Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2016., 23:16   #23551
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Revo za vag grupu i ford...al isto jbt daj ulozi u valjke pa tuniraj...sto se limp moda tice koji je cest slucaj kod remapiranih auta stvar je obicnom senzoru kojeg treba iskljucit da se auto ne baca u safe mod kad skuzi da turbinu overboosta,makar taj overboost bio i 0.1 bara vise od stock.Meni je znao i avensis stock otic u limp mod kad sam ga znao dugo drzat na gasu,zvao toyotu servis i oni meni kazu da niti jedan auto nije konstruiran za drzat gas do kraja cijelo vrijeme...a ja si mislim jebes auto koji ne izdrzi 10min tarenja...

Genericke mape su atestirane na 1 motoru i po meni to nije najbolje rijesenje jer svaki motor je prica za sebe.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 25.08.2016. u 23:22.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 23:36   #23552
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
zvao toyotu servis i oni meni kazu da niti jedan auto nije konstruiran za drzat gas do kraja cijelo vrijeme...a ja si mislim jebes auto koji ne izdrzi 10min tarenja...

Genericke mape su atestirane na 1 motoru i po meni to nije najbolje rijesenje jer svaki motor je prica za sebe.
Gluposti govore, reci to prosječnom švabi koji putuje svaki dan na posao autobahnom bez ograničenja.. svaki motor ako je ispravan može i mora normalno radit i par sati pod full gasom na max snazi. Zapravo dovoljno je samo par min da dođeš u "stabilnu" fazu, tj. fazu gdje se sve zagrije maksimum koliko ide. Slično kao kad grafu opteretiš recimo furmarkom i u roku par min temp dođe do nekakvog maksimuma koji ne prelazi ni nakon sat vremena.

Dakle neće nitko a pogotovo bmw, merc, vw složit motor koji ne može svaki dan derat kilometre na max snazi, eto primjer autobahn.

Misliš da je npr. neki drugi 2.0 hdi 165ks u pežou 508 drugačiji od tvog po nečemu? Kolike bi to morale bit tolerancije u proizvodnji da na kraju proizvodi ispadnu bitno različiti.. nema tu neke bitne ako uopće razlike, pogotovo ako su identičan kod motora.
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2016., 23:48   #23553
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Penryn Pregled postova

Dakle neće nitko a pogotovo bmw, merc, vw složit motor koji ne može svaki dan derat kilometre na max snazi, eto primjer autobahn.
svojedobno (2000.) smo frend i ja gazili njegovog accorda 2.0 od zg do cannesa, a sve ove svabe koje su nas prestizale u jednom trenutku, su malo-malo bili u desnoj traci
  Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 00:13   #23554
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Covjek je skolovan u USA za mapiranje auta,uvijek je bolje radit custom mapu od genericke mape jer genericke samo varaju ecu oko temperature zraka i slicne pizdarije i sigurno nisu dobre za dugotraja rad motora,da ne pricam da je genericka radjena na 1 motoru a nije svaki motor isti...O mehanici zna onoliko koliko mora zbog mapiranja,njemu se jednostavno ne daje honda stara 20 godina da stavlja jaci turbo i uredjuje glavu...ali je naucio lekciju,zbog obicnog posla od 2 m lemilice je zvao kolegu iz ljubljane.Te varalice od 130eu ne dignu ni 10ks u to budi uvjeren...to je put ka sigurnom unistenju motora.
Stari moj ti takve pizdarije pričaš o remapiranju da mislim da si kućanica s 4 razreda osnovne... daj se malo educiraj prije nego opet lupis neku glupost o "generičkih mapama "

Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
http://www2.autoevolution.hr/ su jako dobri u svom poslu što su i pokazali na street race s onim puntićem od 300+ konja
Auto nije izdržao ni jednom više od par sto km i to što su napravili sa punompuntom i dijelovima sa otpada nema veze sa chipanjem normalnih auta. Ovjes punto su samo nabrijavali do ibera jer ih totalno zaboli kad se razleti, jeftini dijelovi
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 00:26   #23555
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ne trebam se ja educirat,da sam educiran sam bi si mapirao auto glupsone Sto se doktor poput tebe nije javio ranije,pa da tebi odvedem auto? Ja imam svoju struku u kojoj sam vrlo uspjesan,ne trebam imat magisterij da bi iznio svoja razmisljanja i saznanja o odredjenoj temi,ja prenosim sta sam cuo,bilo tocno ili netocno.

Pobrkao sam piggyback ilitiga plug & play s generickom mapom,piggyback je laznjak.Imao sam takav modul prije 10 godina na passatu,dim sport na prekidac,mogao se palit/gasit...ljudi radite s svojim auta sta ocete,ja sam siguran da bolje mjesto za remap od tunerca nema u blizini.

Sto se tice o nekom drugom 508 i 165ks motoru mogu biti itekako drugaciji,od stock snage do stanja u kojem se nalaze...evo moj izbacio stock 5ks manje ali 40nm vise nego sto su tvornicki podatci...pa ti budi pametan.

Masovna proizvodnja,neces nigdje nac 2 identicna motora...svaki se u finim detaljima razlikuju,pogotovo s vremenom kada se na kraju sve svodi i na redovito ili neredovito odrzavanje.Uzmi za primjer lose odrzavan i odlicno odrzavan isti motor od npr 150 000km,svaki bi po meni trebao dobiti zaseban remap jer lose odrzavanje sigurno ostavlja odredjene posljedice i promjene u radu motora.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 26.08.2016. u 00:34.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 00:35   #23556
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Ne trebam se ja educirat,da sam educiran sam bi si mapirao auto glupsone Sto se doktor poput tebe nije javio ranije,pa da tebi odvedem auto? Ja imam svoju struku u kojoj sam vrlo uspjesan,ne trebam imat magisterij da bi iznio svoja razmisljanja i saznanja o odredjenoj temi,ja prenosim sta sam cuo,bilo tocno ili netocno.

Pobrkao sam piggyback ilitiga plug & play s generickom mapom,piggyback je laznjak.Imao sam takav modul prije 10 godina na passatu,dim sport na prekidac,mogao se palit/gasit...ljudi radite s svojim auta sta ocete,ja sam siguran da bolje mjesto za remap od tunerca nema u blizini.

Sto se tice o nekom drugom 508 i 165ks motoru mogu biti itekako drugaciji,od stock snage do stanja u kojem se nalaze...evo moj izbacio stock 5ks manje ali 40nm vise nego sto su tvornicki podatci...pa ti budi pametan.
Uvrede su ti o jaja pobrkao si da. Genericke mape su odlične za novije aute koji nisu puno prešli i sve je serijski. Svaki valjci mjere drugačije, ne uzimaj srcu brojke osim usporedbu prije i kasnije. Svi motori će biti isti i izbaciti rezultat unutar 1% ako su ispravni i novi. Sa godinama i korištenjem naravno sve se mijenja.
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 03:32   #23557
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
svojedobno (2000.) smo frend i ja gazili njegovog accorda 2.0 od zg do cannesa, a sve ove svabe koje su nas prestizale u jednom trenutku, su malo-malo bili u desnoj traci
I onda je svizac zamotao cokoladu

Sent from my SM-N920W8 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 07:11   #23558
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
I onda je svizac zamotao cokoladu

Sent from my SM-N920W8 using Tapatalk
zderonje su ti druga tema
  Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 08:37   #23559
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Penryn Pregled postova
Gluposti govore, reci to prosječnom švabi koji putuje svaki dan na posao autobahnom bez ograničenja..
Da, opće je poznato da prosječni švabo ide svaki dan na posao s gasom do poda... :facepalm:

Kakve veze ima što ta cesta nema ograničenja?
To ne znači da svi voze 200+, niti svi imaju aute za neke lude brzine niti su svi ludi za brzinama.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 09:14   #23560
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Moja firma voli kad ljudi rade remap, pogotovo ovi "renomirani" koji se spominju tu na forumu. Postotak turbina koje prodajemo rapidno raste baš zbog njih, a cijene nisu kikiriki.

Na pultu se naslušam priča "on je najbolji majstor, ali ebiga" "ovo je bilo samo za mene namješteno, ne znam kako je prešla" "rekao je da nema straha, da to može i 20% više"

Ja se samo smješkam
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 09:19   #23561
Penryn
Premium
Moj komp
 
Penryn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Silicon Valley
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
I onda je svizac zamotao cokoladu
Pa koliko sam ja skužio on je samo rekao da ljudi inače ne gaze aute po po ure u komadu nego svako malo uspore i vrate se u sporiju traku?

Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Da, opće je poznato da prosječni švabo ide svaki dan na posao s gasom do poda... :facepalm:
Kakve veze ima što ta cesta nema ograničenja?
To ne znači da svi voze 200+, niti svi imaju aute za neke lude brzine niti su svi ludi za brzinama.
Poanta je da proizvođač neće napravit motor koji će se razvalit nakon recimo pola godine svakodnevnog naganjanja po autocesti, što recimo vole radit poslovnjaci, dostavnjaci itd.

Znači ako proizvođač tvrdi da taj i taj motor ima 150ks na 6000rpm sigurno su prije toga odvrtili tisuće i tisuće radnih sati u baš tim uvjetima da bi bili sigurni da neće bit razvaljenih motora nakon malo gaženja autocestom pri tih 6000rpm.

Recimo novi 1.0TSI imaš u verziji od 95 i od 110ks. Obe verzije su praktički identične osim što jača ima ispušne ventile punjene natrijem i kućište turbine koje podnosi veće temperature (do 1050C).
A šta misliš zašto te razlike? Sigurno nisu tu bez razloga nego se mislilo i o tome što ako taj mali tsi bude vidio dosta autoceste pri full gasu na max snazi..

@Guls jesi više riješio isparivač, jel još dugo vergla kad odstoji?
Penryn je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 09:48   #23562
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Penryn Pregled postova
@Guls jesi više riješio isparivač, jel još dugo vergla kad odstoji?
Oj lepi hvala ti na savjetu, riješen je u srpnju, ispalo me 1200kn jer su mi mijenjali i crijeva sa šelnama, samo novi isparivač ništa reparirani. Ali nema veze, mali radi kao vurica. Bio si u pravu!
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 09:51   #23563
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Osobno bih se odlucio za remap jedino ako posjedujem slabiju verziju motora a jaca ima potpuno identican hardver. Pa onda lagano dignes snagu koliko jaca verzija ima.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 09:55   #23564
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Dobro Penryn veli, griju se ti mini motorići ak ose duže voziš. Fiesta fino zrači toplinom nakon malo duže vožnje, staneš u kratkim hlačam ispred prednje maske, taman da je -10 zagrije te po nogama
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2016., 10:26   #23565
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009