Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2020., 20:22   #61
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
I ti onda brže bolje dao svoj doprinos kvalitetnim postom s dosta informacija o traženim vinima.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 20:30   #62
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Gnjurac Pregled postova
Pa se pitam tko je ovdje lud?
Čovjek pita za vrhunsko vino a vi se raspisali o smetju.

Bez uvrede ali da bi pisali o vinu trebate ga poznavati što ovdje nije slučaj. Nije vino za svakoga, pogotovo ne za kokakoličare i fantastikuse. ;-)

Pije se na ure a ne na litre
I meni je to vino odlično, drago mi je da se slažemo oko izbora.

Litre pogotovo.
Ure mi baš ne paše, ali mogu i to popiti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 20:49   #63
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A što je gemišt nego bijelo s mineralnom?
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
šta je gemišt nego vino i mineralna.

Jedino ako si mislio na bevandu. To ti je vino i komunalna voda kod vas u Slavoniji jel se to toči uopće?
Vidiš koliko često pijem gemišt/bambus da sam zaboravio nazive, vino se pije čisto i točka. Ovi što miješaju i rade brlje nisu ljubitelji vina.

Znam za bevandu, čuo prvi puta negdje dole u Metkoviću, ni to ne pijem.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 21:47   #64
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Od bijelog jedino mogu preporučit vinariju Matočec, gazda svake god pobere 3-4 zlata. Najbolja graševina koju sam ikad probao. U rinfuzi 20kn litra. (za kontakt može na pm ili guglajte). Relacija Đurđevac-Koprivnica.

Od crnog ne znam ništa i pijem ga samo povremeno uz ručak, al u 80% slučajeva razrijedim s čistom izvorskom vodom.
Kad se cuga uglavnom viski ili gemišt. Piva je za nakon posla.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2020., 22:22   #65
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Citiraj:
Autor mdodig Pregled postova
Bok, zna li netko dobrog vinara kod kojeg se moze kupiti vrhunsko vino u rinfuzi po povoljnijoj cijeni od one u trgovini?
Zanimaju me plavci, babic, blatina...


Ja znam jedino ako te zanima vino iz Istre. Nažalost ovo što si naveo ne spada u tu kategoriju (a niti u ove cijene koje su se pisale ovdje).




******
Šta ste vi sve ovdje napisali...čovjek pita za vino, a vi "mene boli glava od toga, ali zato pijem pivo..."

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Iz rinfuze je. Nema troškova flaše, bricka, ambalaže, etikete, transporta, plasiranja na tržište, plaćanja reketa i slično

Natoče ti direktno iz inoksice, plati i furaj

Naravno, jer mu se grožđe samo obrezuje, čuva, bere...
Ti koji svoje vino prodaju u bescijenje ili ne valja ili ga ne cijene dovoljno. Ili, što je čest slučaj, imaju veliku količinu, a nemaju kome (nisu ga sposobni) prodati.



*****
Spominjali ste drvene i inox bačve. To su na kraju dva različita vina.

Za napraviti vrhunsko vino u drvenoj bačvi ipak je potrebno puno više znanja.
*****


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Metro je imao par puta na akciji Gospoja vrbničku žlahtinu

"Vrbničke žlahtine" ima više nego koliko je cijeli otok Krk dug i širok
Ali ipak, Gospoja je sasvim pristojno vino.


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Fali puno toga, gemišt i bambus su opće priznati i poznati po cijelom regionu a i šire, dok je lovranski ilitiga "crni gemišt" došao zadnjih par godina na području Rijeke i samo se tamo pije. A i za njega sam tek čuo prije nekih desetak godina.

Što podrazumijevaš pod "zadnjih par godina"?

I gdje si to čuo prije 10ak godina za lovranski? Gdje je bio do "zadnjih par godina"?


Citiraj:
Autor Gnjurac Pregled postova
Pa se pitam tko je ovdje lud?
Čovjek pita za vrhunsko vino a vi se raspisali o smetju.

Bez uvrede ali da bi pisali o vinu trebate ga poznavati što ovdje nije slučaj. Nije vino za svakoga, pogotovo ne za kokakoličare i fantastikuse. ;-)

Pije se na ure a ne na litre
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 00:50   #66
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Domace vino +voda =bevanda
Zasto?
Jer je prejako a i vise je obicaj dns to mjesat ioako nema potrebe,naravno ako je dobro zakuvalo i pogoden je dodatak secera...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 07:25   #67
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
I meni je to vino odlično, drago mi je da se slažemo oko izbora.

Litre pogotovo.
Ure mi baš ne paše, ali mogu i to popiti.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 08:38   #68
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova

Naravno, jer mu se grožđe samo obrezuje, čuva, bere...
Ti koji svoje vino prodaju u bescijenje ili ne valja ili ga ne cijene dovoljno. Ili, što je čest slučaj, imaju veliku količinu, a nemaju kome (nisu ga sposobni) prodati.
Definitivno ovo zadnje. Iako je moda zadnjih godina drukčija, pa i mladi vole popiti dobro vino teško je tu neke ozbiljnije količine prodati.
Moj stari je do unazad desetak godina prodavao 50ak barila na kućnom pragu, sada ne može ni deset. 15-20kn/l onda i sada, malo po malo kupci pomrli od starosti.
Inače cijena grožđa (ne naravno onog sa otoka) je od 3kn/kg do 7kn/kg, tako da su amateri i dalje zadovoljni ako mogu prodati vino po 15-20.
Oni koji su ulagali u proizvodnju i pratili tehnologiju sigurno ne po toj cijeni.

****

Meni je Žilavka broj 1, žao mi je što nemam više svoje pa se sada pije Pošip. Još se čuva dvadesetak boca Žilavke za posebne prilike. Ja i žena inače popijemo desetak litara godišnje, i još toliko u vrh glave za kuhanje.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 09:24   #69
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Ti si slab potrošač, kod nas je (bar) litra na dan
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 09:30   #70
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
Loza zahtjeva puno vremena i truda, ja imam 400 trsova (80% plavac,plavka 20% kuč) godišnje napravim okvirno 400L vina ovisno o godini kvaliteti grožda i količini grožđa koju još kupim, koristim isključivo inox posuđe, u dogledno vrijeme mislim obnovit jednu hrastovu bačvu da mogu dobit barique. Vikendom punim baterije u vinogradu. Osobno preferiram dvi sorte, za crno vino plavac a za bilo vino pošip. Jedan kvalitetan plavac pokvarit sa coca colom je svetogrđe al o ukusima se ne raspravlja, drago mi je vidit da ima vinopija na forumu
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:06   #71
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Puno... s velikim debelim slovima. Imamo vinograd u zagorju na sat vremena od Zagreba. Stari radi, ja radim, buraz radi, deda više ne može sam. Vikendom umjesto da puniš baterije, potrošiš 2 sata na put i još onda par sati jer uvijek nekog posla ima. Ne sjećam se da smo ikad došli, sjeli i samo uživali u tome. Teško se baviti time kvalitetno na taj način kad nisi stalno tamo, pa se bori s pticama (svake godine izmišljati nešto novo jer se brzo nauče), lokalnim domaćim životinjama koje zalutaju na desert, sa susjedima...

Imamo dvije hrastove bačve i inox bačvu, ode litra dnevno, nekad i više + ono što se podijeli.
Da može bolje, može, samo što se netko tome treba baš posvetiti.

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 15.01.2020. u 11:13.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:39   #72
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Fan žlahtine ovdje. Vrbničke...iz privatnih podruma
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:54   #73
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Drift,
imaš za prepručiti neka zbilja dobra istarska vina po konobama rinfužo? Istru dobro znam, ali samo one botiljirane, od 2 Armana, Meneghettija, Kozlovića, Radovana, Fakina, Belaja, Roxanicha itd itd.
E sad, ako netko iz prve ruke zna dobre terane ili malvazije za manje od 30-50kn lit iz Istre, ali zbilja dobrog vina, saslušat ću

P.s. 20kn litra rinfuzo vina u restoranu Karlo na Pleševici. Njihova kupaža, vrlo dobro za cijenu, pogotovo za nas prema Istri gdje su cijene malo veće
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 11:58   #74
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 359
1v@n imamo onda jako sličan ritam, ja isto s bratom to održavam i radim, misto ti je super kuća i vinograd iz snova
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 15:30   #75
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Puno... s velikim debelim slovima. Imamo vinograd u zagorju na sat vremena od Zagreba. Stari radi, ja radim, buraz radi, deda više ne može sam. Vikendom umjesto da puniš baterije, potrošiš 2 sata na put i još onda par sati jer uvijek nekog posla ima. Ne sjećam se da smo ikad došli, sjeli i samo uživali u tome. Teško se baviti time kvalitetno na taj način kad nisi stalno tamo, pa se bori s pticama (svake godine izmišljati nešto novo jer se brzo nauče), lokalnim domaćim životinjama koje zalutaju na desert, sa susjedima...

Imamo dvije hrastove bačve i inox bačvu, ode litra dnevno, nekad i više + ono što se podijeli.
Da može bolje, može, samo što se netko tome treba baš posvetiti.


Tebi je barem na betonskim stupovima i donekle ravno.
Ja i stari otpisali trsje staro 70 i kusur godina,ko će se više sa time zaje... Em preuski redovi em strmina ko polovica parabole.
Da je na nas trsje još možda i bi delali,pol redova sasekli da se eventualno možeš sa traktorićem za travu spustit prema dole i bok.
Ovako vlasnik zemlje bio u SWE i umro i nikada prepisal tako da sada je to već đungla.
Šteta ali je to dosta novaca i previše posla za dvoje ljudi.
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 18:26   #76
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Drift,
imaš za prepručiti neka zbilja dobra istarska vina po konobama rinfužo? Istru dobro znam, ali samo one botiljirane, od 2 Armana, Meneghettija, Kozlovića, Radovana, Fakina, Belaja, Roxanicha itd itd.
E sad, ako netko iz prve ruke zna dobre terane ili malvazije za manje od 30-50kn lit iz Istre, ali zbilja dobrog vina, saslušat ću

P.s. 20kn litra rinfuzo vina u restoranu Karlo na Pleševici. Njihova kupaža, vrlo dobro za cijenu, pogotovo za nas prema Istri gdje su cijene malo veće

Od ta dva Armana, valja jedino Franc, ovaj Marijan nije baš nešto, a i vino mu je takvo.
Rožanić se tako dobro prodao, svaka mu čast, ali mu vino ništa ne valja.
Radovan je imao najbolji Teran, nažalost više ga neće raditi. Sada ima izvrstan refošk (i ostala vina su mu odlična).
O Kozloviću čini mi se da ne treba puno govoriti, vina su mu jako dobra. Preporuka njegov svinjon.

Belaj nisam imao priliku kušati, Fakin i Meneghetti su isto top.


Ovdje bih još dodao i Kabolu, Clai, CUJ (maslinovo ulje!), Pilato, Matić, Damjanić...vrhunska vina za pristojnu cijenu (osim Clai, tu nije baš pristojno ). I naravno Rossi! Najbolja malvazija ikad.

Cattunar je imao odlično vino, ali zadnje što sam kušao prošle godine mi se ništa nije svidjelo
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 18:36   #77
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Citiraj:
Autor dewil23 Pregled postova
Tebi je barem na betonskim stupovima i donekle ravno.
Ja i stari otpisali trsje staro 70 i kusur godina,ko će se više sa time zaje... Em preuski redovi em strmina ko polovica parabole.
Da je na nas trsje još možda i bi delali,pol redova sasekli da se eventualno možeš sa traktorićem za travu spustit prema dole i bok.
Ovako vlasnik zemlje bio u SWE i umro i nikada prepisal tako da sada je to već đungla.
Šteta ali je to dosta novaca i previše posla za dvoje ljudi.
Prije 2 godine smo čupali drvene stupove i kolce van, bušili dublje rupe i postavljali betonske stupove. Redovi su prorijeđeni, od 4 su napravljena 2. Muka je i s košnjom, jer je strmo i s bočnim nagibom.
Brdo problema.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 22:44   #78
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Ovako je izgledao moj vinograd prošlog ljeta.

__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2020., 23:05   #79
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Ovo je bomba.
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 10:53   #80
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Od ta dva Armana, valja jedino Franc, ovaj Marijan nije baš nešto, a i vino mu je takvo.
Rožanić se tako dobro prodao, svaka mu čast, ali mu vino ništa ne valja.
Radovan je imao najbolji Teran, nažalost više ga neće raditi. Sada ima izvrstan refošk (i ostala vina su mu odlična).
O Kozloviću čini mi se da ne treba puno govoriti, vina su mu jako dobra. Preporuka njegov svinjon.

Belaj nisam imao priliku kušati, Fakin i Meneghetti su isto top.


Ovdje bih još dodao i Kabolu, Clai, CUJ (maslinovo ulje!), Pilato, Matić, Damjanić...vrhunska vina za pristojnu cijenu (osim Clai, tu nije baš pristojno ). I naravno Rossi! Najbolja malvazija ikad.

Cattunar je imao odlično vino, ali zadnje što sam kušao prošle godine mi se ništa nije svidjelo
Još bi nadodao Veraldu, nema prodaju na rifuze. Njegova Malvazija mi je najbolja. Volim da je više slatkasta.
I dobru Malvaziju mi ima Moreno Ivančić, ima vinariju na cesti Brtonigla - Novigrad, malo prije novigrada sa lijeve strane.
On prodaje na rifuzu.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 12:11   #81
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Još bi nadodao Veraldu, nema prodaju na rifuze. Njegova Malvazija mi je najbolja. Volim da je više slatkasta.
I dobru Malvaziju mi ima Moreno Ivančić, ima vinariju na cesti Brtonigla - Novigrad, malo prije novigrada sa lijeve strane.
On prodaje na rifuzu.
Ja bi nadodao još i Lunika, iz Kanfanara. Radi biodinamička, duže macerirana vina, mislim da mu je teran godinu dana macerira, a neke malvazije i 6 mjeseci.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2020., 13:16   #82
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Još bi nadodao Veraldu, nema prodaju na rifuze. Njegova Malvazija mi je najbolja. Volim da je više slatkasta.
I dobru Malvaziju mi ima Moreno Ivančić, ima vinariju na cesti Brtonigla - Novigrad, malo prije novigrada sa lijeve strane.
On prodaje na rifuzu.

E kada me put nanese na zapad Istre, posjetim.
Sve "razvikanije" vinarije Istre znam, iako me tu i tamo zna iznenaditi nešto novo. Npr., tek sam prije godinu dana otkrio Radovanov refošk, koji je odličan, kako Drift kaže.
Ali istarska vina uvijek su nešto skuplja - valjda se mora živjeti od turizma. Zato sad po novom tražim dobre konobe s rinfužo vinima dok ne popijem ova botiljirana
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2021., 09:47   #83
Did58
Registered User
 
Did58's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 74
Teško je naći pravo vino, vinarija i podruma je sve više, vinograda sve manje, a rijetkost je naći pravu konobu s drvenim bačvama bez kojih nema pravog vina
Did58 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na