Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2016., 17:15   #2581
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ja imam fractala R5 i ok je, vidjao sam.i boljih rjesenja unutrasnjosti, no i ovako je dobro, odlicnk su rijesili.mkntiranje diskova te je kuciste stvarno super dampirano, izgled lola, moja je prednja siva stranica i sva je neka pomotana, valjda jer je plastika pa zato. Da su stavili pravi komad aluminija to bi bila onda pdava stvar
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2016., 19:34   #2582
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Mate_zg Pregled postova
Ne razumijem zašto bacati 700+kn na kutiju,po meni ovaj Z3 zalman djeluje dosta dobar a nije skup(da ih se naći nove ispod 300kn)zar nije bolje dati 300 kn i nezz još neki SSD disk ili zapit te pare hehe..nego pljunut tolke pare na komad lima koji ničemu ne služi,bitno da sve stane u njega
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nije.

ssd ćeš zamijeniti za godinu-dvije, a kvalitetan kejs ćeš imati 10g
ja imam kejs iz 2008...jest da je (ipak) Kilermaster al nema "nikih" cvrčaka nit se popigao lim, nit "temeprature luduju", nema kable-storađ al se sve da posložit, sve komponente su hlađene zrakom (ko kod stare bube) i nijedna nije izgorila......

platio 299 kn...čemu da dam 700+???
ah ta pomodna tehnika...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2016., 19:39   #2583
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ja imam kejs iz 2008...jest da je (ipak) Kilermaster al nema "nikih" cvrčaka nit se popigao lim, nit "temeprature luduju", nema kable-storađ al se sve da posložit, sve komponente su hlađene zrakom (ko kod stare bube) i nijedna nije izgorila......

platio 299 kn...čemu da dam 700+???
ah ta pomodna tehnika...

Manje buke, manje prasine, manje vibracija, bolji cable management...

Jesu to dovoljno razlozi za skuplje kuciste ?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2016., 19:56   #2584
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
@smirnoff
Pa recimo sama činjenica da su onda bili standard jako mali ventovi, bez filtera za prašinu, fiksirani kavezi iznutra, nepostojeći kejbl management, itd. me odbija od takvih rješenja.

U takve kejsove mi nije išla AIO vodenjara jer 120mm vent stane samo naprid (kratka crijeva vodenog), SSD moram kupovat s bracketom ili zasebno bracket, imaš USB 3.0 (e ne može, uštekavaj ga otraga ili na neki produžni kabelić), hrpa prašine koju triba bar jednom misečno čistit, nabavim si Hyper 212+ a on sa 160mm visine struže po bočnom plexiju, stavim aftermarket kuler na grafu a onda je jedva uguram jer se kavezi za diskove ne mogu odvajati, šuma kabela je kriminal - pa složit neki airflow predstavlja umjetnost (a ventovi 80/92mm veličine -.-), sve postojeće kabele moram dobro zavezat da ne upadnu u PSU (s gornje strane), ventove od grafe (s donje strane) i onaj vent na boku......

Kod mene sve riješeno s kejsom od zamisli 400kn (rabljeni, mint stanje), sad mi stane metar kvadratni drva u kejs, može mi poslužit ka klupica za noge, boli me briga za duljinu grafe i visinu CPU kulera jer sve stane, kabeli više ne divljaju, imam i manual kontrolu ventova, propuh sa 140mm ventovima da ne spominjem...

BTW danas se može nać i kejsova sa gornjim karakteristikama i debelo ispod 500kn, ali je kvaliteta očaj.....

Svakom svoje - jedan "low level" PC build sa integrušom može stat i u najgori/nejjeftiniji kejs s integriranim napajanjem, ali ja takve komponente ne koristim

EDIT Preteklo me, donekle
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2016., 20:55   #2585
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sasma ledžit razlozi da se nabavi propisan kejs

mislim realno tko starog chief-a nije imao u rukama ne zna šta je tenk od kejsa, ali tu ipak i dalje unatoč maloj used cijeni nailazimo na sve gorenavedene probleme.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2016., 21:12   #2586
Mate_zg
Premium
Moj komp
 
Mate_zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Ne znam dal ste skužili šta je pjesnik mislio reći.
Pa imam stari komp doma koji je star 8 godina i case sam platio oko 300 i nesto kuna i sad je i redu,a za taj neki višak para sam si kupio tiše hlađenje za grafu i još mi ostalo para a da sam uzeo neko skuplje kuciste sigurno bi mi bilo bucnije sa tim predhodnim ventilatorom.Al dobro razumjem da se neko pali na komad lima i žarke boje
Mate_zg je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2016., 21:34   #2587
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
koliko si platio taj kejs i to bolje hlađenje za grafičku i novi kejs?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2016., 01:44   #2588
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Ma jednom kad kupiš pravi kejs, nema više povratka na jeftina riješenja koja se uzimaju tek toliko da se komponente slože u nešto.

Modularni kavezi (bolji airflow), otvori za cable management, x pozicija za ventilatore svih dimenzija i vodu, filteri za prašinu, materijal za prigušivanje zvuka... Sve faktori koji utječu na udobnost svakodnevnog korištenja PC-a, ali i dugovječnost komponenti.

U mom TT-u F31 nakon 2 mjeseca ni trunke prašine, izuzev nešto sitno na donjem filteru prašine ispod napajanja (jer gleda top-down), to se izvadi i očisti u roku 15 sec. Unutrašnjost besprijekorno čista.

Kad se sjetim prethodnih kućišta koje sam imao, pa čak i onih od 300-400 kn, sve sam to čistio svakog 1. i 15. u mjesecu.

Kejs mi je nedaleko od glave, tako da cijenim i gore spomenutu tišinu.

O kvaliteti izrade i čvrstoći da ne pričam (11 kg bez komponenti).
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2016., 09:49   #2589
Mate_zg
Premium
Moj komp
 
Mate_zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Znači komp koji sam imao i prije 8 godina imam i sada.Case nezz točno koji je al na bočnoj stranici ima jedan veliki nečujni ventilator koji dobor hladi cijelo kučište i jedan malo manji naprijed koji to izvlači.Grafa koja je tada bili i sada je u računalo radeon 4850 sa zalman hladnjakom koji je glasio kao dobar hladnjak zato sam ga i uzeo,kad ono ko da se usisavač čuje.Naknadno sam ga maknuo i uzeo pasivac Accelero S1 PLUS koji je odličan.Pasivac 100kn a case oko 350 negdje ako se dobro sjecam.Makar sam potrgo sva četiri prednja utora za usb.
Rocky koji ti sada imaš case?
Mate_zg je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2016., 10:15   #2590
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Thermaltake Suppressor F31.
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2016., 10:25   #2591
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Ma user friendliness kejsa je FTW! Hebeš ti to ako odgađam taknit kućište kad želim spojit / ubacit neki disk samo zato jer se sjetim šta sve moram napravit unutra... A za kejbl menadžment da ne pričam.
Danas ću probat složit nodeta pa bacim sliku. Sve se razmišljam da li sam trebao ubost Define mini...
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2016., 09:23   #2592
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Evo da i ja dam komentar na izbor towera.
Prvo i prvo govoriti zasto davati xx kuna/eura za kuciste kad svako kuciste od 300 kuna sluzi svrsi i komp nije nista brzi je po meni promaseno.

Imas izbora danas za svaciji ukus i potrebu. Ja sam nesto stariji pa se dobro jos sjecam kada je PC bio PC u bjelom DTK ili JNC kucistu i svi su bili isti. Pa se negdje 2004 pojavio chieftec big mesh serija i od tog mojeg prvog "nestandardnog" kucista mi nije bilo na pamet stediti na njemu. Taj Chief je promjenio od athola64 do sandy konfiguracija nekoliko. Kuciste je masivno ali zbilja masivno sasvim normalno sam sjedio na njemu ili kad bi se nesto trebalo dohvatit vioko normalno se stalo na njega
Slozio sam i zeni pred 5 godina konfiguraciju u z9+ i vec sam tada primjetio neke prednosti. Gumirani nosaci za HDD i optiku. Pa gumirani cepovi za PSU. Pa 120mm tihi ventovi na nekim novim lokacijama(gore)...

Sad nedavno kad sam slozio novi skylake stroj sam se odlucio na Fractal R5. Platio 105 EUR ako se dobro sjecam isto toliko sam platio i big mesha prije 12 godina. Gledao sam i realno ima se kucista i za 50 EUR ali da si na komp od 2000 EUR sad ustedim 50 EUR na case??? zasto? Dobio sam vrlo funkcionalno kuciste i meni jako bitno iznimno tiho (damperi na sve strane, bocne strane dampirane spuzvom,konfugurabilnost kaveza za diskove,cable management,lako dostupni filteri prasine da se ne ponavljam neko gore je sve to naveo)

Dakle danas je situacija takva da je izbor nikad veci. Pa sad kad odete na stranicu sa kucistima to je na 100 razlicitih u punudi i svatko si nadje nesto gotovo pa idealno sto trazi,samo treba uzeti si vremena i dobro pretraziti.
Na kraju tako je sve danas. Ima auta i za 7000 EUR ali ima i 70000 u istoj klasi...oba ce to dovesti od tocke A do B, ali oni su tu i oba se prodaju...za svaciji djep...shvacam da je nekome 50 EUR puno i meni je bilo u studentskim danima ali sada bi se osjecao glup da sam isao stediti tih 50 EUR i kupio to drugo kuciste od 50 eura sa dosta kompromisa.
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 09:39   #2593
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Sad nedavno kad sam slozio novi skylake stroj sam se odlucio na Fractal R5.
Ja sam isto uzeo R5, dobro je to kućište. Bio sam u fazi razmišljanja da uzmem zalman z3+ i kad sam ga uživo išao vidjeti, cijelo kućište je teško kao dvije bočne od fractala...
__________________
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 10:04   #2594
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
sasma ledžit razlozi da se nabavi propisan kejs

mislim realno tko starog chief-a nije imao u rukama ne zna šta je tenk od kejsa, ali tu ipak i dalje unatoč maloj used cijeni nailazimo na sve gorenavedene probleme.
Chieftec? Macase!
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 10:31   #2595
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Tražim ITX kućište do nekih 500-600 kn... Zasad sam u razmatranju Phanteks Evolv ITX i Fractal Nano S. Međutim, otvoren sam za sve prijedloge.

Ono što mi je bitno su tišina, čistoća iznutra, ne previše rupa na kućištu (dakle nikakav mesh front panel). I da stane ATX napajanje unutra i dual fan grafa. I što manje "svemirski design" (sviđaju mi se čiste linije Fractala, bez otvora za optiku, znači samo power gumb, i ako već mora, USB i audio portovi).

Idealno bi to bilo nešto poput NCASE-a, al za to nemam para.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 11:12   #2596
chuspy
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 63
Ima neko preporuku sta manjeg i jeftinijeg kucista za micro atx plocu.
Naime radim nas koji nece bit na vidljivom mjestu tako da mi je svejedno kakvo je samo da ne zauzima puno mjesta i nije skupo.
chuspy je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 14:25   #2597
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Chieftec? Macase!
dobro sada... ajde bar da je atx standard

da, macase su bili isto tenkovi, a ni aopen nije baš zaostajao (hx08).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2016., 17:42   #2598
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Tražim ITX kućište do nekih 500-600 kn... Zasad sam u razmatranju Phanteks Evolv ITX i Fractal Nano S. Međutim, otvoren sam za sve prijedloge.

Ono što mi je bitno su tišina, čistoća iznutra, ne previše rupa na kućištu (dakle nikakav mesh front panel). I da stane ATX napajanje unutra i dual fan grafa. I što manje "svemirski design" (sviđaju mi se čiste linije Fractala, bez otvora za optiku, znači samo power gumb, i ako već mora, USB i audio portovi).

Idealno bi to bilo nešto poput NCASE-a, al za to nemam para.
Nisam prije vidio ovaj Nano S, al ovako po slikama mi super izgleda. Baš je case po mjeri
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 15:01   #2599
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Idealno bi to bilo nešto poput NCASE-a, al za to nemam para.
M1 je odlično kućište, ali cijena od 185$ je stvarno previsoka, koliko god je opravdana s obzirom na porijeklo i izradu...
Naletio sam na jeftini klon NCASE-a Cougar QBX , možda bi ti zadovoljio kriterije Nije ni blizu M1 ali za cijenu od 408 i 450 kuna je više nego solidno.
Nano S je malo veliko za mini-ITX kućište, ima dosta neiskorištenog prostora, a upitno je i grijanje kraćih grafičkih s obzirom na položaj napajanja, ali cable management i ostale stvari su toliko dobre pa se dvoumim između njega i ovog Cougara za neku malu moćnu konfiguraciju (u igri su bili Cooltek W1, koje nije više dobavljivo i par Lian-Li modela).
DuHc je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 16:01   #2600
Mrcina
Premium
 
Mrcina's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 248
Nano S ima odličnu pripremu za vodeno i da uz njega stanu diskovi. kad bi stavio vodeno i par diskova uz atx napajanje i full size grafu ne bi vidio neiskorišten prostor.

Zato su ta kućišta i velika - phanteks, define nano, manta...

NCASE M1 je manje ali ako staviš ATX napajanje moraš uzet kratku grafičku, dosta čest slučaj kod malih.
Mrcina je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2016., 16:11   #2601
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204