Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2017., 17:49   #1171
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Neznam, dobio sam za službeni.

Prvi dojmovi:

Mobitel je ful responzivan, super fizički izgleda, ekran je ok.

ali

Imam brutalan power drain. Ne uspije mi batka izdržat cijeli dan. Ja nisam bio na androidu 4 godine (WP rulz) al mislim da je ovo previše. Ono, čačkam po njemu normalno, mesenger, mailovi i desetak poziva. Skinio sam sinoć s punjača oko 10, i bio je na 100%. Sad mi je već na 40.
To mi je onak brutalna mana ako ne uspijem riješit, i živcira me senzor što nije ujedino i tipka. Polako se navikavam, al besmislen mi je takav dizajn tj. smještaj senzora.

Dal ima kakva aplikacija da vidim šta mi jede batku?


Imam sličnu zamjerku na honor 8, meni isto dosta "ždere" bateriju...
S tim da sam primjetio da ako isključim data traffic (tj. 4G) da mi se onda trajanje baterije utrostruči

A ovo da senzor prsta nije istodobno i tipka - pa to je korak nazad u odnosu na p9/honor 8 koji su imali tipku.
ili ti možda imaš P10 lite?
__________________
X

Zadnje izmijenjeno od: thunderbird. 11.07.2017. u 22:13.
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 22:08   #1172
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Došao mi danas Mate 9, dobar deal u VIP-u. Upravo kloniram sve s Mate 8 pa da vidimo. Onak na prvu, mrvicu je manji pošto ima 0,1 inch manji ekran no ostalo je sve isto. Samo da baterija bude dobra ko i na osmici.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 22:36   #1173
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
nije dobra kao na osmici.imao sam Mate 8,a sad imam Mate 9...
lošija baterija i dosta se grije pod opterećenjem...
po svemu ostalom bolji od starog Mate...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2017., 23:07   #1174
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Fak. A bumo vidli. Osmica je izgurala skoro 2 dana sa svim živim aplikacijama za poruke, fejsom, messengerom, GPS-om i povremenim igranjem.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2017., 22:10   #1175
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Kolega ima m9 i super je zadovoljan. Nebuš požalio.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 01:01   #1176
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Stižu rivjui Honora 9,slični problemi u ljetne mjesece,telefon je pećnica,trotlanja ko u priči...

Citiraj:
The performance of the graphics chip Mali-G71 MP8 is no longer to prove. The Honor 9 takes full advantage and runs all games in the Play Store without blinking. However, after several tens of minutes of 3D game, the smartphone becomes hot, very hot and the pleasure of videoludic is no longer the same. The rise in temperature of the Honor 9 has in addition the consequence to decrease the fluidity and the visual snags appear.
Citiraj:
The Kirin 960 and the 4 GB of RAM that accompany it work well. The Honor 9 turns without problem, even when subjected to greedy situations. As mentioned above, the only real problem remains the heating of the apparatus.
Citiraj:
On the grip side, the biggest problem comes from the heating of the device. Indeed, we have detected an external temperature of 40 ° C on the back and the front face reaches almost 45 ° C when the Honor 9 is pressed. Temperatures that are particularly disturbing to the user.
Citiraj:
We did our heat test on two other units of Honor 9, to make sure it was not our test model that was failing. Unfortunately, we found similar temperatures on the two new aircraft.
a i na XDA je krenuo hejt izgleda:

Citiraj:
Had a problem today where I was using Google maps for navigation and found after 30 mins of use the phone got so hot it became unresponsive and then actually shut down.
.
Potvrđuje postove s onog china foruma da Kirin 960 puca ko kokica u ljetne dane pri intenzivnijem use-u...
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 08:45   #1177
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Jedva je dočekao
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 10:20   #1178
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
pa u ovom slučaju se moram složit sa @trouble

mene je Mate 9 baš neugodno iznenadio s tim pregrijavanjem,posebno zato što recenzije to nisu spominjale.mogu mislit kako je onda na Honor 9 koji je manji i ima stakleno kućište.
Mate 8 se znao ugrijat,ali nikad neugodno i da peče u rukama.za M8 su isporučivali brzi punjač koji je bateriju od 5-80% punio za 1h.
za M9 sam dobio 5V/2A punjač koji je spor iako u ponudi imaju i Supercharge 4,5A/5V(na Amazonu 40$)...
M9 se po ovim vrućinama doslovno kuha posebno kod streama ili igranja...a baterija u odnosu na M8 traje minimalno 20% kraće....
locks je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 12:18   #1179
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Baterija na mojoj nokiji mrtva, a i dosta mi WP, gledam da uzmem P10 lite, ima li šta da pazim, bježim, nešto da drugo ipak uzmem, neigram gotovo ništa, osim sudokua, recimo. Znaci pozivi, poruke, viber, whatsap, facebook, tako neka cuda, da mogu solidnu slikicu uslikati i to je viša manje to.

Hvala
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 12:23   #1180
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Izvrti zadnjih 5-6 stranica na temi o Huawei mobitelima. Ako se dobro sjećam, ima nekih problema oko brzine ugrađene memorije, pomanjkanju oleofobnog premaza na ekranu i gašenja zbog pregrijavanja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 12:38   #1181
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Izvrti zadnjih 5-6 stranica na temi o Huawei mobitelima. Ako se dobro sjećam, ima nekih problema oko brzine ugrađene memorije, pomanjkanju oleofobnog premaza na ekranu i gašenja zbog pregrijavanja.

AFAIK to se odnosilo na P10 a ne na P10 lite...P10 lite je više P9 sa mrvu sporijim procom i kamerom i sa više RAMa.....ja bi uzeo P10 lite odmah
A u najvišoj kategoriji Oneplus 5 ili Mi6...prije nego P10...dok ne riješe probleme..
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 13:35   #1182
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
od 5.mjeseca su počeli navodno ugrađivat samo UFS 2.1,ali bolje je provjerit...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2017., 16:13   #1183
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
pa u ovom slučaju se moram složit sa @trouble

mene je Mate 9 baš neugodno iznenadio s tim pregrijavanjem,posebno zato što recenzije to nisu spominjale.mogu mislit kako je onda na Honor 9 koji je manji i ima stakleno kućište.
Mate 8 se znao ugrijat,ali nikad neugodno i da peče u rukama.za M8 su isporučivali brzi punjač koji je bateriju od 5-80% punio za 1h.
za M9 sam dobio 5V/2A punjač koji je spor iako u ponudi imaju i Supercharge 4,5A/5V(na Amazonu 40$)...
M9 se po ovim vrućinama doslovno kuha posebno kod streama ili igranja...a baterija u odnosu na M8 traje minimalno 20% kraće....
Ima par stranica,tipa ova francuska,njemački notebookreview,jedna hollandska koje rade poštene reviewe tako da uobičajene androidpitove,centrale,pocketnow i ostale uopće i ne čitam više(ili bar probavam). Ruski i ukrajinski recenzenti na Youtubeu su isto dobri ako postoji prijevod.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 18:05   #1184
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
ma Mate 9 je vrhunski stroj bez razmišljanja...od stereo zvučnika,vrhunskog ekrana,izrade,kamere.fluidan i brz u radu,milina.

ali po ovim vrućinama kuha se posebno kod streamanja.nije puno bolje ni na LeMax 2 koji ima SD820....
u nedjelju kad budem gledao F1 stavit ću onaj ledeni uložak ispod njega i nema problema...
uglavnom nisam očekivao od tako glomaznog mobitela da se može tako pošteno pregrijavat.očekujem s obzirom na dimenzije da se ta toplina raširi...
i kad ga tako vrelog spojim na punjač ne događa se ništa.stoji na istom postotku.onda čekam da se ohladi i onda punim.
vjerujem da je to problem isključivo po ovako žestokim vrućinama i čim malo zahladi bit će puno bolje...
baš me zanima jel tako i na P10/Plus
locks je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 18:38   #1185
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Je još i gore. Problem je što je procesor moćan a napravljen u zastarjelom proizvodnom procesu pa je podložan svemu negativnom. Nešto ko drag racer. Ide ko kuga ali na quarter mile samo.
trouble je offline   Reply With Quote