak, doduše nije u upotrebi.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 16:04   #1630
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
E pa vidi ovako , klima ne voli daje na udaru vetra tj ne valja kad duva direktno u ventilator . Dosta je hrabar potez staviti klimu na nepristupacno mesto , za nedaj boze ne moze joj se nikako prici . Mozda si mogao napraviti od nekog lima neku nastresnicu tj kao kutiju oko nje , ali tako da ima oko sebe minimum propisanog lufta da moze uvlaciti vazduh , znaci samo odozgore i sa bocnih strana , ne i sa ledja , mozda bi nesto pomoglo protiv tog vetra . A i trebao si ugraditi grejac tacne spoljne jedinice , sta ako ti zaledi gore odvod , to zahvati i izmenjivac i odmah losije grejanje , cesce ide u defrost itd . Inace tvoja klima nije toliko losa , zavisno od toga koju m2 mislis sa njom da grejes . Sve u svemu , bice da ti imas jako velike toplotne gubitke , neizolovan sta u potkrovlju , a klima na ovim temp tj do -10c , moze da ti da max 2.8kw sa max izduvom , a mozda i manje , jako zjbno ... Evo sta bi tvoja klima trebalo da daje na kojim spoljnim temp , ovo je sa testiranja Euroventa ..

Panasonic CU / CS-RE12QKE
Pdesignh kW 2.80
SCOP 4.00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 980kw
na -10 daje 2.80kw sa COP 2,42
na -15 daje 2.44kw sa COp 2.26
na +7C daje 4.00kw sa COP 3,81
-----------------------------------
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2017., 00:13   #1631
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
A sto se moje situacije tice , u 23.30h zabelezio podatke , u zadnja 24h , max temp -7c a min -12c tj trenutno , klima potrosila 8.9kwh , temp u stanu ne ispod 23c , na ovih -12c klima trosi na odrzavanju 380w kao sto se da videti ..





.
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 13:19   #1632
Eric7
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 0
Bok ekipa !!! Trebao bi pomoć oko kupnje klime !!! Dali itko zna sto o ovoj klimi i dali se isplati uzeti za prostor od 20 m2 ?
https://www.emmezeta.hr/bijela-tehni...-klima-uredaj/
Eric7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 15:29   #1633
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Iskreno da ti kazem ne znam sta bih ti rekao , za ove klime nema skoro nikakvih podataka , to sto ti pise tu su sve sturi podaci .. Kolega sa drugog foruma je uzeo Vivax za nekih 2500kn ako se ne varam ,sad sam ga pitao koji je model , pa ako javi bacicu ti . On ga drizu u frizerskom salonu , otprilike ista m2 i kaze da su zenske koje rade u njemu zadovoljne , bem li ga ..

On je platio Vivax-acp-12ch35aesi 2519kn , a ja sad to isto nalazim za 2699kn .. Mada po meni sve ti je to isti djavo , sta god da uzmes , nema tu nikakve garancije u grejanju , ovu sam naveo jer kaze da je ON zadovoljan ..

http://www.technomarket.hr/klima-ure...5aesi-09150519

http://www.comel.hr/vivax-acp-12ch35aesi-9654
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm

Zadnje izmijenjeno od: nexteen. 09.01.2017. u 17:24.
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 18:08   #1634
Eric7
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 0
nexteen hvala na brzom odgovoru !!!! Vivax nebi neznam zašto , valjda što nemem dobrih iskustva s tom markom a i vivax nema kupiti nigdje osim na balkanu ! Imaš li možda nešto drugo za istu cijenu ?
Eric7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 18:54   #1635
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Vivax je prepakirani Gree, po izgledu maske i displayu vjerojatno je i taj Aux...
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 19:28   #1636
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 185


poštovanje, molio bih savjet za jačinu klime koju bi prvenstveno koristio za hlađenje i možda tu i tamo u prijelazno doba da digne temperaturu koji stupanj. u dilemi sam odabrati 3.5kw ili jače, stan je novogradnja A kategorije.

Također,ako nije problem ,može i prijedlog proizvođaća, mada su mi tu stvari jasnije kaj je dobro, a kaj nije..hvala unaprijed na pomoći
G.ost je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 19:34   #1637
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
nexteen a na kojoj kvadraturu stana ti ta klima grije na 23 C, il to misliš na sobu?
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 22:49   #1638
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Eric7

Sve ti je to tu negde , klime 3 klase , gledaj da imas sto duzu garanciju . Ne znam da li ti je izolovan prostor , stolarija itd , ako je to sve OK , onda ce verovatno raditi posao , to ti niko ne moze reci ..

G.ost

Vec si pitao na drugom forumu , video sam ali ti nisam odgvorio jer si dobio odgvor od Nikomah .. Pa zavisi koliko para mislis da utrcis za kupovinu klime , hladjenje ce ti odraditi svaka klima a i dogrevanje , za sigurno grejanje bi trebao da se odresis vise .. Ako si spreman dati 4000kn za kupovinu klime , uzmi Fujitsu ASYG 12LLCC , za te pare nemas bolje , a kod vas je razlika izmedju Gree , Midea , i klima 1 klase toliko mala , da ne vredi razmisljati o njima .. A opet ako nemas para onda uzmi bilo sta , svaka 12-ka bi trebala da ti radi posao . Samo obrati paznju da bude dobro usmerena , da duva u pravcu onoga sto zelis hladiti i grejati , negde u poziciji kao na slici ..




markecSMB

Grejem 45m2 , bez kupatila , mas podatke o stanu , izolaciji , skica, itd dole u potpisu ..

Jedino sto pred spavanje od 00-06h ujutru zatvaram vrata od kuhinje da bi mi se lepse grejala decija soba jer cerkica ima naviku da se otkriva .. Inace klima radi 24/7 i drzim 23c .. Stan je mama za grejanje
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 14:30   #1639
Eric7
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Vivax je prepakirani Gree, po izgledu maske i displayu vjerojatno je i taj Aux...
Evo samo da javim uzeo sam 2 klime azuri ovog modela http://mitella.hr/azuri-azi-wo35va/ za 6000 kn sa postavom i plastičnim nosačima sa prokrom vidama. Garancija 3 godine + 2 uz redoviti servis !!
nadam se da nisam pogrijesio !!! Hvala na savjetima !!!
Eric7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 16:13   #1640
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 185
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova

Vec si pitao na drugom forumu...
hvala na odgovoru, položaj klime i je na tom mjestu predviđen, a mislim da će onda biti ta fujitsu klima, novaca baš i nemam al imam kredit
G.ost je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 16:51   #1641
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Eric7

Nek ti je sa srecom , verovatno si mogao i bolje odabrati , tacnije nesvidja mi se jedino to sto je po specifikacijama bucna klima , no kako nemas sa cim uporediti tebi to verovatno i nece smetati . A sta ti dodju ti plasticni nosaci ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 15:52   #1642
Eric7
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 0
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Eric7

Nek ti je sa srecom , verovatno si mogao i bolje odabrati , tacnije nesvidja mi se jedino to sto je po specifikacijama bucna klima , no kako nemas sa cim uporediti tebi to verovatno i nece smetati . A sta ti dodju ti plasticni nosaci ?
nexteen mislim da za tu cijenu nisam mogao bolje ( osnovna cijena tog modela je 2800 kn ), pastični nosači 150 kn ; znači ugradnja me praktički došla besplatno (50 kn po klimi ), ako k tome uzmemo i garanciju 3+2god, onda za malo buke gledam kroz prste. Plasticni nosači kod mene su obavezni jer sam prvi red do mora radi korozije !!! A što stvarno jako buči ta klima ? Sad si me malo prepao !!!
Eric7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 21:18   #1643
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Koja klima jako buci ?
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 10:35   #1644
Eric7
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 0
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Koja klima jako buci ?
Pa ova koju sam uzeo?
Eric7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 15:06   #1645
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Ako ti je to od vibracija spoljne jedinice , mozda bi trebao staviti antivibracione gume na spoljnu jedinicu i tako umanjiti buku koju prenosi na zid .. To mozes i sam ako si iole vest , ako ti je klima pristupacna , i ako nabavis gume .. Ili pak platiti njima da ti to odrade s tim da trebas uzeti ovakve gume , ne obicne ..




__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2017., 12:55   #1646
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Ako su crijeva "na knap", moglo bi bit problema s ubacivanjem guma (mislim na bakrene cijevi za plin).
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2017., 14:10   #1647
Eric7
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Eric7 Pregled postova
Evo samo da javim uzeo sam 2 klime azuri ovog modela http://mitella.hr/azuri-azi-wo35va/ za 6000 kn sa postavom i plastičnim nosačima sa prokrom vidama. Garancija 3 godine + 2 uz redoviti servis !!
nadam se da nisam pogrijesio !!! Hvala na savjetima !!!
Evo da se javim, klime su montirane, nisu uopce jako bucne, preljepog su dizajna i za sad super rade ( da ih ne ureknem), uglavnom super sam zadovoljan !!!
Eric7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 15:26   #1648
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Da iskoristim ovu temu i pitam za pročistače zraka.

U dva dana nakon sto prebrišem i usisam stan sve je opet puno prašine. Ne mogu skužit od kuda. Na radnom stolu mi se nataloži preko noći. Eh, nije mi problem sam po sebi kaj je sve uvijek puno prašine pa se mora čistiti - više mi je problem kaj to stalno udišem i to me brine.

Ima li tko iskustva i ako možda zna - pomažu li neki pročistači zraka?

Nešto tipa ovo:
http://www.mi.com/en/air2/
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 15:40   #1649
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 573
meni kombinacija plinskog bojlera koji tjera centralno grijanje i otvorenih vrata od kupaonice u kojoj je smješten osigurava nepresušan izvor friške prašine svud po stanu.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2017., 10:25   #1650
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Tražim klima uređaj koji bi mogao grijati preko zime do -15 ili -20 prostor od 40 m2 (zapravo je manje za grijati jer imam više soba u manjoj kvadraturi pa po potrebi zatvaram vrata a klima(stari uređaj) je pozicionirana savršeno u hodniku da pokriva većinu stana)
Nešto sam gledao ovako https://www.ekupi.hr/Daikin-FTX35KRX...kW-667414.aspx pa me zanima jel to čemu ili ima nešto bolje a jeftinije volio bi da ima opciju kontrole preko wifi pa da mogu prije dolaska zagrijati/ohladiti...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na