Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2016., 17:11   #23611
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Neki ljudi jednostavno se negdje zure pa voze brze od ogranicenja i riskiraju kaznu,svatko ima svoje razloge i te ljude koji voze po lijevoj traci namjenjenoj za pretjecanje unutar ogranicenja treba zatuc palicom za baseball.Koji se ti kurac imas bahatit zakonom koji su ionako idioti pisali i provociras na forumu ljude koji imaju svoje osobne razloge voziti brze od ogranicenja? Da zenu vozim na porod ili dijete u bolnicu zapamtio bi ti tablicu i prvom prilikom zatukao i tebe i auto.
Policija je tu da pravi reda a ne ti. Odrasti i smiri hormone. Ako voze po ograničenju nema potrebe da se maknu. To što bi to bilo tako po nekom vozačkom bontonu je druga stvar.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 17:11   #23612
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Aposolutno se slažem, lijeva je za preticanje..
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 17:14   #23613
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
gledaj, on izaziva svojim ponašanjem u prometu, opasno izaziva, više izaziva nego da se 200 na sat vozi po gradu

izaziva zato što je MASA, al ono MASA luđaka na cesti, i jako im malo treba da im se zamjeriš, dodaj na to vrućinu, dodaj još neke faktore i eto ti veselja

(ne, ja nisam agresivan i ne podržavam, ali sam svjestan da je velik broj luđaka na cesti, a panasonic je baš takve odlučio zajebavat)
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 17:39   #23614
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Apropos kamera - naravno, drago mi je da takvi vozači dobe kaznu, ali svrha tih kamera ne bi trebala biti isključivo i primarno samo fakturiranje računa. Neće se ljudi ad hoc početi normalnije voziti zbog njih, jer ako netko učinio prekršaj i snimila ga je pritom kamera - to je gotov slučaj, prošlo vrijeme, počinio je prekršaj, vozio je brže od dopuštenoga i apsolutno se ništa nije s time postiglo u kontekstu toga da je / su promet i njegovi sudionici sigurniji. On u tom trenutku nije ni bio svjestan što se dogodilo, a moglo se jednostavno spriječiti stavljanjem znaka 100 / 200 m prije kamere.

OK, taj isti vozač će sljedeći put znati gdje ga se uslikalo i vjerojatno će smanjiti brzinu, ali njegovo ugrožavanje prometa se u tom trenutku već odvilo, a to ne bi trebala biti poanta tih kamera. Takve situacije bi se trebale svesti što bliže nuli, a to se na ovaj način ne postiže, jer uvijek će biti taj "prvi put" gdje će on voziti iznad dopuštenoga, gdje će pritom biti uslikan i kažnjen, a tek će onda nakon tog iskustva stvarno i usporiti drugi puta kada bude prolazio istim mjestom. Taj "prvi put" se zapravo ne bi trebao niti dogoditi, odnosno trebalo bi se spriječiti na način da se uopće ne dovede u tu situaciju gdje vozi prebrzo.

Policija bi u tom segmentu prije svega ovdje trebala obavljati preventivu, a ne raditi samo naplatu kazni. Svaka normalna država ima znak upozorenja prije same kamera, tako da debela većina ljudi stvarno i uspori na račun samo tog znaka, iako realno kamere u tom slučaju niti ne trebaju biti prisutne, dovoljno je čak imati i placebo znak.

"Lokalci" će s vremenom naučiti gdje stoje te kamere (kao što mi to recimo znam za pojedine djelove Zagreba i okolice), pa će zbog toga u krajnjem slučaju usporiti, ali i dalje će biti još xyz vozača koji za mjesto snimanja neće znati i neće zbog toga umanjiti brzinu.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 17:42   #23615
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Neki ljudi jednostavno se negdje zure pa voze brze od ogranicenja i riskiraju kaznu,svatko ima svoje razloge i te ljude koji voze po lijevoj traci namjenjenoj za pretjecanje unutar ogranicenja treba zatuc palicom za baseball.Koji se ti kurac imas bahatit zakonom koji su ionako idioti pisali i provociras na forumu ljude koji imaju svoje osobne razloge voziti brze od ogranicenja? Da zenu vozim na porod ili dijete u bolnicu zapamtio bi ti tablicu i prvom prilikom zatukao i tebe i auto.Koliko sam puta zurio na aerodrom u zg i jurio 180/200 po autocesti,zbog jebenog posla,za mene u privatnom biznisu je vrijeme novac i 1000kn kazne cu platit bez problema ako je to cijena koju moram platit da bi dogovorio posao od 50 000eura.Ja sam oduvijek u zurbi i nikad nisam uzrokovao nikakvu prometnu nesrecu niti sudjelovao u istoj iako vecinom vozim iznad ogranicenja.
Joj ej, samo sam čekao "žene koje porađaju"...
Briga mene za tvoje razloge i kašnjenje na posao, ako ćemo se svi tako ponašati onda ćemo svi voziti 200 na cesti.
Šta ne kreneš ranije pa ćeš stići na vrijeme?

Lupaš tu o vožnji djeteta u bolnicu, a što je s mojim djetetom u autu kojem prijete divljaci na cesti?

Jel si ti SAM U PROMETU? Jel te briga za druge? Ne zanima me hoće li te policija novčano kazniti za brzu vožnju, ali me zanima hoćeš li ti ugrožavati mene i ostale u mom autu sa svojim divljanjem te izazvati nesreću.
Ja ti se sigurno neću maknuti, kraj.

Pazi ti samo te razloge, on juri za poslom od 50.000 eura, ahahahha.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 17:44   #23616
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
(ne, ja nisam agresivan i ne podržavam, ali sam svjestan da je velik broj luđaka na cesti, a panasonic je baš takve odlučio zajebavat)
Nije on odlučio nikog zajebavat. Njegov je stav legitiman, isto koliko i stav ljudi da bi se trebao maknuti. Dakle, kad se već Slavonska spominje... Ako on ide u smjeru istoka i planira skrenuti npr. u Heinzelovu i vozi lijevom trakom, zašto bi se on trebao prestrojiti desno da bi propustio nekog kome se žuri pa opet vraćati lijevo, a ne taj netko kome se žuri da ode u desnu i prijeđe ga? Tko vozi preko ograničenja preuzima rizik za kaznu i nesreću. Zašto bi on svojim dodatnim manevrima preuzimao dio rizika?

Autocesta je sasvim druga priča.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 17:50   #23617
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Dajte ljudi shvatite da ponata u micanju / propuštanje nije u tome da li se nekom žuri ili ne, da li netko vozi x ili y brže od drugog, već u tome da se promet učini što efikasnijim i fluidnijim, a prije svega sigurnijim (opet ću se pozvati na onaj video prije). Najbolji primjer za to vam je autocesta, pogotovo sad po ljeti kada je promet gušći. Zna se dogoditi da u jednom trenutku promet DOSLOVNO stane i u tom trenu čovjek bi pomislio da je nesreća u pitanju, ali na kraju ne ispada da je to u pitanju, nego je jednostavno netko izletio ispred / loše se prestrojio / previše zakočio / ubaci razlog, a na toj skali / količini prometa napravi se lančana reakcija (pogotovo ako netko još i pretjera) gdje se onda proizvode trenutni zastoj. Morate prestati gledati ovaj problem na osobnoj razini.

To što netko vozi +50 km/h iznad ograničenje je totalno drugi par čarapa, priča za sebe, i bottom line nema potrebe da se pored njegovog ugrožavanja prometa još tuđim / vašim inatlukom to ugrožavanje dodatno potencira.

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 28.08.2016. u 17:59.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 17:56   #23618
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Ima likova koji se voze paraleno u lijevoj i desnoj traci usporedno istom brzinom.Nemožeš ih proći,a zakonski smiješ voziti bržije od njih...komedija.Kolona iza njih i to je ok,jel tako panasonic?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 18:03   #23619
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Panasonic iskreno ja sam se odnosio na idiote u lijevoj traci na autocesti,da sam mogao krenut ranije krenuo bi,ne drkam kurac i nisam clan politickih stranaka i zivim od svog rada,naravno da cu jurit za posao od 50 000eu,od toga zivim.Tko misli vozit vozit po ogranicenju izvoli po desnoj traci,ostavi lijevu za one koji moraju vozit brze.Spominjanje poroda i dijeteta,to su realne situacije koje se desavaju,primjeri hitnoce,kad vec hitnoj pomoci treba 5h da dodje sam cu odvest bilo koga u nevolji u bolnicu.Zatupljen si i ogranicen,ne vidis dalje od prometnog znaka.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2016., 18:08   #23620
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Ima likova koji se voze paraleno u lijevoj i desnoj traci usporedno istom brzinom.Nemožeš ih proći,a zakonski smiješ voziti bržije od njih...komedija.Kolona iza njih i to je ok,jel tako panasonic?
Pa možemo mi sad stvar banalizirati koliko hoćeš.
Mogao si reći i da ima ljudi koji se voze 40 km/h na cesti gdje je dozvoljeno 90.
To su sve izdvojeni slučajevi koji nemaju veze s vezom, naravno da nisam za to da se vozi sporije od ograničenja.

Ja pričam da ako ja vozim po propisu na Slavonskoj, bilo u lijevoj ili desnoj traci, nema ama baš ni jednog razloga da ti se maknem.
Ali odjednom sam ja loš vozač na cesti, ja ne znam prometnu kulturu i ja smetam, a smetam onome koji ima takvu prometnu kulturu da je odlučio voziti preko ograničenja.
Taj što je odlučio voziti brže od ostalih je naravno dobar vozač i on je u pravu, a ne ja, a i treba ga razumijeti, on ide na poslovni sastanak te ima prednost nad drugima.

Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Spominjanje poroda i dijeteta,to su realne situacije koje se desavaju,primjeri hitnoce,kad vec hitnoj pomoci treba 5h da dodje sam cu odvest bilo koga u nevolji u bolnicu.
I u tim situacijama si običan vozač na cesti i nemaš pravo divljati te dovoditi druge u opasnost, a kamoli radi nekakvih sastanaka, lol.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-...snjaka/468031/
panasonic je offline   Reply With Quote