Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2007., 17:08   #1261
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
E...dali ja potpisujem ugovor na određeni rok ako uzmem OptimaTraffic? I dali moram platit neku početnu cijenu za sam početak korištenja, ili je priključak 1kn? Nisam vidio da igdje piše.
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2007., 18:20   #1262
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
nema ugovora i ne placa se nista prebacivanje
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2007., 21:21   #1263
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
nema ugovora i ne placa se nista prebacivanje

Puno ti hvala, sada si mi omogućio da sutra idem uzet uslugu. Bila mi je informacija ključna za sutra. Hvala puno!
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 21:13   #1264
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Ej ljudi....ne kužim. Evo što piše na njihovim stranicama: "Usluga ADSL Traffic namijenjena je prvenstveno korisnicima usluge predodabira operatora Optima Telekoma koji već koriste ili tek planiraju zatražiti ADSL uslugu dostupnu preko davatelja pristupne tehnologije – T-HT Hrvatskih telekomunikacija d.d. i moguće ju je koristiti uz odabir pristupne brzine od 1 Mbps, 3 Mbps ili 5 Mbps, a na lokacijama na kojima trenutno nije dostupna kompletna usluga OptiDSL. "
Ja sam zvao informacije, i pitao tetu tko će mi doma donijet router, a jadna žena nezna šta da kaže, pa kaže da će meni stić samo username, i password od njih, i ponavlja ono što već znam. Ok, shvaćam trebam slat zahtijev preko T-coma. Ali kako?? I tko mi zna odgovorit na to? Da li će mi to stić poštom možda, zajedno sa Optiminom dokumentacijom, pa ću tu dokumentaciju slat u T-hitleru? Koja je procedura, dal zna netko tko već ima Optima Traffic ADSL?
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2007., 23:38   #1265
estera
Banned
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Ivano Pregled postova
Ej ljudi....ne kužim. Evo što piše na njihovim stranicama: "Usluga ADSL Traffic namijenjena je prvenstveno korisnicima usluge predodabira operatora Optima Telekoma koji već koriste ili tek planiraju zatražiti ADSL uslugu dostupnu preko davatelja pristupne tehnologije – T-HT Hrvatskih telekomunikacija d.d. i moguće ju je koristiti uz odabir pristupne brzine od 1 Mbps, 3 Mbps ili 5 Mbps, a na lokacijama na kojima trenutno nije dostupna kompletna usluga OptiDSL. "
Ja sam zvao informacije, i pitao tetu tko će mi doma donijet router, a jadna žena nezna šta da kaže, pa kaže da će meni stić samo username, i password od njih, i ponavlja ono što već znam. Ok, shvaćam trebam slat zahtijev preko T-coma. Ali kako?? I tko mi zna odgovorit na to? Da li će mi to stić poštom možda, zajedno sa Optiminom dokumentacijom, pa ću tu dokumentaciju slat u T-hitleru? Koja je procedura, dal zna netko tko već ima Optima Traffic ADSL?
1. da li si postojeći korisnik T-comovo adsla ili nisi?
Ako nisi a želiš imat adsl (ili ti uskoro istjeće ugovor sa T-com) obavezno provjeri prvo da li su ti dostupni metronet.hr, iskon.hr,amis.hr, vodatel.hr (triple) te uslugu optidsl od optime.hr jer ukoliko su ti ove tvrtke dostupne ne želiš imat posla sa (maxadsl-om i optimomadsl traffic).Na njihovim stranicama možeš provjerit dostupnost. Optima adsltraffic i optidsl su potpuno različite usluge.Ako ti to nije jasno objasnit ću ti detaljno.

2. Ako jesi maxadsl korisnik i samo ti je t-com dostupan a želiš optimu jednostavno na ovoj stranici popuni zahtjev: http://www.optima.hr/adsltraffic_form.asp
Kod optima adsltraffica,plačaš samo promet, a t-comu 79kn za vezu od 2mbit/s . Nakon šta ispuniš ovaj zahtjev za par dana ti dolazi pismo i 2 primjerka ugovora ,jednok sebi a drugog potpišeš i šalješ sa posebnom optima kuvertom natrag u zagreb. Nakon 10-ak dana dobivaš korisničke podatke. Ugovor se uvjek može raskinut, ne potrošiš ni kune da postaneš oprimadsltraffic korisnik ili kad raskidaš.

3. Ako nisi maxadsl korisnik a nije ti dostupno ništa drugo nego T-com , aželiš optmaadsl traffic uslugu, moraš postat najprije T-com korisnik, e onda obaviš ovo gore pod 2).

Optimaadsltraffic je povoljnija od t-coma za osnovni paket jer je u optime on 20 kn za 2gb, a u t-coma 1gb je 20 kn, ili ako ti je malo 5gb u t-coma za 60kn onda u optime možeš dobit za 70 kn 15gb. flat je u t-coma jeftiniji i iznosi 140kn.

Zadnje izmijenjeno od: estera. 03.11.2007. u 23:55.
estera je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 19:21   #1266
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
1,3. Nemam doma dsl (ni od koga). Jako mi je jasno. Hvala ti puno na pomoći!

Većinom sam sve već znao, ali jako cijenim tvoj trud, !!

Zbog same nedostupnosti odabrao sam Traffic uslugu, a nemam T-comov router. Znači trebam prvo postat T-comovac?? Ali šta se time ne obavezujem na ugovor? Slao sam im mailove, ali malo su ljudi blesavi pa ne kuže da nemam doma nikavav router, a želim Traffic uslugu! Koga zvat? Hoću li imat komplikacija ako prvo postanem T-comovac, pa tek onda mjenjam na optimu traffic, kao neusklađenost između 2 tvtki?

Još jednom. Legendo, hvala!
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 19:38   #1267
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
E gledaj. Optima Traffic usluga je samo, kao što i samo ime jasno daje do znanja, usluga koja pruža promet i SAMO promet. Zaboli njih kod koga si ti adsl korisnik (i od koga imaš router), možeš bit kod t-coma, iskona ili vražje matere.
Oni s tim nemaju ništa.

Moraš prvo postati adsl korisnik, kako god znaš i umiješ, a potom uzmeš traffic uslugu od optime, ako želiš.

Znači, nema Optima ništa sa tvojim routerom, adslom ili sl.

Znači, uzmeš recimo od T-coma adsl uslugu (potpišeš ugovor ili platiš), a onda uzmeš Optima Traffic uslugu kao svi ostali ljudi.

Zar je to tako teško za shvatiti?
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 20:07   #1268
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Zar je to tako teško za shvatiti?

U biti nije! Ali nigdje to ne piše kod Optime. Mislim piše, ali se ne kuži. Ja sam mislio da će me isključit ako skuže da koristim drugi username i password, a prije toga Optima to ne sredi sa T-scumom. Ali ja neznam da li to ide automatski ili ja mroam sve sam obavljat. Znači moram sve sam obavljat. Ok onda. Hvala! Takav mi je odgovor trebao. Znači ja uzmem start paket od T-coma, i iskorištavam što su mi došli doma sve napravit, jer ne napravim start paket 1Gb, jer promet koji želim radim preko drugog username-a i passworda!! To kužim, ali nisam znao dal to ja radim ili Optima.

Sorry što sam noob.

Hvala fraNzi!

Zadnje izmijenjeno od: Ivano. 05.11.2007. u 00:19.
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2007., 22:19   #1269
estera
Banned
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Postat T-comovac , ugovor na 12 ili 24 mjeseca (ako želiš wlan). Znaći sve radiš kao da ćeš uzet maxadsl . Neće ti T-comovci doć doma nego ćeš dobit samoinstalacijski paket ,sve je jako jednostavno uz pomoć brošure. Možeš i da ti oni ugrade ali to češ platit skupo. Optima podatke od slanja zahtjeva do dolaska dobivaš za otprilike 25 dana, a t-com za 10. Ako želiš u jedanajsti mjesec imat o.traffic prijevi se ovih dana. Savjetujem ti da potpišeš ugovor na 12 mjeseci sa T-com jer češ uskoro dobit jeftinu adsl2+ od drugog operatera. Aako živiš u nekoj vuko***i... pa čekaj ti si u zagrebu ,stvarno mi nije jasno da ti je samo t-COM samo dostupan.

Je si li baš sve provjerio od ovoga:

http://www.metronet.hr/?comp=pristupnicaPrivate

http://www.optinet.hr/optidsl/dostupnost/

http://www.iskon.hr/za_kucu/brzi_int...rudzba_paket_2

http://www.amis.hr

http://tripleplay.vodatel.hr/public_...gi?menu_id=115

http://www.bnet.hr/
estera je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 00:15   #1270
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Talking

Bnet, Iskon, Amis, Optinet mi nisu dotupni. Bnet je udaljen od mene 20metara, ali ništa ne planiraju sljedećih pola godine (širiti se). Triplay je trebao doć, jer dolaze u nove zgrade, a ja sam u novoj zgradi na Vrbanima III (da trula voda lol-ajte), ali se dovoljno ljudi nije prijavilo, još, a brijem da ni neće. Metronet nisam ni polušavao jer ne želim davat 200kn za flat. I to je to! Nitko!! Ali nema beda, vidit ću kako će ovo ić, plus frend mi je rekao da mu je frendova mama rekla, koja radi u T-scumu, da poslije 1.1 misle masovno skinut cijene, pa će flat koštat 138kn. Zvao sam T-scum oko tog pitanja, ali zasada se prave glupi.

Evo, baš sam nakon čitanja "franZievog" posta postao prijavljeni T-comovac, a prijavljeni Optimac traffic sam postao prije par dana. Rekli su mi da mi username i password dolazi za tjedan dana, jer samo me moraju stavit u bazu podataka, nakon što im dođem sa dokumentacijom, i odmah mi daju potrebne podatke. Sutra idem do T-scumu, da se prijavim.

Oprostite za noob-ovska pitanja, ali nemam trenutno vremena za čitanje od početka teme, šta su ljudi radili, jer su se ljudi garantno pitali ista pitanja kao i ja, kad su se 1. puta susreli sa T-com/Optima. Jer zaista ništa ne piše na Optimi, da se to podrazumijeva, da se to tako radi. Logično jest, ali nisam znao da se to smije radit "iza leđa T-coma". Jer 1. put se susrećem s ovim. Znači ista stvar kao i kad s T-coma dial-up prelaziš na Carnet dial-up. Nisam znao da je isto kao i sa dsl-om, tj mislio sam da je nešto kompliciranije, jer malo znam o dsl-u.

Hvala na trudu pri objašnjavanju! Svima vama!

[EDIT]: Svi koje zanima ova opcija, i tulavi su ko ja, pa da ne ispituju druge. Ukoliko mislite uzet Optima Traffic, treba uzet Start paket kod T-koma. Ne 5Gb, ili flat. Znam da je malo nelogično zašto ne uzet druge pakete, pa ne koristiti njihove promete ali, ukoliko ne uzmete Start paket, plaćat ćete punu mjesečnu cjenu= promet(T-koma) + brzina(T-koma). Ako hoćete provjerite na njihovim stranicama. Istina je.

Zadnje izmijenjeno od: Ivano. 05.11.2007. u 15:03.
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2007., 16:42   #1271
strelica
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
[/quote]
[EDIT]: Svi koje zanima ova opcija, i tulavi su ko ja, pa da ne ispituju druge. Ukoliko mislite uzet Optima Traffic, treba uzet Start paket kod T-koma. Ne 5Gb, ili flat. Znam da je malo nelogično zašto ne uzet druge pakete, pa ne koristiti njihove promete ali, ukoliko ne uzmete Start paket, plaćat ćete punu mjesečnu cjenu= promet(T-koma) + brzina(T-koma). Ako hoćete provjerite na njihovim stranicama. Istina je.[/quote]

pa i oni koji imaju 5Gb paket mogu se jednostavno prebacit na 1Gb, na user stranicama T-Coma, te plaćaju 0kn prometa ako se ne logiraju preko T-Coma. tako barem piše u ugovoru.
strelica je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2007., 00:23   #1272
Ivano
Premium
Moj komp
 
Ivano's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Da, zato sam to i postao, da se ljudi ne zabune. Mislim zašto radit grešku pa ispravljat, ako možeš odmah saznat. Samo zato, sam postao.
Ivano je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2007., 01:07   #1273
strelica
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
skužio sam što si mislio. trebam ipak dva puta pročitat.
strelica je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2007., 20:09   #1274
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
ekipa,ste zadovoljni uslugom adsl traffic?mislim se prebacit
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2007., 22:20   #1275
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ja koristim od kada su počeli i zadovoljan sam. Čak mi je bilo fora gledati kako korisnici t-coma jauču da nemaju neta neki dan, a kod mene sve šljaka
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2007., 21:55   #1276
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
ja isto nemam nikakvih problema...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2007., 04:17   #1277
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
Mogu li tu uslugu koristiti oni koji imaju vezu od Iskona, a ne direktno T-Coma...?
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2007., 11:46   #1278
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Grofaz Pregled postova
Mogu li tu uslugu koristiti oni koji imaju vezu od Iskona, a ne direktno T-Coma...?
Samo t-com.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2008., 14:31   #1279
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
planiram se prebacit na optima traffic pa imam par pitanja za već postojeće korisnike...
da li da bi imao "brzinu" koja ide od t-coma moram placati i pretplatu za telefon, dakle ne samo 79 il kolko vec nego i 60 kn za telefon...ovo pitam jer mi je telefon već na optimi al mi uredno dolaze telefonski racuni (tj. pretplata) i za optimu i za t-com (optidsl,amis 2u1 i slicno mi nije dostupno)


hvala
kmee je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2008., 15:53   #1280
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
T-comu plaćaš pretplatu za telefon i pretplatu za adsl brzinu, optimi internet promet i telefonske razgovore.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2008., 17:17   #1281
kmee
njak njak
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zgb
Postovi: 59
ok thnx
kmee je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2008., 16:40   #1282
zvijer
Premium
Moj komp
 
zvijer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 59
Pozdrav ljudi

Zanima me kako promjeniti tip usluge na traffic-u. Sad sam na paketima od 2gb a prebacio bih se na ovaj od 15(25)gb. Kad označim 15 i stisnem "promjeni tip usluge" ništa (vidljivo) se ne dogodi. KAko znati dali je paket promjenjen.
Da li terba prvo deaktivirati ovaj od 2gb pa onda aktivirati novi ili?

Hvala
__________________
SoltekNV400-64|1700+@2300MHz|1GBTwinmos| Saphire 9800PRO|Maxtor 60Gb + 160Gb|
LG DVD + LGcd/rw + NEC3500|SkyStar2
zvijer je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2008., 16:17   #1283
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor zvijer Pregled postova
Pozdrav ljudi

Zanima me kako promjeniti tip usluge na traffic-u. Sad sam na paketima od 2gb a prebacio bih se na ovaj od 15(25)gb. Kad označim 15 i stisnem "promjeni tip usluge" ništa (vidljivo) se ne dogodi. KAko znati dali je paket promjenjen.
Da li terba prvo deaktivirati ovaj od 2gb pa onda aktivirati novi ili?

Hvala
Si siguran da ti na vrhu ne piše da će od 1.5. biti aktivan 25GB paket?
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2008., 18:11   #1284
zvijer
Premium
Moj komp
 
zvijer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 59
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Si siguran da ti na vrhu ne piše da će od 1.5. biti aktivan 25GB paket?
Evo još jednom sam išao provjeriti i nigdje ne piše da će paket biti aktivan od 01.05. Izgleda da ću ipak morati nazvati službu za korisnike jer očito nešto ne radi kako spada.
__________________
SoltekNV400-64|1700+@2300MHz|1GBTwinmos| Saphire 9800PRO|Maxtor 60Gb + 160Gb|
LG DVD + LGcd/rw + NEC3500|SkyStar2
zvijer je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2008., 18:01   #1285
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Evo danas su korigirali pakete. 150kn je 25GB, 170 je flat.

Odlično, sad mi je flat kao da sam prije mjesec dana prekoračio 15GB za jedan dodatni paket....
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 23:43   #1286
Pakistanac
Banned, clon
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Samobor
Postovi: 66
neka stave flat manje od 99 kn pa makar kunu i prelazim na njih
Pakistanac je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2008., 20:12   #1287
Pugsley Adams
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Kakva je brzina kod njih? Voljatel stalno oscilira. Prosjecno mi je u danu 1300kb download.

Zadnje izmijenjeno od: Pugsley Adams. 10.05.2008. u 14:45.
Pugsley Adams je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 13:48   #1288
Pugsley Adams
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Citiraj:
Autor Pugsley Adams Pregled postova
Kakva je brzina kod njih? Voljatel stalno oscilira. Prosjecno mi je u danu 1300kb download.

Anyone?

Zadnje izmijenjeno od: Pugsley Adams. 10.05.2008. u 14:46.
Pugsley Adams je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 13:59   #1289
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ja sam donedavno imao i nisam imao nikakvih primjedbi, sve je išlo stalnom brzinom...
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2008., 14:46   #1290
Pugsley Adams
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Ja sam donedavno imao i nisam imao nikakvih primjedbi, sve je išlo stalnom brzinom...
zahvaljujem...

tek sam sad skuzio da sam napisao vodatel gore, fakat cu morat manje gledat formule
Pugsley Adams je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na